[G2NK] L'Hiver Edition v1.3 PL 194627 465

O temacie

Autor Mikotsune

Zaczęty 3.05.2018 roku

Wyświetleń 194627

Odpowiedzi 465

Hudof

Hudof

Użytkownicy
Dragonslayer
posty145
Propsy17
Profesjabrak
  • Zbanowany
  • Dragonslayer
@Preriowy ścierwojad

Poproszę o link do wersji 1.1 oraz do dodatku L'Hiver Plus 1.1, usunąłeś z mediafire...
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.Mam problem z modyfikacją. Fpsy sa bardzo niskie, oraz rwie obraz jak i klatki.Zainstalowane Fixy(wersja G2 GOLD STEAM).Mój sprzęt CPU: I7-4790 GPU: R9 290X oraz RAM:4x4gb DDr3 2133Mhz OS:Win 10 Pro x64. Proszę o pomoc  :wstyd:
 

Mikotsune

Mikotsune

Czas Honoru
posty364
Propsy288
Profesjabrak
  • Czas Honoru
@Hudof

Tak jak napisałem, opcja do skalowania tekstu w systempack.ini odpowiada tylko za powiększenie czcionki. Okna dialogowe to problem z Twojej strony spowodowany zapewne skalowaniem czcionki lub niską rozdzielczością. Wszystkie opcje w ustawieniach gry działają prawidłowo i wszystkie opcje są już w oryginalnej grze. Można je ustawić za pomocą edytowania pliku tekstowego. Ja te opcję tylko przeniosłem do ustawień gry. "Pad w grze" jest właśnie jedną z tych "ukrytych opcji", a pad normalnie działa bez błędów. W starszych wersjach menu jest takie same jak w obecnej wersji. Ucinanie tekstu w menu również było w starszych wersjach, a jest to spowodowane ustawieniem niskiej rozdzielczości ekranu.


@Rosha

To jest wina silnika gry, nic z tym nie zrobisz. Jest to wina również twórcy moda, ponieważ użył zbyt dużo obiektów. Każdy obiekt składa się z trójkątów, a duża ilość trójkątów + postacie w jednym miejscu powoduje ścinanie gry. Pewna osoba ma chyba nawet lepszy komputer od Ciebie, a w mieście ma około 60 fps. W tym samym miejscu beż żadnych postaci w grze ta osoba ma ponad 200 fps. Zmniejsz zasięg widzenia i widoczność modeli, to powinno pomóc (Możesz też spróbować zainstalować DX11). Nawiasem mówiąc, Gothic i Win10 nie przepadają za sobą.
 
How can I see roses... and only feel thorns...

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzięki za szybką odpowiedz bez DX11 jak na razie mam ponad 60 FPS na zasięgu modeli 100,ale za to gra wygląda źle :/.Spróbuję twoim sposobem z dx :)
 

Mikotsune

Mikotsune

Czas Honoru
posty364
Propsy288
Profesjabrak
  • Czas Honoru
Samego zasięgu modeli nie zmniejszaj. Zmniejszaj obydwie opcję na raz - "zasięg widzenia" i "zanikanie obiektów".

Pokombinuj pomiędzy: Zasięg widzenia 240/280 i zanikanie obiektów 140/180. Powinno pomóc bez DX11.
 
How can I see roses... and only feel thorns...

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A wiec moje starania. G2+fixy=dropy fps,G2+fixy+DX11= płynna gra, G2+fixy+mod=okropne fps, G2+fixy+mod+Dx11 =płynna gra ale wywala ją co chwile. Nic nie pomaga na fps'y oprócz zejście z zasięgiem widzenia do 60-80 bądź instalacja DX11 :/
 

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Błagam niech ktoś zmieni to aby potwory nie atakowały odrazu gdy tylko zobaczą gracza czyli tak jak to bylo w vanilli, albo niech mi ktoś powie w którym skrypcie sa parametry odpowiedzoialne za natychmiastowy atak.
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zostawiam to dla potomnych  :cool: .
Prosty sposób na poprawę/wyeliminowanie nagłych dropów FPS G2+LH+DX11.
Oczywiście pobieramy i instalujemy G2NK (w moim przypadku wersja Steam:G2 Gold).
Pobieramy/instalujemy: Gothic II Fix 2.6,Gothic II PlayerKit 2.8 oraz G2NoTR SystemPack 1.7.
Po instalacji Fix'ów uruchamiamy grę,żeby utworzył się plik SystemPack.ini w folderze System.
Zamykamy grę edytujemy Systempack.ini zmieniając wartości na : EnableShields = 1,Scale = 0,Disable_D3DVBCAPS_WRITEONLY = 0, zapisujemy.
Pobieram L'Hiver Edition 1.1u od @Preriowy ścierwojad  , za pomocą 7zipa rozpakowujemy (instlator) do folderu gdzieś na pulpicie.
Z wypakowanego folderu przenosimy foldery : _work,Data, i podmieniamy je w folderze Gothic II.
Uruchamiamy grę, opcje gry ustawiamy wedle własnych preferencji,(NIE WYBIERAMY OPCJI WSPARCIE DX11,WYWALA GRE PRZY ROZDZIAŁACH),zapisujemy.
Wybieramy nową grę, kończymy rozmowę z Xardasem i zapisujemy stan gry na 1 slocie.
Wychodzimy z gry pobieram/instalujemy GD3D11_X17_1.
Po skończonej instalacji DX11 musimy zaopatrzyć się w Gothic 1/2 mem fix v06, oraz 4GB Patch które wypakowujemy np na pulpit do osobnych folderów .
Z folderu G2 Mem FIX kopiujemy libhoard.dll oraz Shw32.dll i wklejamy/podmieniamy w Gothic II\system.
Uruchamiamy jako admin 4gb_patch, w aplikacji podajemy ścieżkę do Gothic2.exe klikamy Ok.
Uruchamiamy grę za pomocą  Gothic2.exe, Wyskakuje nam update DX11 17.4 który instalujemy,czekamy aż zostaną pobrane normal mapy.
Wychodzimy z gry i uruchamiamy ja ponownie.
Wyczytujemy save z wierzy Xardasa i możemy się cieszyć płynną grą. Dropy fps do 40 są tylko przy ogniskach oraz w miastach/budynkach, można je wyeliminować klikając F11 i ustawiając VisualFX draw distance: na 1.
Wszystkie linki na pw mogę podesłać :)

W sumie tutorial dla posiadaczy kart Radeon R9 290X, z DX11 gra się wsypywała przy nowej rozgrywce gdy był sam dx11 bez MEMFIX'u oraz 4gb_patch'u
 

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
ale chyba moich postow nie musicie kasowac? nawet dalem link do fixa.
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem z access violation przy zapisie gry ? zazwyczaj przy quick save się to dzieje ale zwykłe też potrafi wywalić, nie raz przez godzinę/dwie gry nie wywali a czasami co zapis to samo się tyczy wczytania gry ale to dużo rzadziej. G2+DX11+LH.Z fixów G2Fix2.6,SP1.7,PK2.8,MEMFIX,4GB,SteamFIX. Jest to jedyny problem którego nie potrafię rozwiązać.
 

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
warto tez miec w gothic.ini 

zTexCacheOutTimeMSec=1800000
zTexCacheSizeMaxBytes=1572864000

oraz w systempack.ini

Cytuj
[SHW32]
bUseNewHandler=1
reserveInMb=300

mozna tez sprawdzic  bUseNewHandler=0
 
 

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam pewien problem z l'hiverem + dx11, z niewiadomej przyczyny znikają mi npc, mam na myśli sytuację w której jest jakiś npc, a po np pół godziny grania znika i nie można się do niego tepnac nawet komendą, wgrywam poprzedni save i npc jest.
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bug dx11 zazwyczaj wystarczy zapisać i załadować grę ponownie :)
 

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A czy bug w którym moe nagle jest goły i bez eq można naprawić w taki sam sposób? Na razie miałem taki przypadek z moe, ale nie wykluczam że się nie powtórzy.
 

dawid124578

dawid124578

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A jeżeli nadal po załadowaniu ponownie postaci nie ma, da się coś z tym zrobić jeszcze?
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Marvin klawiszem "O" przejąć postać zapisać gre na niej i będzie widoczna, wrócić do ciała po problemie :)
 

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Marvin klawiszem "O" przejąć postać zapisać gre na niej i będzie widoczna, wrócić do ciała po problemie :)
A jak przejąć postać której nie ma? Równie dobrze mogę zespawnić NPC, którego mi brakuje, ale jednak chciałbym zagrać bez ingerencji marvina.
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Powiem Ci,gram też na dx11, i znikła mi do tej porty tylko 1 postać kopacz w kopali kruka, marvinem sprawa została załatwiona.Musisz wczytać się w posty na forum DX11.Ale chyba w bugach jest wypisane znikanie niektórych postaci.Spróbuj konsolą komendą goto vob ją znaleźć, niewidzialnych najprościej łukiem nacelować. 
 

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Goto vob nie dziala, bo NPC wogóle nie ma(próbowałem już).
 

Rosha

Rosha

Użytkownicy
posty12
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
to zostały kody :/
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry