Wewnętrzne problemy zespołu 37274 491

O temacie

Autor Jakub91

Zaczęty 6.03.2018 roku

Wyświetleń 37274

Odpowiedzi 491

Strangerix`

Strangerix`

Użytkownicy
Zasmakuje w twojej duszy
posty20
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Zasmakuje w twojej duszy

spróbujcie obiektywnie na to spojrzeć, albo w ogóle nie zawracać sobie tym głowy gdyż, DK powstanie z wizją zgodną z tym co było prezentowane w materiałach przez ten cały czas.
'

Patrząc obiektywnie to modyfikacja o nazwie Dzieje Khorinis raczej nie powstaną. Dodatkowo nie wiem jak ty, ale ja się wychowałem na tej grze i wszystkie większe wydarzenia związane z tą grą po prostu wywołują u mnie ciarki.
Masz rację: To jest jebana drama. Ale nie podoba mi się fakt, iż jest tyle kłamstw w "wyjaśnieniach". Jakich? Chociażby to, że nic się nie zmieni. Ewentualnie to że prace nadal trwają. Nie uwierzę że nadal sklejacie modyfikację skoro nie macie połowy (np dubbingu) materiałów.
Poza tym oczernianie się wzajemnie nie jest profesjonalne. A większość oszczerstw leci ze strony aktualnego zarządu. Jak wcześniej pisałem nie kwestionuje niczyjej winy. Nie znam ani Darka ani jego przeciwników osobiście. Zapoznałem się jedynie ze sprawą.
Poza tym skoro nic się nie dzieje publicznie ze strony zarządu to znaczy tyle co kombinowanie za kulisami. Dark jest ojcem projektu Dzieje Khorinis. Bez niego ten projekt nie ma racji bytu.

Nazywanie moddingu dwudziestoletniej gry "poważnym" to jakieś nieporozumienie, protestuję.
Może i dla Ciebie nie jest to poważne. Ale ci z nas, którzy kochają tą grę i za kolejne 20 lat będą do niej wracać.

Kim jestem? Dobre pytanie.

RandomIksDe

RandomIksDe

Użytkownicy
posty3
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
fakty są takie że była i jest Drama, Ale DK powstanie tak czy siak, dzięki tym osobą których połowa z was tak bardzo nienawidzi.
(...)
DK powstanie z wizją zgodną z tym co było prezentowane w materiałach przez ten cały czas.
Sprecyzuj "wizję zgodną z tym co było prezentowane".
Czyli mod powstanie pod nazwą "Dzieje Khorinis"?
Czyli w modzie pojawi się ten sam dubbing, który został do tej pory nagrany? I zostanie dokończony przez TYCH SAMYCH aktorów?
Czyli w modzie zostaną użyte wszystkie materiały stworzone/zdobyte/załatwione przez byłego szefa projektu?

Wybacz, ale pierdolisz farmazony. Już sam fakt przymusu zmiany nazwy projektu wpływa w pewien (żeby nie powiedzieć znaczny, bo to mogłoby być przegięcie) sposób na dotychczasową "wizję". A to tylko jeden, najmniej chyba znaczący element.

Ale zgadzam się w 100% z tym, że drama nie powinna ujrzeć światła dziennego. Swoją drogą - przez kogo tak się stało? Która "strona" to zaczęła? Kto pierwszy wytoczył działa i przez to spierdolił sobie świetny PR, tak długo i dokładnie budowany wśród fanów? Pytania retoryczne. Każdy zna odpowiedź. Dlatego baty się tu należą jak najbardziej.

Komuchpl

Komuchpl

Użytkownicy
Co? Ja?
posty159
Propsy129
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Co? Ja?
[...]
Poza tym skoro nic się nie dzieje publicznie ze strony zarządu to znaczy tyle co kombinowanie za kulisami.
[...]

To znaczy, że są prowadzone rozmowy z Darkiem i wstrzymujemy się od komentowania w większości wypadków.

Co do kontynuacji tworzenia moda. Faktycznie, wcale nic się nie dzieje, a prace wcale się nie posuwają naprzód.

Strangerix`

Strangerix`

Użytkownicy
Zasmakuje w twojej duszy
posty20
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Komuchpl GitHub - 2 osoby dodają niewielkie commity na dodatek pojedyncze. Średnio 1-2 dziennie.
                  Ten drugi program(nie znam się) to dwie duże EDYCJE czyli coś co już jest, ale zostaje poprawione.

Sorry ale ale skoro prace idą z takim tempem to ja nie widzę przyszłości tego projektu.

A odnośnie rozmów... Ciężko jest chyba rozmawiać z kimś kogo się w tym samym czasie oczernia na wszystkich możliwych forach, grozi różnymi "dowodami niekompetencji" itp.
Osobiście wolałbym od was OFICJALNE stanowisko mówiące np o próbach negocjacji a nie:" Jak Dark da nam dowody to pomyślimy czy jego oświadczenie ma sens". Bo to wy powinniście dać dowody na jego "kradzież" (o której jest tak głośno).

RandomIksDe

RandomIksDe

Użytkownicy
posty3
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Komuchpl
No świetnie, powstaje sobie jakiś tam mod, którego nazwy nie znamy, i który używa assetów (świętej pamięci) Dziejów Khorinis. Nie chcę się za bardzo przypierdalać, ale raczej nikogo tymi screenami nie uspokoiłeś i nie udowodniły one w zasadzie niczego.

Swoją drogą, screeny, na których są wzmianki o dialogach, przyprawiają mnie o szeroki uśmiech (raczej politowania) na twarzy, wiedząc, że nawet jeśli owe dialogi są na poziomie ojców literatury, to bez obiecanego dubbingu będą o kant dupy rozbić xD

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
@Revo16pl Jakim prawem wypowiadasz się w imieniu teamu? Nie jesteś jego członkiem, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zresztą jesteś osobą podejrzaną o wyciek materiałów moda z zeszłego roku dlatego też wyleciałeś z teamu. A teraz robisz jakiś podkop i informujesz co działo sie na spotkaniu ekipy w styczniu w ogóle na nim nie będąc.

Przeczytałem wiele komentarzy na fb i zdarzało sie że ktoś pisał o niekompetencji Darka że nie miał kompetencji jeżeli chodzi o design moda, fabułe i lore? Hmm, nie zgadzam sie tym.
Pierwsze co mi sie narzuca na myśl to dział który stworzył w połowie 2016 roku dotyczący designu gothica. Powiem szczerze że dzięki tym tutorialom zacząłem postrzegać grafikę i design gry zupełnie inaczej i ze swoimi pracami wskoczyłem na wcześniej nieosiągalny dla mnie poziom. Jest pierwszym polskim modderem, który dokładnie opisał i przybliżył innym jak mody powinny wyglądać i jego rady/sugestie są w tej kwestii świetne i ja również postanowiłem sie przyłączyć do tego grona nauczycieli publikując swoje uwagi.
Tak przy okazji trafiłem na ciekawą informacje na stronie DK.

Drugą sprawą jest znajomość gothicowego lore.Na streamach które robili on często ciekawie opowiadał o historii moda czy gothicowym lore i był najlepiej doinformowaną w tym kierunku osobą w zespole.

A co do tych fejk kont to nie przeszło ci przez myśl może że dla kogoś może być obciachem dyskutowanie na temat moda do dwudziestoletniej gry na facebooku by potem obserwowali to znajomi. Dla mnie to normalne, ja nawet bym tam nigdy fanpage moda nie założył, moi znajomi też nie wiedzą że modduje gothiczka zresztą na jego miejscu też bym stworzył fejk konto i z niego operował taką stroną.

Strangerix`

Strangerix`

Użytkownicy
Zasmakuje w twojej duszy
posty20
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A więc jak to było?
DK będzie dalej realizowane...
Nie nastąpią żadne zmiany w kwestii powstawania moda
... Coś pominąłem?
 Ktoś nadal uważa że to Dark jest tym złym, niekompetentnym itd człowiekiem?
  Chciałbym zobaczyć jakikolwiek dokument od "zarządu" projektu. Cokolwiek? Nic.
Zero reakcji a drugi tydzień się zaczął. Stwierdzenie Trwają negocjacje możecie sobie wsadzić bo po takim bagnie, jakie robicie, dziwię się że Dark z wami chce rozmawiać. Widać jak bardzo kocha tę grę.
Każdy ściek odnoście prób przedłużenia agonii fanów lub unikania odpowiedzi tylko pogrąża cały projekt.
Ponad 30 000 fanów może się pożegnać z DK przez... no cóż tu dużo mówić: GŁUPOTĘ.

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty788
Propsy402
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Ale pierdolnik...

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty109
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
@Revo16pl Jakim prawem wypowiadasz się w imieniu teamu? Nie jesteś jego członkiem, nie wprowadzaj ludzi w błąd.
Zresztą jesteś osobą podejrzaną o wyciek materiałów moda z zeszłego roku dlatego też wyleciałeś z teamu. A teraz robisz jakiś podkop i informujesz co działo sie na spotkaniu ekipy w styczniu w ogóle na nim nie będąc.

To są dopiero oszczerstwa i kłamstwa. Zarzucasz mi pisanie bzdur i nie dawanie argumentów a sam wymyślasz bzdury. Nie wiesz dlaczego odszedłem, wiec się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia.

Podejrzany o wycieki XDD ja pierdole kto mnie podejrzewa jakiś noname z internetu czy Dark ci tak napisał?

Nie wypowiadam się jako team, tylko jako osoba zaufana i lubiana przez praktycznie wszystkich w ekipie (chociaż teraz już wszystkich chyba :) ) i taka która zna wszystko od wewnątrz w porównaniu do ciebie.

Rozmowa z tak stronniczą osobą jak ty nawet nie ma sensu, Nie potrafisz do siebie dopuścić nic, Widzisz tylko i wyłączenie jedną stronę medalu. Ale w sumie nie można winić takich jak ty Dark fenomenalnie manipuluje faktami, a nie każdy potrafi myśleć samodzielnie więc można sobie dowolnie modelować ludzi twojego pokroju.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
To są dopiero oszczerstwa i kłamstwa. Zarzucasz mi pisanie bzdur i nie dawanie argumentów a sam wymyślasz bzdury. Nie wiesz dlaczego odszedłem, wiec się nie wypowiadaj na tematy o których nie masz pojęcia.
Co ty pierdolisz? A gdzie są teraz te twoje argumenty? Podałeś je?
Podejrzany o wycieki XDD ja pierdole kto mnie podejrzewa jakiś noname z internetu czy Dark ci tak napisał?
Podejrzenia padły ze strony głownego skryptera teamu.

Nie wypowiadam się jako team, tylko jako osoba zaufana i lubiana przez praktycznie wszystkich w ekipie (chociaż teraz już wszystkich chyba :) ) i taka która zna wszystko od wewnątrz w porównaniu do ciebie.
Widać jaki to zaufany jesteś. I jak każdy cie uwielbia.

W tym miejscu obecny szef teamu powinien pójść po rozum do głowy. Nic dziwnego że coś takiego sie dzieje skoro gość, który wcześniej odszedł z teamu nadal ma wgląd w sprawy ekipy.

Rozmowa z tak stronniczą osobą jak ty nawet nie ma sensu, Nie potrafisz do siebie dopuścić nic, Widzisz tylko i wyłączenie jedną stronę medalu. Ale w sumie nie można winić takich jak ty Dark fenomenalnie manipuluje faktami, a nie każdy potrafi myśleć samodzielnie więc można sobie dowolnie modelować ludzi twojego pokroju.
Widzisz tutaj zaczynasz sie już gubić. Nie odniosłeś sie nawet do moich argumentów a tak wojowałeś wcześniej że nikt nic nie wie że Dark to manipulator itd a prawda jest taka że to ty jestes tutaj manipulatorem na dodatek żałosnym, odszedłeś z teamu a teraz gdy wybucha afera próbujesz na doczepnego coś ugrać i sie wybielać oczerniając drugą strone. Coś ci powiem, nikt nie odbierał ci tego że brałeś w tym udział i tworzyłeś jakieś modele ale odszedłeś i tak powinno zostać bo najwidoczniej nie nadawałeś sie do pracy w tej grupie. Zresztą nikt nie powinien odbierać komukolwiek z obecnej ekipy Soulfire zasług w prace nad DK.
Jedyne zarzuty są w strone zachowania osób które są odpowiedzialne za te ataki w strone Darka i tym samym zniszczenie koncepcji moda z profesjonalnym dubbingiem i profesjonalnymi dokumentami honorującymi zasługi nestorów polskiego kina i dubbingu.

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty109
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
Co do twojego zdania na temat pracy w ekipie to nie mogę ci tego zabronić, to twoje zdanie. Nie chcę wojny, ale też nie chcę żeby ktokolwiek mnie oczerniał, acz rozumiem twój argument że mogłem "wylecieć" za niby udostępnianie czegoś, pozwól że wyjaśnię:

w tamtej rozmowie padła informacja "pytaj revo" jednak nie chodziło o poprzednie wycieki o których w sumie dalej nie wiadomo kto je wrzucił (Sam próbowałem się tego dowiedzieć) tylko o to ze jako były członek ekipy, miałem materiały z tego wszystkiego, no co było prawdą i nie jest to żadna tajemnica dalej je mam, w momencie gdy Dark wrzucił oświadczenie pan o nicku VX1D i chyba ktoś jeszcze, nie jestem pewny bo nie znam tych osób, myśleli że mógłbym udostępnić zena z DK. Stąd to nieporozumienie tutaj dowody w tej sprawie:

Aktualnie ze Szmykiem i chyba całą ekipą raczej mam dobry kontakt, a przynajmniej mam taką nadzieję. Mogę powiedzieć tylko tyle ze nie tylko Szmyk tak zareagował i totalnie się im nie dziwię, ja pewnie myślałbym tak samo w momencie gdy ktoś komu ufam odjebałby coś takiego.

I cóż nie próbuję się wybielać, robię to raczej dla dobra DK tłumacząc niektóre niedopowiedzenia. (Ale każdy może myśleć co chce i mieć własna opinię na ten temat) co do poprzednich "argumentów" mogę powiedzieć nawet że zostałem poproszony żeby nie tłumaczyć ludziom takich wewnętrznych spraw, przynajmniej póki co.

Ehh, niezależnie od tego jakie macie zdanie o teamie, mnie czy kimkolwiek, wiedzcie że serio nie chcę się kłócić i sam chciałbym żeby wszystko miało dobre zakończenie, Niestety czasem się jak widać nie da ;/

CzlowiekGejzer

CzlowiekGejzer

Użytkownicy
Władca ciśnienia wewnątrz ziemskiego
posty250
Propsy112
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Władca ciśnienia wewnątrz ziemskiego
Zgubą Khorinis stali się nie orkowie a ludzka zawiść i głupota

neko

neko

Użytkownicy
getaddrinfo();
posty21
Propsy8
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • getaddrinfo();
To szmyk zarzucał avallach'owi brak kompetencji programistycznych? xdd To on nie jest jeszcze w technikum czasem?

Strangerix`

Strangerix`

Użytkownicy
Zasmakuje w twojej duszy
posty20
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wojna trwa. Obie strony się wyniszczają, atakują i próbują zdobyć przewagę...
A gdzie tutaj fani?
Kurde Nie dość że Dark jest odrzucony błotem, na dodatek oszczerstwami i pomówieniami bez pokrycia, to jeszcze BYŁY  członek ma więcej do powiedzenia aniżeli ktoś z obecnego składu XD
Czy ktoś w końcu odpowie na jedno ważne pytanie:''Czy DK (oczywiście pod inną nazwą)  będzie istniało? ''. Dodatkowo narzuca się pytanie o dubbing. Bo nie oszukujmy się to miał być akt honoru dla tych wszystkich świetnych ludzi którzy oddali swoje głosy dla tej gry.
Zakładam że większość z nas nie obchodzi czy jakiś tam Revo czy inny Paradoxal (nie ubliżając wam) są lubiani czy nie.
Jako fan chce wiedzieć co dalej. Czekam na jakieś oświadczenie od ponad tygodnia. Rozmowy to wy możecie sobie prowadzić ale co z informacją dla nas?
2 dni na tym forum dały mi więcej informacji niż oficjalny FB od początku afery. Na dodatek wiem że tam ludzie po prostu kłamią.
Trochę to żałosne że ludzie, którzy podjęli się tworzenia tak dużego projektu nie umieją się dogadać ani prowadzić w jakikolwiek sposób community.

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty109
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
@Strangerix` Kwestia jest taka że tu chodzi o sprawy prywatne, większość teamu nie chce brać udziału w tym bezpośrednio bo boi się obrzucenia błotem do czego niestety już doszło, dlatego póki co wszyscy unikają dawania jakichkolwiek informacji co miejmy nadzieję się zmieni. Ja jako osoba niepowiązana aktualnie z teamem bezpośrednio, mogę wyrażać swoje zdanie i to jak zapamiętałem pracę w ekipie.

Powiedz dokładnie o które pomówienia i oszczerstwa chodzi to postaram się wyjaśnić, ale nie obiecuję nic, bo są osoby z ekipy które nie chcą wyciągania przeze mnie faktów z przeszłości, co niestety jest nieuniknione jeśli ktoś chce dowodu - dlatego to takie "bez pokrycia"

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
I dlatego twoje zdanie znaczy tyle co i nic.

Zedgiz

Zedgiz

Użytkownicy
posty323
Propsy428
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Gdy ja byłem jeszcze w teamie, a odszedłem około roku temu to jeśli dobrze pamiętam to między Darkiem a grafikami zajmującymi się modelem świata była niezgoda w kwestii wyglądu miasta na Vaduz. Pewnie jeszcze było parę innych rzeczy, ale nic mi o nich nie wiadomo. Co do Reva to nie mam o nim dobrego zdania. Pamiętam że wywyższał się, próbował mi rozkazywać (będąc nową osobą w teamie, gdy ja byłem już kilka lat), bezpodstawnie oskarżał o udział w wycieku i obrażał.

Strangerix`

Strangerix`

Użytkownicy
Zasmakuje w twojej duszy
posty20
Propsy9
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pierwsze pytanie : Kto był na tyle głupi by oskarżyć Darka o kradzież?
Drugie : Dlaczego na oficjalnej stronie FB mówiono o Darku jako o osobie Nie kompetentnej?
Trzecie : Jak to jest że skoro jesteś osobą poza teamem to masz wgląd w sprawy wewnętrzne? Osobiście uważam że takie osoby jak ty powinny być izolowane od informacji.
I ostatnie : Kto pierwszy komu zablokował dostęp do kont. Dark do yt dla reszty czy reszta do fb dla Darka?

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty109
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
1. Nie zamierzam na to odpowiadać ze względu na prywatność tej osoby.
2. Bo większość ekipy go za taką uważa, przynajmniej w niektórych aspektach. Wynika to z tego jak wyglądała współpraca, nikt nie chciał też zdradzać personaliów Dark'a.
3.Bo Większość ekipy to moi dobrzy znajomi, niektórzy nawet z tego samego miasta, i ufają mi na tyle żeby normalnie rozmawiać na temat projektu - to również wynika z pewnych wydarzeń z poprzedniego roku.
4.z tego co mi się wydaje Dark zmienił na początku stycznia hasło do Konta dziejów na YT ale mogę się mylić - w każdym razie wcześniejsza umowa była że konta social mediowe, zostają przejęte przez osoby do tego wyznaczone.

@GizmoR Nie tylko ja podejrzewałem ciebie o wyciek wtedy - właściwie nie ode mnie to wyszło w ogóle, stąd całe zamieszanie, osobiście mimo pewnych emocjonalnych wpisów bardzo szanuję ciebie i twoją pracę, nawet chciałbym żebyś znów pomagał przy dziejach bo robiłeś zajebistą robotę.

Simen

Simen

Moderator
Dark Sun
posty5586
Propsy2475
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Dark Sun
Pierwsze pytanie : Kto był na tyle głupi by oskarżyć Darka o kradzież?
Drugie : Dlaczego na oficjalnej stronie FB mówiono o Darku jako o osobie Nie kompetentnej?
Trzecie : Jak to jest że skoro jesteś osobą poza teamem to masz wgląd w sprawy wewnętrzne? Osobiście uważam że takie osoby jak ty powinny być izolowane od informacji.
I ostatnie : Kto pierwszy komu zablokował dostęp do kont. Dark do yt dla reszty czy reszta do fb dla Darka?

Z tego co można było zrozumieć, to najpierw zaczęto go wywalać z fejsa i githuba itp, na co Dark zrekompensował się niepublicznieniem (:D) filmów.

http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry