Wewnętrzne problemy zespołu 37273 491

O temacie

Autor Jakub91

Zaczęty 6.03.2018 roku

Wyświetleń 37273

Odpowiedzi 491

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
Czego pragniesz?
posty7605
Propsy5088
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Czego pragniesz?

inż. Avallach
Administrator

Wewnętrzne problemy zespołu
#140 2018-03-08, 22:14(Ostatnia zmiana: 2018-03-08, 22:21)
Na początku SF zajmowało się spolszczeniami. A co z samym konceptem na DK? To Dark nie wpadł z pomysłem na prequel Gothika (już pomijając, że nie był członkiem od samego początku)?
Tak było. Poniżej post Darka z kwietnia 2008 na ówczesnym wewnętrznym forum zespołu.
Po 10 latach w ogólnym zarysie to nadal jest fabuła Dziejów, wyspa nosi nazwę Vaduz.
Nie ma spoilera, bo questy dawno się zmieniły.

Gumen jako pierwszy podchwycił pomysł:

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty441
Propsy237
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Taa, a potem był powrót do starszego projektu wyspy na morzu. Tylko zamiast Anion jak chciał TOOL nazwaliśmy ją Vaduz. Sama wyspa i miasto też przeszły wiele przemian.
Trudno tu mówić o jednym pomysłodawcy. To był proces ciągły, każdy dorzucał swoje i lepiliśmy to nie wiedząc naprawdę co na końcu wyjdzie.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
Czego pragniesz?
posty7605
Propsy5088
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Czego pragniesz?

inż. Avallach
Administrator

#142 2018-03-08, 22:47(Ostatnia zmiana: 2018-03-08, 22:54)
Gother, nie było mnie wtedy w teamie (dołączyłem na forum rok później), ale miałem i mam dostęp do archiwum tajnego działu z tamtych lat.
Szczerze mówiąc uważam że to kto jest autorem pomysłu nie ma dużego znaczenia (liczy się wykonanie, nie pomysł).
Trzeba jednak przyznać Darkowi że pomysł wyszedł przede wszystkim od niego, wcześniej team był zajęty głównie Przepowiednią. Widać też że to on już wtedy (10 lat temu!!!) pełnił rolę koordynatora. Bez niego nie byłoby Dziejów jakie znamy. Na pewno nie byłoby też wkładu aktorów, co akurat wynika też z tego że jako jedyny w zespole jest synem reżysera filmowego. Życie nie jest fair i nie każdy ma takie same możliwości.
https://drive.google.com/file/d/1mTKazk-y9U5_GX4mCwyV_xfxP_uqbx7V/view?usp=sharing
Wrzucam za zgodą Darka, mam nadzieję że nikt nie ma nic przeciwko.

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty109
Propsy100
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
Wreszcie jakaś próba porozumienia. Nic nie jest czarno-białe, projekt od swojego pierwszego pomysłu zmienił się całkowicie a pozostało tylko kilka ogólnych koncepcji i nazw z tamtego okresu do których Dark nie ma wyłącznych praw autorskich, nie ma ich w zasadzie nikt. Wydaje mi się że gdy rozpoczęła się promocja pod nazwą Dzieje Khorinis to bardzo nie fair byłoby wymuszanie naglę zmiany nazwy jeśli nie zmieniamy w znaczący sposób a tak na prawdę w żaden sposób wnętrza moda ani jego wizji. Chciałbym żeby dark się wypowiedział co ma na myśli mówiąc że "to będzie inna koncepcja niż planowano na początku" - no tak będzie bo minęło tyle lat że ludzie zmienili się, dojrzeli a pomysły razem z nimi, oprócz tego jest masa nowych osób które też co rusz wprowadzają swoje pomysły, to dość naturalna kolej rzeczy i nie można próbować tego zatrzymywać. odnosząc się jeszcze do posta Avallacha to aktualnie z tego co rozmawiałem z Tomchuckiem który w ostatnim czasie mocno modyfikował fabułę i dostosowywał ją do nowych pomysłów koncepcja prawie w ogóle nie przypomina pierwowzoru - tylko jeśli chodzi o podstawy podstaw, np nazwy lokacji czy koncept 12 magów na wyspie. Nikt też nie odmawia Piotrowi że to był jego pomysł, kłótnia jest raczej o co innego.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Kłótnia jest o co innego ale to jest jednym z triggerów (przynajmniej tak mi się wydaje). Pomysł na moda nie powstał wczoraj czy przedwczoraj a już 10 lat temu od samego początku to on był w jego centrum, fakt pomysły ewoluują ale nadal miał w nim największy udział. Tobie byłoby tak łatwo odejść od tego co robiłeś przez dekade czasu? Niektórzy mają wyjebane na wszystko ale on jak widać nie miał i można sie tutaj śmiać że to tylko modzik do nic nie znaczącej gierki ale dla niektórych hobby przeradza się w pasje. Nie wiem jak u nich to wyglądało na prawde ale w czasie gdy publikowali ten film o hierarchii prac to coś mi tam nie pasowało tak samo jak na streamach u nich gdy praktycznie każdy miał swoje wizje na to. Jak widać każdy edytował fabułe jak mu się podobało a Darka to pewnie powoli wkurwiało. Na ich miejscu odciąłbym ilość ludzi którzy mają wgląd do scenariusza do minimum a największe decyzje pozostawiać jemu bo to w końcu "reżyser gry" ma najwięcej do powiedzenia. Tutaj wychodzi jego błąd bo troche go znam i wiem że w wielu kwestiach jest zbyt pobłażliwy i brakowało twardej ręki w prowadzeniu ekipy. Nie zmienia to faktu z tego że eliminacja takiej osoby z ekipy jest równoznaczna ze śmiercią reklamy moda. Kto ma tam teraz promować go, grafik Komuch czy może nastoletni alexik a może pan Szmyk? Nie widzę już dla was ratunku w sumie, projekt spadł z poziomu nieosiągalnego dla innych do tego jakie prezentuje każdy. Możecie sobie gadać że nie potrafił modować i nie zagłębiał sie w sprawy techniczne ale dwie rzeczy realizował wzorowo. Bez jego charyzmy i kontaktów dzisiaj tego moda w ogóle by nie było albo miałby tylko swój dział na tM i o jego istnieniu wiedziałoby maksymalnie kilkuset graczy gothica. A po przejęciu jego kanału na yt jechalibyście tylko na fejmie tych świetnych dokumentów i nadziei że pojawi sie profesjonalny polski dubbing.

No i na jednym streamie jakieś laski go bajerowały więc Dark 1 DK 0 xD

Wulfgarg36

Wulfgarg36

Użytkownicy
posty13
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A ja mam pytanie, po jaką cholerę wy tu wypowiadacie się w jego imieniu(Darka) jak jacyś gwardziści do kurw* nędzy i rozjątrzacie cały ten konflikt jeszcze bardziej, główne zastrzeżenia mam do Avallacha, bo niby go nie ma w teamie, bo niby nic nie wie, ale po tym co tu wypisuje stoi na pierwszej linii we wzajemnych oskarżeniach... Czy wy naprawdę nie możecie tego wszystkie załatwić w kuluarach???

Druga sprawa, gdzie są jakieś szybkie decyzje i normalne informacje, co i jak dalej?  Poszły w świat jakieś niezrozumiałe, bzdurne oświadczenia, przez które jeśli ktoś się nie wczyta mało zrozumie i tak zostało to wszystko zostawione... Niby projekt liczy kilkanaście/kilkadziesiąt osób i nie ma nikogo kto by wziął to w garść i zaczął działać na początek tylko po to, by uspokoić sytuacje?

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Ojej i teraz jak każdy tutaj tak roztrzęsie ten konflikt to powstanie trzęsienie ziemi chyba. Kim ty w ogóle jesteś? Ostatnio temat zaczął ściągać jakiś dziwnych ludzi na forum ale mniejsza o to.
Kto wypowiada sie w jego imieniu? Chyba tylko Avallach ma z nim jakiś kontakt ale to też nie jest wypowiedź w jego imieniu bo on sam wyrobił sobie opinie na ten temat w przeciwieństwie do ciebie - dobrze znając sytuacje.

To forum jak i ten temat są publiczne dlaczego by to ktokolwiek nie miał prawa wydać swojej opinii na ten temat? Do tego służy dyskusja i jak słusznie potem piszesz oba oświadczenia nadal istnieją. I co my jako osoby trzecie, częściowo fani projektu nie mamy prawa sie wypowiedzieć na ten temat? Bo zostanie to nazwane przez takich nołnejmów forumowych jak ty roztrząsaniem albo jak stane po stronie Darka, jego gwardzistą? Śmieszny jesteś, usuń konto lepiej :)

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
Czego pragniesz?
posty7605
Propsy5088
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Czego pragniesz?
Równie dobrze można by pisać że Dark też ma się nie wypowiadać, bo go już nie ma w zespole, c'nie?
Wypowiadam się bo opuściłem zespół że względu na te same osoby co on, i ostrzegałem go że sprawy tak się potoczą. Różnica jest to taka że dopiero przy odejściu Darka zaczęła się awantura. 

boguc

boguc

Użytkownicy
posty191
Propsy297
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
@Paradoxal a kim Ty jesteś żeby wyganiac nowych userow bo ich tok myślenia nie jest zbieżny z Twoim? I jak ktoś jest nowy to jest od razu gównem które nie ma noc do powiedzenia tylko forumowej dinozaury. Usuń konto

Gothic najlepszy

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy

Nigdzie nie napisałem że nie ma prawa sie na ten temat wypowiedzieć a wręcz przeciwnie, czytaj ze zrozumieniem chłopie. Tak poza tym to on naskoczył na innych że nie powinni sie tutaj wypowiadać na ten temat bo dorzucają do pieca więc o co kaman stary?
Tak nawiasem to chyba zbyt często czytasz moje wypowiedzi pobieżnie.

edit. Popraw pisownie tych zdań bo wiocha

boguc

boguc

Użytkownicy
posty191
Propsy297
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
No to skoro wszystko wyjaśnione to temat może wrócić na poprzednie tory a ludzie dalej obrzucać gunwem

Ale generalnie też nie zgadzam się z Wulfgarg36, gdyby nie ten topic na forum to sytuacja prawdopodobnie nie byłaby w tej chwili tak klarowna. Przyznam że po przeczytaniu posta na fb sam miałem mieszane odczucia, a w zasadzie dałem się zmanipulować. Ale dzięki themodders xD
Topic katharsis, może jeszcze uda się to jakoś przekuć na sukces.

Gothic najlepszy

Tune Seeker

Tune Seeker

Użytkownicy
posty33
Propsy88
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Poznałem wczoraj stronę Darka, chciał zachować swój honor. Nie może być tak, że sam pomysłodawca i szef projektu jest opluwany przez koordynatorów jakimkolwiek człowiekiem by nie był. Prywatnie rozmawialiśmy parę razy i jedno mogę powiedzieć, to profesjonalista i poświęcił bardzo dużo czasu dla tego projektu. Perfekcyjnie zadbał o kluczowy element jakim jest strona promocyjna, wykorzystując przy tym w pełni swoje możliwości, w tym profesjonalny dubbing tak wielu znamienitych osób, współpraca z Filmoteką Narodową i instytutem AW. Od strony marketingowej majstersztyk! Niestety nasz Naród ma bardzo dużą tendencję do podziałów i często traci przez głupotę... Mam nadzieję, że obie strony konfliktu mimo wszystko dojdą jakoś do porozumienia, w innym wypadku projekt upadnie. Jako osoba mega zajarana projektem DK nie wyobrażam sobie tego bez udziału osoby, która od początku stanowiła jego fundament. Czekam również na konkretną wypowiedź drugiej strony. Peace!

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1070
Propsy1199
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
@Dark O co chodzi w tej dramie w skrócie bo nie na czasie jestem?

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty608
Propsy493
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)

shergar

shergar

The Modders
Darth Revan
posty874
Propsy1256
Profesjabrak
  • The Modders
  • Darth Revan

shergar
The Modders

#154 2018-03-11, 18:16(Ostatnia zmiana: 2018-03-11, 19:24)
Chciałem zobaczyć jak tam wip projektu bo coś długo nie było wrzut, a tu taka jazda i mam nadzieję, że nie rip projektu.

Zdecydowanie wolę czasy gdy mody robiło się dla funu, później niestety z coraz większą presją dla obowiązku, żeby po prostu skończyć to co się zaczęło. Ale nigdy nie rozumiałem takich akcji jak ta, a kilka podobnych też przeżyłem. Nie rozumiem też czemu ma służyć to publiczne pranie brudów, takie sytuacje rozwiązuje się niepublicznie, a publicznie można co najwyżej powiadomić o wdrożonych zmianach, najlepiej pokazując stabilny projekt i jego kolejną iterację, żeby nie stracić zaufania tych wszystkich, którzy na moda czekają. Jednak najgorsze jest to, że położyliście cień na zaangażowanie tych wielu świetnych aktorów w "kwiecie wieku", którzy poświęcili swój czas i użyczyli głosu, którzy zaufali i zwyczajnie uwierzyli w projekt prowadzony przez młodych ludzi z zapałem i za free. Osobiście uważam też, że w takich projektach powinien być jeden koń pociągowy i zarazem osoba, która podejmuje kluczowe decyzje, bo demokracja się tutaj kiepsko sprawdza. Jeden koleś z wizją, który ciężko pracuje zrobi więcej niż "koordynatorzy" działów. A z doświadczenia też wiem, że w takich projektach zaangażowanie w prace jest mocno nierówne i kilka ogarniętych osób zrobi dużo więcej niż koordynowane teamy.

W każdym razie życzę Wam powodzenia i zakończenia projektu, w którym mam nadzieję, znajdzie się dubbing, nad którym tak ciężko pracowaliście bo bez tego ten projekt straci na swojej unikatowości.

Pozdrawiam,
Sher.

Każda podróż zaczyna się od pierwszego kroku... Ale to nie cel podróży kształtuje ludzką duszę, tylko droga, która do niego zmierza...

RafalBudzis

RafalBudzis

Użytkownicy
posty1975
Propsy807
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Wielka szkoda pracy jaką każdy włożył w ten projekt. Byłem w wielkim szoku iż można zrobić coś tak dużego i namówić do tego tyle osób włącznie z lektorami. Najgorsze ze w tej chwili mam poczucie iż ten mod nie wypali a prace jeśli posuwają się do przodu to znacznie wolniej. O wiele lepiej pracuje się nad czymś co ma być profesjonalne niż nad kolejnym modem w którego nikt nie zagra.

Jestem zaskoczony ze Avallach został wydalony z projektu. Wydaje mi się to dość specyficzną decyzją. Teraz nastąpiła pora na Darka pokazuje to ze zespół (zespół w rozumieniu Dark, koordynatorzy i wszyscy inni) nie zrobił nic żeby zapobiec odchodzeniu z projektu następnych osób lub nawet się do tego przyczynia nie jest to niczym dobrym. Może warto zweryfikować strukturę zespołu? Macie strasznie złożona hierarchie która wydaje się powoduje konflikty. I chęć zdobycia większej władzy. Na miejscu Teamu wyciągnął bym wnioski z tego co się stało. Nie ważne jak skończy się ta afera watro pomyśleć co zrobić aby podobnym zapobiec w przyszłości. Być może za rzadko mieliście spotkania? Może ktoś źle moderował spotkanie lub zabrakło kogoś w roli mediatora?

Ostatnio przyszło mi pracować w firmie która miała bardzo płaska strukturę organizacyjną. Jak rozumiem Dzieje Khorinis miały o wiele większa hierarchie (Dark > Koordynator > szef zespołu > zespół programistów) może warto zrezygnować z kilku szczebli ponieważ w waszym przypadku wydaje się iż są głównym problemem.

Kolejnym problemem wydaje się brak komunikacji. Z tego co napisał @Komuchpl można wywnioskować iż komunikacja w zespole leży i nikt nie wie co kto robi. Wyciągniecie z tego wnioski. Zaczerpnijcie kilka rzeczy z Scruma a może będzie lepiej ;) (Sam scrum czuje ze nie sprawdzi się w niezmienionej formie z względu na różne godziny pracy każdego z członków zespołu)

Szmyka denerwowało nic nierobienie Avallacha, który wtedy nosił miano 'szefa programistów' i postanowił coś z tym zrobić. Nie zachował się specjalnie odpowiednio, fakt, ale w aktualnym buildzie moda jest tylko dosłownie kilka rzeczy autorstwa Avallacha. Czy Avallach faktycznie nic nie robił? Nie wiem. W styczniu po odejściu Darka mielismy przypadek osoby, która była uważana za nieroba, a koniec końców okazało się, że cały czas coś robiła, tylko nikt o tym nie wiedział, a 'twory' tej osoby nigdy nie ujrzały światła dziennego. Może w tym przypadku też zaistniała taka sytuacja?

Strasznie liczę na zobaczenie tego moda dlatego chciałem podsunąć wam propozycje do obgadania. Być może warto zweryfikować to co się dzieje obecnie aby jakoś uratować projekt w niezmienionej formie. Myślę ze wspólnie dacie rade wypracować różne metody aby każdy wiedział co kto robi oraz wypracujecie równość każdego członka zespołu aby zniwelować "konflikty o stołki". Tylko musicie zwrócić na to uwagę.

Zaznaczam ze są to tylko moje domysły i nie powinny być poddawane dyskusji publicznie. Niech zespół postara się samemu rozwiązać wszystkie wewnętrzne sprawy. Nie oczekuje żadnego potwierdzenia lub negowania tego co napisałem w tym poście. Chciałbym aby był on traktowany bardziej jako wskazówki dla obecnych DK które mogą im pomóc w zapobieganiu problemów w zespole lub też nie gdy moje domysły okażą się błędne.

Jako ze nie moduje juz od kilku lat a z Dziejami khorinis nie byłem mocno powiązany. Chciałbym wyjść z propozycją iż mógłbym stawać w roli bezstronnego mediatora w przyszłych sporach jeżeli będziecie potrzebować takiej osoby.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Mediator to jest imo bardzo dobra opcja. Nie znam osobiście przedmówcy, ale ktoś mocno zwiazany z moddingiem, szanowany przez obie strony powinien zostac poproszony o taka pomoc i powinniście sprobowac sie dogadac.

Dziś poczytalem komentarze na Fejsie pod newsem o przejeciu YT. ŻAŁOSNE jest do jakiego burdelu i wylewu nienawiści na Darka tam doprowadziliscie (a cytowanie Gothica jest tam tak zenujace ze mi rece opadły). Może nalezy sprostowac co nie co?

Simen

Simen

Moderator
Dark Sun
posty5586
Propsy2475
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Dark Sun
Nie przesadzałbym. Jasne, masa żółci się wylała, ale jest też sporo osób, które nie dały się zmanipulować i z którym DK weszło, w dość żałosną z ich strony moim zdaniem, polemikę.

http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Fakt, sporo osob jest ogarnietych ale zobacz ile komentarzy to tam zwykle plucie jadem/wspolczucie tworcom lub cytowanie Gothica "jedna bestia mniej", "Beliar cie zgwałci" (hehehe dojrzale).

potoczek

potoczek

Użytkownicy
posty22
Propsy5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Szczerze mówiąc uważam że to kto jest autorem pomysłu nie ma dużego znaczenia (liczy się wykonanie, nie pomysł).

Chyba żartujesz? Myśl jest wszystkim, myśl to potęga.
Od pomysłu zaczyna się wszystko, bez pomysłu nic nie powstaje.
Powiadasz, liczy się wykonanie nie pomysł? Żeby było wykonanie, musi być pomysł, a wykonaniem zajmują się pracownicy.
Kpisz chyba twierdząc, że nie ma znaczenia kto jest autorem pomysłu.
Powiem krótko, najważniejszą osobą wszelkich przedsięwzięć, inwestycji itp. jest zawsze pomysłodawca.
Bez pomysłodawcy projekt jest martwy, on dał pomysł, myśl, światło.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry