Wewnętrzne problemy zespołu 43275 491

O temacie

Autor Jakub91

Zaczęty 6.03.2018 roku

Wyświetleń 43275

Odpowiedzi 491

tldr

tldr

Użytkownicy
posty677
Propsy106
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zmieńcie od razu nazwę moda na Potępienie :D
Ej, niedługo robimy premierę moda Potępini - już zajęte ;p

Widzę kolego że humorek dopisuje.

Cragann

Cragann

Użytkownicy
inżynieria relacyjna
posty752
Propsy583
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • inżynieria relacyjna
Zmieńcie od razu nazwę moda na Potępienie :D
Ej, niedługo robimy premierę moda Potępini - już zajęte ;p

Widzę kolego że humorek nie dopisuje.

Współcześnie model patriarchalny został nieco zmodyfikowany przez nadanie kobietom praw obywatelskich, prawa do własnego majątku, ochrony prawnej i możliwości rozwodu. Ale ich status jest nadal przedmiotowy, co wyraża się m.in. w konieczności zmiany nazwiska wraz z zamążpojściem, zobowiązaniem do zamieszkania tam, gdzie mieszka mąż, generalnym założeniu, że małżeństwo pociąga za sobą świadczenie usług domowych przez kobietę i wspólnotę seksualną z mężczyzna w zamian za utrzymanie finansowe

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty521
Propsy766
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)

A co? Ma bić się w serduszko, że jest źle i w DK doszło do rozłamu? I płakać przy tym? To tylko mod, a niektórzy z was robią z tego tragedię na miarę czyjeś śmierci.

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty625
Propsy766
Nagrody
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Do tego czasu prosiłby wstrzymać się z osądami, a przede wszystkim bezpodstawnymi oskarżeniami, które można podciągnąć nawet pod zniesławienie.
Podasz nas do PROKURATURY?! I co im tam powiesz? Że jakiś gość skrytykował  zjebane zachowanie anonimowej osoby na forum? Żałosne tak samo jak wasz brak jakichkolwiek argumentów. Do tej pory nie przedstawiliście nic na swoją obrone i nawet nie jesteście zgodni co do jednej wersji. Jak tak bardzo chcesz iść na policje to może z tą sprawą, którą opisuje avallach bo krzywoprzysięstwo w przypadku zgłaszania czyiś filmów na yt przy braku jakichkolwiek podstaw prawnych jest karalne. Zresztą z kim wy próbujecie walczyć? Z osobą która trzyma cały ten burdel w garści? Bo to on zawierał umowy prawne z tymi wszystkimi ludźmi z filmów i dubbingu i to na jego barkach spoczywały wszystkie te kruczki na które wy pracujący nad modem mieliście wyjebane. Wykonał tytaniczną prace nad tym by z tego gówna, które było coś ulepić. Pamiętam jeszcze czasy gdy ta cała wasza grupka w ogóle nie istniała i proponował różnym grafikom prace przy DK za pieniądze. Jak widać za szybko to wszystko sie działo i przyjął krętaczy, oszustów i zjebów do teamu.  Chciał iść na ustępstwo (co jest naprawde wielkim wyczynem bo mało kto na jego miejscu zrzekł by sie bycia szefem własnej grupy) ale wy woleliście go wyjebać, zagarnąć całą prace i robić dalej bez niego, bez żadnej informacji o tym, pewnie nawet w creditsach byłby w jakimś mało znaczącym miejscu. To tylko i wyłącznie wasz błąd, sami to zaczęliście w tym momencie powinniście posypać głowy popiołem usunąć te zjebane wpisy, skontaktować sie z Darkiem i dojść do porozumienia za kulisami.

Cragann

Cragann

Użytkownicy
inżynieria relacyjna
posty752
Propsy583
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • inżynieria relacyjna

Współcześnie model patriarchalny został nieco zmodyfikowany przez nadanie kobietom praw obywatelskich, prawa do własnego majątku, ochrony prawnej i możliwości rozwodu. Ale ich status jest nadal przedmiotowy, co wyraża się m.in. w konieczności zmiany nazwiska wraz z zamążpojściem, zobowiązaniem do zamieszkania tam, gdzie mieszka mąż, generalnym założeniu, że małżeństwo pociąga za sobą świadczenie usług domowych przez kobietę i wspólnotę seksualną z mężczyzna w zamian za utrzymanie finansowe

Stanford34

Stanford34

Użytkownicy
posty7
Propsy19
Profesjabrak
  • Użytkownicy
"Ponieważ konflikty pomiędzy kilkoma spośród koordynatorów a szefem zespołu narastały od ponad pół roku (i żadna ze stron nie była bez win) pomysłodawca postanowił zrzec się swoich funkcji i honorowo odejść z zespołu bez szkody dla projektu."
Wychodzi na to, że jednak miało to wpływ na projekt i to duży, skoro dalej czytamy, że z tego względu aktorzy dubbingowi chcieli odcięcia się od projektu. Dubbing miał być największą zaletą DK. Ale wtedy Dark został po prostu odcięty od wszystkiego. Czy znamy powód? Mleko się rozlało, możecie teraz milczeć i udawać, że wszystko jest w porządku. Na początku mogliście liczyć, że sprawa przycichnie a wy ze względu na posiadanie fanpagu wszystko zatuszujecie. Ale niestety szambo wybiło, jest już artykuł na gram.pl (http://www.gram.pl/news/2018/03/07/zamieszanie-przy-produkcji-moda-dzieje-khorinis.shtml), pewnie niedługo napisane zostaną kolejne. Teraz według mnie powinniście wyjaśnić to publicznie, chociażby powody tego rozłamu w teamie bo na razie to wy wyszliście na tych najgorszych.

Zresztą moglibyście mieć chociaż tyle honoru, żeby usunąć to bzdurne oświadczenie:
"Informujemy, iż utraciliśmy dziś, 5 marca 2018 roku, dostęp do naszego kanału na portalu YouTube. Konto zostało przejęte przez byłego członka zespołu, który od jakiegoś czasu już z nami nie współpracuje."
Brzmi to tak, jakoby Dark włamał się na to konto i w dodatku traktuje go jak zwykłego psa a nie jednego z głównych założycieli projektu.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1156
Propsy463
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Do tego czasu prosiłby wstrzymać się z osądami, a przede wszystkim bezpodstawnymi oskarżeniami, które można podciągnąć nawet pod zniesławienie.
Podasz nas do PROKURATURY?! I co im tam powiesz? Że jakiś gość skrytykował  zjebane zachowanie anonimowej osoby na forum? Żałosne tak samo jak wasz brak jakichkolwiek argumentów. Do tej pory nie przedstawiliście nic na swoją obrone i nawet nie jesteście zgodni co do jednej wersji. Jak tak bardzo chcesz iść na policje to może z tą sprawą, którą opisuje avallach bo krzywoprzysięstwo w przypadku zgłaszania czyiś filmów na yt przy braku jakichkolwiek podstaw prawnych jest karalne. Zresztą z kim wy próbujecie walczyć? Z osobą która trzyma cały ten burdel w garści? Bo to on zawierał umowy prawne z tymi wszystkimi ludźmi z filmów i dubbingu i to na jego barkach spoczywały wszystkie te kruczki na które wy pracujący nad modem mieliście wyjebane. Wykonał tytaniczną prace nad tym by z tego gówna, które było coś ulepić. Pamiętam jeszcze czasy gdy ta cała wasza grupka w ogóle nie istniała i proponował różnym grafikom prace przy DK za pieniądze. Jak widać za szybko to wszystko sie działo i przyjął krętaczy, oszustów i zjebów do teamu.  Chciał iść na ustępstwo (co jest naprawde wielkim wyczynem bo mało kto na jego miejscu zrzekł by sie bycia szefem własnej grupy) ale wy woleliście go wyjebać, zagarnąć całą prace i robić dalej bez niego, bez żadnej informacji o tym, pewnie nawet w creditsach byłby w jakimś mało znaczącym miejscu. To tylko i wyłącznie wasz błąd, sami to zaczęliście w tym momencie powinniście posypać głowy popiołem usunąć te zjebane wpisy, skontaktować sie z Darkiem i dojść do porozumienia za kulisami.

Podpisuje się pod tym panem rękami i nogami.

Serio, artykuł na graam? :D :D Brawo, zainteresował się właśnie sytuacją drugi najpopularniejszy polski serwis growy. Czekać tylko na zainteresowanie GOLa. W temacie PR jesteście skończeni.

Dziękuje jednak za wszelkie konkretne i sensowne odpowiedzi dotyczące dalszego rozwoju prac (Rychu). Tym zwykłym pracownikom, zapewne najbardziej zaangażowanym, pozostaje mi życzyć ukończenia projektu w ten czy inny sposób.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2922
Propsy1711
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Można tu tak pierdolić jeszcze 10 stron, żeby ponabijać propsy i pisać rzeczy oczywiste, ale co to zmieni? Wszystko, a przynajmniej większość jest już dostępna publicznie, choćby chciało się to cofnąć, to się nie da, a opinia teamu jest po prostu zszargana i raczej nie ma możliwości naprawy jej, na pewno nie przez obecny team, który pracuje nad modyfikacją. Na pewno i jedna i druga strona źle postąpiła, ale jeśli projekt był promowany na tak bardzo profesjonalny, a do pomocy zostali zaangażowani inni, jakby to ująć, poważniejsi ludzie od autorów (no bo sorry, ale autorzy to jakieś melepety są po tym co się dzieje), to chociażby na siłę powinno się ukończyć ten projekt. Bo to nie jest już własność autorów, bo to nie jest już robione tylko po to, żeby mieli satysfakcje z wydania, a przede wszystkim dla fanów, tysiące fanów. Za granicą też cisną z Was niezłą pompę i ja się im wcale nie dziwie. Cobyście teraz nie czarowali, jakich byście super aktorów "dzięki waszemu muzykowi" nie ogarnęli, nic z tego. Na pewno masa osób w to zagra, też bym to zrobił, przede wszystkim z ciekawości, ale chodzi o samo podejście do sprawy. Spuszczacie się nad tym modem wewnątrz teamu jakby był co najmniej drugim Wiedźminem 3, a nie jest. Fabuła jak było napisane wcześniej była średnia, a w samym modzie innowacji praktycznie zero z argumentacją zachowania klimatu Gothica i tłumaczeniem się tysiącami błędów powołując się na stary już Czas Zapłaty, gdzie możliwości jest znacznie więcej.

Osobiście mam w dupie co z tym zrobicie, ale wiem, że fajnie byłoby chociaż sprostować sytuację, nie bawić się w "my mamy racje/on ma racje", tylko napisać jak jest, te Wasze "groźby" typu paragraf 212 @Szmyk. Są żałosne, bo nie jesteście żadnymi prawnikami, a modderami leciwej już gierki. Poza tym stracilibyście tylko czas i pieniądze na każdej takiej sprawie, a wątpię, że chciałoby się Wam bawić - nie warte to zachodu.

PS. Proszenie o zrobienie coś z tym wątkiem (np. usunięcie go) jest kpiną. Nie powinno to mieć miejsca, ale skoro zostało to wyciągnięte, to dyskusja trwa i uciszanie jest bezsensowne, a wyrażanie opinii poprawne, także nie widzę podstaw do robienia czegoś takiego.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7619
Propsy5100
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Wewnętrzne problemy zespołu
#128 2018-03-07, 18:00(Ostatnia zmiana: 2018-03-07, 18:06)
Fabio, jeśli dyskusji nie będzie tutaj, to pojawi się ona gdzie indziej. Nie unikniemy tego. Tutaj mogę wam zagwarantować że nic nie jest usuwane , jak na razie nawet śmieci - chyba że przez autorów (pozdro @Alexik).

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty521
Propsy766
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Dziękuje jednak za wszelkie konkretne i sensowne odpowiedzi dotyczące dalszego rozwoju prac (Rychu). Tym zwykłym pracownikom, zapewne najbardziej zaangażowanym, pozostaje mi życzyć ukończenia projektu w ten czy inny sposób.

No weź ich nie nazywaj pracownikami, bo to jakaś parodia. Żeby byli pracownikami, to musieliby mieć umowę o prace i mieć płacone za to co robią. To są zwyczajni modderzy, a nie jakieś korpo na miarę Redów.  :lol2:

Fexo

Fexo

Użytkownicy
Romeo i Julia
posty169
Propsy149
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Romeo i Julia
W zaistniałej sytuacji pozostaje mi jedynie pogratulować wszystkim osobom, które stoją za tą sytuacją. Odkąd siedzę w community Gothica to nie widziałem jeszcze żeby ktoś tak szybko spierdolił i zaprzepaścił opinię modyfikacji wśród setek (lub tysięcy?) nie tylko polskich, ale i zagranicznych graczy.

A skoro już pojawiają się artykuły na temat tego wydarzenia to tylko czekać, aż z minuty na minutę opinia o Dziejach Khorinis będzie się rozprzestrzeniała wśród oczekujących i spadała na łeb i szyję. Nie wiem co musiałoby się teraz stać aby ten projekt wyszedł jakkolwiek z twarzą, bo nie trzeba być jasnowidzem aby domyślić się jaki wpływ na losy tej modyfikacji ma obecna sytuacja (a z dnia na dzień będzie zapewne tylko gorzej). Po tym wszystkim powinniście pójść po rozum do głowy i spróbować dogadać się z Darkiem bez, którego ta modyfikacja nie miałaby takiego rozgłosu, czemu? Bo wydaje mi się, że on jako jedyny (lub nieliczny) ma szanse ogarnąć ten cały burdel.

Reszcie osób, która nie jest w to zamieszana życzę dużych ilości sił i chęci aby doprowadziły ten projekt do końca.

Lecz choćby oczy jej były na niebie, a owe gwiazdy w oprawie jej oczu. Blask jej oblicza zawstydziłby gwiazdy, jak zorza lampę; gdyby zaś jej oczy wśród eterycznej zabłysły przezroczy, ptaki ocknęłyby się i śpiewały. Myśląc, że to już nie noc, lecz dzień biały.

Plotview

Plotview

Użytkownicy
posty1
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Historia wydaje się wyglądać tak:
Zespół od jakiegoś czasu organizuje się sam, co jest świetną rzeczą dla darmowego projektu. Ze względu na to że sami sobie radzą, nie widzą sensu posiadania Darka jako szefa, możliwe że osoby która 'nie wie co jest grane'. Sytuacja ciągnie się kilka miesięcy i kumuluje na spotkaniu, na którym zapewne wywołała się ostra wymiana zdań. Po czym Dark 'honorowo' odchodzi z projektu, bo nie jest w stanie dogadać z 'nowowładzą', szefostwem, które nie istnieje, w które Dark uwierzył, ze względu na silną opozycję na spotkaniu. Na jego oświadczenie na czacie nie ma mowy o konkretnej odpowiedzi, bo nowowładzy nie ma, nikt nie podejmie rękawicy.

Uważacie że Dark zachował się w porządku z swoim oświadczeniem. No to dlaczego tak strasznie bronił się przed nagraniami z spotkania na którym nastąpił rozłam? Może zachował się nie w porządku wobec osób które w końcu za darmo poświęcały czas projektowi i uraził jakiś członków ekipy, a po niesmaku który narobił zdecydował się zwiać? Przecież tak jego zachowanie mogło być odebrane. Reasumując, może rzeczy które nastąpiły potem sam sprowokował?

Kontynuując historię, ludzie zarządzający stroną na FB nie wiedzą jak sobie z tym poradzić, więc działając w panice wywalają Darka z FB oraz dają pobieżne oświadczenie. Atakują go po zachowaniu na spotkaniu i oświadczeniu na czacie grupowym, po których to mógł wyglądać na 'wszystko wiedzącego buca'. Dzikie zachowania teamu skłania szefa do równie dzikiego zachowania. Wysadza Nestorów, patronów, organizuje oświadczenia na YT.

Może Dark nie powinien budować luźnej struktury projektu która może działać niezależnie od niego jeżeli chce utrzymać stan projektu pod swoje widzimisię. Może zamiast robić gównoburzę, obie strony powinny ogarnąć ponowne spotkanie, na równych zasadach, a nie kontynuować spór pod tytułem 'kto więcej zrobił'.

To punkt widzenia osoby z zewnątrz (nie opinia), możecie go między książki wsadzić. Tak jak wy chcę by modyfikacja pojawiła się w najlepszym wydaniu, ale nie chcę, by osoby które poświęcały mnóstwo swojego czasu (koordynatorzy, niedawno osoby które ciągnęły projekt, dzisiaj najwięksi wrogowie) były wyszydzane bo możliwe że mają wyłącznie inne zdanie od twórcy projektu. Mam nadzieje że ktoś z góry to przeczyta i pójdzie po rozum do głowy.

Darkmodders

Darkmodders

DarkModders Team
Mistrz mrocznych sztuk
posty803
Propsy210
ProfesjaProducent
  • DarkModders Team
  • Mistrz mrocznych sztuk
Szmykowi powinniście już dawno podziękować. Jego zachowanie od bardzo dawna pozostaje wiele do życzenia w wielu kwestiach. Nie powiem, liczyłem na Wasz team ale po tym, co się teraz stało, daliście nieźle po garach. Szkoda mi tylko Waszych fanów...

P.S. Nie zamierzam się już więcej udzielać w tym temacie. Chciałem tylko wyrazić swoją opinię na temat zaistniałej sytuacji.

Blog grupy DarkModders Team.

http://darkmodders.pl/

Strona na facebook'u:

https://www.facebook.com/DarkModdersTeam/

Cruc

Cruc

Użytkownicy
posty300
Propsy142
Profesjabrak
  • Użytkownicy
O ile jestem w stanie zrozumieć reakcję Darka, który w swojej obronie wystosował publiczne oświadczenie jako odpowiedź na facebookowy wpis, i nawet resztę wybraniających się na wskutek tej szitstormowej spirali, o tyle dziwi mnie, że osoba, która to wszystko zaczęła na fanpage'u, jeszcze nie poleciała.

Ja się pytam jak ktoś taki wciąż może reprezentować cały team? Naprawdę ktoś taki ma predyspozycje, aby stanowić kontakt pomiędzy zespołem, a światem?

while (!success) try{...}

mordziaty96

mordziaty96

Użytkownicy
posty3
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie znam całej sytuacji i wszystkich szczegółów, więc nie mi to oceniać, wiadomo, że obie strony będą trochę naciągać na swoją stronę, zapytam tylko - jak to możliwe, że podrzędni pracownicy przejęli władzę? Dark był pomysłodawcą i szefem, pomimo, że projekt był non-profit, to i tak to on powinien mieć całkowitą władzę i prawa do wszelkich wykonanych prac. Randomowi coś nie pasuje? Wypad z grupy, znajdzie się inny.

Całość niestety wygląda tak głupio, że gdyby nie to forum i wyciąganie prywatnych brudów/rozmów, to pomyślałbym, że to tania akcja promocyjna.

Słabego wybraliście tego gościa od socjal media skoro zrobił z tego taką aferę i wyciągnął cały syf na wierzch

Za pięknie to wyglądało...

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6058
Propsy2413
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Dark nie był tylko odpowiedzialny za dubbing bo za cały projekt. Dark był szefem, pomysłodawcą i ojcem założycielem Dziejów Khorinis, to on miał ugadane ze wszystkimi aktorami od dubbingów i to on wszystkie formalności załatwiał. On byl szefem i bez niego Dzieje Khorinis byłyby tylko kolejnym nudnym modem, szarym, zwykłym. To dzięki profesjonalnemu dubbingowi mod zyskał rozgłos, fanów na całym świecie oraz splendor. Był szefem a kilku pajacom zamarzyło się go usunąć ze stołka i piszą o nim jakby był podrzędnym członkiem zespołu który coś odwalił, a to oni odwalili w stosunku do niego.

Dark pracował przy modzie 13 lat. 13 lat, tyle co wiele osób z tej grupy ma wiek. Wiele z tego czasu robił sam, nie mając żadnego teamu. I nagle chcą go wyrzucić z jego własnego teamu osoby, które gdy Dark moddował to nie wiedziały nawet co to ten cały modding bo na gówno mówiły papu.

I jeszcze córka rybaka mają czelność mówić, że przejął kanał z filmami, no córka rybaka xD

I mówie to jako niegdysiejszy przeciwnik Darka, zresztą, do tej pory nadal jakoś specjalnie nie pałamy do siebie sympatią więc jestem całkowicie bezstronny.

Jak słysze takie akcje to mi sie córka rybaka włącza stary Werewolf i bym każdego z tych pajaców bił córka rybaka xD

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Fexo

Fexo

Użytkownicy
Romeo i Julia
posty169
Propsy149
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Romeo i Julia
Kolejny portal pisze Dziejach Khorinis.

Co prawda wiele się tutaj nie dowiecie bo to artykuł na zasadzie "kopiuj wklej", ale niestety projekt obrywa coraz bardziej.

Lecz choćby oczy jej były na niebie, a owe gwiazdy w oprawie jej oczu. Blask jej oblicza zawstydziłby gwiazdy, jak zorza lampę; gdyby zaś jej oczy wśród eterycznej zabłysły przezroczy, ptaki ocknęłyby się i śpiewały. Myśląc, że to już nie noc, lecz dzień biały.

Komuchpl

Komuchpl

Użytkownicy
Co? Ja?
posty159
Propsy129
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Co? Ja?
Dark pracował przy modzie 13 lat. 13 lat, tyle co wiele osób z tej grupy ma wiek. Wiele z tego czasu robił sam, nie mając żadnego teamu. I nagle chcą go wyrzucić z jego własnego teamu osoby, które gdy Dark moddował to nie wiedziały nawet co to ten cały modding bo na gówno mówiły papu.

w 2005 jego nawet nie było w zespole.
http://modders.dmkhosting.net/gmod/grupy/soulfire/info.php

Z tej ekipy nadal w zespole jest tylko Gother.
Ja dołączając w 2012 zastałem tylko kilka modeli, kilka dokumentów tekstowych i to by było na tyle.

hastor

hastor

Użytkownicy
<tu podaj nazwę własnej modyfikacji>
posty20
Propsy40
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • <tu podaj nazwę własnej modyfikacji>
Na początku SF zajmowało się spolszczeniami. A co z samym konceptem na DK? To Dark nie wpadł z pomysłem na prequel Gothika (już pomijając, że nie był członkiem od samego początku)?

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty444
Propsy239
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Na początku SF zajmowało się spolszczeniami. A co z samym konceptem na DK? To Dark nie wpadł z pomysłem na prequel Gothika (już pomijając, że nie był członkiem od samego początku)?

O, to jest coś czego i ja bym się dowiedział.

PS. Były jeszcze projekty modyfikacji. Ale albo na projektach się skończyło, albo wyewoluowały w to co mamy obecnie.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry