Wewnętrzne problemy zespołu 43280 491

O temacie

Autor Jakub91

Zaczęty 6.03.2018 roku

Wyświetleń 43280

Odpowiedzi 491

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty652
Propsy203
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czy dostaniemy jakiś szerszy komentarz, dotyczący sytuacji z kanałem ?

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6058
Propsy2413
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Był na ich stronie na facebooku. Ktoś z ekipy filmowej pozmieniał hasła, nazwe do konta i usunął filmy.

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty614
Propsy494
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)
https://www.youtube.com/watch?v=aQD3cB2TlCI

"Ja i ojciec" ładnie tłumaczy co wg. niego zaszło niestety jest to odbijanie piłeczki po oświadczeniu DK i tak naprawdę ciężko ocenić po czyjej stronie jest wina.

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty652
Propsy203
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Tak, teraz wyjaśnienie sytuacji może być trudne. Tylko czy Piotr nie był głównym koordynatorem całej modyfikacji a nie tylko dubbingu ?

boguc

boguc

Użytkownicy
posty211
Propsy326
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Wtf i o co dokladnie chodzi?

Gothic najlepszy

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty625
Propsy766
Nagrody
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy

Przecież Dark to twórca tego moda, bez niego nie ma Dziejów Khorinis.

@Dark ocb?

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty444
Propsy239
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica

Gother

Wewnętrzne problemy zespołu
#6 2018-03-06, 15:33(Ostatnia zmiana: 2018-03-06, 15:45)

@Dark ocb?

Dark zrzekł się obowiązków jakiś czas temu. Prace nad modem były i są kontynuowane, jak zawsze.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2922
Propsy1711
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red

@Dark ocb?

Dark odszedł z zespołu jakiś czas temu. Prace nad modem były i są kontynuowane, jak zawsze.

No to nie wróżę temu nic dobrego, ale nie dziwi mnie to w sumie.

boguc

boguc

Użytkownicy
posty211
Propsy326
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Trochę dziwi brak dokładnych szczegółów co się stało i dlaczego... Ani po czyjej stronie się opowiedzieć. Zamiast tego jest sporo dziwnych i sprzecznych informacji przez ktore sam mod.

Gothic najlepszy

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7619
Propsy5100
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

#9 2018-03-06, 15:52(Ostatnia zmiana: 2018-03-06, 15:59)
Cała treść filmu jest prawdziwa.

Piotr / Dark rzeczywiście był pomysłodawcą projektu w jego obecnej formie i koordynatorem grupy przez ostatnie ponad 10 lat jej istnienia. To on przyjął do grupy mnie i większość jej obecnego składu. Jedyne czym ten projekt naprawdę się wyróżnia to profesjonalnie realizowane nagrania materiałów filmowych które organizował on z ojcem (który jest polskim reżyserem filmowym). To on zorganizował patronat Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nad tą częścią projektu.

Części osób kontrolujących fanpage (między innymi koleś którego sam przyjąłem do grupy...) nie pasował jego sposób zarządzania. Zażądali oddania przez niego władzy. Zmienili hasło do założonego przez niego teamowego maila, zabrali mu dostęp do fanpage'a, repozytorium plików i zrobiliby to samo z kanałem YT, gdyby nie to że on był od początku jego właścicielem i głównym autorem filmów. Zaczęli grozić że będą zgłaszać do YT filmy pod zarzutem naruszenia ICH praw autorskich, co zmusiło go do usunięcia ich - inaczej YT mogłoby zablokować kanał zanim opublikuje on oświadczenia.

Teraz obie strony konfliktu posiadają nieukończone pliki modyfikacji i część kanałów social media - i trwają spory o to czy prawo do używania marki mają ci którzy budowali ją od początku istnienia (~13 lat), czy ci którzy byli aktywni przez ostatnie kilka i kontrolują fanpage.

Jutro Dark opublikuje szersze wyjaśnienia na stronie projektu: https://dziejekhorinis.org/
Ze względu na dobro projektu nie chce aby wspólne prace nad modyfikacją, dubbingiem i filmami poszły na marne - teraz chodzi już tylko o oddzielenie tego nowego "rozgałęzienia" projektu od marki "Dzieje Khorinis".

Alexik

Alexik

Użytkownicy
posty405
Propsy147
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Cytuje wypowiedz , ale ciekawi mnie też dlaczego szanowany pan inżynier, Avallach usuwa tematy zwiazane z DK ale to szczegół :)

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7619
Propsy5100
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

#11 2018-03-06, 15:58(Ostatnia zmiana: 2018-03-06, 16:04)
Dark poprosił mnie o usunięcie całej zawartości działu. Ma do tego prawo jako jego moderator i oficjalnie koordynator grupy odkąd tylko była ona aktywna na forum. Właściwie to ja przekonałem go żeby z tego zrezygnować. Część wątków została tylko ukryta i może zostać przywrócona kiedy status projektu zostanie ustalony - podobnie jak ma się to z materiałami filmowymi. Teraz mamy sytuację kiedy Ci od fanpage'a grożą raportami dotyczącymi hostowania treści ich autorstwa, więc ukrycie ich to jedyny sposób na wyjaśnienie tego na spokojnie.

Fabio

Fabio

White&Red
posty2922
Propsy1711
ProfesjaScenarzysta
  • White&Red
Szef projektu, który ma na niego jakąś wizję i tak dalej, powinien być szefem od początku do końca, jeśli komuś nie pasuje sposób zarządzania szefa, albo sam projekt, no to powinien usunąć się sam lub zostać usunięty zwłaszcza, że jest to projekt robiony po godzinach, non-profit i wymaga dużego nakładu pracy. Z Dziejów Khorinis po mniejszym hype (tym w starszych latach w okresie, gdy był hype na mody takie jak ZW, LOA czy właśnie DK) zrobił się jeszcze większy, głównie za sprawą profesjonalnego dubbingu.

To normalne, że szef, który miał jakąś wizję na projekt nie chciałby, żeby jakieś nołnejmy przejęły jego projekt, nie chciałbym tego też ja i na pewno nie chciałby tego nikt inny.

Śmieszne jest to, że takie osoby jak np. ten wyżej nie były nikim istotnym dopóki nie zostały dodane do tamtego teamu, potem nagle po jakimś miesiącu zostali awansowani parę stopni w górę, a na końcu przejęli pałeczkę. To wszystko to wina w braku organizacji, zbytniego pompowania i niebaczenia na konsekwencje w związku z tym.

Osobiście WIEDZIAŁEM, że to tak się skończy, to tak świetnie wyglądało tylko na tych filmach (odnośnie organizacji pracy) i osoby niemające kompletnego pojęcia na temat produkcji czy niebędące w zespole mogły tylko to zachwalać, a tego typu sytuacja pokazała jak jest naprawdę.

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty444
Propsy239
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
@inż. Avallach ty od dawna jesteś daleko od spraw teamu. Z tego co się dowiadywałem to nie było cię na spotkaniu na którym doszło do scysji. Natomiast z tego co piszesz doszło do przewrotu. Że Darkowi zabrano dostęp do różnych zasobów związanych z modem, po to by się go pozbyć!

Alexik

Alexik

Użytkownicy
posty405
Propsy147
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
//////////////

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7619
Propsy5100
Nagrody
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

#15 2018-03-06, 16:14(Ostatnia zmiana: 2018-03-06, 16:30)
@inż. Avallach ty od dawna jesteś daleko od spraw teamu. Z tego co się dowiadywałem to nie było cię na spotkaniu na którym doszło do scysji.
Nie było mnie na spotkaniu, bo ze względu na niewystarczającą aktywność (o której informowałem z góry na początku 2017) te same osoby odebrały mi uprawnienia admina w repozytorium na GitHubie i na forum, a w końcu dostęp do jakichkolwiek kanałów komunikacyjnych grupy. W odróżnieniu od obecnego w zespole zawistnika który najwyraźniej postanowił sobie za punkt honoru przejęcie ode mnie tych uprawnień i szerzenie wewnątrz zespołowej propagandy na temat mojej rzekomej niekompetencji programistycznej (jest początkującym studentem kierunku humanistycznego ze zmyślonymi wpisami w CV na LinkedIn związanymi z IT) nie będę zniżał się do kręcenia afery przez publiczne kłótnie.

z tego co piszesz doszło do przewrotu. Że Darkowi zabrano dostęp do różnych zasobów związanych z modem, po to by się go pozbyć!
Dokładnie tak to dla mnie wygląda - znam tylko jego wersję i w nią wierzę, bo ostrzegałem go przed tym kiedy działo się to o czym piszę powyżej:
Cytat: Dark, wczoraj
wiesz co mnie smuci? że miałeś racje co do joty
a ja nie wierzyłem, że mogą i można być tak podłym

Dobrze, tylko zastanawiam się nad jednym :P Zawsze byłeś takim postronny Darkowi? Troche jest śmieszne, że jak prosiliśmy Cię o pomoć, to miałeś to w dupie i gadałeś, że nie masz czasu jak zwykle. A gdy nagle, Dark potrzebuje pomocy ty się zjawiasz i robisz konkurencyjny projekt, pod pretekstem że jeżeli nie zgodzimy się na układy Darka, to będziesz staral się nas "zniszczyc" XD
Załatwię to tak, żeby było uczciwie - bez twojej zgody nie użyję żadnych dotychczasowych prac, łącznie z nazwą i fabułą. Tak czy inaczej miałem na to własne pomysły.
Od samego początku mojego uczestnictwa w projekcie stałem twardo po jego stronie - to on mnie przyjął i koordynował prace, a także wkładał w projekt to co było w nim najbardziej wartościowe - czyli profesjonalny dubbing i filmy.
Z góry ostrzegałem Darka że w 2017 prawie nie będę miał czasu na prace nad projektem. W 13 letniej historii prac takie sytuacje nigdy nie były problemem.
Nie ma tu żadnego "pretekstu" do odłączenia się. Chciałem pracować nad czymś takim (jeszcze za czasów upadłego już "Nordmarians Team") i dlatego lata temu dołączyłem do SoulFire. W sytuacji kiedy w zespole tolerowane jest oczernianie mnie na taką skalę na jaką robił to Szmyk i odbiera mi się dostęp do czegokolwiek, oczywiste jest że nie mogę kontynuować tych prac razem z resztą. Zostałem zmuszony do porzucenia mojego wkładu, rozpoczęcia od zera i pod nową nazwą - ale ja nie robiłem z tego afery, nie chcąc szkodzić imieniu projektu który przez tyle lat był dla mnie ważny. Nie próbowałem oczerniać osób które do tego doprowadzały ani wyciągać zespołowych brudów publicznie, jak się to teraz dzieje. Kto tylko chce, może ciągle pracować ze mną - repozytorium jest publiczne, a projekt na bieżąco dostępny na stronie.
Masz jeszcze czelność twierdzić że to ja zachowałem się nie fair wobec was?

Komuchpl

Komuchpl

Użytkownicy
Co? Ja?
posty159
Propsy129
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Co? Ja?
27.01 odbyło się spotkanie, na którym wszyscy(20 kilka osób, które tam było) zgodnie ustaliliśmy co następuje. Całość spotkania była nagrywana.
28.01:

04.03:

Na co się nie zgodziliśmy

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty625
Propsy766
Nagrody
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Mimo że mnie to w ogóle nie dotyczy to obserwowałem wasze poczynania od dawna i wiedziałem że kiedyś do takiej sytuacji dojdzie. Za dużo tam szefów u was a prawda jest taka że to Dark był jedyną osobą, którą miała prawo piastować takie stanowisko. W obecnej formie bez jego udziału a co za tym idzie bez profesjonalnego dubbingu i całej otoczki filmowej projekt jest po prostu średni. Najśmieszniejsze jest to że to nowicjusze, którzy w moddingu do niedawna nic nie znaczyli coś teraz próbują rządzić. Czekam na dalsze wyjaśnienia bo póki co stoje po jego stronie.

PS. @inż. Avallach @Fabio @Darkmodders Chyba każdy z was zna pana S i wie jakim jest typem człowieka.

tldr

tldr

Użytkownicy
posty677
Propsy106
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cóż, mimo zawirowań i jakiś dziwnych sytuacji, życzę temu projektowi jak najlepiej. :)

Rivet

Rivet

Użytkownicy
posty74
Propsy26
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Może nie powinienem tego pisać, ale jako zwykły noname z internetu, fan Gothic'a muszę zadać to jakże ważne pytanie, zespołowi pracującymi nad Dziejami Khorinis, mianowicie - Czy projekt ujrzy światło dzienne w niezmienionym, pierwotnym założeniu? Zdaję sobie sprawię, że odpowiedz na to pytanie została udzielona zarówno na kanale YT oraz fanpage’u, lecz w toku dyskusji oba te źródła wydają się mało wiarygodne.

Jeśli wpis zostanie uznany z zbędny, proszę o jego usunięcie.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry