Returning 2.0 vs Przeznaczenie 20245 37

Ankieta

Witajcie, niestety mam ostatnio mało czasu więc w oba nie dam rady zagrać. Chciałem się was spytac który mod waszym zdaniem zasługuje na większe uznanie. Bardziej interesuje mnie fabuła i wątki z LORE gothica niż bajery pokłady podwójnych mie

Returning 2.0
69 (67%)
Przeznaczenie
34 (33%)

Głosów w sumie: 102

O temacie

Autor wujaszki23

Zaczęty 3.01.2017 roku

Wyświetleń 20245

Odpowiedzi 37

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
LORE gry jest tworzone przez twórców(wyłącznie)

"Zgodne z LORE" to pojęcie abstrakcyjne wymyślone przez graczy.  Dokładnie chodzi o to, czy modyfikacja ingeruje w oryginalną historię, modyfikując ją, czy też nie. Przykład to DarkSaga gdzie akcja nie jest związana z oryginalnym gothicem, a jedynie zaczepia o jego historię (końcówka gdy spotykamy bezimiennego płynącego do Myrthany).

DarkSaga nie przeczy więc fabule Gothica, ale nie jest też częścią historii świata gothic. Możemy więc powiedzieć, że jest zgodne z LORE, ale na pewno nim nie jest.

No i o tym właśnie mówię! Są przyjazne lub nieprzyjazne lore gry. Zuch chłopak.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Cytuj
ale w Gothic 3 o ile gramy po stronie buntowników to właściwie zawsze
lul

W g3zb jest kontynuowana sciezka adanosa, a tam nie odbijamy miast wiec Thorus zyje.
Nawet zakonczenie jest co sie dzieje z thorusem, jak z miltenem czy gornem.

Zreszta dlaczego bezi by specjalnie caly oboz przechodzil zabijajac thorusa ktory nic nie zrobil beziemu, gdy sie spieszy zabic sniacego?   o_0

Z gomezem jest inna sprawa bo bartholo przy wyjsciu z domu magow ognia informuje beziego ze stone jest za kratami, wiec bezi ma powod do powstrzymania gomeza

Tyle
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Cytuj
Z gomezem jest inna sprawa bo bartholo przy wyjsciu z domu magow ognia informuje beziego ze stone jest za kratami, wiec bezi ma powod do powstrzymania gomeza

No więc właśnie. Bezi ma powód aby zabić Gomeza, ale najpierw musi do niego dojść - a na jego drodze staje Thorus z Magnatami i wszyscy chcą go zabić. Więc nie rozumiem:

Cytuj
Zreszta dlaczego bezi by specjalnie caly oboz przechodzil zabijajac thorusa ktory nic nie zrobil beziemu, gdy sie spieszy zabic sniacego?

Jak cały obóz jak Thorus staje na drodze Beziego do Gomeza, którego jak sam powiedziałeś, Bezi ma powód by zabić?
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Nie wiem czy mi się coś pojebało, ale Thorus chyba cały czas stał pod bramą, więc defakto nie stał nam na drodze do Gomeza, fakt fakt, chyba każdy zajebał wszystkich magnatów bo Ci nam stali na drodze. A w G2 NK Huno mówi nam, że po upadku Kruk wyprowadził ich z SO, ktoś tam pisał, że Beliar wskrzesił Kruka, pewny nie jestem. Cały Gothic ma w sobie tyle dziur, że ja pierdole.
 

Jonxx

Jonxx

Użytkownicy
Wędrowiec
posty20
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wędrowiec
Nie wiem czy mi się coś pojebało, ale Thorus chyba cały czas stał pod bramą, więc defakto nie stał nam na drodze do Gomeza, fakt fakt, chyba każdy zajebał wszystkich magnatów bo Ci nam stali na drodze. A w G2 NK Huno mówi nam, że po upadku Kruk wyprowadził ich z SO, ktoś tam pisał, że Beliar wskrzesił Kruka, pewny nie jestem. Cały Gothic ma w sobie tyle dziur, że ja pierdole.

Aż sobie sprawdziłem na jakimś filmiku przed chwilą. Thorus nie stoi nam na drodze, aby go zabić specjalnie musimy do niego iść.
 
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.

Barnaba

Barnaba

Użytkownicy
posty276
Propsy288
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Z tego co wiem to Returning 2.0 na razie jest cały czas mocno pobugowany, a w Przeznaczeniu raczej już bugów nie ma, więc polecam wpierw przejść Przeznaczenie, a na Returninga 2.0 poczekać na grywalną wersję.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Nie wiem czy mi się coś pojebało, ale Thorus chyba cały czas stał pod bramą, więc defakto nie stał nam na drodze do Gomeza, fakt fakt, chyba każdy zajebał wszystkich magnatów bo Ci nam stali na drodze. A w G2 NK Huno mówi nam, że po upadku Kruk wyprowadził ich z SO, ktoś tam pisał, że Beliar wskrzesił Kruka, pewny nie jestem. Cały Gothic ma w sobie tyle dziur, że ja pierdole.

Aż sobie sprawdziłem na jakimś filmiku przed chwilą. Thorus nie stoi nam na drodze, aby go zabić specjalnie musimy do niego iść.

Serio? Coś mi się pojebało widocznie, pewnie z jakimś modem xD Nie mniej, wciąż jak mówiłem nawet Piranie mają wyjebane w Lore, co potwierdza chociażby to, że w G1 jest mowa o koniach oraz o tym, że poza barierą nie było kręgów ognia i wody, a w G2 już co innego mówią.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Proszę podeślij mi coś co potwierdzi, że w gothicu 1 jest mowa o koniach, bo nie mogę uwierzyć :p Tak jak wspominałem, fabuła w gothicu chodź ciekawa, w niektórych przypadkach kupy się nie trzyma.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Bitwa o Varrant, mowa o tym, że Lee pokonał zjednoczoną kawalerie Lukora i jeszcze kogoś na bagnach w Varrancie.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Jonxx

Jonxx

Użytkownicy
Wędrowiec
posty20
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wędrowiec
W G1 Lewus mówi coś takiego: - Ty naprawdę próbujesz mnie zrobić w konia!  :lol2:

@Up Faktycznie.
 
Even if the morrow is barren of promises...
Nothing shall forestall... my return.

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • online
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Cytuj
, że poza barierą nie było kręgów ognia i wody, a w G2 już co innego mówią
Obejrzyj sobie filmik darka to sie dowiesz skad to sie wzielo
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Z tego co wiem to Returning 2.0 na razie jest cały czas mocno pobugowany, a w Przeznaczeniu raczej już bugów nie ma, więc polecam wpierw przejść Przeznaczenie, a na Returninga 2.0 poczekać na grywalną wersję.

Biorąc pod uwagę, że przeszedłem Returna na wersji 0050, a obecnie jest już wersja 0065, to chyba aż tak mocno pobugowany nie jest :)
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



potezny2

potezny2

Użytkownicy
posty145
Propsy13
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ogólnie dla mnie jest lepszy returning 2.0,ale skoro zależy ci na fabule i na ciekawych wątkach to polecam przeznaczenie. Returning 2.0 nie jest jeszcze spolszczony,no chyba że umiesz angielski :D
 

SanTiago

SanTiago

Użytkownicy
posty212
Propsy47
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Chyba pseudo angielski. Ale da się grać. Mimo błędów językowych, składniowych i logicznych w tym tłumaczeniu, to da się grać  :D
 

potezny2

potezny2

Użytkownicy
posty145
Propsy13
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chyba pseudo angielski. Ale da się grać. Mimo błędów językowych, składniowych i logicznych w tym tłumaczeniu, to da się grać  :D
:lol2:
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Szczerze? Co prawdą są całkowicie zdania przetłumaczone bez sensu, ale znając język angielski chociaż na poziomie podstawowym można spokojnie przejść grę ;)
 

DawidT

DawidT

Użytkownicy
posty117
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim skromnym zdaniem Przeznaczenie jest lepsze. Returning 2.0 jest bardzo przekombinowany i czasem można się zastanawiać czy to jeszcze jest Gothic (zresztą ja preferuję starego Returna). Przeznaczenie też mocno nawiązuje do G1, być może bardziej od Returninga 2.0.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry