Wybór wersji Returninga 30588 67

O temacie

Autor Ystredd

Zaczęty 17.08.2016 roku

Wyświetleń 30588

Odpowiedzi 67

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
Witam. Mój problem urósł do rangi sporego problemu, więc piszę oddzielny wątek. Po tym jak zabił mnie pojedynczy bagienny szczur coś we mnie pękło i postanowiłem poradzić się dokładnie co powininenem zrobić.

Postać http://imgur.com/a/R9lK8 (Poziom Bardzo Trudny, założony amulet +5siły +5zręki +40hp, ring  +10% 1h i ring +20hp). Jestem w Jarku, zrobione questy u piratów, bloodwyn zabity, przed Quahodronem.

I zanim ktoś powie "no ale w jarku to powinieneś mieć 200siły i więcej hp blablabla". Pragnę jeszcze raz podkreślić że to jest poziom Bardzo Trudny. Za potwory było strasznie mało expa. Wchodząc do Jarka miałem 13lvl. W tym momencie proszę o ocenę, na jakim poziomie trudności na którejś grywalnej wersji powinienem zagrać, biorąc pod uwagę że własnie takie levele zdołałem wbić. (w końcu nie wiem czy 1.3.1 czy 1.2 jest grywalne).
Z własnej ciekawości jeśli ktoś posiada taką wiedzę to proszę o udzielenie odpowiedzi, czy 1.3.1 ma takie same dolegliwości jak 1.3.2 z nieśmiertelnymi zębaczami pełzaczami wojownikami, orkami, błotnymi wężami. Ale o co też chodzi z bugami w 1.2, gdzieś przeczytałem coś o zbugowanych broniach, jak tego buga uniknąć, jakie są inne bugi.

Proszę też o ewentualne rady gdzie mogłem zmarnować PN. Wydobycie złota 1PN, języki 5PN, kowalstwo do Dobrego Miecza, czyli 7PN bodajże, myślistwo razem by wyszło jakieś 22PN, alchemia 1PN, nie dodawałem ani w mane ani w zręczność, te 5% w łuki też nie ładowałem.
Bardzo proszę o dokładne wskazówki bo już drugi raz podchodzę do tego moda na przestrzeni dwóch lat i nie chcę żeby znowu mnie zniechęcił i żebym go porzucił (tym razem już chyba będzie na zawsze..)
Pzdr.
 

Allbelcik84

Allbelcik84

Użytkownicy
posty355
Propsy97
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
1.2 jest najbardziej dopracowany. Nie ma nic zbugowanego jakiś idiota Cię oszukał. Warto szybko rozwinąć myślistwo, dużo kasy jest z tego.
 
= D

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
1.2 jest najbardziej dopracowany. Nie ma nic zbugowanego jakiś idiota Cię oszukał. Warto szybko rozwinąć myślistwo, dużo kasy jest z tego.

A jaki poziom trudności polecałbyś mi wziąć, patrząc że wbiłem 13ty level na bardzo trudnym przed jarkiem na 1.3.2? Trochę ciężko było z 13tym, za mało PN żeby w siłę wbić. Nie wiem jaki scaling jest
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
W 1.2 bronie magicze były zbyt OP z tego co mi wiadomo w 1.3.1 i 1.3.2 to miało być naprawione i miał być rebalans (nie pamiętam dokładnie czego).Chyba, że coś mi się pokiełbasiło i nic już nie pamiętam XD.
 
 

Allbelcik84

Allbelcik84

Użytkownicy
posty355
Propsy97
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
na 1.3.1 są OP
@Ystredd graj na łatwym albo normalnym. na łatwym masz 100% expa
 
= D

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
Dzięki za odpowiedzi, postanowiłem że zagram na wersji 1.2 poziom Łatwy. Liczy się dla mnie przejście tego moda w sumie. Wyzwania już swoje przeżyłem przy 1.3.2
Podsumowując. Idę w najemnika, siła do 94 (czy 124?) potem z bonusów. Ogarnąć w miarę wcześnie myślistwo. I lokacje po kolei to Khorinis -> Jarek -> Górnicza -> Dolina Cieni. A potem co? Etlu?
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Dzięki za odpowiedzi, postanowiłem że zagram na wersji 1.2 poziom Łatwy. Liczy się dla mnie przejście tego moda w sumie. Wyzwania już swoje przeżyłem przy 1.3.2
Podsumowując. Idę w najemnika, siła do 94 (czy 124?) potem z bonusów. Ogarnąć w miarę wcześnie myślistwo. I lokacje po kolei to Khorinis -> Jarek -> Górnicza -> Dolina Cieni. A potem co? Etlu?

Jak pójdziesz w 1.2 strażnikiem świątynnym to będziesz miał w 2 Rozdziale runę głos strażnika czy jakoś tak zabija wszystko na hita albo na 3 można z nią przejść całą grę więc polecam. W 1.3.1 i 1.3.2 dostawało się ją w 4 Rozdziale (chyba).
 
 

VergilSparda

VergilSparda

Użytkownicy
posty239
Propsy50
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co ma ilość pkt życia do poziomu trudności jak się tam nie pakuje nawet 1 pkt nauki? Twój problem polegał na tym że nie zrobiłeś potków z jagód na hp, powinieneś mieć koło 800 hp to raz. Dwa masz mało wytrzymałości gdzie znowu nie daje się pn, tylko wszystko leci z tablic a później z potków z sercami trolla. Trzy jak na ten etap masz bardzo słabą zbroje, widać że jej w ogóle nie ulepszałeś więc i obrażenia duże wchodziły. Cztery jak dla mnie to kowalstwo na ten etap było zdecydowanie za wcześnie. Skradanie się nie pamiętam czy potrzebne do jakiegoś ważnego zadania, jak nie to olałbym i wpakował w siłę.
 

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
Problem byl z siłą a nie hp i wytzymaloscia.
1.2 jak go ogrywalem wczoraj to na razie super. To jakaś bajka jak wziąlem normalny to mialem 4lvl w miejscu gdzie ba superhardzie bym mial 2gi.. I na oddzielnym save szybko polatalem po światach sprawdziłem staty potworów. Bardziej sensowne. I w koncu wargi nie maja 8000/800 hp xD. Takze ciesze sie ze nie brnąłem dalej w ten nonsens, dzieki wielkie.
I coby zapobiec chociaz czrsci problemow w przyszlosci pytam - na co uwazac w 1.2, jakie to ma bugi i unbalanced shit? Bo na pewno ma :P
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
1.3.2 to powinna mieć jakąś sodomską etykietę albo jakieś ostrzeżenie, że zmarnujesz najprawdopodobniej zmarnujesz na niej czas jeżeli przyszedłeś lajtowo popykać w Gotyczka.
 

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
Ostatnio znalazłem bardzo ciekawy wątek na konkurencyjnym forum odnośnie wersji 1.3.2 returninga. Dla tych co się odbili od tej wersji, serdecznie polecam, można się pośmiać :D http://www.thereturning.pun.pl/v-a-v-301.htm
(v1 = 1.3.1  v2 = 1.3.2)  przynajmniej tak wnioskuję po wymaganiach pancerza z plytek pancerza pełzacza
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
v1 było najlepszą wersją jaką grałem :)
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
v1 było najlepszą wersją jaką grałem :)

A z ciekawości - co tak dobrze z tej wersji wspominasz?
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
O ile chodzi Wam oczywiście patch 1.1, bo gwarantuję Wam, że w Returninga v1 nikt z Was w życiu nie grał :), to między innymi to, że Polacy nie wpieprzali się ze swoimi "ulepszeniami" wszędzie i nie narzucali nikomu grania w ich wersję. Nie było żadnego gównianego pierścienia szybkości, niszcząc kompletnie balans grania, gdzie zamierzeniem było bieganie za pomocą wytrzymałości i 10-minutowej mikstury z mięsa zębacza. Wszystko działało jak należy, nie było przekombinowane, a ten co twierdzi, że poziom trudności taki sam jak na 1.3.2 musi być głupi, bo 1.1 miało taki sam poziom co 1.2, czy też oryginalny ReBalance.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Ventrue

Ventrue

Moderator działu
Herr Mannelig
posty1119
Propsy593
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Herr Mannelig
Przestań się tak wszędzie wpieprzać. Akurat wersji jest kilka i nikt nikomu nie broni grać bez patchy.
 

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
Przestań się tak wszędzie wpieprzać. Akurat wersji jest kilka i nikt nikomu nie broni grać bez patchy.

Prosiłbym tylko o jakieś ostrzeżenie w downloadzie apropo wersji 1.3.2 że jest o wiele trudniejsza. Polecana itp wszystko rozumiem, może być najbardziej dopracowana, ale poziom trudności to fakt. Wielu ludzi co teraz chciaoby zacząć returna po raz pierwszy, bez obeznania w temacie, może się przez to od niego odbić i nie wrócić.
Pzdr.

Post połączony: 2016-08-24, 12:18
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Przestań się tak wszędzie wpieprzać. Akurat wersji jest kilka i nikt nikomu nie broni grać bez patchy.

Szkoda tylko, że pousuwaliście wszystkie linki do pozostałych patchy i jeszcze napisaliście o swoim "Wersja najbardziej dopracowana, zaktualizowana i przez nas polecana!" co jest oczywistym kłamstwem. Nie chcę Cię obrażać, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy, że patch jest zwalony.
Wielu ludzi, jak sam mogłeś zauważyłeś, zniechęciło się do Returninga, a przynajmniej w końcu wywaliło Waszego patcha i grało bez niego.
Powiedz mi: Jeśli ktoś czyta, że to jest najbardziej dopracowana wersja to to ściąga, prawda?
Szczególnie, że numerki sugerują, że patcha ściąga się zazwyczaj najnowszego, prawda?
Wiele rzeczy mieliście nie tykać i zadupaliście z tym, aczkolwiek doceniam trud.
Nie chcę tu wszcząć flame war, ale prawda jest taka, że w kolejnych wersjach mieliście zajmować się poprawą jakości tekstu, a nie "ulepszeniami", a nawet jeśli to zrobić to opcjonalne.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Kirfy

Kirfy

Użytkownicy
posty29
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Kirfy

Wybór wersji Returninga
#17 2016-08-27, 00:18(Ostatnia zmiana: 2016-08-27, 00:24)
Przestań się tak wszędzie wpieprzać. Akurat wersji jest kilka i nikt nikomu nie broni grać bez patchy.

Szkoda tylko, że pousuwaliście wszystkie linki do pozostałych patchy i jeszcze napisaliście o swoim "Wersja najbardziej dopracowana, zaktualizowana i przez nas polecana!" co jest oczywistym kłamstwem. Nie chcę Cię obrażać, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy, że patch jest zwalony.
Wielu ludzi, jak sam mogłeś zauważyłeś, zniechęciło się do Returninga, a przynajmniej w końcu wywaliło Waszego patcha i grało bez niego.
Powiedz mi: Jeśli ktoś czyta, że to jest najbardziej dopracowana wersja to to ściąga, prawda?
Szczególnie, że numerki sugerują, że patcha ściąga się zazwyczaj najnowszego, prawda?
Wiele rzeczy mieliście nie tykać i zadupaliście z tym, aczkolwiek doceniam trud.
Nie chcę tu wszcząć flame war, ale prawda jest taka, że w kolejnych wersjach mieliście zajmować się poprawą jakości tekstu, a nie "ulepszeniami", a nawet jeśli to zrobić to opcjonalne.
akurat z tego co pamietam 1.3.2 to robota thompsona i nikogo innego a 1.3.1 mimo pierscienia dzika itp bylby dobrym patchem (pomijajac kompletnie debilny balans broni magicznych z mnoznikiem do int) bo przeciez nie kazdy musial wiedziec/zrobic akurat ten quest itp itd

a kazdy kumaty homo sapiens jednak powinien sobie kurwa mac do chuja sprawdzic co wprowadza polski patch wzgledem 1.2, czasem kurwa na tym forum wydaje mi sie ze przed komputerami siedza jebane jednokomorkowce i napierdalaja bezmyslne hejty majac kurwa zerowe pojecie o sprawie


Witam. Mój problem urósł do rangi sporego problemu, więc piszę oddzielny wątek. Po tym jak zabił mnie pojedynczy bagienny szczur coś we mnie pękło i postanowiłem poradzić się dokładnie co powininenem zrobić.

Postać http://imgur.com/a/R9lK8 (Poziom Bardzo Trudny, założony amulet +5siły +5zręki +40hp, ring  +10% 1h i ring +20hp). Jestem w Jarku, zrobione questy u piratów, bloodwyn zabity, przed Quahodronem.

I zanim ktoś powie "no ale w jarku to powinieneś mieć 200siły i więcej hp blablabla". Pragnę jeszcze raz podkreślić że to jest poziom Bardzo Trudny. Za potwory było strasznie mało expa. Wchodząc do Jarka miałem 13lvl.
na bardzo trudnym wchodzilem do jarka na wlasnie 17lv i mialem jakies 103 sily, tak umiem grac w gothica na 100% (czego i tak tutaj nie zrobilem) jak i dla przyjemnosci ale to jest kurwa returning ktory kladzie nacisk na dopakowanie postaci w nadludzki sposob :) czekam na hejt od bezmozgich ameb
 

Ystredd

Ystredd

Użytkownicy
Najemnik
posty56
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Najemnik
No masz rację z tymi jednokomórkowcami piszącymi hejty. Nawet widzę jednego
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Przestań się tak wszędzie wpieprzać. Akurat wersji jest kilka i nikt nikomu nie broni grać bez patchy.

Szkoda tylko, że pousuwaliście wszystkie linki do pozostałych patchy i jeszcze napisaliście o swoim "Wersja najbardziej dopracowana, zaktualizowana i przez nas polecana!" co jest oczywistym kłamstwem. Nie chcę Cię obrażać, ale pora spojrzeć prawdzie w oczy, że patch jest zwalony.
Wielu ludzi, jak sam mogłeś zauważyłeś, zniechęciło się do Returninga, a przynajmniej w końcu wywaliło Waszego patcha i grało bez niego.
Powiedz mi: Jeśli ktoś czyta, że to jest najbardziej dopracowana wersja to to ściąga, prawda?
Szczególnie, że numerki sugerują, że patcha ściąga się zazwyczaj najnowszego, prawda?
Wiele rzeczy mieliście nie tykać i zadupaliście z tym, aczkolwiek doceniam trud.
Nie chcę tu wszcząć flame war, ale prawda jest taka, że w kolejnych wersjach mieliście zajmować się poprawą jakości tekstu, a nie "ulepszeniami", a nawet jeśli to zrobić to opcjonalne.
akurat z tego co pamietam 1.3.2 to robota thompsona i nikogo innego a 1.3.1 mimo pierscienia dzika itp bylby dobrym patchem (pomijajac kompletnie debilny balans broni magicznych z mnoznikiem do int) bo przeciez nie kazdy musial wiedziec/zrobic akurat ten quest itp itd

a kazdy kumaty homo sapiens jednak powinien sobie kurwa mac do chuja sprawdzic co wprowadza polski patch wzgledem 1.2, czasem kurwa na tym forum wydaje mi sie ze przed komputerami siedza jebane jednokomorkowce i napierdalaja bezmyslne hejty majac kurwa zerowe pojecie o sprawie


Witam. Mój problem urósł do rangi sporego problemu, więc piszę oddzielny wątek. Po tym jak zabił mnie pojedynczy bagienny szczur coś we mnie pękło i postanowiłem poradzić się dokładnie co powininenem zrobić.

Postać http://imgur.com/a/R9lK8 (Poziom Bardzo Trudny, założony amulet +5siły +5zręki +40hp, ring  +10% 1h i ring +20hp). Jestem w Jarku, zrobione questy u piratów, bloodwyn zabity, przed Quahodronem.

I zanim ktoś powie "no ale w jarku to powinieneś mieć 200siły i więcej hp blablabla". Pragnę jeszcze raz podkreślić że to jest poziom Bardzo Trudny. Za potwory było strasznie mało expa. Wchodząc do Jarka miałem 13lvl.
na bardzo trudnym wchodzilem do jarka na wlasnie 17lv i mialem jakies 103 sily, tak umiem grac w gothica na 100% (czego i tak tutaj nie zrobilem) jak i dla przyjemnosci ale to jest kurwa returning ktory kladzie nacisk na dopakowanie postaci w nadludzki sposob :) czekam na hejt od bezmozgich ameb

1.3.1 i 1.3.2 to robota Tizgara, Ventrue i Thompsona. Cała ta ekipa pracowała nad tym "balansem" i zapieprzyła sprawę. Szczerze powiedziawszy nie dziwi mnie to, skoro ten pierwszy nad tym robił. Poza tym nie uważam w żadnym wypadku, żeby osoba była w jakiś sposób zobowiązana do sprawdzenia różnic w patchu. Osobiście, gdybym nie siedział w temacie założył, że najnowszy patch to taki, który poprawia błędy w pisowni, a także błędy w grze. Nie pomyślałbym w życiu, że ktoś będzie w taki sposób mieszał w balansie.

@Ystredd no mam nadzieję, że nie jest to skierowane do mnie, bo całą swoją krytykę potrafiłem uargumentować. Jeśli jednak tak jest, to mogę Ci jedynie współczuć inteligencji, jeśli nie odróżniasz krytyki od hejtu. Ale jak już mówiłem, jak nie do mnie, to ok.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry