Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2 184888 515

O temacie

Autor Marev

Zaczęty 29.06.2016 roku

Wyświetleń 184888

Odpowiedzi 515

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Update Pack i Ninja_GFA gryzą się ze sobą przez co Update Pack nie działa tak jak powinien, np. pomimo włączonych opcji  kolorowych nazw NPC lub wyświetlaniu obrażeń w updatepack.ini te opcje nie działają (Po rozmowie z Diegiem i pojawieniu się informacji, że jest naszym przyjacielem jego nazwa nie zmienia się na zielono, a przy wyłączonej opcji NPC wrogo do nas nastawieni wciąż mają czerwone nazwy, choć mieć nie powinny). Niektóre błędy przez to też wciąż występują, np. można otwierać skrzynie z pochodnią w ręku lub nie ma monologów przy próbie otwierania skrzyni, która jest zamknięta, a nie mamy np. klucza lub umiejętności otwierania zamków. Pomaga jedynie usunięcie pliku Ninja_GFA lub zmiana formatu (żeby Gothic go nie czytał). Dodatkowo zwoje, które rzekomo miały znajdować się w jaskini pod mostem do Starego Obozu znajdują się chyba pod kratą w zamku nad lochami bo w jaskini znalazłem tylko jakiś kostur. Jest tam też kilka mikstur życia i chyba jakiś pierścień.

EDIT:

W Opuszczonej kopalni po wejściu pod mostem znajduje się sakiewka, która ma dziwną nazwę i dziwny opis
https://s5.ifotos.pl/img/Mieszekjp_qwaseep.jpg
https://s10.ifotos.pl/img/Mieszek2j_qwaseeh.jpg
https://s5.ifotos.pl/img/Mieszek3j_qwaseer.jpg

A także strażnik, który stoi z Orrym na placu wymian w ogóle nie używa miecza tylko samej kuszy, chociaż statystyki pozwalają mu go używać.
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
tu masz bardziej dopracowaną wersję

https://www.sendspace.com/file/k6kqwi

EDIT : jeszcze mi się to nie znudziło.
 

GothicowiecPL

GothicowiecPL

Użytkownicy
posty36
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
tu masz bardziej dopracowaną wersję

https://www.sendspace.com/file/k6kqwi

EDIT : jeszcze mi się to nie znudziło.
Siemka, dzięki Twojej wypowiedzi wyświetlił mi się ten Patch na stronie i już wiem o niej. "jeszcze mi się to nie znudziło.", mam rozumieć że jesteś jednym z twórców tego Patcha? Jeżeli tak, to czemu nigdzie to nie pisze? I ten link co podałeś to jest ten sam Patch tylko że w najnowszej wersji?
 

bogu9821

bogu9821

Użytkownicy
posty404
Propsy185
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
tu masz bardziej dopracowaną wersję

https://www.sendspace.com/file/k6kqwi

EDIT : jeszcze mi się to nie znudziło.
Siemka, dzięki Twojej wypowiedzi wyświetlił mi się ten Patch na stronie i już wiem o niej. "jeszcze mi się to nie znudziło.", mam rozumieć że jesteś jednym z twórców tego Patcha? Jeżeli tak, to czemu nigdzie to nie pisze? I ten link co podałeś to jest ten sam Patch tylko że w najnowszej wersji?

Ze względu na to, że "to" nie potrafi pisać.  :facepalm:
Mam na myśli oczywiście to, że niepoprawnie sformułowałeś to zdanie.  :lol:
 
while(false) Do();

muuz

muuz

Użytkownicy
posty50
Propsy11
  • Użytkownicy
Siemka, dzięki Twojej wypowiedzi wyświetlił mi się ten Patch na stronie i już wiem o niej. "jeszcze mi się to nie znudziło.", mam rozumieć że jesteś jednym z twórców tego Patcha? Jeżeli tak, to czemu nigdzie to nie pisze? I ten link co podałeś to jest ten sam Patch tylko że w najnowszej wersji?

Autor to marev, ale on porzucił w pewnym momencie rozwój patcha i projekt kontynuuje pawbuj. Przy czym pawbuj w pewnym momencie stwierdził, że komunikaty o przebiegu prac będą publikowane na facebookowym fanpage'u. Pawbuj nie linkuje do niego, więc ja też tego nie robię. Nie wtrącam się w model komunikacyjny, ale to dla mnie nieco dziwne, tak jakby celowe zawężanie grupy odbiorców do bardzo małej, 'wtajemniczonej' - brak osobnego wątku na forum, brak jakiejś strony, brak choćby linku do fp w sygnaturce, itp. Zastanawiam się czy to celowe działanie czy przypadek :D
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Riv

Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2
#445 2019-07-27, 01:57(Ostatnia zmiana: 2019-07-27, 23:00)
tu masz bardziej dopracowaną wersję

https://www.sendspace.com/file/k6kqwi

EDIT : jeszcze mi się to nie znudziło.

Pobrałem nową wersję, ale gryzie się ona z texturepackiem Artemiano. Wyskakuje poniższy error:


I z tego co zauważyłem postać posiada na początku Miecz wojenny z jakiegoś powodu i ulepszone staty.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
tu masz bardziej dopracowaną wersję

https://www.sendspace.com/file/k6kqwi

EDIT : jeszcze mi się to nie znudziło.

Pobrałem nową wersję, ale gryzie się ona z texturepackiem Artemiano. Wyskakuje poniższy error:


I z tego co zauważyłem postać posiada na początku Miecz wojenny z jakiegoś powodu i ulepszone staty.
wcześniej już podawałem link do patcha Artermiano, który nie generował żadnych błędów.... ok dodam to j. raz.

tak ten miecz wojenny to moje niedopatrzenie. Już to poprawiłem i dodam niedługo link.

oto i on https://www.sendspace.com/file/o918f3
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Riv

Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2
#447 2019-08-05, 18:11(Ostatnia zmiana: 2019-08-05, 21:50)
Pobrałem texture pack z oficjalnego tematu na rpgrussia i śmiga. Wcześniej pewnie miałem jakąś starszą wersję. Pogram jak będę miał czas i zgłoszę błędy jeśli jakieś znajdę.

1. Póki co zauważyłem, że postać ma 20 pkt umiejętności na start. Zapomniałeś usunąć chyba przy ostatnich poprawkach.

2. Nie da się w ogóle gadać z Fletcherem. Klikanie na niego nie daje żadnego efektu.

3. Gdy próbujemy otworzyć zamkniętą skrzynię, a nie mamy wyuczonego pierwszego poziomu otwierania, postać mówi że nie zna się na otwieraniu zamków i obraca się na bok. Ten obrót średnio mi pasuje, tracimy niepotrzebnie kontrole nad postacią. Jak dla mnie tekst i klasyczne wzruszenie ramionami by wystarczyło.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Fajnie, że sobie sam poradziłeś.

Sprawdzę twoje uwagi i pewnie będzie jakiś quick fix.

Update ze zmianą zena okazał się klapą - było masę błędów i co z tego, że niektóre rzeczy były poprawione.... trzeba to j. raz robić powoli od nowa.

Do tego Ninja pakiet nie działa dobrze z UpdatePackiem i nie należy łączyć tych dwóch paczek.
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Riv

Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2
#449 2019-08-07, 23:41(Ostatnia zmiana: 2019-08-11, 01:33)
1. Wolne celowanie jest domyślnie włączone. Wyłączyłbym tę opcję domyślnie jako że to dodatek którego nie było oryginalnie, przy okazji z tego co zauważyłem to jest aktualnie zbugowane. Gdy w kogoś strzelimy ta osoba nie reaguje agresywnie. W opcjach są dwie rzeczy do wyboru gdy mamy ten Ninja pakiet, jedna z nich jest po niemiecku.

2. Napisy na ekranie "X jest przyjacielem" są co najmniej dziwne. Dla przykładu napis pojawia się od razu gdy zagadamy do Lestera i ten nam się przedstawi, z Gornem i Miltenem jest tak samo. Jak dla mnie są niepotrzebne, ale jeśli już miałyby zostać to dodałbym je w innych miejscach.

3. Nowicjusz w obozie bractwa ID 1331 stoi nocą przy łóżku zbugowany zamiast spać.

4. Gdy odprowadzimy Dustiego do Baal Tondrala, ten zmienia ciuchy na te nowicjusza na naszych oczach i dostaje tatuaże. Trochę to nieklimatyczne, byłbym raczej za tym żeby ta zmiana nastąpiła wraz z początkiem drugiego rozdziału, tak jak jest to z Melvinem.

5. Gdy odpali się drugi rozdział Grim dostaje pancerz Cienia, łuk i miecz. Łuk i miecz ma założony, pancerz Cienia jest w jego ekwipunku, ale nie zakłada się automatycznie.

6. To co pisałem w poście wyżej o Fletcherze tyczy się też innych NPCów (np. Drake'a, Brandicka i Ulberta ze Starej Kopalni). Spora ilość jakoś losowo przestaje mieć dialogi mimo że wcześniej mieli. Przykładowo gadałem ze strażnikiem obozu na bagnie który sprzedaje przepaskę nowicjusza wcześniej, a teraz nie mogę.

7. Na niektórych łóżkach nie da się kłaść, mimo że się podświetlają. Na pewno jest ich kilka w obozie bractwa, nie wiem jak w innych obozach.

8. Poprawiłbym jakoś zadanie Niewygodny kurier magów, które zleca Thorus. Mamy tam wygonić z obozu lub zabić Mordraga. Gdy podczas rozmowy z Mordragiem wspomnimy, że Thorus kazał nam go zabić, Mordrag rzuci się na nas. Po pobiciu go możemy go oczywiście dobić. Nie ważne czy go dobijemy, czy nie, Thorus będzie wściekły, że wygadaliśmy się i zadanie wyląduje w "nieudanych". A logicznym jest, że jeśli Mordraga dobijemy to nikomu się nie zdąży wygadać o tym, że Thorus kazał go zabić. Dodałbym do tego questa taką odnogę, że gdy dobijemy Mordraga pomimo wygadania się, Thorus będzie ucieszony, że się go pozbyliśmy.

9. Co do Mordraga, usunąłbym wyjątkowo z niego to czyszczenie ekwipunku po pobiciu handlarza, bo pobicie go to sprawa questowa. W dodatku nie ma on zbyt cennych itemków w ekwipunku. Ogólnie rzecz biorąc przy tym czyszczeniu ekwipunku handlarzy ten napis "kara za pobicie handlarza" jest imo niepotrzebny i nieklimatyczny.

10. Gdy walczymy z Lewusem, Ryżowy Książę się na nas rzuca mimo, że reszta Szkodników stoi i patrzy, tak jak to zwykle bywa w Nowym Obozie. Zmieniłbym to, żeby Książę nie ingerował w walkę z Lewusem bo nie ma to zbytnio sensu.

11. Średnio podoba mi się pomysł nieśmiertelności magnatów do czwartego rozdziału. Zmiana ich nastawienia, tak żeby atakowali bohatera gdy ten atakuje innych magnatów wystarczyłaby aby utrudnić zdobycie Miecza Blizny i najlepszej kuszy w grze. Kompletna blokada tego dając im nieśmiertelność jest meh.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Naprawdę się przyłożyłeś w tych testach.  Biorę się za poprawki!



"1. Wolne celowanie jest domyślnie włączone. Wyłączyłbym tę opcję domyślnie jako że to dodatek którego nie było oryginalnie, przy okazji z tego co zauważyłem to jest aktualnie zbugowane. Gdy w kogoś strzelimy ta osoba nie reaguje agresywnie. W opcjach są dwie rzeczy do wyboru gdy mamy ten Ninja pakiet, jedna z nich jest po niemiecku."

Ninja Pakiet Ninja_GFA.vdf musi być usunięty , gdyż generuje błędy w moim modzie.

"7. Na niektórych łóżkach nie da się kłaść, mimo że się podświetlają. Na pewno jest ich kilka w obozie bractwa, nie wiem jak w innych obozach."

Jesteś pewien, że nikt cię z chaty nie wyganiał wtedy? Bo to był celowy zabieg.
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
"1. Wolne celowanie jest domyślnie włączone. Wyłączyłbym tę opcję domyślnie jako że to dodatek którego nie było oryginalnie, przy okazji z tego co zauważyłem to jest aktualnie zbugowane. Gdy w kogoś strzelimy ta osoba nie reaguje agresywnie. W opcjach są dwie rzeczy do wyboru gdy mamy ten Ninja pakiet, jedna z nich jest po niemiecku."

Ninja Pakiet Ninja_GFA.vdf musi być usunięty , gdyż generuje błędy w moim modzie.
Gdy usunie się Ninja_GFA.vdf to gra crashuje za każdym razem gdy zacznie się celować z łuku podczas gdy wolne celowanie jest włączone.

"7. Na niektórych łóżkach nie da się kłaść, mimo że się podświetlają. Na pewno jest ich kilka w obozie bractwa, nie wiem jak w innych obozach."

Jesteś pewien, że nikt cię z chaty nie wyganiał wtedy? Bo to był celowy zabieg.
Yup. Gdy ktoś nas z chaty wygania to postać kładzie się na łóżku, ale nie odpalają się opcję dialogowe żeby iść spać. Ten bug polega na tym, że postać nawet się na łóżku nie kładzie, po prostu nie może użyć tego obiektu, klikanie nie daje żadnego efektu.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
co do tych łóżek potrzebuję waypointów. Myślę, że to jest oryginalny błąd podstawki, a nie mojego moda. Coś mi świta, że było parę takich felernych łóżek u sekciarzy.

I ta nieśmiertelność magnatów...... Nie wiem czemu się tak uparłeś. Ile było tricków, że wyciągasz takiego pana z zamku i traci cały swój ekwipunek. No można zrobić ich śmiertelnymi i robić dodatkowe kary , ale czy to ma sens?

Wolne celowanie u mnie działa zarówno na win xp jak i na win10 i nie mogę odtworzyć tego błędu. Może spróbuj na innym komputerze z czystym Gothikiem.
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
Propsy48
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Pamiętam, że łóżka w Bractwie też tak miały. Nie było tej opcji dialogowej żeby się wyspać. A łóżka to te bliżej bagna jak idziemy na węże.
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Riv

Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2
#454 2019-08-12, 15:25(Ostatnia zmiana: 2019-08-19, 07:47)
co do tych łóżek potrzebuję waypointów. Myślę, że to jest oryginalny błąd podstawki, a nie mojego moda. Coś mi świta, że było parę takich felernych łóżek u sekciarzy.
1. Spisałem waypointy zbugowanych łóżek które są w domkach na ziemi, nie chciało mi się biegać po domkach na platformach:
PSI_10_HUT_IN
PSI_14_HUT_IN
PSI_4_HUT_IN (jedno z łóżek w domku)
PSI_5_HUT_IN (jedno z łóżek w domku)
PSI_7_HUT_IN (oba łóżka w domku)
PSI_8_HUT_IN (jedno z łóżek w domku)
PSI_24_HUT_IN

I ta nieśmiertelność magnatów...... Nie wiem czemu się tak uparłeś. Ile było tricków, że wyciągasz takiego pana z zamku i traci cały swój ekwipunek. No można zrobić ich śmiertelnymi i robić dodatkowe kary , ale czy to ma sens?
2. Chodzi właśnie o to żeby został jakiś sposób na zdobycie tego przed walką z magnatami w piątym rozdziale, ale bardzo trudny. Mechaniczna blokada odbiera tę frajdę z ogarniania sobie różnych sposobów na przechodzenie gry, co jest jedną z najciekawszych rzeczy do roboty w Gothicu. W dodatku w podstawce z zasady nieśmiertelne są tylko NPCty ważne dla fabuły, których zabicie po prostu uniemożliwiałoby przejście gry. Aczkolwiek jakby ta nieśmiertelność miała zostać to nie miałbym nic przeciwko, po prostu mi się nie podoba.

Wolne celowanie u mnie działa zarówno na win xp jak i na win10 i nie mogę odtworzyć tego błędu. Może spróbuj na innym komputerze z czystym Gothikiem.
3. Instalowałem dopiero co, nie mam tam nic poza Update Packiem i paczką graficzną Artemiano. Wywala Access Violation, ale gdy odpali się przez GothicStarter_mod - wywala błąd o brakującej teksturze, która pewnie jest wspomniana w skryptach, ale przechowywana jest tylko w Ninja Pakiecie (który nie crashuje gry). Zapewne u siebie masz tą teksturę w plikach gry i dlatego Ci nie crashuje. Błąd to:


4. Co do kolejnych błędów to Talas z obozu na bagnie ma zieloną nazwę nad głową jeszcze zanim w ogóle z nim porozmawiamy.

5. Byłbym również za tym żeby dać Nyrasowi w drugim rozdziale najlepszy pancerz nowicjusza. Został wybrany przez Guru żeby zdobyć kamień ogniskujący, przez co można stwierdzić, że jest wysoko w obozowej hierarchii. Utrudniłoby to trochę walkę z nim, co imo byłoby dobrą rzeczą, w końcu to taki mini-boss drugiego rozdziału, a spada dosłownie na dwa hity. Jest opętany przez Śniącego, więc od drugiego rozdziału jako mały dodatek można by mu było też zmienić twarz na taką jaką mają Poszukiwacze w G2, z czerwonymi oczami. Twarze nawet do siebie pasują jeśli chodzi o teksturę. Jednak zmiana jego twarzy to niezbyt dobry pomysł, w końcu na tym etapie gry fabularnie jeszcze nie wiemy, że Śniący jest demonem, a sam Nyras brzmi dla bohatera bardziej jak świr, niż opętany typ.

6. Grim po tym jak w 2 rozdziale dostaje ubranie Cienia nadal ma swój stary dialog gdzie mówi, że rozmawiał ze Złym i Rączką, gdy pytamy jak sobie radzi. Pasuje mu to zmienić, bo wtedy jest już niby Cieniem.

7. Zauważyłem że In Extremo nie gra w drugim rozdziale. Dlaczego zostali usunięci?

8. Gdy wykonujemy zadanie dla Dextera i ukradniemy przepis Cor Kalomowi, zaczepia nas Ochroniarz Kaloma przed jego laboratorium i chce nas pobić, co sam dawniej dodałeś. Gdy mu uciekniemy, to nie będziemy mogli się później dostać do Kaloma, bo za każdym razem gdy znajdziemy się w okolicy laboratorium, Ochroniarz będzie chciał nas sklepać. Najlepsze w tym jest to, że gdy podejdziemy w okolice Fortuno, czyli pod domek Kaloma, Ochroniarz będzie chciał nas pobić, ale jako że nie potrafi korzystać z drabiny to spada z platformy i umiera od upadku. Dzięki temu dostajemy za darmo Miecz nadzorcy, który zadaje 71 obrażeń i jest warty 1000 bryłek. Pasowałoby to jakoś naprawić. Można ustawić żeby nad ranem szedł do domku gdzie śpi Kalom tam go pilnować, zamiast stać przed pustym laboratorium, przez co nie byłby świadkiem kradzieży przepisu.

9. Trzy drabiny w jednym z tunelów Starej Kopalni, tam gdzie jest zepsuty rozdrabniacz i zębatka są źle ustawione. Gdy postać wychodzi na ich szczyt, prawie zawsze spada.

10. Gdy zbliżamy się do Królowej Pełzaczy, wywala Access Violation i nie da się skończyć gry.
 

RaHim aka RhM

RaHim aka RhM

Użytkownicy
posty27
Propsy6
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Nowa wersja będzie kompatybilna z Unionem?
 

„Nie szukam bogów kiedy to Magik albo Lance Armstrong” - Kartky
„26 grudnia był 2000 rok i dlatego nienawidzę drugiego dnia świąt” - O.S.T.R.

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Nowa wersja będzie kompatybilna z Unionem?
Nie testowałem. Mod oparty jest na Ikarusie i Lego, jeżeli teraz nie wyrzuca błędów to pewnie tak. W przeciwnym razie nie będę próbował to połączyć.

Prace nad połaczeniem SP i Uniona trwają..

https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1340357-Release-Gothic-½-—-SystemPack-%28ENG-DEU%29/page17

Ten mod nadal posiada błędy - usunięcie wszelkich niedoskonałości powinno być zbieżne z wersją 1.3. Być może i będzie oddzielny wątek . Dopiero od połowy września planuję dalej w to brnąć.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Cytuj
Autor to marev, ale on porzucił w pewnym momencie rozwój patcha i projekt kontynuuje pawbuj. Przy czym pawbuj w pewnym momencie stwierdził, że komunikaty o przebiegu prac będą publikowane na facebookowym fanpage'u. Pawbuj nie linkuje do niego, więc ja też tego nie robię. Nie wtrącam się w model komunikacyjny, ale to dla mnie nieco dziwne, tak jakby celowe zawężanie grupy odbiorców do bardzo małej, 'wtajemniczonej' - brak osobnego wątku na forum, brak jakiejś strony, brak choćby linku do fp w sygnaturce, itp. Zastanawiam się czy to celowe działanie czy przypadek :D
Po co mam linkować. Każdy kto kiedyś korzystał z fb znajdzie go bez problemu. Gdzie tu jakaś wtajemniczona grupa? (sam przecież na fb do mnie pisałeś :) a nie pamiętam abym cię "wtajemniczał")A co do forum - to te forum powoli umiera. Nie będę zakładał oddzielnego wątku, bo to bez sensu . Marev jest autorem do wersji 1.2. Dalej to mój wkład i pozwolisz, że sam zdecyduję gdzie co umieszczę.
 

Riv

Riv

Użytkownicy
posty91
Propsy28
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Riv

Gothic: Nieoficjalny Patch 1.2
#458 2019-10-21, 18:04(Ostatnia zmiana: 2019-10-27, 02:13)
Co do najnowszej wersji, którą opublikowałeś na FB to zamieszczam niżej co udało mi się póki co znaleźć. Biegałem tylko po SO i okolicy.

1. Na samym początku, gdy podchodzimy do bramy Orrego, ta się zamyka, zamiast otwierać. Próbowałem parę razy zaczynać grę, czekałem aż Diego odejdzie, szedłem przed nim, szedłem obok niego, za każdym razem ten sam efekt. Brama się zamyka gdy się do niej zbliżamy i potem już nie otwiera. Zakładam, że to chyba nie jest efekt zamierzony.

2. Gdy wyciągniemy broń obok Wrzoda, ten zacznie nam grozić, że mamy ją schować, po czym nas atakuje. Pasowałoby to zmienić, żeby nie reagował w ogóle, w końcu mowa o Wrzodzie. Przy okazji grozi nam głosem poważnego strażnika.

3. NPCty wewnątrz Starego Obozu reagują gdy bijemy mobki poza palisadą. Słychać jak wyciągają broń i skaczą po budynkach bo chcą się do nich dostać. Nie wiem jak działa to triggerowanie NPC gdy zwierzak na nas wyje i czy można to ograniczyć, gdy nie widzą przeciwnika, ale zgłaszam jakby co.

4. Gilbert - pustelnik, powinien reagować gdy kradniemy mu przedmioty ze skrzyni, w końcu jest zamknięta i można łatwo stwierdzić, że należy do niego.

5. Gdy zrobimy zadanie "Przepis Snafa" i oddamy mu składniki do zupy, dwa razy pokazuje się komunikat "Wpis do zadania - Przepis Snafa", jeden pod drugim. Niby dostajemy dwa wpisy, jeden że możemy przychodzić do niego codziennie po zupę, a drugi że wykonaliśmy zadanie, ale otrzymujemy te wpisy w tym samym momencie i do tego samego zadania, dlatego usunąłbym jedno z powiadomień, żeby było bardziej elegancko. Podobnie jest przy niektórych innych zadaniach, np. od zbieraczy ziela na bagnach.

6. Jesse nie ma dialogów, gdy najpierw zagadamy do Hareka (po rozmowie Jesse już nas przed nim nie ostrzega), przez co nie można wtedy zrobić u niego tego zadania z daniem mu rudy, które przywróciłeś z plików gry. Zapomniałem, że zaczyna mieć dialogi dopiero gdy odmówimy Bloodwynowi zapłacenia haraczu. Wszystko z tymi interakcjami jest spoko, aczkolwiek nadal występuje ten błąd, który dawniej zgłaszałem, podczas zadania, które przywróciłeś z plików gry. Gdy zapłacimy za Jessiego u Bloodwyna i mu o tym powiemy, ten odpowie nam, że jesteśmy teraz kwita. Mamy do wyboru opcje "ręka rękę myje" i "co? wydałem rude na cynk o którym już wiedziałem?" Gdy wybierzemy pierwszą, dostajemy 300 doświadczenia, ale nie zamyka to dialogu i nadal możemy wybrać drugą opcję, za którą dostaniemy ponownie doświadczenie, tym razem w wysokości 190. Tak samo jest gdy wybierzemy najpierw drugą opcję, dostajemy 190 expa i nadal jest dialog gdzie możemy wybrać pierwszą i dostać kolejne 300. Pasuje to zmienić żeby wybranie którejkolwiek opcji zamykało całe drzewko dialogowe. Zmniejszyłbym też wartości otrzymanego expa za oba warianty do 100, bo zdecydowanie za dużo się dostaje, jak na zadanie gdzie mamy oddać 10 rudy.

7. Gdy wyciągniemy broń obok ludzi, z którymi jesteśmy w grupie to zaczną nam grozić żeby ją schować (testowane na Baal Parvezie, który prowadzi nas z SO na bagno). Pasowałoby to zmienić żeby nie reagowali bo zamiast bić zwierzęta dookoła gdy z nami są, to zaczynają dialogi gdy wyciągniemy pierwsi broń.

8. Co do Parveza, jeśli się go zaatakuje, gdy ten bije mobki, zaczyna nas naturalnie klepać, a po pobiciu biegnie od razu do swojego ostatniego waypointa, przed OnB, nie czekając na nas. Gdy tam do niego podejdziemy to zwyczajnie odpala się dialog i zadanie się kończy. To też można by było zmienić, żeby po pobiciu nas czekał aż wstaniemy, albo żeby zadanie zostało anulowane i NPC wrócił do oryginalnego waypointa. W dodatku gdy go zacząłem bić po zakończeniu zadania, mimo że nie był już ze mną w grupie i kolor imienia mu się zmienił, nadal wyskakiwał napis "Ball Parvez został bezmyślnie zaatakowany" gdy go biłem. Ogólnie ten napis jest średnio potrzebny, bo nie ma chyba innego zastosowania niż spamowanie ekranu.

9. Lester i Cor Angar mają zielone imię jeszcze zanim z nimi pogadamy. W dodatku część NPCów ma zielone imię po tym jak zrobimy u nich zadanie i z czymś im pomożemy, ale zmienia się ono na zwyczajne białe po przespaniu nocy.

10. Gdy pobijemy Harloka żeby go zmusić do zwolnienia z pracy Ghorima, ten nie będzie chciał z nami w ogóle gadać. Gdy nas zobaczy za każdym razem zaczyna uciekać, dopiero po przespaniu się zmienia się jego nastawienie i można z nim pogadać. Pasowałoby to zmienić żeby przed nami nie uciekał po walce ze względu na zadanie.

11. Wiem, że pisałeś że nie zmieniasz na razie mapy, ale zgłaszam na przyszłość - w okolicach OnB są latające w powietrzu "ogniki", które wydaje mi się że są animacją palącej się świecy, która została źle wstawiona. Jeden jest niedaleko Baal Oruna, jeden też w jednym z namiotów. Nie wiem dokładnie ile ich jest. Obrazek z tym możesz znaleźć tu: http://i.imgur.com/1KqAHQu.png

12. Są trzy rodzaje Ziół uzdrawiających. Pierwszy typ (bez żółtych liści) leczy 30 PŻ, a drugi i trzeci typ leczą kolejno 39 i 49 PŻ. Wydaje mi się, że w oryginale leczą 40 i 50 PŻ, a nawet jeśli nie to mimo wszystko byłbym za tym żeby dodać do nich po 1 PŻ więcej żeby była pełna liczba, bo lepiej wygląda.

13. Przemieściłeś Scattiego podczas dnia na arenę, żeby tam nas uczył. Problem w tym, że jak wyzywamy kogoś na pojedynek, Scatty jej nie opuszcza, stoi na środku podczas pojedynku i spamuje tekstem "schowaj broń" za każdym razem gdy uderzymy przeciwnika. Jak dla mnie mógłbyś go przemieścić tam gdzie był oryginalnie, nie ma potrzeby żeby stał na arenie.

14. Wcześniej wspominałem o Wrzodzie, Parvezie i Scattim, że zaczynają nam grozić niepotrzebnie gdy wyciągniemy broń w różnych sytuacjach. To samo jest przy innych NPC, przykładowo gdy bijemy Mordraga, a obok stoi Szakal, spamuje on ciągle tekstem że mamy schować broń gdy uderzamy przeciwnika, zamiast reagować jakoś na samą walkę jak to zwykle robią NPC.

15. Co do Szakala to mam pewien pomysł, taki mały dodatek. Po tym gdy zapłacimy mu za ochronę mógłby on nam pomóc w walce z Mordragiem, oczywiście nie jakoś oficjalnie, tylko jeśli akurat stoi obok. W sensie, gdy bijemy Mordraga, Szakal mógłby zareagować na walkę i pomóc nam go pobić (bez dobijania go później). W końcu gdy damy mu rude, to mówi nam, że podczas walki weźmie naszą stronę, a nijak nie reaguje, gdy walczymy z osobą z Nowego Obozu. Dodałoby to Szakalowi jakieś zastosowanie w grze, bo obecnie poza wyciąganiem od gracza 10 bryłek nic kompletnie nie robi. Pomogłoby to z zadaniem na wygonienie Mordraga w początkowej fazie gry, gdzie wybór o sklepaniu go jest o wiele trudniejszy niż alternatywa z tym żeby zaprowadził nas do Nowego Obozu.

16. Zauważyłem, że gdy pobijemy kogoś do około połowy życia, postać ta zaczyna uciekać, co utrudnia niepotrzebnie wiele zadań i interakcji. Przykładowo to z Mordragiem, na początku trudno go pokonać, ale gdy zbijemy mu pół życia, ten zaczyna uciekać do wewnętrznego pierścienia SO. Mógłbyś zostawić to uciekanie, ale gdy przeciwnik ma 10-20% życia, a nie aż połowę.

17. Co do Mordraga, to gdy go pobijemy i każemy mu wynosić się z obozu, to nadal chce z nami gadać, co jest bardzo dziwne. Nadal opowiada nam o Nowym Obozie, nadal ma tekst, że nas zaprowadzi do Laresa (mimo że samego prowadzenia do NO nie da się już wtedy odpalić), nadal chce z nami handlować itd. Po tym jak go wygonimy z SO, powinien być do nas nieprzyjaźnie nastawiony, dlatego dodałbym opcję że po prostu nie chce z nami gadać po wygonieniu, bo tak czy inaczej nie ma on po tym żadnego zastosowania. Idzie do NO i siedzi w karczmie do końca gry. Handlować też nie ma z nim po co, bo po pobiciu zazwyczaj zabiera się cały jego ekwipunek.

18. Wiele itemków rozrzuconych po świecie lata w powietrzu. Szczególnie mikstury poukrywane w jaskiniach i chromaniny. Weź to pod uwagę jak będziesz kiedyś edytował mapę.

19. Podczas walki z Kirgo występuje dziwny błąd. Dwa razy na jakieś dziesięć prób, gdy testowałem walkę z nim na arenie, używał pięści zamiast miecza. Wszedłem do jego ciała żeby sprawdzić ekwipunek, miał aktywnie założony miecz, ale nie pojawiał się on przy jego pasie, gdy wcisnąłem "1" żeby go wyciągnąć, aktywowała się walka na pięści. To może być problem z tym że po użyciu osełki broń się automatycznie dezaktywuje, mimo że nadal widnieje jako "ubrana". Ogólnie jakby się dało, dodałbym też opcję, żeby miał po prostu jedną broń pomimo tworzenia innych przez animacje, które robi na osełce. Jak rozumiem stal pojawia się w jego ekwipunku jak chce użyć osełki, więc po zakończeniu animacji można dodać usunięcie Niewykończonego miecza.

20. Walkę z Gor Hanisem, którą dodałeś zostawiłbym jako zwykły dodatek, bez specjalnego zadania i expa. Po pierwsze, pobicie go jest łatwiejsze od pobicia Kharima, bo jego pancerz ma gorszą ochronę przed bronią. Gdy go pobijemy dostajemy 510 (!) doświadczenia, a po rozmowie z nim kolejne 300, a to duża przesada jak na dodatek, którego nie było oryginalnie. Samą walkę bym zostawił, ale całe zadanie, wpisy do dziennika i dodatkowy exp usunął. Nie omawiamy walki ze Scattim, nie jest ona brana pod uwagę gdy rozmawiamy z Diego o naszych osiągnięciach, więc nie ma po co na siłę jej wpychać. Wspomnę też to co dawniej pisałem, czyli że walka z nim nie odpala się automatycznie gdy podejdziemy w jego okolicę, tak jak to jest z dwoma pozostałymi gladiatorami.

21. Znalazłem co do Hanisa jeszcze jeden błąd. Gdy go pokonamy, podczas rozmowy nadal można wybrać dialog "Czy jestem wystarczająco silny aby z tobą walczyć", który odpala ten even z Hanisem biegnącym na arenę żeby się klepać. Problem w tym, że gdy już jest na arenie, nie ma innego dialogu oprócz "Czy jestem wystarczająco silny..." i Hanis stoi na arenie przez resztę swojego życia, bo chce się z nami klepać, ale nie można ponownie odpalić walki, dlatego po pokonaniu go raz pasuje usunąć tę opcję dialogową. Wspomnę też, że Hanis ma w ekwipunku 20 strzał z jakiegoś powodu, mimo że nie posiada żadnej broni dystansowej.

22. Wspominałem o tym dawniej, ale napiszę znowu. Po dołączeniu do Bractwa, Cor Kalom wita nas dwoma pozdrowieniami - "zbudź się", a potem "czego chcesz". Dziwnie to brzmi, więc proponuje usunąć jedno z nich.

23. Nie wiem jak wygląda sprawa zmiany wyglądu bohatera i czy jest możliwa na stałe, ale po dołączeniu do Bractwa proponowałbym zmianę skina Bezimiennego, z tego w szarych łachmanach na gołego, z tatuażami, tak jak ma reszta sekciarzy. O wiele lepiej wygląda podczas noszenia pancerzy Straży Świątynnej i będzie to jakiś tam znak przynależności do Bractwa, ogólnie zmiana klimatyczna. Nie wpłynie to na cutscenki i też nagła zmiana skina nie będzie widoczna, bo przy dołączeniu zostaje postaci automatycznie ubrana szata nowicjusza. Wydaje mi się że kiedyś już to proponowałem, ale nie pamiętam czy/jak się do tego odniosłeś.
 

pawbuj

pawbuj

Użytkownicy
posty1623
Propsy135
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
czy te uwagi dotyczą wersji 1.27.4v4 ?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry