[G3] GOTHIC 3 ADRENALINE MODE 145271 338

O temacie

Autor Squerol

Zaczęty 25.06.2016 roku

Wyświetleń 145271

Odpowiedzi 338

kremuwkarz

kremuwkarz

Użytkownicy
posty54
Propsy9
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Cytuj
Wow, to jest zajebiste :)

Nieźle ci idzie z tym modem, patrząc że to modding g3 :F

Dokładnie, fajnie że modding gothica 3 nie umarł  :ok: natomiast w moim temacie http://themodders.org/index.php?topic=27021 opisałem pomysł na skrypt który może poprawi płynność gry bo te cięcia to największa bolączka G3.
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Ciężki pancerz buntownika na modelu paladyna? Trochę to nie pasuje ale spoko, tak czekam na moda ;) Jest to jedyna modyfikacja dla które gotowy jestem zagrać jeszcze raz w Gothic 3 :)
 

Fayors

Fayors

Użytkownicy
posty259
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jeszcze trwają pracę nad community story projekt o tym też nie można zapomnieć :P
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jeszcze trwają pracę nad community story projekt o tym też nie można zapomnieć :P
Ale wyjdzie za pincet lat  :F
 

Fayors

Fayors

Użytkownicy
posty259
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ale grunt, że ten projekt nie został porzucony. Pozostaje tylko czekać ;)
 

darekstrzalka4

darekstrzalka4

Użytkownicy
posty86
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej, lepiej poczekać na aktualizacje czy moge zacząć nową grę a potem doinstalować jak wyjdzie
i czy Alternatywna ai ma być włączona?
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary

Squerol

[G3] ADRENALINE MODE 2.0
#46 2016-09-17, 19:17(Ostatnia zmiana: 2016-09-17, 21:40)
Ciężki pancerz buntownika na modelu paladyna? Trochę to nie pasuje ale spoko, tak czekam na moda ;) Jest to jedyna modyfikacja dla które gotowy jestem zagrać jeszcze raz w Gothic 3 :)

To fajnie  :ok: W sumie racja, trochę nie pasuje... Może zostawię ten pancerz z podstawki (aka sedes  :F) a stary model przeteksturuję i wykorzystam gdzie indziej. Żaden nieużywany model w CM nie może się zmarnować  :D

Hej, lepiej poczekać na aktualizacje czy moge zacząć nową grę a potem doinstalować jak wyjdzie
i czy Alternatywna ai ma być włączona?

Najlepiej poziom trudny + AI włączona + AB włączony + miecz/topór dwuręczny (moja ulubiona klasa, głównie pod nią moda robię, będzie duuuużo nowych dwuręczniaków w nowej wersji). Niestety będzie wymagana nowa gra, w Gothic'u 3 żeby zobaczyć byle zmianę statystyk byle potworka wymagana jest nowa gra...

Obecna wersja 3.2 gdzie-niegdzie trochę niedopracowana, ale grywalna i co ważne trochę hardkorowa.

Trochę mi zejdzie z aktualizacją, przeliczyłem się, myślałem że to kwestia kilku dni... Najwięcej zajmie mi planowanie położenia nowych potworków (mój wcześniejszy spis koordynatów poszedł do kosza, zrobiony na odpierdol + doszło teraz więcej nowych rodzai przeciwników).

Na dodatek wiem teraz jak całkowicie wypierdolić wybranych NPC'tów/potworów ze świata gry - to daje wiele nowych możliwości - np. koniec z popierdolonymi na maxa grobowcami w Nordmarze - teraz zamiast hord tych samych szkieletów spotkać tam będziemy mogli np. kilku elitarnych nieumarłych, coś w tym stylu. W Gothic'u 3 jest mnóstwo takich nieprzemyślanych lokacji, zamierzam to zmienić, żeby eksploracja stała się ciekawsza :ok:

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
@Squerol  czy zrobiłbyś coś z tymi skrzyniami broni co pokolei znajdujemy broń coraz lepszą? Osobiście takie coś mnie strasznie wkurwia, może mógłbyś jakoś porozrzucać te bronie po kupcach, co ty o tym myślisz Squerol?
 

bestia

bestia

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Squerol czy dodasz Troglodyte i Prastarą bestie jako zwykłe moby 
 

Narkan

Narkan

Użytkownicy
posty435
Propsy115
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary

Squerol

[G3] ADRENALINE MODE 2.0
#50 2016-09-17, 21:39(Ostatnia zmiana: 2016-09-17, 23:40)
@Squerol czy dodasz Troglodyte i Prastarą bestie jako zwykłe moby

Dzięki za pomysł z tymi stworkami.

Przeniosłem je na szybkiego ze Zmierzchu Bogów ER na spróbowanie i Troglodyta działa prawidłowo w 100%, Prastara Bestia też działa ale są z nią drobne problemy (zanim zaatakuje ciśnie się w naszą postać, może coś da się z nią zrobić, poza tym OK).

Nie są złe te stworki, przydadzą się jako rzadcy przeciwnicy.

@Squerol  czy zrobiłbyś coś z tymi skrzyniami broni co pokolei znajdujemy broń coraz lepszą? Osobiście takie coś mnie strasznie wkurwia, może mógłbyś jakoś porozrzucać te bronie po kupcach, co ty o tym myślisz Squerol?

@Mac Dun
Po kupcach to aż tak bardzo nie (ale dać im nieco drogiego, lepszego sprzętu nie zaszkodzi), bardziej to jako łup z niebezpiecznych lokacji (ale nie tak że wchodzisz, zabierasz i wychodzisz, nie nie  :antyprops:).
Ciężkie skrzynie i tak zostawię, co najwyżej nieco zmodyfikuję ich zawartość.


Fayors

Fayors

Użytkownicy
posty259
Propsy34
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Fayors

[G3] ADRENALINE MODE 2.0
#51 2016-09-18, 15:20(Ostatnia zmiana: 2016-09-18, 16:27)
Ciężkie i stare skrzynie lepiej zostawić, dla mnie to 1 z pozytywnych smaczków Gothic'a 3, ale dodać coś nowego albo zmodyfikować nie zaszkodzi (byle nie na gorsze). Kurcze tak bardzo chcę zagrać w G3 od nowa a muszę na nową wersję czekać xD

PS.Dużo zostało jeszcze do zrobienia?
 

bestia

bestia

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bestia

[G3] ADRENALINE MODE 2.0
#52 2016-09-18, 15:27(Ostatnia zmiana: 2016-09-18, 15:38)
@Squerol Czy w najnowszej wersji zostaną dodane tarcze z ZB?Czy prastara bestia bedzie mocniejsza niż w ZB? 
Odnośnie kupców dało by się zrobić aby oni wędrowali z miasta do miasta?
 

darekstrzalka4

darekstrzalka4

Użytkownicy
posty86
Propsy12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mnie osobiście wnerwia SpeedHack, poprostu nie potrafie na nim grać, wystarczy że dzik/wilk zaatakuje mnie 1 raz i już po mnie, bo atakuje 2/3 ataki na sekunde. A mając najlepszą zbroję + 500 HP Wilk ma mnie na 5/6 hitów :D
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
No, zwiększenie szybkości ataków takich zwierząt jak wilk to nawet dobry pomysł, można byłoby np dać większy dmg za to
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Dodałeś zbroje ostatecznego starcia z G3 ZB? do swojej modyfikacji?
 

SanTiago

SanTiago

Użytkownicy
posty212
Propsy47
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
@Squerol
Odnośnie kupców dało by się zrobić aby oni wędrowali z miasta do miasta?

No właśnie, to by było coś. I jeszcze jacyś wędrowni kupcy "porozrzucani" po świecie. Dodawałoby to klimatu  i realizmu :)
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Dodałeś zbroje ostatecznego starcia z G3 ZB? do swojej modyfikacji?

Dodałem na kompie, będzie w nowej wersji.

Mnie osobiście wnerwia SpeedHack, poprostu nie potrafie na nim grać, wystarczy że dzik/wilk zaatakuje mnie 1 raz i już po mnie, bo atakuje 2/3 ataki na sekunde. A mając najlepszą zbroję + 500 HP Wilk ma mnie na 5/6 hitów :D

Mi się podoba speedhack, mogę ci podesłać link do mojego tutoriala jak zrobić żeby w Dark Souls 1 twoja postać była 25% szybsza a przeciwnicy 100% szybsi, przyzwyczaisz się do tempa i może ci się spodoba ostra jazda na speedhack'ach hehe :ok:

Jak cię złapie w combo to skok do tyłu (skok, nie unik) + unik po styknięciu z ziemią - uciekniesz od każdego zwierzęcego stunlock'a.
Może na 5/6 ciosów, ale power attacków, nie normalnych ciosów (chyba  :P), ale i tak potwory gryzące w 3.2 zadawały trochę za duże obrażenia w stosunku do ludzi/orków :)

PS.Dużo zostało jeszcze do zrobienia?

Niestety, że tak się wyrażę, "w chuj" a ostatnio mam mało wolnego czasu poza niedzielami (i to się raczej nie zmieni).
Idzie powoli, ale idzie, to się liczy.

@Squerol Czy w najnowszej wersji zostaną dodane tarcze z ZB?Czy prastara bestia bedzie mocniejsza niż w ZB? 
Odnośnie kupców dało by się zrobić aby oni wędrowali z miasta do miasta?

Jak na razie wszystkie tarcze wyciągnąłem, wszystkie miecze (pare jednoręcznych powiększyłem i przerobiłem na dwuręczniaki), wszystkie włócznie, wszystkie bronie z klasy toporów poza tymi krótkimi maczugami (nie podobają mi się), zbroje rhobara, ostatecznego starcia i szatę nekrofilusa - jeszcze chyba jest pare rzeczy inaczej wyglądających niż w G3, muszę przeglądnąć i wyciągnąć, szkoda żeby się zmarnowały :F
Hełmy nie za bardzo pasują na ryło beziego z normalnego G3 - ale pewnym programikiem chyba da rade to naprawić. Jak nie, to dam najwyżej NPC'tom.

Bestia nie będzie Bestią, tylko po prostu jakimś tam rzadkim boss-potworkiem. Jeszcze się zobaczy jak silny będzie.

Co do kupców, teoretycznie tak - na zasadzie przełączenia wybranemu NPC'towi rutyny w trakcie rozgrywki (których można dać mu ile tam chcemy, np. załóżmy że każda rutyna do innego miasta). Przełączyć rutyny można poprzez dialog i chyba jeszcze przez wkroczenie w dany ustawiony punkt (gdzieś o tym drugim sposobie słyszałem ale jeszcze nie próbowałem go). Także można wsadzić w jakiś tam dialog gdzie gracz się nie spodziewa komendę SetRoutine dla wybranego NPC'ta co sprawi że będą sobie wędrować :) Jeszcze jest komeda MoveTo, kiedyś testowałem, np. NPC idzie do wybranego NPC'ta.
Także jest to możliwe i nawet fajne  :ok:

Daję na osłodę drobnego screena, nowy nieumarły ala samurai
Spoiler
Przetexturowana zbroja Angara, sklejka elementów 2 hełmów w jeden i retextur, nowa twarz, dwuręczna, powiększona katana,

SanTiago

SanTiago

Użytkownicy
posty212
Propsy47
ProfesjaLvl designer
  • Użytkownicy
Obrazek mi nie działa  ;(

I czy da się te rutyny dodawać na kodach za pomocą edit, bo całkiem sporo rzeczy tam odkryłem, ale nadal nie wiem, jak dodać DRUGĄ rutynę danej postaci przyzwanej na kodach, no chyba, że na tym się akurat nie znasz, ale byłoby spoko, jakbyś się wypowiedział  :trollface:
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary

Squerol

[G3] ADRENALINE MODE 2.0
#59 2016-09-19, 20:14(Ostatnia zmiana: 2016-09-20, 08:41)
Obrazek mi nie działa  ;(

I czy da się te rutyny dodawać na kodach za pomocą edit, bo całkiem sporo rzeczy tam odkryłem, ale nadal nie wiem, jak dodać DRUGĄ rutynę danej postaci przyzwanej na kodach, no chyba, że na tym się akurat nie znasz, ale byłoby spoko, jakbyś się wypowiedział  :trollface:

Komendą edit możesz zobaczyć i pozmieniać (bardziej przetestować) wiele rzeczy tak jakbyś edytował obiekt poza grą (część z tych rzeczy)

Kolejne rutyny dodasz jedynie poza grą w odpowiednich lrentdat'ach aktora bądź w .tple jeśli postać w .lrentdat'ach odwołuje się do jakiegoś .tple (reference guid)

Żeby przestawiać rutyny w grze oczywiście musisz pogrzebać w.. info'sach poza grą

Screen się najwidoczniej zjebał

EDIT:
Przepraszam, sromotnie mi się pojebało - rutyny tylko w lrentdat'ach można dodać/zmienić...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry