Dyskusja na temat modyfikacji 628105 2122

O temacie

Autor Simon Said

Zaczęty 27.12.2015 roku

Wyświetleń 628105

Odpowiedzi 2122

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
Jak dla mnie najlepiej grać na 0066.r2. Można sobie pograć w miarę stabilnie
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ

Araxus1995

Araxus1995

Użytkownicy
posty116
Propsy10
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
A planujecie opcjonalnie poprawić dubbing oryginalnego G2.
 

moody132

moody132

Użytkownicy
posty34
Propsy4
  • Użytkownicy
A planujecie opcjonalnie poprawić dubbing oryginalnego G2.
O_O
... W sensie zatrudnienia aktorów dubbingowych?


 

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Świetna wiadomość, że będzie spolszczenie do Returning 2.0.
 

Lordhanibal

Lordhanibal

Użytkownicy
posty103
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Da ktoś linka do najnowszej wersji Returninga?
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju

Jao

Dyskusja na temat modyfikacji
#1745 2018-01-24, 13:03(Ostatnia zmiana: 2018-01-24, 16:35)
@Lordhanibal https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1511195 Najnowszy temat na WoGu.
Kompletnie z innej beczki (tak wiem, powinienem to napisać na WoP, ale naprawdę nie mam ochoty bawić się z rejestracją tam, poza tym mój rosyjski jest do rzopu), Trazege z ekipą mogliby nieco "zreformować" retorykę w nowej wersji, mam tu na myśli, żeby wbijanie jej nie było konieczne do przejścia gry. Zamiast być niezbędna, powinna być czymś na wzór "Złotoustego" i "Zastraszania" w Risenach, zatem dająca nowe możliwości i ułatwienia.
Kilka przykładów jak według mnie mogłoby to wyglądać w głównych questach:
Spoiler
- Dark web: w rozmowie z Hodgesem albo przekonujemy go do oddania zwoju retoryką, albo sakiewką. Proste? Proste.
- Ur-Thrall: żeby nas wpuścił do kopalni należy wykonać quest "Dark rituals" oraz mieć 60 retoryki. Dlaczego nie zmienić "oraz" na "albo"?
- Greg w VII rozdziale: zamiast dodawać drugą opcję, pozwalającą na zyskanie zależnej od ilości wykonanych questów szansy na dołączenie piratów do armii, 90 (sic!) punktów retoryki powinno dodać opcję trzecią, która przekonuje Grega z miejsca, z kolei opcja domyślna dostępna... cóż, domyślnie.
Dzielę się tą refleksją, bo nie zliczę, ile k*rew padło z mojej strony, gdy grałem ostatnio na wersji 0066.2 i dobijało mnie powolne nabijanie punktów retoryki. Skoro to już umiejka, którą zdobywa się powoli i w bólach, to może powinna być... opcjonalna? Zwłaszcza w modyfikacji tak nastawionej na akcję jak Return?

Na wypadek gdyby ktoś z rosyjskiego forum albo ekipy trafił na ten wylew żali:
I really think the rhetoric system should be reformed in the 0066.3 patch in order to make farming rhetoric points a non-obligatory side activity, so instead of forcing the player to do so, the game would gratify them, at the same time preserving the possibility NOT to farm rhetoric, because it really can, and more often than not DOES, get absolutely annoying.
Some of my personal projects on the subject:
Spoiler
- "Dark web" quest: When confronting Hodges about the dark scroll, you either use rhetoric to get it, or you buy Hodges' compliance. Some 1000 gold pieces should suffice to make it profitable to have rhetoric, but not blocking your progress when you don't.
- Ur-Thrall: In order to get to the iron mine, you need to liberate the swamp ("Dark rituals") and have 60 rhetoric points while talking to him about it. Why not replace the "and" with "or"? Perfectionists (well, and me) will go to the swamp either way.
- Greg in Chapter VII: 90 rhetoric points is a lot. And all it does is unlock the dialogue option that used to be there by definition. So it can very well BE there by definition, while rhetoric (90 points of it, no less!) would unlock a third one, by grace of which our hero could convince Greg to join the paladins immediately. Then, say, you get more XP and maybe some ore from Hagen...
My point is that in a mod so action-oriented as Returning is, the need to go stealing and talking your way out so many times to have the bloody rhetoric points is not just boring. It is FRUSTRATING. And it got me frustrated more than once when I played the last time on 0066.2. THIS IS MY OPINION, but I won't be surprised if it's shared with others. I believe a solution of the sort that my concepts are would really improve the gameplay for some... For me, it definitely will.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Maciuś

Maciuś

Użytkownicy
Believer in Jesus Christ
posty1583
Propsy217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Believer in Jesus Christ
Zawsze muszą dodać jakieś gówno, trzeba przeboleć.
 
1 Corinthians 3:19
For the wisdom of this world is foolishness with God.
Psalm 19
The heavens declare the glory of God; and the firmament sheweth his handywork.
Luke 8:17
For nothing is secret, that shall not be made manifest; neither any thing hid, that shall not be known and come abroad.

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim zdaniem retoryka i punkty inteligencji to coś ciekawego w Gothic.
Zresztą uczymy się jej przy okazji super zadanka z listami dla Gallahada.
I przecież bardzo szybko zdobywamy co raz więcej inteligencji. 140 bez wysiłku.

Może ktoś grać jak chce. Nie musi się jej uczyć. Nie musi też czytać dialogów i poznawać fabuły.
Może wybierać też poziom łatwy lub normal w Returning 2.0, który jest chyba tylko dla zupełnych amatorów skoro 25PN co level na łatwym, a 20PN na normal. To dopiero kpina, by tak ułatwić i
sprawić, że nie ma żadnej satysfakcji, a gra się robi casualowa.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
@Gorbaczow Co do retoryki: nie grałeś na 0066, co nie? I przecież napisałem psiakrew, że bez DZIEWIĘĆDZIESIĘCIU punktów retoryki NIE DA się skończyć gry.
@Maciuś Niby racja, ale kto zabroni zauważyć, że gówno śmierdzi? (rany, to źle brzmi) Ogólnie Return to świetny mod i fakt, że retoryka jest rzeczą, która mnie wkurzyła najbardziej, świadczy o nim bardzo dobrze. Tym niemniej spoko zmienić to, co złe.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Morty

Morty

Użytkownicy
posty954
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Gorbaczow Retoryka jest wymagana w zadaniach z głównego wątku, do niektórych zadań trzeba mieć odpowiedni poziom retoryki. Jeżeli Ret2.0 jest dla ciebie za łatwy to polecam łątkę dzięki której na Legendzie dostajesz 5PN na poziom. ( Na legendzie i tak możesz zapisywać gdzie chcesz)
 

Araxus1995

Araxus1995

Użytkownicy
posty116
Propsy10
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
A planujecie opcjonalnie poprawić dubbing oryginalnego G2.
O_O
... W sensie zatrudnienia aktorów dubbingowych?

Chodzi mi o dubb z podstawki.(Sense głos Xardasa który wymawia o Oku Innosa czyli po prostu to co postacie z podstawowej wersji gry nie z moda.
 

Robertboanerges

Robertboanerges

Użytkownicy
posty488
Propsy79
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Araxus1996 czy ty zdajesz sobie sprawę jakie to mozolna praca? Już nie wspomnę aby dobrać odpowiedni głos do postaci już mówiącej ? Twórcy i tak część to popsuli to w grze. Zauważ na przykład jak mówi Thorus z Gothic 1 a jaki głos jest w G2NK
 
Z mojego chomika można pobrać moda returing i profesjonale finalne spolszczenie i nowy path.

http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Oficjalne+pelne+profesjonalne+spolszczenie+Returninga

A tu 2 łatki do moda 1.3.1 i najnowsza 1.3.2
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Path+do+spolszczenia+pro/Patch+1.3.1


Także można z mojego chomika pobrać nową wersję moda DarkSaga łącznie z spolszczeniem
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Dark+saga+Dark+Saga+1.0.4

Link do moda Złote Wrota
http://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Z*c5*82ote+Wrota

Także z mojego chomika można pobrać Returninga 2.0 plus spolszczenie.

https://chomikuj.pl/robertboanerges/Gry/Mod+do+Gothic+2+NK/Returning+2+PL

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy


90 Retoryki to dużo ? A ile maksymalnie można jej zdobyć w Returning 2.0 ?
W Returning Reabalance 2.1 zdobycie 140-150 było łatwe.
Czyżby w Returning 2.0 było jej mniej do zdobycia ?
Grałem dwa razy w Returning Rebalance 2.1 na poziomie Normal i Trudnym,
gdzie było 10 PN co poziom. Od 4 rozdziału nie było już zbyt ciężko więc,
jak bractwospolszczenia wyda spolszczenie Returning 2.0 przymierzam się do
zagrania na poziomie Trudnym.

10PN co poziom powinno być na każdym poziomie trudności tak jak w G2NK i pierwszej wersji Returninga. Dlatego, bo Returning bardzo mocno wydłuża grę więc tyle starczy. Do tego mamy bardzo wiele punktów bonusowych za bossów.
Tryb łatwy i normal w Returning 2.0 w opinii tych co przeszli moda odbiera całą satysfakcję z postępów. To są tryby trudności jedynie do przetestowania,
a gra się dobrze jedynie na trudnym.


 

Morty

Morty

Użytkownicy
posty954
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Gorbaczow Wydaje mi się że ci się Retoryka z Inteligencją pomyliła.
Z tego co pamiętam to maks. 60 z dialogów (na przestrzeni  pięciu aktów)( musisz wybierać odpowiednie opcje dialogowe, i czasami mieć odpowiednią ilość retoryki), do tego +/-30 za przeczytane pulpity/książki/listy, do tego za każde 11(?) wyłgań się od kradzieży dostajesz 1 pkt retoryki, + 50(?) jako nagroda w zadaniu nieskończona moc w akcie 7, ale tego nie jestem w 100% pewny)
Przeszedłem Ret2.0 na trudnym magiem ognia i 15PN  to zdecydowanie za mało przy ilości obowiązkowych umiejętności.
 

Jao

Jao

Użytkownicy
Jedyny w swoim rodzaju
posty4090
Propsy844
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Jedyny w swoim rodzaju
Poruszyłem temat retoryki wprowadzonej jako umiejętność punktowa od 0065, której wbić można z 40 przez czytanie książek i dialogi (notabene nierzadko łatwe do przeoczenia), a dalej zostaje +1 punkt co 10 wyłgań po kradzieży i związanego z tym mozołu.
W odpowiedzi dostaję tyradę na temat wyższości poziomu trudnego w Returningu 2.0. Od człowieka, który w życiu w Returninga 2.0 nie grał.
Jak żyć xD
@Robertboanerges Araxusowi chodzi chyba o przywrócenie kwestii oryginalnych, które podmienia dubbing rosyjski (głównie kwestie Xardasa i kilka innych, np. Bezimienny w rozmowie z Dementorem). Ale na to rada jest raczej tylko jedna: nie instalować rosyjskiego dubbingu.
 
You cheated not only the game, but yourself.
You didn't grow.
You didn't improve.
You took a shortcut and gained nothing.
You experienced a hollow victory.
Nothing was risked and nothing was gained.
It's sad that you don't know the difference.

Gorbaczow

Gorbaczow

Użytkownicy
posty27
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Masz rację Monty. Mea Culpa. Pisałem jednak o punktach Inteligencji.
W sumie dopóki nie przejdę osobiście Returning 2.0 to nie mam co gdybać co było w  Returning Rebalance 2.1, bo gra w nowszej wersji może wprowadziła duże zmiany o których nie wiem.

Ponoć spolszczenie do Returning 2.0 ver 0066 R2 jest skończone i
teraz będą testować z 2-3 miesiące przed wydaniem. Na dodatek nawet, jeśli Ruscy wypuszczą moda z nowszym patchem nie będzie problemu,
by wypuścić spolszczenie do nowszej wersji. Dobre wiadomości,
bo pewnie wielu czekało na to spolszczenie do Returning 2.0 i
trochę byli zawiedzieni, że nie mogli zagrać w tego moda.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
@Gorbaczow ogarnij co jest u Ciebie nie tak z tekstem, strasznie źle się to czyta.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



wojtek988

wojtek988

Użytkownicy
posty172
Propsy21
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Panowie, wiadomo coś nowego na temat nowej wersji 0066.3?

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Ale się uczepiliście tego oni nie tak dawno pisali ze 0066_R2 to final wersja.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Morty

Morty

Użytkownicy
posty954
Propsy235
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Tizgar To byś podrzucił link chociaż, bo zaczynasz zaczynasz się powtarzać z tą "final wersją".
@wojtek988 Nic nie wiadomo, ale ostatnio ktoś wstawił Rebalacne dla wersji 066.2, jak na razie w wersji alpha, ponadto powstaje normalne spoleszczenie.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry