Lincze 7991 26

O temacie

Autor inż. Avallach

Zaczęty 23.06.2015 roku

Wyświetleń 7991

Odpowiedzi 26

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Normalnie bany są przyznawane przez moderatorów za łamanie regulaminu. Czasami na forum trafia się ktoś kto wprawdzie nie łamie wprost regulaminu, ale niesamowicie wkurwia wszystkich dookoła. Nie jest to więc idealne.
  • Nie za bardzo możemy dopuścić do banowania przez moderatorów za samo w sobie bycie wkurwiającym - bo bycie wkuriwającym nie jest w żaden sposób zdefiniowane, tak więc wyszłoby na to że banowaliby po prostu kogo im się akurat podoba. Tak więc i to nie jest idealne.
  • Nie za bardzo możemy także pozwolić na to żeby to użytkownicy demokratycznie decydowali o to kogo zbanować. Doświadczenie pokazuje że są wtedy zdecydowanie za bardzo chętni do banowania innych niż jest to sprawiedliwe czy dobre dla forum. To też jeszcze nie ideał.

Dlatego postanowiliśmy wprowadzić nowy rodzaj forumowego eventu: lincz. Sami decydujcie kto zasługuje na bana, ale będzie towarzyszyć temu kilka reguł. Będzie to oparte o zasadę "Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci w kamieniem".
  • kiedy "oskarżyciel" chce bana dla "oskarżonego" zakłada ankietę: ban dla <oskarżyciel> czy dla <oskarżony>
  • ankieta jest zamykana po tygodniu, lub wcześniej jeśli łącznie będzie 30+ głosów i 3+ krotna przewaga jednej ze stron
  • jeśli oskarżyciel dostanie więcej głosów, przegrywa
  • jeśli oskarżony dostanie 2x więcej głosów, przegrywa
  • przegrany dostaje bana na miesiąc

Ciągle trochę obawiam się że może to być nadużywane. Zobaczymy jak w praktyce wyjdzie pierwszych parę głosowań i czy nie będą pojawiały się za często. W razie czego odpowiednio zmodyfikuje się reguły.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
:facepalm: demokracja kurwa
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Jeśli po czterech lub pięciu dniach nie zostanie uzyskana co najmniej ponad połowa wymaganej liczby głosów, to chyba nie będzie warto dalej tego ciągnąć i lincz mógłby pójść do kosza.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Kazzmir, można potraktować to po prostu jako sugestię dla administracji. Ban nie jest automatyczny, zakładający ankietę nie dostaje też dostępu do panelu admina. Tak jak pisałem spodziewam się że będzie to nadużywane, ale możemy chociaż przeprowadzić eksperyment i po paru głosowaniach ocenić ile ma to sensu.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Kasuję wszystkie tematy związane kto vs kto ma zostać zbanowany. Włączcie życie w końcu. Pomysł jest głupi, referenda niewiążące też są głupie. Bany będą przyznawane po staremu.

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
po mojemu? :D
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138


Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
po mojemu? :D
Oczywiście, na życzenie.
To co proponujesz zrobić z Glacą? Teraz już mamy dość twarde dowody na to że duża część aktywnej społeczności go zwyczajnie nie toleruje. Wcześniej tego nie było.
Jak łamie regulamin - przyznać ostrzeżenie. Jak robi to nagminnie dobije do 100 %. Jaki w tym problem?

Szulwik

Szulwik

Użytkownicy
posty781
Propsy92
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
a może on to robi celowo? Pamiętał kiedyś prosił aby usunąć mu konto.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Wy nie macie żadnego tajnego działu adminów żeby to dogadać tylko tutaj sie okazuje że nic nie jest dogadane?
 
makin' bacon

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Mamy, ale na tym forum panuje samowola. Nie wiedziałeś o tym?

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
przy pomyslach ava czuje sie jak amator xD 
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Jestem za tym, aby Glaca dostał bana na 1-2 tygodnie. Jakaś wielka kara to nie jest, a może ochłonie trochę.  :ok:
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Adminstracja mam prawo w dowolnej chwili zmienić regulamin bez podania powodu itp co za problem dopisać w regulaminie ze są bany za wkurwienie zbanować glace a potem znowu zmienić regulamin i wykasować te opcje, prawo i tak nie działa wstecz.

Zresztą administracja ma prawo zbanować konto użytkownik tez bez podania przyczyny.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Adminstracja mam prawo w dowolnej chwili zmienić regulamin bez podania powodu itp co za problem dopisać w regulaminie ze są bany za wkurwienie zbanować glace a potem znowu zmienić regulamin i wykasować te opcje, prawo i tak nie działa wstecz.

Zresztą administracja ma prawo zbanować konto użytkownik tez bez podania przyczyny.
Dla mnie to próba obalenia legalnej władzy i terroryzm. Co sądzisz, @Aztek ?
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
@Adanos po prostu to jest aż śmieszne jak wylewacie swoje kłótnie na publiczne działy. Wszyscy wiemy że jest burdel, ale to tak jakby rozchylać czerwone zasłony i krzyczeć "tak, macie racje, burdel jak jasna cholera"
 
makin' bacon

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
A co ten cały Glaca w ogóle robi? Do tej pory nic takiego nie zauważyłem, już ja chyba jestem bardziej wkurwiający na dłuższą metę.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Może ban go nie zmieni, bo jak dla mnie chłopak jest po prostu głupie, ale może następnym razem jak będzie pisał posta, to się zastanowi co pisze. Popieram Mac Duna, 2 tygodnie powinny starczyć.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Poczytaj jego posty to zrozumiesz.

Już sam fakt, że wkurzył Outlandera do tego stopnia, że ten mu napisał "Wypierdalaj" chyba jest dowodem. I chodzi mi tu oto, że Out jest jedną ze spokojniejszych osób. :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Lincze
#19 2015-06-23, 23:03(Ostatnia zmiana: 2015-06-23, 23:13)
Cytuj
Jak łamie regulamin - przyznać ostrzeżenie. Jak robi to nagminnie dobije do 100 %. Jaki w tym problem?
A jak tego nie robi, ale jest wkurwiający?
Cytuj
administracja ma prawo zbanować konto użytkownik tez bez podania przyczyny.
Co nie znaczy że chcemy z tego korzystać. Nie wolicie administracji która banuje z dobrze znanych i rozsądnych przyczyn? Ja bym wolał.

Z administracyjnymi dyskusjami co robić trochę podobnie. Po co drążyć temat we dwóch w tajnym dziale / na gg jak można zabrać się do tego publicznie i od razu przekonać się co sądzą o tym inni. My jesteśmy kolesiami którzy grzebią w trybikach i ewentualnie podejmują ostateczne decyzje tam gdzie podjąć je ktoś musi. Ale forum tworzymy razem.

Kiedyś było całe subforum administracyjne. Tajny dział adminów + tajny dział moderatorów. W każdym masa tematów. Kiedy jeszcze za sprawą Darka i Buły zostałem adminem to połączyłem te działy i starałem się przenieść podejmowanie takich decyzji najpierw do Kantyny, a potem do wspólnego tajnego działu. A potem zamieniłem wspólny tajny dział na całkowicie jawny dział forum. Jeśli nie pasuje wam takie podejście, można wracać do starego. Ale czy to na pewno lepiej? Tak przynajmniej dobrze widzicie co się dzieje i możecie reagować.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Jak dla mnie, posty od Glacy można podpisać spokojnie pod spam.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
A co ten cały Glaca w ogóle robi? Do tej pory nic takiego nie zauważyłem, już ja chyba jestem bardziej wkurwiający na dłuższą metę.
Spokojnie dzidzia. Obowiązuje kolejka do banów  :F
Już sam fakt, że wkurzył Outlandera do tego stopnia, że ten mu napisał "Wypierdalaj" chyba jest dowodem. I chodzi mi tu oto, że Out jest jedną ze spokojniejszych osób. :P
To chyba na prawdę jesteś świeżakiem  o_0 To, że ma moderatora, nie znaczy, że jest spokojny XD
Jak dla mnie, posty od Glacy można podpisać spokojnie pod spam.
Pod debilizm. Albo mam lepszy pomysł. Zrobić kolejną belkę debilizmu - Varon/Zębacz i dopisać tam tego żałosnegośmiesznego Glace.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Kiedy ostatni raz widziałeś, żeby Outlander napisał komukolwiek "spierdalaj/wypierdalaj"?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Zabawa dla gawiędzi i chwyt by rozruszać forum tylko tak rozumiem ten pomysł. Sytuacja pokazuje słabość administracji. Brzmi jakbyście chcieli by użytkownicy brudzili sobie ręce. Władza forum umywa dłonie i tylko wykonuje grzecznie polecenia "społeczności". Ogólnie przyjemnie wygląda ale widać że zabrakło wam jaj na decyzje łamiące "święty regulamin", który nagle staje się mega istotny XD
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Cytuj
Ogólnie przyjemnie wygląda ale widać że zabrakło wam jaj na decyzje łamiące "święty regulamin", który nagle staje się mega istotny XD
That!
+ fakt, że niby można robić te ankiety, a godzinę po ich założeniu znikają bo drugi admin uznał, że to jednak głupi pomysł.  :F

Sorry, ale tak to wygląda:
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
@Avallach Dyskusja ze społecznością jest super, ale mimo wszystko chyba powinniście się dogadywać co do zmian na forum żeby takich sytuacji jak ta czy takich tematów jak wyżej rybka opisał nie było, co? To bardzo dobrze że chcesz żebyśmy wszyscy podejmowali decyzje, ale co z tego jeżeli wystarczy jakikolwiek admin któremu się to nie podoba i chuj nam w dupy, bo nie. Nie mówię teraz że ten temat dokładnie zawiera dobry/zły pomysł, chodzi o niespójność zarządzania forumem. Może po prostu przed akcją tego typu lepiej dogadać się z innymi adminami/zapytać o zdanie/przekonać.

Oh well, albo po prostu przestać się przejmować banami, regulaminami i sraniem w banie.
"Kiedyś to się delikwenta doprowadzało do takiego stanu że sam prosił o bana - i się go NIE banowało" ~ Mea, kiedyśtam.
 
makin' bacon

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Sądząc po frekwencji głosowań całkiem sposo osób było za. Tak czy inaczej to był eksperyment i z góry to zapowiadałem. Pokazał że np wymaganie 2x więcej głosów na oskarżonego wcale nie było przesadzone przy złośliwych skłonnościach naszej społeczności.

Miłego dyskutowania z Glacą. Możecie próbować go przekonać do odejścia z forum - ale pamiętajcie cały czas obowiązują was jakieś granice tego jakie zachowanie będzie na forum tolerowane. Chyba nie muszę wyjaśniać że np obrzucanie się wyzwiskami, wykorzystywanie informacji z cudzego życia osobistego, przedrzeźnianie się itp w nich się nie mieszczą. Będziecie musieli wysilić się bardziej niż przy byle głosowaniu.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry