Problemy techniczne 143408 336

O temacie

Autor

Zaczęty 19.01.2015 roku

Wyświetleń 143408

Odpowiedzi 336

Hoornel

Hoornel

Użytkownicy
posty25
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Zna ktoś sposób na crasha po wejściu do starej kopalnii? (Sposób z wyłączeniem DEP nie działa, nadal wywala crasha).
 

mmaks00

mmaks00

Użytkownicy
posty4
Propsy1
ProfesjaAktor głosowy
  • Użytkownicy
Czesć!
Ogrywam Bande Quentina i wykonuje zadanie "Ruda z Kopalni"
Ukradłem klucz tego kopacza Hysena i nie moge znaleźć jego chaty w starym obozie na lewo od chaty Dextera. Proszę o pomoc bo musze zrobić questa, moja dziewczyna śpi a rano muszę zasuwać do pracy.
 
Jestem związany z pracą z dźwiękiem od 2012 roku.
Gdyby ktoś poszukiwał aktora do dubbingu/kogoś kto ogarnie ścieżki audio- to uderzajcie do mnie.

asiab

asiab

Użytkownicy
posty6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie mam w ogóle możliwości wzięcia misji od Roscoe ani od Orika. Czy gdzieś popełniłam błąd? Nie jestem w żadnej frakcji.
 

Sirmyxir

Sirmyxir

Użytkownicy
posty16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam po rozmowie z Diego przy Starym Obozie początek IV rozdziału brak możliwość zapisywania ciągle błędy.
Przed rozmową zapisywanie bez problemu.
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy

K@T

Problemy techniczne
#324 2021-03-24, 15:34(Ostatnia zmiana: 2021-03-26, 15:04)
Witam.
Za każdym razem gdy otrzymuję obrażenie na ekranie pojawia mi się jakaś textura (chyba skała). Czym większe obrażenia tym większa textura. Jak się tego pozbyć?
Już naprawione. Wystarczy:  LeGo Bloodsplats.
 

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.
Przystąpiłem do bractwa.
1. Gdy pytam Baal Cadara o pierwszy stopień magi to mówi, że nie mam doświadczenia. Potrzeba 10 punktów? Bo nie jest to napisane.
2. Gdy chce kupić pancerz u Baal Namiba, to ciągle mówi, że muszę mieć więcej rudy. To znaczy ile? Bo też nie jest napisane. (mam 3000).
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Ad1. Kręgi magii w stosunku do niezmodowanej gry nie zmieniły kosztów w punktach nauki, czyli 10 na pierwszy, 15 na drugi itd.

Ad2. Na zbroję nowicjusza potrzeba 1200 bryłek. ALE: w grze jest błąd. Nie sprawdzałem w skryptach, ale wygląda na to, że w warunku kupna zbroi zostały zamienione znaki "mniej niż" i "więcej niż" (lub coś w tym stylu), co sprawia, że Namib mówi kwestię o brakujących bryłkach, gdy ma się ich dokładnie 1200 lub więcej, natomiast gdy ma się bryłek mniej - max. 1199 - wtedy da zbroję. I piszę "da", bo choć jest komunikat o zabranych bryłkach, to w praktyce żadnych bryłek nie zabiera.

Niestety, ale jest to błąd w modyfikacji, oryginalnie tego buga nie ma - inna sprawa, że w niezmodowanej grze Namib ma kretyński warunek, przez który nie sprzeda nam zbroi nowicjusza przed III rozdziałem, kiedy możemy już zostać strażnikiem świątynnym i mieć znacznie lepszy pancerz.
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

K@T

K@T

Użytkownicy
posty152
Propsy22
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A kolejne zbroje?
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
To znaczy które kolejne zbroje? Nie grałem w modyfikację przyłączając się do Bractwa, ale chyba potem jest jak w podstawowej grze - zostajesz strażnikiem świątynnym i wtedy dostajesz/kupujesz kolejne (kwoty chyba takie same jak w podstawie, jakieś 1,5 tys bryłek, do nieco ponad 2 tys. przy ciężkiej zbroi świątynnej) wraz z tokiem głównego wątku. Zdaje się, że potem możesz jeszcze zostać guru, ale to dopiero bodaj w IV rozdziale (mogę się mylić, co do czasu).
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
@outlander Czy jest jakaś możliwość zobaczenia skryptów modyfikacji? Niestety GothicSourcer odmawia współpracy przy próbie dekompilacji pliku gothic.dat. W sumie nie wiem, czy to ograniczenie programu, czy coś robię źle (choć skrypty ze zwykłego Gothica 1 i 2, a także z paru innych modyfikacji ładnie się dekompilowały).
Mógłbyś doradzić, jak się do nich dostać? (chyba że to jakieś zabezpieczenie nałożone przez Ciebie - w takim przypadku zapewne nie zechcesz się tą informacją podzielić)

Gwoli jasności, skryptów nie mam zamiaru w żaden sposób przerabiać ani udostępniać. Chciałbym tylko dla własnej ciekawości móc do nich zerknąć, by sprawdzić jakieś warunki dialogów itp., czy statystyki przedmiotów lub postaci. (byłoby to też pomocne przy pytaniach innych, jak np. kolegi powyżej, by dokładnie sprawdzić warunki, zamiast szukać odpowiedzi metodą prób i błędów)
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
@porfirion nie ma zabezpieczeń. kto by ten syf chciał wykradać. łap linka
https://mega.nz/file/cSYB1QAZ#mm0ddvEoTm0kamvZlK6vmOxTnYJQUzqVIef1aS6HgPk
jak chcesz to mogę też wysłać skrypty, które zacząłem robic do ER 2.0. ale chyba się nawet nie parsują. za dużo zmieniłem w obozie bandytów i nie dałem rady tego ogarnąć. a szkoda bo trochę poprawek tam było :/
 

porfirion

porfirion

Użytkownicy
osiełek
posty89
Propsy36
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • osiełek
Serdeczne dzięki :) Za skrypty do wersji, która nie powstała, to raczej podziękuję, bo tylko będę smutny, że nie zostały wykorzystane. Sam modderem nie jestem (nigdy nawet nie próbowałem być) i tylko bym się frustrował ;) A tak mogę się cieszyć z przeglądania i analizowania tego, co jest i w co można zagrać :)
 
If you want something done, do it yourself! - Jean-Baptiste Emanuel Zorg, Piąty element


Więcej dowiesz się o człowieku po godzinie gry, niż po roku rozmowy - Platon, Zeus: Pan Olimpu


We internecie...

melon75

melon75

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam jak rozwiazac blad z urbanem wywale mnie ?
 zains
Edycja_Rozszerzona_PL_148 + patch windows 10 do tej pory mod dzialal bez  zarzutu
 

Papopik

Papopik

Użytkownicy
posty72
Propsy4
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po uruchomieniu nowej gry, wyskakują błędy "could no load visual #26 do #23 for vobName "Level-Vob" of class zCVobLecelCompo. Gra się uruchamia w oknie. Nie działa mi wcale myszka w grze, a także bugują się tekstury.
 

outlander

outlander

Moderator działu
posty452
Propsy224
ProfesjaReżyser
  • Moderator działu
Nie uruchamiasz przypadkiem przez gothic starter mod?
 

bambooz12

bambooz12

Użytkownicy
posty52
Profesjabrak
  • Użytkownicy

bambooz12

Problemy techniczne
#335 2021-09-18, 17:13(Ostatnia zmiana: 2021-09-18, 17:30)
Siema mam problem
Gram sobie elegancko w moda i po pewnym włączam gre próbuje wczytać i gra mi się wczytuje wyświetlają się paski zycia i many ale jedyne co widze to ekran ładowania i moge sobie ponownie nacisnąć ESC i wczytać jakikolwiek inny save ale na kazdym dzieje sie to samo. Próbowałem wyrzucić texture paka ale nic nie dało. Dodam ze jak zacznę nową grę to gra działa normalnie i mogę sobię zapisywać i wczytywać ile chce. Wersja gry na steam jak coś. Gdyby ktoś miał save po 2-4 godzinach gry to chętnie bym sprawdził czy się naprawi.

Edit: zmniejszenie widoku modeli, tekstur i wyłączenie nieba pomogło
 

Kosiol

Kosiol

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hejka. Gram sobie oczywiście w Edycję Rozszerzoną Gothica (Patch 1.4.8). Mój problem polega na tym, iż po rozmowie z Diego o zostanie Cieniem ("jak tam z moją opinią w obozie?") nie zostaję przyjęty do Cieni. Wykonałem wszystkie zadania w Starym Obozie - Rączka, Zły, Scatty, Świstak, Dexter, Cavalorn, Fisk (chyba) oraz dla Thorusa. Wykonałem również zadanie dla jednego Cienia, przez co Rączka mnie nie lubi. W między czasie wyczyściłem mapę z dostępnych questów w każdej z głównych i pomniejszych obozów. Wykonałem również test Draxa (dla Bandytów) przez co Świstak ma wywalone na mnie, a Zły siedzi w pierdlu. Zostałem również Kopaczem wykonując 'Test Zaufania" (czyszcząc questy w Starej Kopalni). Po rozmowie z Diego podsumowuje moje wyczyny i kończy zdaniem: 'nieźle jak na żółtodzoba". Mam ogromny problem bo nie mogę nic zrobić, mogę być tylko Kopaczem. (Mam 8 lvl jak by ktoś pytał). Może ktoś wie jak rozwiązać ten problem?
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry