Dyskusja ogólna 111291 732

O temacie

Autor Sentarion

Zaczęty 3.10.2014 roku

Wyświetleń 111291

Odpowiedzi 732

Fabio

Fabio

The Modders
posty2817
Propsy1645
ProfesjaProducent
  • The Modders
Złote Wrota też wychodziły długo, ale wyszły, także...

Gothic II:
Z życia złodzieja
The Vulcano Quest - Dubbing PL

Gothic I:
Orcades

Simen to taki nilfgard, za proste przestepstwa ucina rece ~ Mac Dun

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Ehh...odpowiem za Sentariona, bo to kwestia która jest wałkowana regularnie- mam nadzieje, że nie będzie mi miał tego za złe- mniej więcej co dwa tygodnie na którymś z mediów.

CIĄGLE PRACUJEMY NAD MODEM. Prace nie ustały. Jak powiedział Sentarion już nie raz, idą wolno, czasami jest mały zastój, czasami przez pewien okres toczą się całkiem dynamicznie, ale ciągle trwają. Wszyscy w teamie mają masę obowiązków, część się uczy, część pracuje, a nie jest nas wielu, brakuje nam ludzi (stąd trwająca ciągle rekrutacja), ale też się nie poddajemy. Zdecydowaliśmy już dawno temu, że nie chcemy wydać w rok kiepskiej, krótkiej modyfikacji i lecieć na złamanie karku byleby  tylko wyrobić się z datami premier. Dlatego jej nie ogłosiliśmy. Pracujemy po woli, ale w świetnej (moim zdaniem) atmosferze, ciągle wzbogacając projekt o nowe koncepcje.
Bo to też jest ważne aby to podkreśli. ZWII od mającej miejsce 3 lata temu premiery jedynki, rozrosły się. Pojawiły się nowe pomysły, dołączyli nowi ludzie z własnymi koncepcjami i sugestiami, otworzyły się nowe ścieżki (3 lata temu nie sądziliśmy, że obecnie będziemy mieli własnego kompozytora który skomponuje nam nową ścieżkę muzyczną). A jak podkreślaliśmy - chcemy dostarczyć Wam wartościowy, duży i dobry produkt. Jesteśmy w czasach kiedy trudno stworzyć dla Gothica coś nowego a tworzenie prostego, banalnego moda też nie ma sensu, kto będzie chciał w to grać? Dlatego chcemy, w miarę możliwości, przygotować dla was grę która będzie spora, ciekawa i zaprezentuje wam nowe rzeczy. Chcemy aby była na godnym poziomie zarówno fabularnie jak i pod względem rozgrywki. Trudno jeszcze robić szumne zapowiedzi gdyż nie mamy 100% pewności czy wszystkie nasze zamierzenia uda się wprowadzić. Doczekacie się materiałów, spokojnie, tylko, że...naszą reklamą w dużej mierze są "Złote Wrota", tam macie próbkę naszych możliwości i chyba najlepszą możliwą do wymyślenia reklamę - dobry mod.

Pracy nadal jest bardzo dużo, ale też wiele mamy przygotowane. Mówię to z ręką na sercu. Chciałbym też podkreślić, że już pokazaliśmy o ile mnie pamięć nie myli 3 materiały wideo + trailer oraz szereg screenu (zwycięstwo w Dniu Screena), jest to konkretny materiał świata jak i części naszych innowacji. To tak jakby ktoś chciał zarzucić, że nic już nie jest gotowe albo tylko obiecujemy a nic nie pokazujemy.

A teraz coś nieco bardziej osobistego, apropo zwyczajnej motywacji. Trudno się motywować kiedy fani głównie, jak już, spamują pytaniami o date premiery, Bezimiennego i procent ukończonej modyfikacji. Czasami wchodzę na Fejsa lub YT i staram się odpowiadać na nawet zadane jakiś czas temu, ale pozostawione bez odpowiedzi pytania o takie rzeczy, ale to się robi już autentycznie męczące. Jeszcze nikt nie zaczął dyskusji na temat modyfikacji jako takiej, jej zamysłu, contentu, nawet o tym co już pokazaliśmy :).....

Edit. I bardzo proszę o nieporównywanie sytuacji związanej z produkcją i informowaniem o grze ZWII a DK bo to się aż prosi o nieco kontrowersyjny komentarz. A słyszę to po raz kolejny.

Splash

Splash

The Modders
And i said...
posty3765
Propsy2963
ProfesjaNierób
  • The Modders
  • And i said...
Karcio ma po części rację. Mam wrażenie, że projekt zatrzymał się w rozwoju, od momentu ogłoszenia  rozpoczęcia prac nad II częścią niewiele zostało nam zaprezentowane, tak jakby twórcy stracili zapał i motywację, której im przy tworzeniu I części z pewnością nie brakowało. Wiadomo tylko tyle, że przed nimi jeszcze mnóstwo pracy... więc z tego można się domyślać, że produkcja tej modyfikacji nie idzie chyba we właściwym kierunku.
To jednak nie znaczy, że druga część miała wyjść ledwo rok po premierze pierwszej.

Nie, nie pomogę ci z GMP.

Fors

Fors

Użytkownicy
Chrząszcz
posty173
Propsy11
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Chrząszcz
@Splash
@Sentarion  mówił że czekają na nową wesje AST   :F

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty497
Propsy743
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
Mam wrażenie, że przez tą dramę o DK, nagle fani zaczęli się martwić o inne mody i prowokować dalsze dramy. :lol2:

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
W sumie to trudno się dziwić :P

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Jeszcze nikt nie zaczął dyskusji na temat modyfikacji jako takiej, jej zamysłu, contentu, nawet o tym co już pokazaliśmy :).....

Fors

Fors

Użytkownicy
Chrząszcz
posty173
Propsy11
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Chrząszcz
A można tak spytać. Czy ogr będzie posiadał NOWE animacje czy nadal będzie podpięty pod kości orka?

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Jeszcze nikt nie zaczął dyskusji na temat modyfikacji jako takiej, jej zamysłu, contentu, nawet o tym co już pokazaliśmy :).....

???

@Fors no tu musisz poczekać na odpowiedź ze strony kogoś innego, ja nie jestem w 100% pewien, ale raczej nie.

Vanarius

Vanarius

Riquer Team
Początkujący Modder
posty317
Propsy56
ProfesjaSkrypter
  • Riquer Team
  • Początkujący Modder
Oho, widzę że ludzie zauważyli inne mody które mają potencjał po sprawie z DK :) Przypominają mi się teraz czasy czekania na pierwszą cześć ZW :') Pamiętam jak wyszedł oficjalny zwiastun moda który był naprawdę mega! :D

Drathar

Drathar

Użytkownicy
posty46
Propsy45
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Skoro twierdzicie, że mało jest pytań o samego moda to może ja was trochę pomęczę ;p

Najpierw zacznę lorowo. Jeśli możecie, to zdradźcie rąbka tajemnicy i przybliżcie położenie samego Królestwa Elei, to część Wschodniego Archipelagu? Wysp Południowych? Czy jakieś całkiem inne miejsce? Macie jakiś zarys stosunków tego kraju z Myrtaną? Ogólnie napiszcie coś o waszej wizji świata, gdzie, co jak? Oczywiście o ile nie chcecie tego trzymać w tajemnicy :p

No i drugie pytanko, jak z samym modelem wyspy/wysp? Na teaserze i screenach wygląda dość płasko i gładko. Bardziej wygląda jak Morrowind niż Gothic. Brakuje jakichś ostrych skał, załomów, klifów, no mało gothicowo u was jest. Będziecie dalej tworzyć na tym modelu, czy go trochę zmienicie?

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Najpierw zacznę lorowo. Jeśli możecie, to zdradźcie rąbka tajemnicy i przybliżcie położenie samego Królestwa Elei, to część Wschodniego Archipelagu? Wysp Południowych? Czy jakieś całkiem inne miejsce? Macie jakiś zarys stosunków tego kraju z Myrtaną? Ogólnie napiszcie coś o waszej wizji świata, gdzie, co jak? Oczywiście o ile nie chcecie tego trzymać w tajemnicy :p

Elea to zupełnie nowa wyspa, nie leży w żadnym z tych archipelagów, położona jest daleko od znanych nam terytoriów. Przez większość swojej historii królestwa prawie nic o sobie nie wiedziały a Elea wolała kwitnąć i rozwijać się z dala od innych nacji (na Myrthanie też nie mieli szczególnie czasu na aż tak dalekie eskapady). Mimo to doczekacie się pewnych powiązań, historii o Myrthanie czy spotkacie postacie z różnych innych miejsc świata Gothica, ale to będą raczej sporadyczne przypadki.Zresztą nikt tam obecnie nie ma głowy do zajmowania się jakimś zamorskim kontynentem :)

Spowodowane to jest głównie chęcią kreacji własnego świata który znacząco się różni od krajów jakie zaprezentowała nam Piranhia. Pracujemy nad stworzeniem ciekawego i różnorodnego miejsca z własną historią, z czasem bez wątpienia pojawią się kolejne informacje, ale lwią część naszego lore przyjdzie Wam poznać zapewne dopiero w grze.
Wklejam też opis wyspy który pojawił sie na naszym Facebooku już parę lat temu,ale może nie wszyscy widzieli ;)

Spoiler
"Elea to wielki, lecz raczej słabo zaludniony kraj, z wieloma ciekawymi zakątkami, które sprawiają, że nie sposób się tu nudzić. Ogromne i rozległe lasy Królestwa Elei słyną jako miejsce niezwykle dzikie i niebezpieczne. Tylko okolica przy chacie leśniczego i starego latarnika może być uznana za w miarę bezpieczna. Znacznie gorzej jest w tak zwanym martwym lesie, gdzie na śmiertelników czyha mnóstwo groźnych stworzeń w tym duchy i inne poczwary. Opuszczając lasy zbliżamy się do stolicy Elei, w której mieszka wielki król, a jego zamek słynie na całą okolicę. Tu jednak pominiemy imię tego wielkiego króla. Jeśli kogoś spotka łaska wejścia na zamek opowiada to swym potomnym i wspomina tę chwilę jako najcudowniejszą w swym życiu. Z wieży zamkowych widać wznoszące się na wysokiej górze mury klasztorne siedziby Magów Wody. Magowie słyną z wielkiej mocy i mądrości. Ich założyciel - pradawny mag Geranos podobno dostąpił zaszczytu rozmowy z samym Adanosem. Schodząc po stromym zboczu klasztornej góry mijamy wielki posąg Adanosa, który góruje nad całą Eleą, by dojść do osady pasterzy, a następnie jednej z kilku wiosek jakie możemy znaleźć na Elei. Opodal jest też twierdza zbuntowanego generała, który gwałcąc odwieczna prawa Królestwa Elei wypowiedział posłuszeństwo królowi. Elea to wyspa, a w jej pobliżu znajduje się jej dużo mniejsza siostra bliźniaczka - wyspa Samoa. Wiele jeszcze by można mówić o tej krainie i kolejnych obszarach, ale w tym miejscu zakończymy nasz opis."

karcio22

karcio22

Użytkownicy
posty15
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pragnę tylko zaznaczyć, że nie zacząłem szukać innych modów po dramie z DK, ponieważ ZW1 przeszedłem już dobre kilka lat temu i co jakiś czas sprawdzam czy dzieje się coś nowego, tylko jak pamiętam że bodajże w 2015 roku było zapewniane że raczej się wyrobią do końca roku a tu już 2018 i dalej nie wiadomo nic wielkiego. Z DK to już jest całkiem dramat bo od 2009 roku chyba robią, więc liczyłem że ZW chociaż nie zawiedzie. Nie odbierajcie tego negatywnie. Bardzo czekam na premierę i nie chcę was poganiać, boję się tylko żeby nie skończyło się to tak że będzie rok 2025 i dalej będzie że masa pracy i wgl.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Myślę, że w 2025 mało kogo już będą interesować mody do Gothica.

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty497
Propsy743
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)

W 2010 też tak mówiono, Kuba. Lepiej tak nie wróż, bo jeszcze nikomu się nie udało. xD

Paradoxal

Paradoxal

Użytkownicy
posty533
Propsy660
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy

No to jaki jest cel tworzenia tego moda w takim razie?
Przecież wam to jeszcze z pare lat przy takim podejściu zejdzie  :lol2:

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty1982
Propsy798
ProfesjaSkrypter
  • Złote Wrota
  • Szlachcic
O Czasie Zapłaty też mówiono, że nigdy nie wyjdzie, ale w końcu wyszedł.
Więc z prostego wzoru matematycznego można obliczyć premierę naszej modyfikacji:
Obsuwa Czasu Zapłaty = 2013 - 2008 = 5 lat
Więc optymistycznie biorąc Królestwo Elei powinno się ukazać w:
2015 + 5 = 2020 roku.
Spoiler
Nie brać tego na poważnie xD

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1146
Propsy459
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota

W 2010 też tak mówiono, Kuba. Lepiej tak nie wróż, bo jeszcze nikomu się nie udało. xD

Redagujac poprzednią wypowiedz....zdziwie  się jak w 2025 ktos bedzie jeszcze czekal na premiere jakieś modyfikacji :P

karcio22

karcio22

Użytkownicy
posty15
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Myślisz że jak w 2018 nadal się ludzie interesują grą sprzed prawie 20 lat to za 8 lat nagle przestaną? XD

TpCH

TpCH

Użytkownicy
posty4
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
>za 8 lat
>nagle
XD

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry