Opinie, wrażenia po przejściu gry [temat zawiera spoilery] 114443 247

O temacie

Autor Sentarion

Zaczęty 11.05.2014 roku

Wyświetleń 114443

Odpowiedzi 247

BrususPL

BrususPL

Użytkownicy
posty13
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Moim zdaniem mod wyszedł świetnie. Dubbing został wykonany perfekcyjnie, obóz orków miał super kilmat, nowe pancerze wyglądały super, questy były wymagające i ciekawe. Niestety też jest kilka minusów, największym z nich jest moim zdaniem kilka zadań w stylu  " Znajdź to, jest w okolicy " i szukanie tego z godzinę ;d No i oczywiście zawiodło mnie zakończenie, jak tylko usłyszałem, " czy uda mu sie odnaleźć drogę do złotych wrót ? poznacie odpowiedź w następnej części " to myślałem, że coś mnie trafi bo naprawdę się wkręciłem. Ale was rozumiem. Mam nadzieję, że nie zaprzestaniecie na tym modzie, i będziecie tworzyć dalej ;) Pozdrawiam. 
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Może i fanboya, ale swoimi postami nie prezentujesz tutaj praktycznie nic. Dobra modyfikacja może nie przypaść do gustu no, ale skoro Cię nie ciekawi to nie musisz przecież wiadomo, że każdy ma inne gusta. Natomiast błędem jest to, że krytykujesz wszystko w modyfikacji mimo to, iż sam nie zrobiłbyś nawet 1/3 tego.

Ps: Czekam na jakiegoś zajebistego questa, a Drużyna Spolszczenia to banda kretynów z Memoriusem na czele co widać po nim, panzpisu,  i przedewszystkim tobie. Powodzenia jak zrobisz jakiegoś zajebistego questa i dodadzą go do tamtego moda, którego ulepszają chuj wie po co zamiast zrobić swojego.
Po pierwsze: Jestem graczem, więc mam oczekiwania i te oczekiwania są albo spełnione, albo nie.
Po drugie: Argumenty w stylu "Nie podoba Ci się, a sam nie zrobiłbyś tego lepiej" są kompletnie idiotyczne i świadczą o niskim poziomie osoby, która się nimi posługuje. Jak już wcześniej wspominałem jestem graczem, który z gry może być zadowolony, bądź też nie i mam prawo do wyrażania własnego zdania.
Po trzecie: Nie widzę powodu, dla którego w tym momencie odniosłeś się do Drużyny Spolszczenia. Jak już po raz enty w tym poście wspominam, jestem graczem i mam wymagania. Niestety Złote Wrota mnie nie zadowalają, lecz innych graczy pewnie tak. W swojej wypowiedzi nie odniosłem się też w żaden sposób do teamu, do którego obecnie należę, więc nie powinieneś wyciągać jako kontrargumentu to, że należę do DS. Swoją recenzję pisałem z pozycji neutralnego gracza.
Po czwarte: Nazywanie kogoś kretynem itp. ponieważ ma zdanie różniące się od Twojego świadczy jedynie o własnej infantylności :). Przedstawiłem swoje argumenty za i przeciw, rozbudowałem je, więc nie masz absolutnie żadnego prawa w tym momencie mnie obrażać. Gdybym zjechał mod nie podając żadnych argumentów, a swoją wypowiedź ograniczyłbym do dwóch linijek, to wtedy zrozumiałbym Twoją złość. Jesteśmy dorosłymi ludźmi (chyba Ty jesteś z tego co ogarniam), więc powinniśmy zachowywać się jak dorośli.
Po piąte: Rozumiem Twoje zdenerwowanie, gdyż byłeś częścią drużyny odpowiedzialnej za Złote Wrota, ale musisz zaakceptować fakt, że nie każdemu się ten mod musiał podobać. Doceniam Twoją ogólność działalność na tym forum i nie obrażam Cię niepotrzebnie, więc proszę o odrobinę szacunku wobec mojej osoby.
Po szóste: Możesz nie uwierzyć, ale w naszym tajnym dziale nie planujemy hejcenia każdego moda, który wyjdzie i ogólnej destrukcji themodders od środka :D
EDIT: No dobra, wszedłem na profil, sprawdziłem, w świetle prawa nie jesteś dorosłym, ale jak dorosły można się przecież zachować :P
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Tituf

Tituf

Użytkownicy
posty1481
Propsy813
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja też sobie wypraszam wyzwiska, ostatnio 3 dostałem  z matmy.

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Przemek - zrób coś dla mojej czystej ciekawości i - w kroku pierwszym - nie pisz może tych 30 czy 5 questów, ale jeden... postaraj się napisać go najlepiej jak potrafisz i podziel się nim z nami w tym temacie. Jeżeli faktycznie jesteś tak dobry jak mówisz, to z łatwością powinieneś zamknąć gęby odpowiednim osobom i może ktoś się przejmie twoim zdaniem. Czekam.
 

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Aztek dla twojej ciekawości, może ci kiedyś wyśle jakiegoś na pw.
 

Xan

Xan

Angielska wersja Złotych Wrót
posty31
Propsy2
Profesjabrak
  • Angielska wersja Złotych Wrót
Ten temat powinien zmienić nazwę na:

"Opinie, wrażenia po przejściu gry [temat zawiera spoilery, spam i hejterów]".     
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kiedyś? Miałeś napisać 30 w jeden dzień, nie napiszesz teraz jednego na szybko?
 

ExedusHQ

ExedusHQ

Użytkownicy
posty191
Propsy39
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Spodziewałem się czegoś więcej.Tyle roboty i moim zdaniem dość małe efekty.Fabuła była good, dubbing good, inne rzeczy też good ,lecz moim zdaniem za krótki ten mod.Na szczęście będzie kolejna część.  :3
 

GBezi

GBezi

Użytkownicy
posty16
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Witam oto moja recenzja z gry 

+Super Dubbing szczególnie Meryla.
+Fajne niebo nwm czy takie było ale jak sie na początku gry gra to można je zauważyć.
+Super teksty
+Fajne zbroje
+I oczywiście zarąbiste obozy. 

A teraz -

-Bugi np:. W obozie piratów zabijają bez powodu nawet jak da się te głupie 5Tysięcy
-Słabe zakończenie
-Szkoda że brak wstępu myślałem o czymś takim że podczas ładowania w nowa gra : Są piraci którzy atakują Khorinis port i krew , ludzie martwi i Hannibal który się cieszy z kolejnego zwycięstwa.
-Za dużo tekstóry w zbrojach
-Dziwne ? TO  że Neoras musi opuścić Jarkendar a zaraz pojawia się Xardas walczący z demonami.  Może w 2 cześci pod koniec dajcie że Xardas naprawde był Neorasem ? czy coś ? Tak aby był szok dla graczy.


TO moja ocena gry tak więcej minusów ale to są ważne uwagi dla was... Sorry za ortografie jak by coś.

OCENA 0/10 ?

7/10 WIĘCEJ DAĆ SIĘ NIE DA PRZEZ BUGI :( 
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
A więc teraz ja się wypowiem. Ja nie śledziłem tego moda, dowiedziałem się o nim w dniu jego premiery. Nie wiedziałem o co tyle szumu bo opis fabuły mnie niespecjalnie przekonał. No, ale dobrze, pobrałem i zacząłem grać i........ przepadłem! Utonąłem w świetnej fabule i ta gra moim zdaniem bardziej zasługuje na miano Gothic 4 niż Arcania. Teraz rozpiszę się bardziej dzieląc wszystko na wady i zalety:

+Dubbing- jest po prostu zajebisty! Lektorzy świetnie wczuli się w rolę a były momenty kiedy wydawało mi się, że głos Bezia jest taki sam jak w grach PB. Pięknie odwzorowano głosy orków, tak jak powinny być. Czuć było ten klimat jedyny dubbing zasługujący na mniejszą ocenę to Xardasa, ale i tak jest świetny. W porównaniu z tym co jest w Mrocznych Tajemnicach ten jest najlepszym na świecie.


+ Fabuła- wątek główny ( właściwie dwa wątki główne) są po prostu miodne. Nagłe zwroty akcji, sporo zaskoczeń i zakończenie zwiastujące świetną część 2. Gama nowych postać oraz wiele starych dobrych. Kiedy akcja wydawała się prosta nagle coś zaskakiwało. Śmierć Lorda Hagena ( chociaż żałuję, że jej nie widziałem) była dla mnie zaskoczeniem i to niemiłym ( ja jak gram to się bardzo wczuwam), trafienie do lochu, charakter Jacka Aligatora i Skipa, zrobienie Alvaro sędziom, zmiany w obozie bandytów a nawet zawalenie Świątyni Adanosa. Fabuła również bije 4,3 Gothica i również wydaje mi się mod Mroczne Tajemnice. Najbardziej brakowało mi możliwość rządzenia jako Gubernator. 


+ Zadania poboczne- jeśli ktoś przejdzie ten mod nie robiąc zadań pobocznych to traci połowę świetność moda. Dosyć dużo było takich zadań które szykowały prawdziwą mroczną tajemnicę a rozwiązanie było dosyć banalne. Ale to była miła odmiana. Albo możliwość udania się do Górniczej Doliny z Fortuno acz brakowało mi Khornis. Każda frakcja dawała coś ciekawego jak na przykład Arena Orków lub obóz bandytów.


+ NPC- świetni, świetni i jeszcze raz świetni. Masa starych dobrych przyjaciół oraz wiele nowych. Największe zaskoczenia? Brat Xardasa, wow! Hannibal świetny czarny charakter podły skur***** a także choćby Ancila. Orkowie niezwykle ciekawie zrobieni a szaman Metuzuma ( chyba tak to się piszę) świetny, tajemniczy osobnik. Corristo, Milten, Gorn, Diego, Garond, Andre, mnóstwo starych przyjaciół. Także w obozie bandytów.


+ Piraci- niezwykle klimatyczna frakcja. Szkoda było popsutych starych przyjaciół, ale frakcja byłą wreszcie mroczna i okrutna. Oferowała zresztą gamę ciekawych questów


+ Bitwa- jeśli ktoś od razu pozabijał magów to stracił całą przyjemność. Bitwa była świetna! W żadnej część Gothica nie było takiej. Biegałem jak szalony ratując i walcząc z każdym. Pamiętam jak ganiał mnie nieśmiertelny Vega lub Bones. Pamiętam jak biegłem przez całą bitwę na ratunek Gorna który mimo to padł martwy ( nie!!!) albo jak z Rathgarem i Diego biliśmy Bonesa który nie ginął, pamiętam epicki pojedynek Miki i Ancili oraz mój z Jackiem Aligatorem. Zginęło wielu dobrych ludzi, Mika, Wulfgar, Lio, Hegen, Gorn. Byłem niezwykle smutny. Sam zabiłem Skipa, dwóch strażników i 3 piratów. oraz Jacka.


- Długość- STANOWCZO ZA KRÓTKA!!!! NASTĘPNA CZĘŚĆ 40H CO NAJMNIEI!!!


Moja ocena: 10!/10
 

Mosfet

Mosfet

Użytkownicy
posty7
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam,

Na temat modyfikacji jako takiej nie będę się wypowiadał z racji tego że w większości zgadzam się ze wcześniejszymi opiniami (tzn. MOD bardzo dobry, aż żal że tak krótki), nie mogę się jednak powstrzymać, żeby nie wspomnieć o czymś co mnie mocno zirytowało a mianowicie BALANSIE broni 1H i 2H. Ja rozumiem, że broń dwuręczna z oczywistych względów powinna posiadać większe wymagania do założenia od jednoręcznej, ale jak na czas trwania modyfikacji i ilość PN do zdobycia balans był niewłaściwy. Przykładowo w 4 rozdziale mogłem założyć 2h miecz zadający 105 obrażeń i wymagający 105 siły zakładając, że wypiłbym wszystkie mikstury siły które wtedy posiadałem. Do tego 64% do walki bronią 2h. Alternatywę stanowiła broń 1h - konkretnie magiczne ostrze z rudy 140 dmg  i wymagające 100 str. Dodatkowo dostajemy 10% do walki bronia jednoręczną i podczas wykonywania zadań z głownego wątku w skrzyni możemy znaleźć księgę dodającą 5% do broni 1h. Podsumowując broń 2h - 105 dmg 64% / bron 1h 140 dmg 79% - to wszystko przy takim samym nakładzie PN. Myślę, że warto by było przemyśleć sprawę. Pozdrawiam.
 

Marid

Marid

Użytkownicy
Filozofia "xD"
posty657
Propsy256
Profesjabrak
  • Zbanowany
  • Filozofia "xD"
Pobrałem, zagrałem, przeszedłem. Stwierdzam jedno - polecam, modyfikacja warta zagłębienia się ponownie w goticzkowe lore, choćby i na te 14/15 godzin. Jest kilka niedoróbek, kilka błędów, ba - nawet kilka funbugów się znalazło, jednak pomimo wszelakich mankamentów ZW zasługują w pełni na zasiadanie wśród takich gigantów jak Czas Zapłaty czy Mroczne Tajemnice. Jednak jeden fakt zmuszon jestem opisać oddzielnie. Otóż pełen werwy, szczęścia i dobrego nastroju wkroczyłem w portal, który to zabrać mnie miał w pełną przygód podróż po nieznanej krainie, Elei. Więc wszedłem, okno ładowania nowej l lokacji i w ogóle.... no i właśnie. Po niezbyt długiej - choć muszę przyznać, ciekawej - rozmowie z miejscowym magiem wody - myślę sobie "no zajebiście się to zapowiada"... a tu chuj. Jedyne co pozostało z fun'u to oglądanie lokacji i napisów, a tak już się napalałem... no Panowie, no, takich rzeczy się nie robi. Więc taka uwaga na przyszłość (jednak to tylko moje zdanie, które jeśli chcecie, weźmiecie pod uwagę, jeśli nie, to wiadomo co z nim zrobicie) - robimy kurwa, nie śpimy. Ode mnie solidne 8/10. Pozdrawiam i życzę szczęścia i dużo zapału w tworzeniu drugiej części. Oby jednak ta już została ukończona w pełni.
 
"Philosophia. Znaczy po Grecku "miłość do mądrości". Myślisz, że teraz jeździlibyśmy mercami i beemkami gdyby nie Grecy? Albo gapili się w płaskie ekrany telewizorków plazmowych?"

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
Świetny mod, wszystko dopracowane, mógłbym rozpisywać się w nieskończoność, ale myślę najważniejsza jest ocena. Zdecydowanie najlepszy mod do gothica jaki grałem.
+ Dubbing
+ Piraci
+ Misje u magów wody;p
+ Logiczne questy ( związane ze światem gothica)
+ Orkowie
+ Nowe pancerze, naprawdę zajebiste a nie jakieś z dupy
+ Znikoma ilość bugów
- Trochę niestabilna rozgrywka( był taki okres gdzie w ciągu godziny musiałem nawet 3 razy restartować komputer z powodu crashy, później jakoś przestało i do końca gry miałem względny spokój, możliwe że pomogła zgodność, lub uruchamianie jako administrator)
- Utrudnienia w misjach nie dotyczące i nie wynikające z ogólnego toku wydarzeń, przez co są nie zrozumiałe dla potencjalnego gracza(sprawa z Bonzo, w misji z pergaminem mocy, czy choćby Varek który w pewnej misji chce rozmawiać tylko między 10-14 godz - bez logicznego wytłumaczenia...)
- Zupy u Kucharza w obozie orków
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Cytuj
czy choćby Varek który w pewnej misji chce rozmawiać tylko między 10-14 godz - bez logicznego wytłumaczenia...)
W dialogu było powiedziane, że masz przyjść w południe. Może nie jest to zadowalające wytłumaczenie, ale jakieś jest...

Lansjer

Lansjer

Rzeka
posty808
Propsy502
ProfesjaLvl designer
  • Rzeka
No ale co za różnica, dla niego czy przyjdę w południe czy później, jak i tak całymi dniami smaży dupsko na słońcu przed namiotem.
 

Jelon1996

Jelon1996

Użytkownicy
posty19
Propsy3
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Ja po ukończeniu owej modyfikacji mogę powiedzieć tyle, że grało mi się bardzo przyjemnie i faktycznie czułem klimat starego, dobrego Gothic'a. No nie ukrywam, że napotkałem kilka błędów czy też niedociągnięć, ale nie były one aż tak poważne by mogły przeszkadzać w rozgrywce. Dubbing jest na naprawdę wysokim poziomie, ale muszę się przywalić do chyba najsłabszego dubbingu, czyli postaci Xardasa - za sztuczny i do tego bardzo, ale to bardzo amatorski niestety... Modyfikacja zabrała mi 19 godzin z życia i nie uważam tego czasu za zmarnowany czy stracony, ale jak dla mnie jest ciut za krótka. Ogółem daję Złotym Wrotom mocne 8 w skali od 1 do 10. Z niecierpliwością czekam na drugą (mam nadzieje, że dłuższą) część. Mam nadzieje, że jej ukończenie nie zajmie znowu 6 lat. :D
 
Mój piecyk:
- Intel Core i3 550
- HIS Radeon HD 6870 IceQ X Turbo (1GB)
- ASUS P7P55D-E
- DDR3 8GB
- Corsair CX600 V2

hardom

hardom

Użytkownicy
posty55
Propsy26
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Skończyłem i powiem że mod jest niezły, ale niestety jak dla mnie jest za dużo misji typu przynieś, znajdź, pozamiataj, a za mało  jakichś bardziej rozbudowanych questów. Bardzo dobrze wypadło odświeżenie graficzne, jarkendar prezentuje się zacnie. Fajnie zrobione obozy. Niezbyt podobało mi się, to że niektóre zadania były powiązane i wtedy jak jedno zadanie mi się nie uda, to  nie zrobię 2 następnych. No  jeszcze jest za dużo szukania różnych różnych rzeczy, to powinno być bardziej widoczne, albo powinni nas lepiej naprowadzić w dialogach, na szczęście jest poradnik. Bez niego to bym nie wiem czy bym skończył moda, bo szukanie niektórych rzeczy było naprawdę upierdliwe. Jeśli chodzi o poziom trudności to trochę słabo zbalansowane jest. Ja grałem na trudnym i na początku było przesadnie trudno, zaś po przystąpieniu do obozu robiło się dużo łatwiej, a w 3 rozdziale to było wręcz za prosto. O wiele za bardzo ułatwiają grę zupki kucharza, które są bez limitu, a pieniędzy jest  w bród, bo samo wydobycie złota to kilkanaście tysięcy + arena + piraci + sprzedaż rzeczy + kaska za zadań. Tak więc pieniędzy jest nadmiar, nie wiadomo co z nią robić, zwłaszcza że pancerze są za darmo, a o dobry miecz też nie trudno. Do tego ciągle gdzieś są jakieś miksturki siły do zdobycia. Fabuła jest ok ale od początku wiemy o co chodzi, wiec tak bez większych zaskoczeń, mam nadzieje że w dwójce fabułą będzie bardziej zaskakująca. Dubbing jest bardzo dobry, ale niektóre postaci np. Xardas czy Diego wypadły słabo. Zawiodłem się też, że nie ma żądnych zmian w mechanice, jak np.: 2 miecze, tarcza itd. Mogłoby być też więcej nowych broni. Żałowałem też że tak mało było zadań i rozmów z przyjaciółmi(Gorn, Diego, Milten). Jak ich już wcisnęliście do tego moda (bo sorry, ale oni są tam na siłę), to mogliście ich wątki bardziej rozbudować.  Nie przypadło mi też do gustu zdradzenie imienia Beziego. Mogło by być też więcej nowych potworów, bo głownie dostaliśmy ogniste wersje tych z podstawki. Natrafiłem też na kilka bugów. Moda oceniam na 4+/6, czuć ducha gothica,ale jak dla mnie mod jest  za krótki. Przeszedłem go w niecałe 19 godzin, myślałem że mod będzie dłuższy. No i zakończenie mnie rozczarowało, bo mod skończył się wtedy, kiedy to zaczął się rozkręcać. Mimo wszystko grało mi się bardzo przyjemnie i polecam go tego moda wszystkim fanom Gothica.

Czekam z wielkimi nadziejami na drugą część.
 

Zimny

Zimny

Użytkownicy
posty36
Propsy44
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
W końcu, przejście moda zajęło mi jakieś 25 godzin.
Powiem krótko, warto było czekać jebane 6 lat na premierę bo choć nie było bunkrów (pozdro dla kumatych),
to i tak było ZAJEBIŚCIE. :D
Wiadomo, mod nie był idealny ale nie można tego wymagać gdyż nie jest to komercyjna gra tworzona przez profesjonalistów (lecz i w tym przypadku nie brak szmir).
Złote Wrota przekroczyły moje oczekiwania, nie mam więcej pytań, czekam na część drugą.
 
"Zło jest złem, mniejsze czy większe.. niema różnicy"

noruj1

noruj1

Użytkownicy
Dubbing - pisać o próbki.
posty32
Propsy20
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Dubbing - pisać o próbki.
Przeszedłem przed sekundą. (około 25 h)
Na samym początku powiem, że Złote Wrota to jeden z najlepszych modów do Gothica w jakie grałem. Może Diccuric był odrobinę lepszy, a Velaya na podobnym poziomie. MT leżą i kwiczą. Pod pewnymi względami uważam, że Jarkendar i to jak został zagospodarowany miecie nawet oryginalnego Gothica II: Noc Kruka. Właście tego brakowało mi w podstawce, tam Jarkendar był pusty i płaski jak dupa węża. Tutaj mamy kilka dużych obozów, masę questów ( tutaj 1 rozdział rządził, w dalszych rozdziałach brakowało mi wypełniania czasu ), coś się dzieje.

Konkretnie - dubbing naprawdę fajny, chociaż bardzo nierówny. Jest masa fajnych głosów, fajnie nagranych i takich totalnie kiepskich, nagranych tosterem, w ogóle z kluskami w gębie z zaciśniętymi zębami. Da się to zrozumieć, bo było naprawdę sporo osób, ale z drugiej strony wiele głosów brzmiało bardzo podobie, więc może by tym koksom dać więcej ról? Niektóre głosy według mnie zmarnowane jakąś tam epizodyczną postacią, a główne postaci z jakimiś marnymi głosikami. Tego nie zrozumiałem.

Gra z początku bywa trudnawa, trzeba trochę uciekać, kryć się za plecami kolegów. Nie jest to minus, chociaż z początku irytował mnie fakt, że ni da rady powalczyć z jakimiś słabymi potworami, tylko a kij tam - ciupacie na nas brzytwiakami, kamiennymi strażnikami, płonącymi ścierwojadami itd. Z kasą jest lajt, na przetapianiu zarobiłem luźno 45tysięcy sz. x d

Bardzo spodobało mi się zdobywanie reputacji wśród grup, dołączyłem do orków - kozacki obóz.

Jeśli chodzi o to co mi się nie podobało, to kilka błędów, jakieś nielogiczności i nieporywająca fabuła.
Błędy pojawiały się w różnych miejscach, często w dziennikach - np. kończę szpiegować piratów, zadanie zlecili mi orkowie, a w dzienniku się dowiedziałem, że jednak Hagen. O.
Częstym błędem jest to, że nie przewidywaliście wszystkich dróg graczy - np. wracam od bandytów, którzy ukradli tabliczkę. Gra przewiduje, że idę do tego wieśniaka i znajduje go martwego, ale ja poszedłem od razu do maga i Bezio leci z tekstem:
" Znalazłem X martwego " - wyobraźcie sobie moją minę. Takich błędów było dużo. Albo np. jak mamy amulet Bones'a, to wcale mu go nie oddałem, a w 3 rozdziale i tak mamy kwestie: " Czy możesz pokazać mi ten amulet, który ci oddałem?"
Jest też kilka innych mniejszych bugów, np. orkowie przemawiają ludzkim głosem jak np. ich zaatakujemy, albo okradniemy. Albo jak ktoś wejdzie na tor strzału Rogera, to cały obóż się na tego rzuca.
Zadanie z pancerzami Sary rozwiązałem w dziwny sposób, jak się kto rozpędzi i skoczy do jej chatki, to nawet nie wygania. Zaglądam do skrzyni, a tam klucz. Przez przypadek otwieram skrzynię jeszcze raz, a tam pancerze. No to teleport i zadanie wykonane.

Fabuła była taka sobie, za zakończeni powinniście dostać po uszach - widać jak na dłoni, że wątek tej nowej wyspy miał być oryginalnie w tej części, ale chyba się już nie chciało. Wg. totalna głupota, gra na tym traci, bo ona nie ma zakończenia, powinniśmy zdobyć artefakt i rozdupić Beliara - nakręcamy się na to całą grę, zwłaszcza przy końcówkę, takie zakończenie jest głupie i sprawia, że gra właściwie jest niepełna. Ja bym wolał nawet, żeby tej nowej wyspy nie było w ogóle, po co takie sztuczne przedłużanie?

Co do nielogiczności to było ich kilka, np. wątek Corristo - skoro był taki strasznie opętany i zniewolony przez Beliara to dlaczego Beliar pozwolił mu dać się wyzwolić? Czemu w ogóle nie zaatakował Beziego, skoro na niego nasyłał strażników? Jestem taki strasznie zniewolony, ale w każdej chwili mogę wziąć swoje cztery litery i zrobić co chce. Bezsensu.
Albo Milten, mieliśmy go uratować z jaskini piratów i gdy wybiliśmy cały obóz, to idziemy mu z pomocą, a ten ciawes nam dziękuje i się teleportuje. To czemu tego nie zrobił wcześniej?!?!
Były też sytuacje, gdzie wybieraliśmy się gdzieś z magami i oni kazali nam rzucać zaklęcia - nie no pewnie, jestem wojownikiem, a ty magiem, ale to ja mam odpowiednie kompetencje do czarowania.
Najlepsze jednak jest coś innego, cały wątek gry opiera się na tym, że Bezi po przygodach w Myrtanie i wojnie bogów wraca na Khorinis. ( tak było powiedziane w grze )
Kanoniczne zakończnie Gothica III sprowadza się do tego, że bogów już nie ma, bo wojna bogów się skończyła. To dlaczego znowu pojawia się Beliar i jego plaga??? To przecież idiotyzm, jedocześnie mówiac w grze, że jest po wojnie bogów i sprowadzić grę do wątku ... wojny bogów.
W ogóle przecież fabuła Zmierzchu Bogów mówi o tym, że Bezi zostaje królem myrtany.
Więc on jest królem kiedy przybywa do Jarkendaru, a wszyscy traktują go jak cygana.
Taki Hagen wypala w ogóle tekst, że " musimy zobaczyć, czy można ci zaufać ", no bezczelny typ. Bezi rozdupił Śniącego, Smoki, zabił Kruka, skończył wojnę bogów - został królem, a ten do niego takim tonem. Ja bym mu głowę uciął.
No i oczywiście standardowa amnezja, Bezi po latach mordowania potworów i demonów znowu zapomniał jak się trzyma miecz i szczur ma go na strzała. Serio?:P

Trochę czepianie się, ale jak robimy dobrego moda osadzonego w oryginalnej fabule to trzymajmy sie chociazby LOGIKI.
Sam mod rządzi, to są szczególy, ale mimo to trochę irytujące. : )
PS: Brat Xardasa to śmieszny i słaby pomysł, mógłby to być ktokolwiek inny, kanoniczna postac, ktokolwiek. Brat Xardasa jest po prostu... nie. W drugiej cześci ciotka Xardasa
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
@Up

- Nie porównuj ZW do MT to oddzielne kategorie, nie da się stwierdzić co jest lepsze a co gorsze w tym wypadku.
- Zmierzch czegoś tam i co drugie na A nie są oficjalna kontynuacja wiec bezi nigdy nie został królem, wiec niema tu akcji nie logicznej.

Reszta to twoje prywatne odczucia tego nie komentuje.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry