Dreamerion 56167 82

O temacie

Autor Dreamerion

Zaczęty 23.04.2008 roku

Wyświetleń 56167

Odpowiedzi 82

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold

Dreamerion
RaveN Studio

Dreamerion
#20 2008-09-22, 12:55(Ostatnia zmiana: 2008-09-22, 12:55)
Po długiej przerwie daję wam do oceny kawałek, z którego osobiście jestem dumny :D  kosztował wiele pracy. Zwie się "The Power of All Elements". Oto link
Zapraszam do oceny i komentarzy.
D.
 

Mertruve
  • Gość
Strasznie śmierdzi syntezą, ale muzycznie nawet dobre :D
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold

Dreamerion
RaveN Studio

Dreamerion
#22 2009-07-08, 18:45(Ostatnia zmiana: 2009-07-08, 18:46)
Nagrałem pierwszy w swym życiu utwór z czystymi wokalami. :D
Zwie się Awareness of Death.  
Znajduje się tutaj http://www.myspace.com/dreamerion
Przyjemnego słuchania, komentarze mile widziane.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Pewnie kwestia gustu, ale mi się nie podoba. Szczególnie jakoś przeszkadza mi ta perkusja.
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Daję kolejny kawałek do oceny. Tym razem ostrzegam, że raczej nie spodoba się on miłośnikom spokojnych brzmień, mimo iż spokojne tony są częścią utworu, tyle, że wplecione w dźwięki kojarzone bardziej z black metalem. Utwór zwie się To Nature I Belong zapraszam: http://www.myspace.com/thorusgrind
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Jak dla mnie brakuje gitary elektrycznej i perkusja chodzi za cicho. Ten jakby keyboard nie pasuje do dynamiki utworu (jest za głośny w stosunku do reszty). No i nadal słychać, że z syntezatora. Próbowałeś tworzyć muzykę własnoręcznie?
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Klawisze są specjalnie wysunięte do przodu, bo nie planowałem gitary.

Cytuj
Jak dla mnie brakuje gitary elektrycznej i perkusja chodzi za cicho. Ten jakby keyboard nie pasuje do dynamiki utworu (jest za głośny w stosunku do reszty). No i nadal słychać, że z syntezatora. Próbowałeś tworzyć muzykę własnoręcznie?

Nie nagrywam przecież nosem :P  tylko perkę pisałem w programie.
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Może to kwestia gustu, ale dla mnie to wygląda trochę jak power metal, dlatego wspomniałem o perkusji i gitarze :P .
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold

Dreamerion
RaveN Studio

Dreamerion
#28 2009-08-04, 13:06(Ostatnia zmiana: 2009-08-04, 13:07)
Cytuj
power metal

Tfu! Power metal nie, bardziej black. Zresztą power metalowcy to obrońcy rycerzy w białych zbrojach walczących ze smokami ku chwale z honorem itd, a ja do takich nie należę :P
Tak, subiektywnośc ma tu wiele znaczenia w ocenach ;)
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Dreamerion
#29 2009-08-04, 13:25(Ostatnia zmiana: 2009-08-04, 13:26)
Tak jak wszystkie Twoje poprzednie kawałki wyjątkowo mi się podobały, to do tego muszę się odnieść dość negatywnie, co jest w sumie raczej kwestią gustu. Słuchając Nature I Belong odnoszę wrażenie jakby nic do siebie w ogóle nie pasowało, to kompletny chaos.
Edit. Ciekawe, że opinię na temat muzyki wystawia osoba, która ma aktualnie problemy ze słuchem :P
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Chaos zepewne odczuwasz dlatego, że jest trochę blastów w perkusji, a zapewniam, że muzycznie jest wszystko dobrze :P
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
Nie słucham black metalu niestety, więc nie mam punktu odniesienia, ale wydaje mi się, że powinno być bardziej "mhrochnie", a perkusja wolniejsza.
 

Zoom

Zoom

Użytkownicy
naczelny inwalida intelektualny
posty460
Propsy116
  • Użytkownicy
  • naczelny inwalida intelektualny
Co do ostatniego utworu to uważam że zdecydowanie wokal jest za cichy względem części muzycznej. Muzyka zagłusza twój wokal jednym słowem, nie słucham tego gatunku muzyki ( wole metal alternatywny i hard rock) wiec tym bardziej ten utwór mi nie odpowiada.
 

WhiskyBob

WhiskyBob

Użytkownicy
posty24
Propsy1
  • Użytkownicy
1. Nie chcesz mi powiedzieć że to jest growl w tym utworze? Zalatuje wczesnym Infernalem, bardzo wczesnym.
2. I te syntezatory, nie pasują, zbyt przytłaczające resztę.

Nie podoba mi się.

Jeżeli chodzi o growl to tylko w stylu Opetha. Reszta (szczególnie grindcore) to grzebanie mikrofonem w nosie.

A zresztą, ja słucham głównie Motorheada i mało co mi się podoba.
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Cytuj
1. Nie chcesz mi powiedzieć że to jest growl w tym utworze? Zalatuje wczesnym Infernalem, bardzo wczesnym.

Tak, chcę Ci powiedzieć, że to growling, a bardziej blackowy skrzek, połączony z growlem.


Cytuj
Jeżeli chodzi o growl to tylko w stylu Opetha. Reszta (szczególnie grindcore) to grzebanie mikrofonem w nosie.

Trochę siedzę w tej muzyce i nie lubię takiego uogóniania i tworzenia ze swojego subiektywizmu apodykycznej prawdy. Niektórzy robią z growlu sztukę, a inni po prostu się wydzierają, i tak jest w każdym gatunku szeroko pojmowanej ekstremalnej muzyki metalowej. Mówienie, że jedynym dobrym growlem jest ten w stylu Opetha, gnojenie za to pozostałych gatunków to ogólnienie krzywdzące całą scenę.
 

WhiskyBob

WhiskyBob

Użytkownicy
posty24
Propsy1
  • Użytkownicy
Masz rację, wybacz. Nocki w robocie spędzone na użeraniu się z brytolami ciśnienie mi pompują.

No ja nie lubie takiego growlu, nie podchodzi mi. Ale nie cierpie i nigdy nikt mnie nie przekona do pig squealu. Ale to osobny temat. No nic twórz młody padawanie, będę obserwował twórczość w miare możliwości :D  może pewnego dnia się dam przekonac. Tylko jako stary motorheadowiec gust muzyczny mam raczej ograniczony :D
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Witam!

Daję wam do posłuchania jeden z najnowszych utworów. Dreamerion się zmienia, jest więcej rytmu i wokali. Zapraszam.
http://micern.wrzuta.pl/audio/2tlAEYA0zQx/dreamerion_-_the_unnamed_flower

Pzdr.
 

Tyfus

Tyfus

Użytkownicy
posty121
Propsy8
  • Użytkownicy
Cytuj
Witam!

Daję wam do posłuchania jeden z najnowszych utworów. Dreamerion się zmienia, jest więcej rytmu i wokali. Zapraszam.
http://micern.wrzuta..._unnamed_flower

Pzdr.

Ten jest dobry ;) Kojarzy mi się zajebiście z czymś miłym ;] czasami perkusja troszeczkę odrzuca, ale jest dobrze. Mógłbyś
troszeczkę popracować nad perkusją ;p  Powodzenia xD
 
WiToJcIe!!! xDD

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Dawno nic nie dawałem do oceny, więc zarzucam coś nowego. Proszę bardzo:
[media]
https://www.youtube.com/watch?v=lRRY91mtEcc
[/media]
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cholera, naprawdę świetne :ok:  Jak widać na szczęście ścięcie włosów nie wpłynęło negatywnie na wenę twórczą :D
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry