Rozwiązane problemy 17577 2

O temacie

Autor Tomek

Zaczęty 31.03.2008 roku

Wyświetleń 17577

Odpowiedzi 2

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Rozwiązane problemy
2008-03-31, 06:40(Ostatnia zmiana: 2008-03-31, 17:06)
Jak w temacie
----------------------------------------------------------------------
Pytanie: dlaczego w moim zenie jest ciemno?
Odpowiedź:
Cytuj
W spacerze wczytujesz świat. Wybierasz zakładke world -> compile light i wciskasz "compile"

----------------------------------------------------------------------
Pytanie: dlaczego spacer po otworzeniu zena wyświetla mi go oteksturowanego tylko jedną teksturą?
Odpowiedź: zapewne nie posiadasz odpowiedniej tekstury. Otwieranie zena z G2 w G1 i na odwrót także się temu równa.

----------------------------------------------------------------------
Pytanie:
Cytuj
Otóż dodałem NPC przed bramą obozu. Napisałem do niego skrypt dialogu z opcjami i zapisałem. Usuwam pliki OU.bin i OU.csl i generuję je w spacerze jeszcze raz. Włączam nową grę, biegnę do obozu i pojawiają mi się tylko opcje, bez żadnej rozmowy. Poczytałem trochę na forum w tym temacie. Chcę naprawić skrypt w Spacerze i włączam Świat/Napraw pliki. Wybieram to nieszczęsne gothic.src i zonk:

Obrazek

Sam już nie wiem. Próbowałem z wersją angielską Spacera i to samo. Opłaca się przeinstalować Gothica? Może jest inny sposób na ominięcie tego problemu?

Właściwie zauważyłem, że spacer ogólnie coś przestaje działać. Może to być problemem.

Odpowiedź:
Cytuj
Hmm... błędy w dialogu mogą być przyczyną tego problemu. Ja w G2NK wygenerowałem jeszcze raz te OU.bin'y i OU.csl'e, przed sprawdzeniem czy dialog jest dobry, po czym musiałem reinstalować grę, bo nawet się spacer włączyć nie chciał...
Oczywiście z góry zaznaczam, że nie jestem tu ekspertem i mogę się mylić : ].

----------------------------------------------------------------------
Pytanie:
Cytuj
Witam, jest to mój pierwszy post tutaj, zaznaczam że w modowaniu Gothic 2 NK jestem jeszcze można powiedzieć "zielony"(umiem tylko edytować i zamieniać tekstury + coś tam liznąłem ze skryptów), więc jeśli to normalne proszę o zrozumiałe wytłumaczenie. Problem taki: po wczytaniu Spacerem 2.6 pliku .zen lub .mesh wszystkie okna znikają, pozostaje tylko Objects.
1. Czy to normalne?
2. Jeśli nie, czy konieczna jest reinstalacja?
3. Może to głupio zabrzmi, ale potwornie boję się wszelkich reinstali i nie wiem czy nie stracę zapisanych stanów gry, modów i wszystkiego innego czego nie chciałbym stracić  ?
Liczę że ktoś pomocny się znajdzie  
Screen:
EDIT: Dzięki, już jest w porządku

Odpowiedź:
Cytuj
spróbuj ctrl + alt + delete i kliknij prawym przyciskiem myszy na spacer i wybierz maksymalizuj  powinno pomóc
 

Gruppenfuehrer Kereth

Gruppenfuehrer Kereth

Użytkownicy
New World Order, bitchez!
posty669
Propsy484
  • Zbanowany
  • New World Order, bitchez!
---------------------------------------------
Pytanie:

Cytuj
Otwieram jakiś .zen i na ekranie pojawia się tylko niebo albo zupełna ciemność  POMOCY PROSZĘ!!!

Odpowiedź:

Wgraj zena do folderu Folder_gothica\_work\data\worlds albo masz popsuty zen.

---------------------------------------------

Pytanie:

Po wczytaniu pliku .zen lub .mesh wszystkie okna znikają, pozostaje tylko Objects.

Odpowiedź:

Wciśnij ctrl + alt + delete -> PPM na Spacer -> Maksymalizuj

---------------------------------------------
 
Комиссар RBT

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444
PYTANIE:
Cytuj
Za pomocą poradnika zamieszczonego na którejś ze stron kompiluję świat oraz światło, jednak gdy daję "save Mesh", to Spacer się od tak zacina i już nie daje się nic z nim zrobić, dodam też, że próbuję przekonwertować NewWorld.zen.


ODPOWIEDŹ:
Cytuj
Włącz "save mesh", wybierz ścieżkę, naciśnij "Zapisz" i czekaj. Nic nie klikaj. Po prostu zostaw kompa. Wróć po 10 minutach. Powinno być zapisane.

Pamiętaj, żeby nic nie klikać, bo wtedy może się zawiesić smile.gif.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry