Filmy/Seriale 389987 1647

O temacie

Autor dr inż. Fenix

Zaczęty 25.03.2008 roku

Wyświetleń 389987

Odpowiedzi 1647

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Zakończył się duży i ważny festiwal w Wenecji. Dla nas najciekawszą informacją jest to, że nagrodę w kategorii "Najlepszy dokument o kinie" zdobył Polak, Piotr Rosołowski. Wielkim wygranym okazał się jednak Guillermo del Toro i jego wyśmienicie oceniany "The Shape Of Water". Del Toro obok Nolana jest obecnie głównym graczem oscarowym. Oczywiście na samym festiwalu jest sporo filmów na które warto zwrócić uwagę.
Za to "mother!" mimo wysokich not zebrało na pokazach głównie gwizdy.


Trailer filmu który wjeżdża na festiwal w Toronto a u nas w styczniu, Benedict Cumberbatch, Michael Shannon czy Tom Holland.

https://www.youtube.com/watch?v=10WvnDcxVvE
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
The Mummy 2017 to podobno straszny klops. Wydany w takim pośpiechu, że wydano trailer, na który zapomniano nałożyć muzykę i efekty dźwiękowe... Welp, zapraszam, od 0:45 to dzieło sztuki xD

https://www.youtube.com/watch?v=kRqxyqjpOHs
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Nie był to jakiś wyciek :P
I tak, sam film jest żenująco słaby, najgorszy film od kilku lat, totalnie tragiczny fabularnie, bezpłciowy wizualnie, marnie wyreżyserowany i zagrany. Siłą woli (podkręcaną Sofią i niektórymi scenami w Egipcie oraz strzelaniną z Arabami) daję 2/10.

J.J Abrams tymczasem wraca za kamerę IX Epizodu "Star Wars", dokona również przepisania scenariusz w czym pomoże mu...Chris Terrio, czyli zdobywca Oscara za bardzo dobry skrypt do "Argo", gość który próbował poratować "Batman v Superman" oraz napisał "Justice League". Czyli facet dość szybko dorzucił sobie do filmografii 3 WIELKIE tytuły, niezły jest :P
 

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
J.J Abrams tymczasem wraca za kamerę IX Epizodu "Star Wars", dokona również przepisania scenariusz w czym pomoże mu...Chris Terrio.

Uwelbiam te trzy kropki, które mają oddać dramatyzm sytuacji.  :lol2: Ale na serio, to mimo wszystko miast Abramsa wolałbym takiego Garetha Edwardsa, który się świetnie spisał podczas reżyserki Łotra-1.
 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Niedawno obejrzałem zwiastun filmu. Premiera planowana gdzieś ok. 16 marca 2018r. Mam w planach wybrać się do kina. Pozostałych "fanów" również zachęcam, bo może być to ciekawy film akcji. Inspiracja do znanej serii gry...Wolałbym sexi Angelinę Jolię, ale cóż, ta akurat aktorka jest w porządku. Jak wy oceniacie ten zwiastun?

https://www.youtube.com/watch?v=8ndhidEmUbI



 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Oglądając zapowiedź miałem wrażenie, jakbym oglądał grę. Bardzo duże podobieństwo do gry wydanej kilka lat temu. Oczywiście pozmieniali kilka elementów, ale pozostaje wrażenie, że gdzieś się to już widziało. I bardzo się to rzuca w oczy.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Trailer lepszy niż sądziłem, ale bez szału. Widac spory budżet, ale reżyser-amator raczej wiele z tego nie wyciagnie. Nie liczę raczej na luźna, krwawa przygode która ten film być powinien ani na mocny, dramatyczny survival którym będzie próbował byc, ale sie nie uda.

Na plus Vikander która swietnie pasuje do zreebotowanej Lary a aktorką jest nie gorsza (jesli nie lepsza) od Jolie
 

Gerry Rafferty

Gerry Rafferty

O.D.A.L.
posty478
Propsy839
Profesjabrak
  • O.D.A.L.
Jeśli wciąż nikt nie jest przekonany moim wieloletnim nawoływaniem do obejrzenia The Wire
Ostatnio znalazłem wideo na którym nasz były pan i władca chwali jeden z moich najulubieńszych seriali:
https://www.youtube.com/watch?v=HP7By1cZtzE
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
"The Wire" jest na mojej liście :P Generalnie ja oglądam jeden długi, skończony serial i parę mniejszych w trakcie. Obecnie tym długim są "Lost", dalej w kolejce jest "Zakazane Imperium", "Deadwood", właśnie "The Wire" czy "Rodzina Soprano".
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Jeśli wciąż nikt nie jest przekonany moim wieloletnim nawoływaniem do obejrzenia The Wire
Ostatnio znalazłem wideo na którym nasz były pan i władca chwali jeden z moich najulubieńszych seriali:
https://www.youtube.com/watch?v=HP7By1cZtzE

Właściwie to dobry powód do zniechęcenia do oglądania. Osiągnąłeś efekt przeciwny do zamierzonego. :D

WinterKing Kereth

WinterKing Kereth

Gry (themodders@telegram)
posty501
Propsy795
Profesjabrak
  • Gry (themodders@telegram)
"The Wire" jest na mojej liście :P Generalnie ja oglądam jeden długi, skończony serial i parę mniejszych w trakcie. Obecnie tym długim są "Lost", dalej w kolejce jest "Zakazane Imperium", "Deadwood", właśnie "The Wire" czy "Rodzina Soprano".

Zakazane Imperium jest słabe jak barszcz, mimo dobrej chrakteryzacji, doboru aktorów i scenografii. Już lepiej Kuba się przerzuć na Rodzine Soprano, gdzie masz zajebisty scenariusz i świetną gre Jamesa Gandolfiniego.

Przy okazji @Kuba - Cogman będzie odpowiadał ze prequel Gry o Tron. Źródło mam z fsgk.pl

Spoiler
W zeszłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że prequel, w którego tworzenie jest bezpośrednio zaangażowany George R.R. Martin, to projekt Bryana Cogmana. Cogman pracował nad “Grą o Tron” niemal od samego początku, a zarazem utrzymywał bardzo bliskie stosunki z Georgem R.R. Martinem. Podsumowując sezon siódmy pisałem o sporze pomiędzy GRRM-em, a Weissem i Benioffem, należy jednak odnotować, że akurat Bryan Cogman nie był osobą dążącą do szybkiego zakończenia serialu. Co więcej, scenarzysta był chwalony przez Martina za troskę, jaką wkładał w to, aby kanon książek i serialu zbytnio od siebie nie odstawały (w przeciwieństwie do showrunnerów – choć to nie zostało nigdy powiedziane wprost). Wygląda więc na to, że projekt Cogmana i Martina ma największe szanse na podchwycenie przez HBO. A nieustający zapał i entuzjazm Bryana Cogmana powinny gwarantować, że scenarzysta nie będzie chciał pożegnać się z serialem po 3-4 latach.

Przy czym uważam, że to dobry wybór - Cogman nie działał na rzecz ogłupiania serialu i potrafił wycisnąć jak najwięcej z materiału książkowego. I Martin go lubi, a nie dedeków. xD
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Nie no, Imperium obejrze na pewno bo uwielbiam te klimaty, lubie aktorow a pilot kręcił Scorsese :P Ale każdy duży serial HBO planuje nadrobic.

News z Cogmanem - sztos. Bedzie to prequel a Martin mówił, że poruszy bliski fanom temat, Cogmanowi na pewno można zaufac, na dodatek pewnie będzie blisko pracowac z, Georgem.
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Polecam się wybrać na łowcę.
 

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Byłem dziś na filmie "Photon". Polecam serdecznie, ale nie jest to łatwy film i nie mówię tu o jakiejś warstwie artystycznej, a o tym, że jest mocno naukowy i zawiera pośrednio poglądy antyreligijne. Sam nawet przysnąłem na samym początku gdy mowa była o mechanice kwantowej, aczkolwiek sam film nie jest o fizyce a bardziej o nauce ogólnie.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ja natomiast byłem dzisiaj na My Little Pony
Fajne :D
 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny

Zireael

Filmy/Seriale
#1515 2017-10-10, 23:37(Ostatnia zmiana: 2017-10-10, 23:47)
Byłem w kinie i obejrzałem film Denis'a Villeneuve'a. ,,Blade Runner 2049" jest udaną produkcją, byłem w zasadzie zadowolony, aczkolwiek można przyczepić się o pewną rzecz, było mało akcji, co jest największą bolączką. Mimo wszystko jeśli chodzi o fabułę, to bardzo powoli nabierała ona tempa i stawała się bardziej skomplikowana. Jak na mój gust, akurat mi to odpowiadało, fabularna zawiłość była dość zbliżona do ,,Incepcji". Trzeba było skupiać się i starać się jakoś to ogarnąć. Akurat rozumiem, że można było odczuć monotonię w trakcie połowy filmu, ponieważ główny bohater o imieniu "K" czy tam Joe, przez większość filmu poszukuje kogoś i w tym celu łazi tu i tam, żeby się czegoś dowiedzieć. Wyczuwam wysoki budżet, ponieważ były fajne efekty specjalne i scenariusz na wysokim poziomie. Przede wszystkim plus za bardzo dobrą grę aktorską. Ścieżka dźwiękowa no wiadomo, Hans Zimmer zawsze we formie i spisał się na medal. Ogółem brakowało więcej akcji, więcej dynamiki i konkretnego przekazu. Myślę, że jest to udana produkcja i godna polecenia. Uważam, że może to być kandydat do filmu roku.  :)





@down Oj sorry, pomyłka. Poprawione.
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota

Kuba
Złote Wrota

Filmy/Seriale
#1516 2017-10-10, 23:43(Ostatnia zmiana: 2017-10-10, 23:51)
Byłem w kinie i obejrzałem film Ridley'a Scotta. ,,Blade Runner 2049"


Prosze, powiedz, że coś źle przeczytałem/zrozumiałem  :fuckyeah:

@Zireael nie ma problemu :P
Ja ide w czwartek do IMAXA, mam wielkie jaranko i licze na trzecie 10/10 w tym roku (po Dunkierce i Małpach) a 26 w ogóle z filmów jakie widziałem.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Ja dzisiaj idę na "Blade Runner 2049" i przekonam się na własne oczy jaki jest to film. :D

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Nie pożałujecie, choćby dlatego, że dość często są sceny nagich kobiet.  :D

Mam jeszcze w planach wybrać się na film ,,Mother!". Dawno nie oglądałem horroru.  :P
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
"Blade Runner 2049" faktycznie rewelacja, jak dla mnie jedno z najlepszych (zwłaszcza wizualnie) scifi 10-lecia i lepszy od oryginału pod wieloma względami. Niesamowita reżyseria Villeneuve, inteligentny i ciekawy scenariusz który jeśli się głęboko zastanowić mocno kopie po jajcach, geniusz Deakinsa. Do tego świetne aktorstwo i jeden z najfaniejszych wątków romantycznych w kinie komercyjnym od lat.
A przede wszystkim to nie jest blockbuster a ambitne, robione na serio kino nie po to aby odciąć kupon a dlatego, że Denis miał do opowiedzenia konkretną historię i każdemu ewidentnie tam zależało na wysokim poziomie.
Film nie nudzi, mała liczba akcji cieszy bo nie ma tu żadnych sztucznych starć. A jak już są to mamy realizacyjne perełki (choć choreografia nieco kulała). Zawodzi tylko Wallece choć Leto daje radę z tą nudną postacią.
Trzeba zobaczyć w kinie i najlepiej w IMAXie bo wrażenia niezapomniane.


Ogólnie tegoroczny rok filmowy jest dobry, z widzianych przeze mnie:

"LEGO Batman" - 8/10             "Mumia" - 2/10
"Logan" - 9/10                          "King Arthur" - 5/10
"Kong: Skull Island" - 5/10       "Dunkierka" - 10/10
"Ghost in the Shell" - 5/10         "War for the Planet of The Apes" - 10/10
"Boss Baby" - 2/10                    "The Dark Tower" - 4/10
"GoTG vol.2" - 4/10                   "IT" - 8/10
"Alien:Convenant" - 4/10           "Kingsman: Golden Circle" - 8/10
"Wonder Woman" - 9/10            "Blade Runner 2049" - 10/10


Do nadrobienia jeszcze kilka blocbkusterów i "The Square" oraz "Wind River". Plus teraz wreszcie zaczyna się okres poważnych i ciekawych filmów, choć prawdziwy miód zapowiada się na styczeń-luty.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry