Modding Mount and Blade krok po kroku - cz. 0 "Wstęp" 9240 3

O temacie

Autor Sulejman

Zaczęty 21.12.2010 roku

Wyświetleń 9240

Odpowiedzi 3

Sulejman

Sulejman

Użytkownicy
Piotrek
posty237
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Piotrek
Postanowiłem napisać kurs dotyczący moddingu Mount & Blade, który może pomóc wielu osobom w zdobyciu umiejętności niezbędnych przy moddingu tej gry. Niektóre części kursu będą poruszały zagadnienia, na których temat powstały już tutoriale, jednak uważam, że zebranie wszystkiego w jednym kursie jest lepszym pomysłem, który oszczędzi wielu osobom poszukiwań.
Modding Mount & Blade jest stosunkowo łatwy, nie trzeba tu modelować skomplikowanych światów, a wiele rzeczy gra robi wręcz za nas. Skrypty napisane są w Pythonie, ale jego znajomość nie jest nam potrzebna, gdyż w praktyce operujemy funkcjami wysokopoziomowymi implementowanymi przez Module System i to jego trzeba się nauczyć.

Przejdźmy zatem do omówienia narzędzi potrzebnych do moddingu Mount and Blade.

Mount & Blade - tutoriale będą pisane w oparciu o wersję 1.011 z nieoficjalnym spolszczeniem autorstwa Daedalusa.
Thorgrim's Map Editor - edytor map, jak sama nazwa wskazuje, prosty w użyciu, jednak ma sporą wadę, nie renderuje dokładnie tak, jak gra, przez co niektóre elementy świata wyglądają nieco inaczej
Module System - skrypty niezbędne do edycji gry wraz z kompilatorem
Python - niezbędny do edycji skryptów Module System
Edytor tekstu - osobiście korzystam z Crimson Editora, ale może być nawet notatnik, lub ten domyślny z Pythona
OpenBRF - program służący do zarządzania zasobami gry (modele, tekstury, materiały, animacje)
DXTBmp - program służący do konwertowania plików graficznych do formatu .dds obsługiwanego przez grę
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
Props za to że ktoś oprócz mnie zaczął dawać nowe tutoriale.
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Winning

Winning

Użytkownicy
posty36
Propsy6
  • Użytkownicy
 
Ernesto Guevara



  W walce na śmierć i życie nie ma granic. Nie możemy pozostać obojętni na to, co się dzieje w najdalszych zakątkach świata. Zwycięstwo jakiegokolwiek kraju w walce z imperializmem jest naszym zwycięstwem, podobnie każda klęska jest nasza klęską.



Adam Mickiewicz — Pan Tadeusz (VIII Zajazd, wers 807 (ostatni))



  Tak zwycięzców zwyciężył w końcu sen, brat śmierci.



Antoine de Saint-Exupéry

 

  Zwycięstwo może osłabić jeden naród, a klęska obudzić inny z uśpienia.[/b]

Alexik

Alexik

Użytkownicy
posty396
Propsy150
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
omg ja to myślałem ze jedyny gram w mount&blade na tym forum :idea:  a tu prosze props za tutka :pokerface:
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry