Bitwy programistyczne? 6665 24

O temacie

Autor Adanos

Zaczęty 21.07.2010 roku

Wyświetleń 6665

Odpowiedzi 24

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja

Adanos
Administrator

Bitwy programistyczne?
#20 2010-07-25, 09:55(Ostatnia zmiana: 2010-07-25, 09:57)
Podbijam majaczka, PHP czy Javascript to nie jest raczej to, w zasadzie ich nie znam, a pisać stron mi się nie chcę...
Python też fajny, ale na siłę nikogo nie zmusimy :D

Cytuj
Powód edycji: tak sobie dodałem pytajniczek. Nie  jestem pewien, czy będę chciał, to zależy od zadania. Ogółem proponuję,  żeby bitwa polegała na tym, że robisz temat, w temacie dajesz zadanie, a  robi kto chce, żadnego "zapisywania się".
Spoko, chciałem po prostu wiedzieć ilu jest chętnych. Bitwa może "trwać" tydzień, choć myślę, że tyle nie będzie trzeba, aby napisać program. Program będzie konsolowy.

Cytuj
cpp jest najpopularniejszy, jak każdy będzie chciał, w czym jest dobry,  to będzie z tego dupa. No, chyba, że wykonanie w czym się chce, co  byłoby trochę dziwne.                                        
W sumie prawda. W jednym języku możesz coś napisać w kilku wierszach, w innym aby napisać to samo potrzeba np. 100 wierszy...

Cytuj
proponuję Pythona - język jest prosty do nauczenia, wysokopoziomowy,  posiada dobre typy wbudowane (od stringów aż po krotki i słowniki),  omija się w nim 99% kłopotów z kompilacją i jest naprawdę użytecznym  językiem                                        
Bo się Pythona nie kompiluje, tylko interpretuje :lol:

Poza tym można w przyszłości zorganizować bitwy w innym języku, nie widzę przeszkód, ale pierwsza bitwa powinna być łatwa i wogóle sprawdzić czy takie coś wypali...

codeseeker
  • Gość
Nie rozumiem po co wybierać jakikolwiek język. Większość zadań, przecież da się wykonać w praktycznie w każdym.
Co do pierwszego miejsca, zawsze można je określić wydajnością algorytmu.
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso
żeby poziom trudności był taki sam, przecież adanos napisał - w jednym języku jest łatwiej, krócej, w innym trudniej.
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Przypominam, że jutro odbędzie się pierwsza bitwa programistyczna. Trwać będzie do 8 sierpnia do godziny 12. Postaram się jutro wrzucić zadanie przed godziną 12.

muttley

muttley

Użytkownicy
posty567
Propsy381
  • Użytkownicy
Adanos, mam nadzieję, że masz VS 2008 lub 2010
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry