Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Jedairusz

Strony: [1] 2 3 ... 56
1
Teczki grafików / Gizbor - Gothicowe prace
« dnia: 2021-08-11, 14:27 »

Fajnie, ale troszkę płasko to wygląda. Popracowałbym bardziej z gradientami i wariacją koloru. Zaznaczyłbym mocniej różnicę w połyskliwości materiałów, poprawi to ich rozróżnialność. No i fałdki, o tym są specjalne książki, ale zawsze można poszukać refek i się nimi ratować. W każdym razie spodnie wyglądają bardzo płasko. Jakbym mial Gothiczka robić to raczej próbowałbym wypalać ze sculptu/symulacji itp. ale doceniam oldschoolowe podejście :)

2
Teczki grafików / Jedairusz - gameartowa teczka
« dnia: 2020-08-02, 13:55 »
Weekendowe ćwiczenie. Z pięknego konceptu z Ori and the Will of the Wisps  https://www.artstation.com/artwork/aRvgm2. Szybki sculpt w zbrushu i malowanie Substance Painterze

3
Offtopic / Uzależnienie od theModders
« dnia: 2020-07-20, 10:00 »
A ja tu zaglądam, właśnie dlatego, ze to forum. Wiem, że to teraz mało modne, ale jakoś taka forma najbardziej mi odpowiada.

4
Teczki grafików / Jedairusz - gameartowa teczka
« dnia: 2020-07-13, 17:48 »
Dzięki za feedback! Może i prawda, ale chociaż szkice traktowałem dosyć luźno, to akurat nie chciałem z sylwetką za bardzo od nich odchodzić, bo klientowi się podobały. Będę odważniejszy następnym razem ;)

5
Teczki grafików / Jedairusz - gameartowa teczka
« dnia: 2020-07-11, 16:15 »
Jakiś czas temu robiłem po godzinach dodatkowe zlecenie w trochę innej stylówce :)
Trochę testowałem nowy workflow, krótki breakdown i więcej screenów na artstation: https://www.artstation.com/artwork/Vgg5mP
6
Jest większy projekt Archery Club - który jest live:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.boombitgames.ArcheryClubTournament&hl=en
Trochę innych, mniejszych, gdzie albo nie mam co, albo nie mogę udostępnić. Robię czasem zlecenia, ładniejsze rzeczy, ale też nie mogę pokazać...

7
Enviro nie wygląda powalająco, ale Twoje assety to naprawdę dobra robota. Zajmujesz się grafiką w pełnym wymiarze?

8
Game Art / Prace Game-Artowe
« dnia: 2020-03-31, 08:07 »
Bardzo przyjemnie, ale zachodzę w głowę, ile czasu schodzi na taką zabawę :D Czy to jest sztuka dla sztuki, czy łatwo później fragmenty nodów zaimplementować do nowych rzeczy?

9
Teczki grafików / Jedairusz - gameartowa teczka
« dnia: 2020-01-11, 16:15 »
Mając trochę wolnego czasu postanowiłem wrzucić kilka rzeczy na artstation. Może dodatkowo zmotywuje mnie to do porobienia czegoś dla siebie.

Więcej screenów tu: https://www.artstation.com/jedairusz

10
Prace 3D / Harboria City Unity 2019.2 HDRP
« dnia: 2019-09-07, 16:48 »
Myślę, że sam pomysł jest dobry, jednak musisz sobie zdawać sprawę, że "polygonalnych" paczek w takim stylu jest dużo. I będzie więcej, bo to bardzo szybki workflow. Z drugiej strony oddajesz produkt, który można używać z powodzeniem do prototypowania itp. Używasz sporo efektów post-pro, na mój gust trochę za mocno temu ufasz. Pilnuj stylu. Mam wrażenie, że masz już na tym etapie trochę niekonsekwencji - twarde polygonalne przejścia na chlebie czy kiełbasie i obok torby z refleksjami, gładkie i w innej gamie kolorów. Dlaczego szklana butelka jest matowa a coś obok błyszczy? Nawet jeśli byłoby gameplayowe wytłumaczenie to i tak ciężko to wybronić. Postać jest z kolei jeszcze jakby z innego świata. Masz kanciaty bluszcz i obok obłe rury. Przemyśl to na jak najwcześniejszym etapie, bo brak spójności może zdusić ten duży projekt. Generalnie jestem pod wrażeniem rozmachu projektu i kibicuję!

11
Teczki grafików / Lotnik - teczka
« dnia: 2019-07-27, 09:52 »
Masz drobny detal na teksturach, który sugerowałby że idziesz  w realizm, ale wear and tear na ostrzu (głębokie rysy) nie wygląda realistycznie. Całość wyszła poprawnie, ale nieco płasko. I to poczucie, mam wrażenie, buduje zarówno bardzo jednolity kolor (base color w odcieniach szarości praktycznie) i brak kontrastu.
Generalnie to jest dobra robota, ale do topu brakuje, więc jest o co walczyć przy następnych modelach!

12
Sprzęt, oprogramowanie / Tablet graficzny do 1000zł
« dnia: 2019-07-13, 15:23 »
Myślę, że nie do końca potrzebujesz tego, z czego graficy korzystają na co dzień. Od siebie polecam firmy Wacom i Huion - ta druga opcja będzie tańsza przy podobnych parametrach.

13
Pytania i problemy / 3DS MAX Problem z teksturowaniem
« dnia: 2019-05-21, 20:03 »
To teraz sprawdź punkt drugi poprzedniego posta.

14
Pytania i problemy / 3DS MAX Problem z teksturowaniem
« dnia: 2019-05-20, 23:34 »
1. Zmień max rozdzielczość wyświetlanych tekstur w viewporcie


2. Poczytaj o modyfikatorze Unwrap

15
Teczki grafików / Jedairusz - gameartowa teczka
« dnia: 2019-05-19, 02:50 »
Tak na odkurzenie:
Może początek małego projektu w Unity, zobaczymy.


EDIT: Sketchfab:
https://sketchfab.com/3d-models/stylized-egyptian-urn-a481b982c9254b0284b6d447e8795f17

16
Teczki grafików / KolegaZWojska
« dnia: 2019-03-20, 22:38 »
Jakby ktoś zapytał mnie co o tym myślę, to powiedziałbym, że ktoś wie co robi i całość wygląda solidnie. Bez rzucających się w oczy błędów. Ale jest kilka rzeczy, które można by poprawić dla uzyskania efektu "wow":
- highpoly
Zdecydowałeś się iść w duży detal w highpoly - fajnie, ale przy drobnym detalu brakuje Ci rozdzielczości na sculpcie. Więc albo gęstsze higpoly, albo olewasz detal na sculpcie i dodajesz do normalki z heightmap w substance/photoshopie itp. Wypalone mapy są nieco zblurowane. Gdyby szły do gry w niższej rozdzielczości - pewnie by przeszło, ale to jest do portfolio, to ma być ostre jak żyleta. Zwróć uwagę chociażby na pęknięcia na skale
Mam wrażenie, że przy drewnie za bardzo podkreśliłeś jego fakturę a za mało edge wear przy samych krawędziach, gdzie drewno najbardziej "pracuje"
- materiały
Pierwsza rzecz - pikseloza przy detalach wynikająca z highpoly ze zbyt małą gęstością siatki, pisałem wyżej. Mam wrażenie, że wszystko jest w miarę poprawnie, ale niedopieszczone. Trochę chyba olałeś refki przy niektórych elementach. Na kamieniu na albedo wybija się mocno maska na podstawie concavity, wygląda nieco na przerysowany, przez co wypada z realizmu. Drewno się zglutowało - raz z powodu takiego a nie innego sculptu, dwa wydaje się że tekstura nie pomaga. (za mocny detal z cavity/concavity). Brakuje smaczków jak jakieś oddziaływania na granicy materiałów - np. skała/złoty metal. Mam wrażenie, że edge wear jest podobny i czyta się to jakby kamień i złoto były tak samo twarde. Woda - ledwo domyśliłem się, że to co spływa to woda - brakuje jej objętości, particli itp. sam materiał też nie jest do końca trafiony mam wrażenie. Trawa - ogólnie fajny pomysł, ale sama tekstura jest za bardzo cloudowa, zblurowana jakaś. Poza tym też brakuje objętości - koniecznie dodać jakieś trawy na geometrii/bilboardach.
Prezentacja - przydałoby się bardziej dramatyczne oświetlenie, jakieś screeny z pokazaniem drobnych detali, zbliżenia na ciekawe elementy, opowiedzenie jakiejś historii.

Ogólnie widać masę dobrej roboty, ale przez drobne rzeczy nie popchniesz tego na wyższy poziom.
Z pytań
- co to za silnik?
- jakich programów użyłeś?

17
Game Art / Prace Game-Artowe
« dnia: 2019-03-18, 22:36 »
Fajne wykorzystanie decali, przemyślana topologia, wszystko siedzi. No ale skoro spidzik to pochwal się ile godzin zeszło. Jak tam sytuacja z wyborem pracy?

18
Cytuj
szczególnie, że masz bezpośrednie porównanie tekstur - i jeśli tam widzisz zaledwie lekką różnicę to albo jesteś ślepy albo tylko udajesz takiego idiotę).
To ja pozwolę dorzucić jeszcze łyżkę dziegciu do tego. Ile te tekstury mają większą rozdzielczość? 2x, 4x? Tego nie widać. Dodajesz taki mikrodetal, a żeby faktycznie była różnica, trzeba by skupić się najpierw na ogólnych formach namalowanych rzeczy, nad tzw. średnim detalem a dopiero na końcu na drobnym. Zwiększenie rozdzielczości w niektórych miejscach wręcz uwydatnia niedokładnie zmapowane modele, seamy na UVce, mirrory itp. To też dałoby się poprawić. To jest karkołomny proces, ale do zrobienia. Tak czy siak życzę powodzenia!

19
Twórczość / Sky Baron: War of Nations
« dnia: 2019-02-04, 22:02 »
Kolorki i stylówka - klasa! Możesz coś więcej powiedzieć od strony 3D? Za co jesteś odpowiedzialny, może jakieś info na temat shaderów, tekstur i workflow jakie macie?

20
Teczki grafików / KolegaZWojska
« dnia: 2019-01-31, 21:07 »
Hmm, myślę, że warto byłoby pokazać coś dopracowanego, niekoniecznie duże enviro. Najlepiej jakiś asset z ciekawą historią, może małą dioramę?
Zobacz na te obrazki - jeden taki i chcesz żeby taki ktoś robił dla ciebie grafikę.

Strony: [1] 2 3 ... 56
Do góry