Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - lucki666

Strony: 1 2 3 [4]
61
Cytuj
Ograniczono jednak czasochłonne podnoszenie każdej rośliny w świecie, na rzecz miejscowego zatrzymania się i zebrania odnalezionych połaci ziół.

Koledzy. Na samym początku jest napisane: OGRANICZONO, a nie zlikwidowano całkowicie.

Policzyłem. Zamiast roślinności porozrzucanych na każdym kroku w świecie, moja modyfikacja oferuje 71 miejsc po 4 rośliny w każdym. Daje to 284 zioła.

62
To pomocne, bo wcześniej włączałem dialogi notatnikiem, CTRL+F i wyszukiwałem frazy "itar_". Dlatego nie znajdowałem tego czego chciałem.

Wszystko fajnie, tylko z powodu aż nie tak dużego doświadczenia, podpowiedzcie mi, którą linijkę mam zmienić/usunąć w dialogach Laresa, aby po spotkaniu Wodnego Kręgu, członkowie nie zmieniali ponownie pancerzy? To by właściwie rozwiązało cały problem.

63
Cześć.

Chcę wprowadzić w modyfikacji, aby m. in. członkowie Wodnego kręgu mieli cały czas swoje zbroje na sobie. Częściowo nawet mi się to udało, lecz jakiś plik najwidoczniej mi umyka.

Wpierw podmieniłem oryginalne zbroje na te Wodnego kręgu wybranych NPC w plikcha postaci z folderu STORY>NPC

Na początku rozgrywki wszystko jest ok, ale w momencie podróży z Laresem do Saturasa, czy spotkanie członków w gospodzie, część NPCów wraca do swych oryginalnych pancerzy lub w ogóle zostaje naga. I pozostaje tak już do końca rozgrywki.

U niektórych udało mi się rozwiązać problem w plikach STORY>DIALOGE usuwając linijkę podmiany pancerza, ale przy niektórych postaciach takich linijek nie ma. Gdzie szukać odpowiedniego pliku, który pełni funcje podmiany pancerza w określonych przypadkach?

64
Cześć.

Dwie sprawy.

Po zainstalowaniu polskich skryptów do Gothic 2 NK, zostało mi kilka starych niemieckich kwestii dialogowych z oryginalnych skryptów. Pojedyncze sam pozmieniałem, ale bardzo wiele linijek zostało mi w postaci Noerasa oraz Riordiana w Jarkędarze. Nie zdołałem znaleźć w sieci tych plików by pobrać i zamienić. Proszę wklejcie mi zawartość plików bez niemieckich dialogów:

DIA_KDF_506_Neoras.d
DIA_Addon_KDW_14040_Riordian_ADW.d

Również kiedyś natrafiłem na forum lub wideo instrukcje jak sprawić, aby łuk oraz kusza była na lewym ramieniu bohatera. Pomysł wydał mi się bardzo ciekawy, tym bardziej, że orginalnie zawsze kuło mnie w oczy, że mając broń dwuręczną tekstury się nawzajem zasłaniają.
Coś kojarzę, że trzeba było wziąć odpowiedni plik i otworzyć go w blenderze lub podobnym programie graficznym. Przemieścić broń dystansową na pożądane miejsce, zapisać i podmienić pliki. Ale również nie udało mi się ponownie odnaleźć źródła, z którego to podpatrzyłem ani poradnika.

Czy moglibyście podać jakiś pomocny link? Instrukcję? Czy nawet gotowy plik do pobrania i podmiany?

65
Projekty zawieszone i porzucone / [G2NK] Gothic 2 Plus PL
« dnia: 2019-06-13, 19:50 »
Gothic 2: Noc Kruka Plus PL
autor: Lucki

Głównym założeniem modyfikacji jest większy nacisk na gameplay, zadania, fabułę i eksplorację.  Również zostały udoskonalone i rozszerzone wiele dotychczasowych systemów i rozwiązań.

Najważniejsze zmiany:


 • - Zmieniono poważnie zbieranie mniej wartościowych przedmiotów porozrzucanych po świecie.
Większość usunięto i zrekompensowano to licznymi sakiewkami na mapie. Różnorakie zioła nie są już dosłownie wszędzie, lecz skumulowano je liczniej na mniejszych obszarach. Alchemia nadal pełni ważny aspekt rozgrywki. Ograniczono jednak czasochłonne podnoszenie każdej rośliny w świecie, na rzecz miejscowego zatrzymania się i zebrania odnalezionych połaci ziół.
 • - Nacisk na eksploracje.
Przebudowano ekwipunek u handlarzy i na nowo zostały przemyślane i naniesione przedmioty w świecie. Pozwala to stopniowo zdobywać lepszy ekwipunek wraz z postępem fabuły, a zboczenie z głównego wątku jest dodatkowo nagradzane jeszcze lepszym sprzętem.
 • - Dodano 31 mino-bossów.
Specjalne, potężnie wersje znanych potworów i ludzi, rozsypane po całym świecie w 4 poziomach trudności (odpowiednio dla rozdziałów 2-5). Strzegą potężniejszych przedmiotów, ale przez to stanowią również większe wyzwanie.
 • - Zmiany w atrybutach i umiejętnościach bojowych.
Czy nie miałeś tak, ze trzymałeś eliksiry/tabliczki itp. długo w ekwipunku czy skrzyni, by móc użyć ich dopiero, gdy umiejętności będą droższe oraz aby mieć większe profity? To już koniec! Od teraz po przekroczeniu 30 punktów atrybutu oraz umiejętności bojowych, koszt zawsze będzie wynosił 2PN/atrybut, by rozwój postaci był płynny. Ponadto zmniejszono liczbę tabliczek i ich premii oraz na nowo je rozmieszczono, jak także smocze korzenie, goblińskie jagody i szczaw królewski (również do znalezienia w Górniczej dolinie i Jarkędarze).
Usunięto wszystkie Kamienne tabliczki życia i dodano ją do początkowej puli punktów trafień(teraz wynosi 200), jak również ustawiono 10 punktów życia/zdobyty poziom bohatera.

 • - Zwiększony poziom trudności.
Poprzez płynniejszy rozwój postaci delikatnie zmodyfikowano obrażenia i obronę większości stworzeń, a także parametry pancerzy.

Pomniejsze zmiany/ ulepszenia:

 • - Dodano bierną regenerację zdrowia 1HP/10s i many 1MANA/60s, która jeszcze bardziej przyspiesza przy szatach Maga Ognia(3,2,1/sekundę), co pozwala lepiej dysponować miksturami many poza walką.
Jest to niewielka rekompensata za zwiększony poziom trudności, a magowie stają się prawdziwymi czarodziejami, którzy już nie muszą walczyć ze słabszymi przeciwnikami zardzewiałymi mieczami by oszczędzić manę
 • - Zmiany w kowalstwie. Wymagane dodatkowe przedmioty do stworzenia zależnie od potęgi przedmiotu, a wraz z ulepszonym systemem przedmiotów u handlarzy, wykute bronie, stają się na prawdę atrakcyjne. Można teraz wykuwać również bronie dwuręczne!
Dodano górnictwo i rozmieszczono wiele złóż rud po całym świecie. By stworzyć broń należy również przetopić zdobytą rudę żelaza na sztabki, jak i wyciągnąć klingę rozmontowując zardzewiałe miecze. Każda broń wymaga dodatkowych składników z potworów, jak i minerałów(siarka, ametyst itp.)
 • - Zmiany w runach.
Rzadziej używane  zaklęcia stały się bardziej atrakcyjne. Poważnie zmieniono czary przyzywające. Teraz przywołańce mają mniejszy atak, lecz dużo więcej życia oraz regenerację, przez co skuteczniej biorą na siebie zagrożenie. Zmiany podobnie jak w kowalstwie dotknęły przedmioty wymagane do stworzenia run.
 • - Zmiany we włamywaniu.
Skrzynie mają 4 poziomy trudności: skrzynia rabusia, skrzynia włamywacza, skrzynia łupieżcy oraz skrzynia arcymistrza. Zamki posiadają zawsze parzystą liczbę przesunięć, po tyle samo prawych i lewych.
 • - Zmiany w samych przedmiotach i ich parametrach.
Im większe zagrożenie stwarzają potwory napotkane na drodze oraz im większy postęp fabularny, tym ekwipunek do zdobycia jest lepszy. Bronie paladyna jak i kostury maga maja teraz bonusy do many. Dodano wiele  nowych przedmiotów. Pancerzy, amuletów, pierścieni, pasów i broni wraz z nowymi teksturami . Nawet bronie orków są teraz użyteczne na niektórych etapach rozwoju postaci!
 • - Niewielkie zmiany w liczbie punktów nauki do wyuczenia umiejętności.
Punkty nauki wielu umiejętności uległy NIEWIELKIM zmianom zależnie od przydatności. Jedynie w poważny sposób zmniejszono koszty nauki wykuwania mieczy, gdyż nauka kolejnych, lepszych broni sprawia, iż wcześniejsze stają się dużo mniej użyteczne.
 • - Większe profity za wybór czeladnika.
Wcześniej wybór kowala Harada dawał najwięcej profitów, poprzez szybsze i łatwiejsze zdobycie potężniejszych mieczy. Teraz wraz z nowym systemem kowalstwa i trudniejszym pozyskiwaniem składników na nie, dochód jest nieco mniejszy. Lecz i tak czeladnik Bospera teraz szybciej nauczy się pozyskiwania podstawowych trofeów  zwierząt, a nawet skórowania gadów. A czeladnik Constantina wyuczy się  unikatowej nowej receptury, dającą bierną korzyść przez całą grę.

Dodano:

 • - Tereny o dużym poziomie trudności za palisadą w Górniczej dolinie z modyfikacji Wasteland: Miasto orków, wejście przy Starej kopalni, Kanion trolla, wyżynę nad Zawalona kopalnią, dawny obóz Quentina, zatopiona wieżę Xardasa, Klasztor zmiennokształtnych, Wieża mgieł, obóz Bractwa, Nowy obóz, Cmętarzysko orków, jaskinie Czarnych goblinów, lochy pod Starym obozem.
 • - Kilka mniejszych terenów i lokacji na wyspie Khorinis, poprzez zagospodarowanie pustych przestrzeni. Dodano tam VOBy i potwory.
 • - Wiele nowych broni do walki w zwarciu, wymagających zręczności, dystansowych, a także specjalne kostury dla magów i  kilka magicznych łuków dla łowcy.
 • - Ponad 50 wyglądów nowych pancerzy, których używają NPC, jak również 14 do zdobycia dla bohatera.
 • - Nowe tekstury przedmiotów i przetasowanie ich ze starymi.

Pozostałe:

 • - Gildyjni NPC nie zaczepia już bohatera, gdy ten ma niewłaściwy pancerz.
 • - Zmiany w cenach przedmiotów.
 • - Handlarze podzieleni na specjalizacje handlu: broń biała, łuki, kusze, rośliny, mikstury, czary...
 • - Tawerna Orlana staje się "domem" bohatera, gdzie można znaleźć kilka pustych skrzyń i najpotrzebniejsze przyrządy rzemieślnicze.
 • - Wielu NPC z którymi przychodzi nam podróżować lub ratować ich, dostało większą liczbę życia. Niewielkie zmiany w atrybutach NPC.
 • - Bagienny smok znajduje się teraz w obozie Bractwa. Ponadto smoki utraciły zdolność regeneracji życia, zyskując ich większą pulę.

- I wiele innych...

Prace na bardzo zaawansowanym etapie.
Premiera: Wakacje 2019.

Album66
Skrypty / Pochodnia nie działa.
« dnia: 2019-03-02, 16:51 »
Nie wiem kiedy, ani w którym momencie zepsuła mi się pochodnia. Robiłem sporo zmian w plikach, ale przysiągłbym, ze pochodni nie ruszałem.

Mianowicie przy użyciu pochodni w ekwipunki, bohater wyciąga rękę do trzymania jej, ale samej pochodnia, ani światła nie widać.

Jakieś pomysły? Jakiś błąd w skryptach? Brak jakiegoś pliku?

67
Gdzie dodać tą twoją regułkę?
Zmodyfikować początek czy wkleić w inne miejsce?
Najlepiej poprosiłbym o całą zawartość pliku.

68
Jak to powiedział zbieracz z Nowego obozu, dostając butelkę wody: "Piękne dzięki".

69
Część.
Dodałem funkcje regeneracji many w pancerzu nowicjusze i maga, ale funkcja pasa przestaje działać.

W PC_Hero dodałem
Cytuj
attribute[ATR_REGENERATEMANA]       = 60;

dzięki czemu mana regeneruje się 1/60sekund przez cały czas gry.
Lecz w pancerzu nowicjusza dodałem drugą funkcję, co wygląda tak:
Cytuj
INSTANCE ITAR_NOV_L (C_Item)
{
   name                =   "Szata nowicjusza";

   mainflag             =   ITEM_KAT_ARMOR;
   flags                =   0;

   protection [PROT_EDGE]   =   25;
   protection [PROT_BLUNT] =    25;
   protection [PROT_POINT] =    25;
   protection [PROT_FIRE]    =    0;
   protection [PROT_MAGIC] =    10;

   value                =   VALUE_ITAR_NOV_L;

   wear                =   WEAR_TORSO;

   visual                =   "ItAr_Nov_L.3ds";
   visual_change          =   "Armor_Nov_L.asc";
   visual_skin          =   0;
   material             =   MAT_LEATHER;
   
   on_equip            =   Equip_ITAR_NOV_L;
   on_unequip            =   UnEquip_ITAR_NOV_L;

   on_equip            =   Equip_ATR_REGENERATEMANA_1;
   on_unequip            =   UnEquip_ATR_REGENERATEMANA_1;

   
   description            =   name;
   TEXT[0]               =   "Szata z łaską Innosa. Powoduje wolną regeneracje many.";
   TEXT[1]               =   NAME_Prot_Edge;      
   COUNT[1]            =    protection   [PROT_EDGE];
   
   TEXT[2]               =   NAME_Prot_Point;      
   COUNT[2]            =    protection   [PROT_POINT];
   
   TEXT[3]             =   NAME_Prot_Fire;         
   COUNT[3]            =    protection   [PROT_FIRE];
   
   TEXT[4]               =   NAME_Prot_Magic;      
   COUNT[4]            =    protection   [PROT_MAGIC];
   
   TEXT[5]               =   NAME_Value;         
   COUNT[5]            =    value;
};
FUNC VOID Equip_ITAR_NOV_L()
{
   if Npc_IsPlayer (self)
   {
      NOVArmor_Equipped = TRUE;
      
      if (NOV01_Equipped == TRUE)
      {
         self.protection[PROT_EDGE]    += BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_BLUNT] += BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_POINT] += BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_MAGIC] += BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_FIRE]    += BA_Bonus01;
      };
   };

};
FUNC VOID UnEquip_ITAR_NOV_L()
{
   if Npc_IsPlayer (self)
   {
      NOVArmor_Equipped = FALSE;
   
      if (NOV01_Equipped == TRUE)
      {
         self.protection[PROT_EDGE]    -= BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_BLUNT] -= BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_POINT] -= BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_MAGIC] -= BA_Bonus01;
         self.protection[PROT_FIRE]    -= BA_Bonus01;
      };
   };
};
   FUNC VOID Equip_ATR_REGENERATEMANA_1()
   {
      Npc_ChangeAttribute(self,ATR_REGENERATEMANA,-50 );
   };

   FUNC VOID UnEquip_ATR_REGENERATEMANA_1()
   {
      Npc_ChangeAttribute(self,ATR_REGENERATEMANA,+50 );
   };

Teraz prawidłowo mana regeneruje się 1/10 sekund przy założonym pancerzu, lecz zbroja z pasem nowicjusza nie dodaje dodatkowych premii do obrony. To samo występuje w zbroi maga.

Wydaje mi się, że może należałoby to włączyć wszystko w 1 funkcje, ale brak mi aż takich umiejętności. Ponadto nie chcę za bardzo, aby regeneracja many działała tylko podczas założonego odpowiedniego pasa.

Jakieś pomysły?

70
Cytuj
Godzine się da ustawić w pliku konfiguracyjnym gothic.ini dla postawki albo nazwamoda.ini dla modów.
Dopisujesz "force_parameters=time:10:00" i masz gre od godziny 10
Jak nie chula to wpisz to w startup.d

Potrzebuje to dodać do samej gry Gothic 2NK, bez żadnego moda. Twoje sposoby nie zadziały, choć próbowałem wstawiać je w rózne miejsca. możesz sprecyzować gdzie dodać tą linijke "force_parameters=time:XX:XX"?

71
Dodanie DX11 do Gothic jest świetną sprawą, lecz noce trwają zbyt długo i są zbyt ciemne. Zaczyna zapadać zmrok dużo wcześniej niż normalnie, a słońce wstaje później, a eksplorować trzeba.

Czy istnieją sposoby na:

- Wydłużenie dnia. Aby słońce zaczęło zachodzić dopiero np. o 22:00, a wstawało o 4:00?

-  Spowolnienie upływu czasu. Aby np. mijał 2-3 razy wolniej niż normalnie?

-  Ustawienie innych godzin snu używając łóżka?

I jeszcze czy da się lub gdzie ustawić godzinę/porę dnia, przy wybrania nowej gry?

72
Część.
Jestem dość początkującym moderem Gothic i wielu rzeczy technicznych jeszcze nie ogarniam, ale z niektórymi nabieram doświadczenia i sobie radze.

Problem polega na przeniesieniu ZENa OLDWORLD.ZEN z moda Wasteland do Gothic 2 NK i później odpalenie go w Spacerze i modyfikowanie pod własne potrzeby.

Włączam GoMana, wyszukuję w nim i kopiuję OLDWORLD.ZEN i przenoszę do folderu z grą. Na wszelki wypadek naprawiam skrypty i próbuję odpalić świat w Spacerze.

I w tym momencie wyskakują mi błędy i program się zamyka. Co robię nie tak? Czy mam zrobić coś w samym Spacerze? Czy mam przenieść jeszcze jakieś pliki (jakie/gdzie/w jaki sposób)? Czy problem leży gdzie indziej?

Strony: 1 2 3 [4]
Do góry