Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Zipperiusz

Strony: [1]
1
Ukończone modyfikacje / [G2NK] Legend of Ahssûn PL
« dnia: 2023-04-28, 19:57 »

Opis modyfikacji:
Statek ambasadora króla Lalvanii zostaje zatopiony przez piratów, a sam ambasador sprzedany na arenę Ahssûn. Ostatkiem sił wychodzi obronną ręką z brutalnych walk i zostaje wrzucony do dolnej części miasta, gdzie wprawdzie utrzymywany jest względny porządek przez rekrutów, jednak widać wszechogarniającą biedę. Każdy zdany jest tutaj na siebie. Mimo zaistniałej sytuacji ambasador musi dostać się do księcia Ahssûn najszybciej jak to możliwe, żeby złożyć mu raport. Strażnik bramy do centralnej dzielnicy jednak ani myśli o tym słuchać. Czy poobijany ambasador dotrze do księcia?

Czym jest Ahssûn?
Zarówno stolica, jak i wyspa, na której rozgrywa się przygoda naszego protagonisty, zostały tak właśnie nazwane. Gracz wcieli się w rolę królewskiego emisariusza z kontynentu, jednak już podczas przeprawy pragnienia i wyobrażenia wygodnego życia jako doradca miejscowego księcia kolonii Ahssûn zduszą ten pomysł w zarodku. Nie będzie już wówczas chodziło o chęć ratowania świata, lecz samego siebie.

Co świat ma do zaoferowania?
Życie jest ciężkie i niesprawiedliwe, jednak warto w tym dostrzec również te pozytywne strony. W Legend of Ahssûn znajdziecie prawie wszystko, co pozwala na wyobrażenie sobie średniowiecznej scenerii bez nazbyt wielkiego udziału fantazji: lasy i pola, miasto i wieś, jak i pustynię i idyllę. Każdy będzie mógł się gdzieś zatracić w tym kochanym, od podstaw stworzonym świecie, zatrzymać się i odpocząć.

To my tworzymy historię…
…bowiem tego wymaga od nas zawartość tego wielkiego świata. Z dala od niezwykle ciekawego i niecodziennego głównego wątku ponad 300 postaci oddaje się swojej codziennej pracy i podobnie jak my próbuje znaleźć swoje miejsce w świecie oraz przeciwstawić się kaprysom losu. Niektórzy pod określonymi warunkami przydzielają zlecenia albo w inny sposób z nami współdziałają, drudzy zaś szukają jedynie spokoju, a jeszcze inni obiorą sobie nas za przyjaciół lub wrogów.

To więcej niż tylko Gothic 2.0
Ten sam silnik, jednak inna zawartość. Połączono tutaj pewne aspekty Gothic z The Elder Scrolls i Wiedźminem, aby otrzymać coś, co odpowiednio scala Legend of Ahssûn i tworzy własne zasady gry. Aby to uwypuklić, zostało zrobione na te potrzeby ponad 600 nowych vobów oraz 500 nowych tekstur. Również i nowe potwory, zwierzęta, animacje, kawałki muzyczne, renderowane video, używane obiekty, zawody, gildie, umiejętności, bajery skryptowe i mnóstwo innych, rozmaitych zmian zostało do moda zaimplementowanych starannie przez lata.

Cechy modyfikacji:
Spójna, nieliniowa i rozległa opowieść
Nowy, ogromny świat z rozmaitymi strefami klimatycznymi
Pełny, niemiecki, profesjonalny Voice Acting
Tętniące życiem miejsca oraz gęsta roślinność
Nowe potwory, zwierzęta, animacje, tekstury, utwory muzyczne oraz dziesiątki modeli
Nowatorskie zawody i umiejętności
Trzy gildie do wyboru
254 zadania (niektóre tylko dla danych frakcji)
30-100 godzin rozgrywki, zależnie od sposobu grania
System wyrabiania strzał
Różne poziomy trudności
Ostrzenie broni
Uczenie się umiejętności walki „w praktyce”
Wielostronicowe książki
45000 linii dialogowych (to ponad 2 × więcej niż G2NK!)
Easter eggi
I wiele więcej...


Instrukcja instalacji:
Spoiler
 • Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.
 • Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.

Galeria:
Spoiler


Creditsy:
Spoiler
Twórcy modyfikacji:
 • LoA Team
Polska wersja:
 • Tulipan (tłumacz, tester, koordynator)
 • Yami (tłumacz, tester)
 • Buzka555 (tłumacz)
 • Zipperiusz (tłumacz)
 • Quasch (tłumacz)
 • Iselor (tłumacz)
 • Simon_Said (tester, creditsy)
 • Fabiosek (tester)
 • Sebastian. (grafika, skrypty)
 • Franisz (skrypty)
 • Flopson(tester)

2
Returning / Gothic II: New Balance PL
« dnia: 2022-06-27, 21:15 »
New Balance jest to obszerna modyfikacja dodające nowe wątki poboczne do świata Gothic II: Noc Kruka. Do modyfikacji dodano nowe, ciekawe obozy oraz nowe umiejętności jak np. inteligencja oraz wiele innych. New Balance (NB) jest to rozszerzenie bazujące na Returningu 2.0, które ma za zadanie zbalansować, poprawić i ulepszyć pod każdym względem rozgrywkę. Jego głównym założeniem jest usprawnienie gry poprzez integralne zmiany takie jak zmieniona ilość punktów doświadczenia, obrażenia wszelakich broni, pancerzy oraz wiele innych.

Kolejność instalacji:
 • Zainstaluj czystą wersję gry Gothic II Noc Kruka.
  • Gra nie może być zainstalowana w lokalizacji C:Program files (x86) lub C:Program files ani w żadnej innej lokalizacji, która wymaga uprawnień administratora. Najlepiej zainstalować grę na innym dysku.
  • Nie ma znaczenia czy gothic został pobrany ze Steama, czy z GOGa.
 • Zainstaluj modyfikację poprzez instalator.
  • Instalator jest podzielony na kilka części, które wszystkie trzeba pobrać i umieścić w jednym folderze, a następnie uruchomić plikiem exe.
  • Zaznacz opcję Visual C++ Redist jeśli nie wiesz, czy miałeś to zainstalowane wcześniej na komputerze.
  • Opcja z czcionką i loading screenami nie mają znaczenia, ponieważ, polska wersja i tak posiada swoje.
 • Pobierz i wypakuj do folderu z grą aktualne archiwum oznaczone nazwą NB Skrypty.
  • Część dialogów z Nocy Kruka może zostać nadpisana rosyjskimi, dlatego należy pobrać i wypakować do folderu z grą archiwum NB_Speech_PL_Fix.
 • Jeśli gra działa, można wedle uznania pobrać wybrane dodatki.
  • Zarówno texture packi jak i czcionki są kompatybilne z najnowszą wersją NB. Można je wgrać/usunąć w dowolnym momencie.
Galeria:
Spoiler


3
Przebudzenie
Spolszczenie by Team Sefaris

Opis:
Przebudzenie to modyfikacja przenosząca Gothica 1 na silnik Gothica 2. Poza oryginalnymi zadaniami i mechanikami modyfikacja zawiera również inne mody, takie jak Ludzie z Górniczej Doliny, Mroczne Tajemnice, a także elementy z innych projektów. Dodano również wiele unikalnych zadań, których nie można znaleźć w innych modach. Przywrócono usunięte lokacje, które miały być częścią gry, ale nigdy nie zostały ukończone, a także wprowadzono poziomy trudności dla tych, którzy lubią wyzwania.
Russian
Spoiler
Платформа: Готика 2
Тип модификации: Аддон ко второй Готике
Рабочее название: Пробуждение
Версия: 1.6


Язык мода: Русский
Страна разработчика: Украина
Авторы: Orc Hunter


Описание
Аддон Пробуждение - это неофициальное дополнение для Готики 2, переносящие на более новый движок и расширяющее сюжет Готики 1.
В состав аддона помимо оригинальных квестов и механик вошли так же и другие моды, такие моды как Gothic Reload Mod, Народ Миненталя(частично), Мрачные Тайны(частично), The old story, а также небольшие наработки из других проектов.
За счет перехода на более новый движок удалось исправить баги оригинальной первой Готики, повысить производительность, а так же добавить новых механик.
Значительно улучшена графика. Все графические изменения делались на базе оригинальных текстур и моделей, дабы сохранить атмосферу оригинала.
Добавлены новые лагеря. Также добавлено множество уникальных квестов.
Восстановлены вырезные локации, которые должны были войти в состав игры, но так и небыли доделаны.
Переработан баланс. Сложность подтянута до уровня Готики 2. Прокачка навыков теперь так же аналогична второй Готике.
Добавлено множество видов ремесла, отсутствовавшего в первой части. Теперь можно обучиться кузнечному делу, алхимии, созданию рун, добыче и плавки железа, обработке кожи, созданию луков, а так же готовке еды и болотника.
Множество нового и восстановленного контента, который более нигде не встречается.
Новый компаньон, возможности которого являются уникальными для Готики. С компаньоном можно обмениваться оружием, броней, навыки ее растут, а потому актуальность данного компаньона зависит только от вас. Компаньоны теперь имеют возможность ожидания, в любой точке мира.
Добавлено множество новой экипировки, включая доспехи, щиты, шлемы и ремни. Множество новой магии, а так же перенесены заклинания из первой Готики отсутствующие во второй.
Появилась рыбалка, причем в любых водоемах Колонии.
Добавлено множество новых монстров из других частей Готики и вырезанного контента.


Оптимизация


Если при запуске игра будет требовать MSVCP140.dll, попробуйте установить пакет VS 2015 C++ Redistributable.exe
Устанавливать Пробуждение лучше на ssd диск, это поможет избежать подвисаний и рывков.

Instrukcja:
Spoiler
Przebudzenie 1.6 PL - Instalacja
> Modyfikacja po zainstalowaniu będzie włączana przez GothicStarter.exe i można mieć ją zainstalowaną z innymi modami. Jeśli jednak przy instalacji występują problemy, zalecane jest zainstalowanie modyfikacji na czystego Gothica. Po każdym kroku wypadałoby też uruchomić grę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.


1. Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.
2. Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.
Galeria
Spoiler
4
Ukończone modyfikacje / [G2NK] Velen v2.1.2 PL
« dnia: 2021-07-28, 17:26 »
Spolszczenie by Team Sefaris

Opis:
Gramy piratem Williamem, który razem ze swoim kapitanem miał zamiar obrabować skarbiec księcia. Ich plan był prosty: prześlizgnąć się nocą, wziąć tyle złota ile zdołają unieść i zniknąć. Jednak stał się dla nich nieszczęśliwy zbieg okoliczności. Zaraz przed tym, gdy mieli włamywać się do skarbca, zostali przyłapani przez patrolującą straż i natychmiast wrzuceni do lochu. Jeszcze tego samego dnia dostali wyrok: śmierć na stryczku.
Los chciał jednak dla nich inaczej, ponieważ następnego dnia, książę, przedstawił Williamowi pewną propozycję. Była ona następująca: oboje uzyskaliby ułaskawienie w zamian za pewną przysługę. William miał za zadanie zrobić coś, czego nie byli w stanie do tej pory wykonać ludzie księcia: odnaleźć główny posterunek rebeliantów, a następnie natychmiast zameldować o tym księciu, by mógł z nimi skończyć raz na zawsze.
William przystaje na propozycję, jednak szybko przekona się o tym, że zadanie, które brzmi banalnie, nie będzie wcale takie proste. On sam stanie się celem dla buntowników i przyjdzie mu podjąć trudną decyzję, która zadecyduje o przyszłości mieszkańców całej wyspy Velen.Instrukcja:
Spoiler

 • Pobierz, a następnie wypakuj pliki instalatora modyfikacji.
 • Uruchom instalator i zainstaluj modyfikację.
Instalator zawiera wszystkie pliki wymagane do poprawnego działania gry, są to Player Kit, System Pack, Union.
Opcjonalnie do wyboru są:
 • Niemiecki dubbing
 • GothicRuchPresence
 • Quickloot
 • zUtilities
 • zMiscUtils
 • DirectX 11


Galeria
Spoiler

5

Wersja 1.6 PL by Team Sefaris

Opis:
L'Hiver to modyfikacja znacznie poprawiająca oprawę graficzną Gothica II. Dodaje nowe tekstury, przeciwników, lokacje oraz modyfikuje istniejące, takie jak zniszczony zewnętrzny pierścień Starego Obozu w Górniczej Dolinie, miasto Khorinis, las za Farmą Onara czy plaża piratów z Jarkendaru. Modyfikacja znacząco zwiększa poziom trudności oferowany w podstawowej wersji gry. Statystyki potworów zostały zwiększone, zobaczysz także nowe animacje. Niemniej jednak L'Hiver nie zmienia fabuły gry.
Instrukcja:
Spoiler
#1 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z patchami do folderu z grą.
Paczka zawiera wszystkie pliki do poprawnego działania gry, są to: Player Kit 2.8, System Pack 1.9 oraz Union 1.0h

#2 - Pobierz i wypakuj zawartość paczki z modyfikacją L'Hiver do folderu z grą.

Kolejne dwa kroki są opcjonalne, na ten moment można już grać w modyfikację. Grę należy uruchomić poprzez GothicStarter.exe i wybrać modyfikację L'Hiver.

#3 - Jeśli chcesz zainstalować DirectX 11 - Pobierz i wypakuj zawartość archiwum z DX11 do folderu z grą.

#4 - Jeśli chcesz używać dodatkowych funkcji pakietu Union takich jak QuickLoot czy QuickSave - Otwórz plik SystemPack.ini znajdujący się w folderze System i wyszukaj linijkę PluginList a następnie dodaj wartość G2_NR_Plugin.dll po znaku równości.

Modyfikacja po zainstalowaniu będzie włączana przez GothicStarter.exe i można mieć ją zainstalowaną z innymi modami. Jeśli nie wiesz czy masz już zainstalowany SystemPack / DX11 / PlayerKit / Union nie jest to problem ponieważ pliki zostaną nadpisane. Jeśli jednak przy instalacji występują problemy, zalecane jest zainstalowanie modyfikacji na czystego Gothica. Po każdym kroku wypadałoby też uruchomić grę i sprawdzić czy wszystko jest w porządku.
Opcjonalnie
Spoiler

Po zainstalowaniu modyfikacji możesz zmienić podane opcje
w pliku Gothic.ini:

pickLockScramble = 0 -----> pickLockScramble = 100
// Losowanie kombinacji skrzyń przy wczytaniu

w pliku SystemPack.ini :

Scale = 1 - ----> Scale = 0
// Zmniejsza rozmiar tekstu


Galeria
Spoiler


Wszelkie pytania oraz błędy zgłaszać można na naszym serwerze discord: https://discord.gg/bunZvTNFpu

Jest to tłumaczenie do najnowszej wersji L'Hivera.

Temat na worldofplayers: https://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1524640-Release-Gothic-2-L-Hiver-1-1-English-Edition-2


6
Ukończone modyfikacje / [G3] Gothic 3 Mod Pack
« dnia: 2020-09-16, 16:38 »
  Gothic 3 Mod Pack


  Paczka modów Union+ zawiera większość popularnych modów i patchy do Gothica 3.

  Paczka zawiera:

  • QuestPack - Dodaje ogromną ilość zadań, pancerzy i inne.
  • ContentMod - Obszerne zmiany graficzne, nowe receptury pancerze i inne.
  • Rus&Pol Translate - Poprawki tekstu dla CM i QP.
  • Citizen Textures - Nowe stroje dla mieszkańców.
  • Fraction Armor - Dodaje powiązanie ubioru z frakcjami.
  • Letters - Nowe księgi i notatki.
  • EndGame - Wybory z Gothica 2.
  • Citizen - Mieszkańcy będą walczyć po naszej stronie w trakcie reowlucji.
  • UpdatePack SupportMod - Drobne korekty tekstów w grze.
  • Orc Mod Lite - Upodabnia niektórych orków do tych z Gothica 2.
  • Orc Mod Full - Upodabnia wszystkich orków do tych z Gothica 2.
  • New Assasins Textures - Zmiana tekstur ubrań asasynów.
  • New Mercenary Textures - Zmiana tekstur ubrań najemników.
  • FeedBackEffect - Brak czerwonej ramki wokół krawędzi ekranu.
  • Reduced Fog - Redukcja mgły.
  • QuestFix Mod - Naprawia kilka błędów w misjach i błędów logicznych.
  • Intuitive Combat System - Intuicyjna walka.
  • Main - Mod bazowy.
  • Consequences - Działania bohatera mogą nieść za sobą konsekwencje.
  • Leadership - Nowy perk pozwalający zabrać ze sobą więcej towarzyszy.
  • LivelyTownsMod - Część miast po odbiciu zostaje zapełniona nowymi NPC oraz zadaniami.
  • LTM Easy - Osłabienie przeciwników i NPC z LTM.
  • RGL - Powrót Generała Lee.
  • SmeltingMod - Nowe możliwości wykorzystania pieca Klanu Młota.
  • TeleportNPCMod - Możliwość teleportacji wraz z towarzyszami.
  • RGLXardasMod - możliwość handlu z Xardasem.
  • Arenas - Zmiany w arenach.
  • Dragons - Nowe smoki, przedmioty oraz zadania.
  • More Teleportation Stones - Nowe kamienie teleportacyjne.
  • Thief Quests - Nowy miejse związane z kradzieżami.
  • Conquest - Nowe zadania, przede wszystkim przygotowujące bohatera do rewolucji.
  • Enclaves - Duże skupiska przeciwników stanowią enklawy, podczas bitwy wszyscy członkowie zaatakują bohatera.
  • CNQ_RGL Patch - Fabuła z PGL dla moda Conquest.
  • Magic Staffs - Nowe kostury.
  • Balance Ultimate - Zmiany w balansie rozgrywki.
  • Maps for ingame use - Lepsze mapy.
  • Maps Treasure Hunter - Lepsze mapy.
  • Polish Text Fix -Poprawia tekstów z modów CM i QP.
  Modele przeciwników:
  • Smart Monsters Skins - Retexture zwierząt i potworów.
  • Bloodfly Model - Zmiana modelu krwiopijców.
  • Boar Model  - Zmiana modelu dzików.
  • Clawler Model  - Zmiana modelu pełzaczy.
  • Demon Model  - Zmiana modelu demonów.
  • Goblin Model  - Zmiana modelu goblinów.
  • Lurker Model  - Zmiana modelu topielców.
  • Scavenger Model  - Zmiana modelu ścierwojadów.
  • ShadowBeast Model  - Zmiana modelu cieniostworów.
  • Beautiful ShadowBeast Model  - Zmiana modelu cieniostworów na te z Arcanii.
  • Snapper Model  - Zmiana modelu zębaczy.
  • Troll Model  - Zmiana modelu trolli.
  • Varan Model  - Zmiana modelu jaszczurów.
  • Wolf Model  - Zmiana modelu wilków.

  Interfejsy:
  • Menu Elder
  • Menu CM
  • Menu Arcania
  • Menu Dark
  • Menu Old
  • Menu QP
  • Menu Updated
  • Menu Ultimate
  • Clear Dialog Box - Przezroczyste okna dialogowe.
  • Compas Returning - Przywraca kompas dla niektórych modów interfejsów.
  • Compas Returning 2 - Przywraca kompas dla Menu Ultimate i Menu Updated.
  • Head CM - Głowa bohatera z ContentModa.
  • Hero Head PreAlpha - Głowa bohatera z wersji PreAlpha gry.
  • Head Arcania - Głowa bohatera z Arcanii.
  Dźwięki:
  • Music G2 - Soundtrack z G2.
  • Old Monster Sound - Dźwięki potworów z G2.
  • Old Orc's Sound - Dźwięki orków z G2.
  • Scrimming Sound - Nowe dźwięki śmierci.
  • Smart Music Mod - Motywy bitew Myrtany.
  • Smart Sound Pack - Ulepszone dźwięki.

  Tekstury świata:
  • QP Texture Pack - Tekstury świata z QuestPacka.
  • PreAlpha - Tekstury z PreAlpha.
  • Myrtana Tekstures Pack - Tekstury Myrtany.
  • Autumn Textures - Jesień w Myrtanie.
  • Smart Texture Pack - Tekstury świata USМ.  Kolejność instalacji
  Spoiler

  1. (Community Patch): Gothic_3_EE_Patch_v1.75.14_Int_Full.exe
  2. (Update pack): Gothic_3_EE_v1.75_Int_Update_Pack_v1.04.11.exe
  3. (Parallel Universe Patch): Gothic_3_Parallel_Universe_Patch_v1.0.5.exe
  4. (MDS + Mody): MDS+Mods.zip
  • Pliki z folderu Gothic 3 należy wrzucić do głównego folderu z grą.
  • Następnie należy wejść w folder MDS i uruchomić program plikiem mds.exe oraz wskazać plik Gothic3.exe
  • Przeczytaj opisy modów oraz zależności między nimi.

  • Po zaznaczeniu wybranych modów należy kliknąć przycisk "Integrate mods" i poczekać na zakończenie procesu.
  [/li]
  [li]Na tym etapie gra jest gotowa do uruchomienia.
  [/li]
  [li]
  Przy pierwszym uruchomieniu gry po ukaże się jeszcze komunikat o kompilacji shaderów. Należy poczekać kilka minut aż kompilacja się wykona.
  [/li]
  [/list]

  Galeria
  Spoiler


  Jeżeli masz jakieś problemy/pytania/zauważyłeś błąd w tłumaczeniu możesz zgłosić go na naszym discordzie w strefie Gothic III.

  Strony: [1]
  Do góry