Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Fabio

Strony: [1] 2 3 ... 167
1
Skrypty / Eeasy NPC maker oraz Easy Dialog Maker.
« dnia: 2020-01-23, 15:33 »
Tutaj można znaleźć wersję angielską (autotranslate - Google Translator), ale wersja niemiecka też jest prosta do zrozumeinia, zresztą nie tam wiele tekstów: https://github.com/Kisioj/RedefixEN/tree/master/Redefix

2
Zapowiedzi modyfikacji / [G2NK] Odyseja 2.0 PL
« dnia: 2020-01-20, 15:26 »
Myślę, ze jeszcze trochę. Niektórzy grają z kodami, niektórzy bez. Najlepiej poczekać jeszcze trochę i mieć świadomość, że błędy zostały naprawione niż potem narzekać, że w danym miejscu jest jakaś literówka lub nieprzetłumaczony tekst. Oczywiście chodzi tylko o błędy tłumaczeniowe, w modyfikacji kilka się zdarza, bo przypominając, spolszczenie jest pod wersję 2.0, a obecna to 2.6.1 (chyba). Nie spotkałem się jednak z błędami, które uniemożliwiłyby mi przejście jakiegoś questa, bardziej w kwestii immersyjności.

3
Zapowiedzi modyfikacji / [G2NK] Odyseja 2.0 PL
« dnia: 2020-01-18, 01:07 »
Nic tylko czekać na spolszczenie. Pozdrawiam.

I na pudełeczko.  :lol:

4
Zapowiedzi modyfikacji / [G2NK] Odyseja 2.0 PL
« dnia: 2020-01-17, 16:25 »
Od około 2 tygodni gram w Odyseję testując spolszczenie. Bez zbytniej pisaniny - jestem zachwycony. To bez wątpienia najlepszy mod do G2+NK w jaki grałem, a grałem chyba we wszystkie znaczące mody. To oczywiście moje zdanie i nie będę się sprzeczał, jeżeli ktoś będzie miał inne. Kwestia gustu.

Cóż, ja na przykład z opinią się nie zgadzam. Mod jest liniowy, ma schematyczne zadania, jest sporo grindu. Ma jednak fajne elementy. Jak przejdę, to wypowiem się więcej.

5
Skrypty / Eeasy NPC maker oraz Easy Dialog Maker.
« dnia: 2020-01-15, 17:49 »
W sensie oprócz skompilowania skryptów musisz także odświeżyć pliki dialogowe. Możesz to zrobić Spacerem (nie polecam) lub programem redefix.

6
Spacer / [G2NK] Jak dodać animowane ryby? (Poradnik)
« dnia: 2020-01-13, 23:57 »
Dodawanie animowanych ryb w Spacerze (Poradnik)

Jak wiadomo, w Gothicu II występują ryby pływające pod wodą. Ryby mają model 3D, który jest animowany o formacie MMS. Wiele osób ma problem z dodawaniem ryb, ponieważ raczej nigdzie nie można było znaleźć informacji na temat tego, jak je dodać. Głównym powodem było to, że nie da się zaznaczać obiektów zcVobAnimate, gdy mają ustawiony visual ryby (przynajmniej z ekranu głównego).

1. Najpierw tworzymy zcTriggerWorldStart, który będzie odpowiedzialny za to, by mover, do którego przypisany jest obiekt (w tym wypadku ryba), poruszał się wraz ze startem świata, później wykonujemy następujące czynności:

a) Nadajemy mu jakąś nazwę, dzięki której będziemy mogli łatwo rozpoznać, czego dotyczy, np. FISHMOVER_START.

b) W sekcji triggerTarget przypisujemy nazwę movera, który będzie potem uruchamiany, np. FISHMOVER_01.

c) W sekcji fireOnlyFirstTime ustawiamy na TRUE.

Ustawienia zcTriggerWorldStart:
Spoiler


(Poprawne ustawienia zcTriggerWorldStart według powyższych danych)2. Teraz tworzymy zcMover o wcześniej ustalonej nazwie, w tym wypadku będzie to FISHMOVER_01, później wykonujemy następujące czynności:

a) W sekcji moverbehavior ustawiamy NSTATE_LOOP, co spowoduje, że mover będzie zapętlony i nie przerwie działania.

b) W sekcji autoRotate ustawiamy na TRUE, odpowiada to za automatyczne obracanie obiektu.

Ustawienia zcMover:
Spoiler


(Poprawne ustawienia zcMover według powyższych danych)3. Ostatnią rzeczą, którą należy utworzyć, jest obiekt zcVobAnimate, który jak sama nazwa wskazuje, jest animowanym vobem. W sekcji visual ustawiamy określony rodzaj ryby, np. NW_MORPH_FISH_01.MMS.

Drugim rodzajem ryby jest NW_MORPH_SKATE_01.MMS (płaszczka).

Ustawienia zcVobAnimate:

Spoiler


(Poprawne ustawienia zcVobAnimate według powyższych danych)4. Teraz należy zaznaczyć obiekt zcVobMover i przenieść go w miejsce, w którym jest wcześniej utworzony zcVobAnimate, czyli ryba (najlepiej przesunąć do jej środka). Ma to na celu kosmetykę.
5. Teraz trzeba sprawić, by zcVobAnimate był dzieckiem zcVobMovera. W tym celu należy zaznaczyć na liście zcVobAnimate i go skopiować wciskając CTRL+C (obiekt MUSI być zaznaczony, jak będzie charakterystyczny dźwięk systemowy, to znaczy, że obiekt się nie kopiuje, wtedy trzeba dobrze zaznaczyć w oknie). Po skopiowaniu należy znaleźć na liście wcześniejszy zcVobMover, a następnie dwukrotnie w niego kliknąć i wkleić wciskając CTRL+V.(Poprawny wygląd, NW_MORPH_FISH_01.MMS (zcVobAnimate), jest dzieckiem rodzica FISHMOVER_01 (zcMover))


6. Skoro mamy już podpięty zcVobAnimate do zcVobMover pozostaje utworzyć animację dla ryby. Jeśli ktoś miał styczność z animowaniem innych rzeczy w Spacerze, będzie to dla niego pestka. Na początku trzeba zaznaczyć zcVobMover, następnie przejść do okna, w którym ustawia się klatki animacji. Wciskamy "new key", by utworzyć pierwszą klatkę, później przesuwamy obiekt w określonym kierunku i tworzymy kolejną. Myślę, że maksymalnie dziesięć w zupełności starczy.To wszystko.

Autorem poradnika jestem oczywiście ja, jak komuś pomogłem, to może zostawić propsa. Z oczywistych względów tyczy się tylko Gothica 2. :)

7
Offtopic / The art of gothic 3!!!! 40 sztuk!!!!
« dnia: 2020-01-09, 21:56 »
Warto dodać, że są kradzione. Nie kupujcie.
To bardzo poważne oskarżenie, możesz podać jakieś dowody?
Książkę bardzo polecam. Mam kopię (oryginalna nie kradziona :P ) i jest to co innego niż było wydane w Polsce, jest kilka concept artów nigdy nie publikowanych w internecie.

Tak, przyznanie się do winy przez tego idiotę xD. Nawet jeśli pisał to w formie żartów, nie wiem kto normalny, kupi od takiego gościa książki.

8
Offtopic / The art of gothic 3!!!! 40 sztuk!!!!
« dnia: 2020-01-09, 19:31 »
Warto dodać, że są kradzione. Nie kupujcie.

9
Dzieje Khorinis / Informacje Ogólne - DK
« dnia: 2020-01-09, 00:46 »
A ja czy on wyjdzie i kiedy?
Podejrzewam że  Rosjanie szybciej wydadzą Returninga 5.0.

Rosjanie nie wydadzą Returninga 5.0, jeśli nie będzie dodatkowych modyfikacji, z których można by podebrać rzeczy  :cool:.

10
Skrypty / Dialogi zwykłych NPC
« dnia: 2020-01-01, 13:51 »
To znaczy jakie? Teksty typu "Witaj" lub "Za Gomeza!"? Jak tak, to tego typu teksty są w svm.d, wywołanie w odpowiednich funkcjach (po nazwie zmiennej znajdziesz odpowiedni skrypt). Jak kojarzysz jakiś tekst po tym, jaka była jego treść, po prostu przeszukaj podfolder "Content" z folderu "Scripts" w edytorze np. wyszukując daną frazę.

11
Pytania i problemy / Export modeli i tekstur z gothica
« dnia: 2019-12-30, 22:54 »
Nie musisz instalować Systempacka, by wydobyć potrzebne pliki skoro niektóre z nich, są dostępne w internecie. Wystarczy głównie gra + G2MDK, które wypakuje ci odpowiednie pliki z odpowiednich plików vdf.

Jak masz program graficzny, to musisz mieć jeszcze wtyczkę "Kerrax", działa ona z 3dmaxem, Blenderem i chyba Mayą. Niekoniecznie działa z nowszymi wersjami programu (a jak działa to może koślawo), jak wklepiesz w internecie "gothic kerrax plugin", to z pewnością znajdziesz.

Modele głów kobiet oraz mężczyzn są osobno, ciała są głównie dwa (dla kobiet i mężczyzn), nie pamiętam w jakim formacie jest model kuszy czy łuku, ale w przypadku strzał na pewno będzie to format mms. Wszystkie tekstury znajdziesz w "Textures.vdf" lub "Textures_addon.vdf", jak wypakujesz sobie wszystkie pliki programem G2MDK, to będziesz to miał.

Systempack jest przydatny/raczej potrzebny tylko wtedy, gdy chcesz odpalać grę, inaczej średnio działa lub w ogóle (gra).

12
Najnowszy Union to 1.0f.

13
Skrypty / Zmiana rutyny po zakończeniu dialogu
« dnia: 2019-12-29, 00:14 »
W Gothicu 2 do zmiany rutyny innego NPC'ta niż ten, z którym rozmawiamy, używało się B_StartOtherRoutine, z kolei do tego, z którym się obecnie rozmawiało używało się Npc_ExchangeRoutine.  Spróbuj tutaj użyć B_ExchangeRoutine dla Wrzoda i Npc_ExchangeRoutine dla Kyle'a. Na pewno wrzuciłeś to w dobrym miejscu, ale jak pisałem wcześniej, nie znam się za bardzo na moddingu Gothicu 1, chociaż niewiele się różni, to jednak są takie drobnostkowe rzeczy...

14
Skrypty / Zmiana rutyny po zakończeniu dialogu
« dnia: 2019-12-28, 20:59 »
Tak jak pisałem. Zrobiłem i zadanie działa wszystko wykonuje się prawidłowo funkcja napisana jest poprawnie itp. Mam tylko problem z tym, że funkcja B_ExchangeRoutine() dodana jest na koniec dialogu tak aby wykonywała się w odpowiednim czasie. tylko, że wykonuje się po wszystkich kwestiach dialogowych ale w trakcie całego dialogu, tzn. gracz musi patrzeć jak NPC przemieszcza się w nowe miejsce i dopiero dialog się kończy.

Pokaż ten kod.

15
Skrypty / Zmiana rutyny po zakończeniu dialogu
« dnia: 2019-12-28, 20:02 »
B_ExchangeRoutine ( instancjaNPC , "NOWARUTYNA"); - Tak to chyba wyglądało w G1. W G2 było Npc_ExchangeRoutine (tak jak to) i B_StartOtherRoutine (częściej używane, w komentarzach kodu z G2 można zobaczyć dlaczego).

G1 nigdy nie modowałem, więc nie wiem. Patrzyłem tylko, jak to zostało zrobione w oryginale - i tobie też radzę tak robić.

16
W związku z tym, że BG Rip, ten temat chyba nadaje się do kosza, skoro nie wrzucano tu bezpośrednich linków, nie? :D

17
No ba, że tak robię. Pod wieczór spróbuję jeszcze na starszych wersjach systempacka i playerkita. Może tutaj coś nie chce grać. Albo spróbuje zainstalować to na gothicu z goga (o ile to jakaś różnica czy gog czy steam).

Nie ma znaczenia, którą wersje systempacka masz. Z playerkitem jest raczej tak samo. Wydaje mi się, że po prostu robisz coś źle w tych instalacjach, innej opcji nie ma.

18
Należy uruchomić Gothica jako administrator.

19
Gry / Wiedźmin 3: Dziki Gorn
« dnia: 2019-12-26, 23:31 »
No dobra, Triss potrafi manipulować i kłamać, żeby przetrwać i osiągnąć swoje cele, jest ambitna.

Tymczasem Yen jest taka z natury i robi to dla czystej własnej przyjemności xD Rzeczywiście, trudny wybór xD

W takim razie jesteś strasznym ignorantem, bo Yennefer też była/jest ambitna i wykorzystywała (między innymi właśnie Geralta), by osiągnąć swoje cele. Po prostu Yennefer w serialu, książkach jest przedstawiona jako zimna suka, która prosto z mostu mówi co i jak, z kolei Triss jest milutka, ale też jest dwulicowa.

20
Pierwsze słyszę o crashach, które powodują reset komputera. Masz na pewno zainstalowany Systempack i wersję raportową gry?

Strony: [1] 2 3 ... 167
Do góry