Bitwa 4a - Skrzynka pocztowa 15775 30

O temacie

Autor Żadna Głupia Spółgłoska

Zaczęty 19.02.2010 roku

Wyświetleń 15775

Odpowiedzi 30

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Bez zbędnego gadania robimy w tym tygodniu skrzynkę pocztową, bo jakbyśmy się zaczęli rozwodzić, to by nam ten tydzień zleciał na nic nierobieniu.

Zasady:
Model: ma przedstawiać skrzynkę pocztową, bez żadnych zastrzeżeń dotyczących stylu, typu, miejsca, czasu.
Triscount: maksymalnie 500.
Mapy: diffuse obowiązkowa, inne wedle uznania. Rozmiar map maksymalnie 512x512 (0,25 Mpix)
Prezentacja: screen/render realtime (viewport, Marmoset, dowolny silnik gry), może być wykonany przez osobę postronną.

Model ma być wykonany w całości w trakcie trwania bitwy. Niedozwolona jest bezpośrednia pomoc osób trzecich przy modelowaniu, mapowaniu i teksturowaniu. WIPy oczywiście mile widziane.

Czas: 19 lutego - 26 lutego, godz. 20:00.

Życzę powodzenia.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Pierwszy WIP:

http://img175.imageshack.us/img175/1804/postbox1.png

Na podstawie zdjęcia widocznego na renderze. Jest to skrzynka typu, można powiedzieć, brytyjskiego, chociaż tego typu skrzynki można znaleźć praktycznie na całym świecie (głównie właśnie w krajach będących niegdyś pod wpływami Wielkiej Brytanii), chociażby w Indiach.

Screen z lightmapą oraz obok z lightmapą oraz próbnymi kolorami:
http://img683.imageshack.us/img683/339/postbox.png

Triscount: 462, możliwe że zmniejszy się do 442.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Czy tylko ja tu jestem? :D

Dzisiejsza robota:
http://img193.imageshack.us/img193/5485/godlo.png
http://img17.imageshack.us/img17/6625/godlo2.png

Na podstawie zdjęcia:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...and_Penfold.jpg

Na teksturze będzie to zajmowało i tak około 120x40px, więc nie będzie tego widać aż tak. W każdym razie fajnie wyszło.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Klark Cent

Klark Cent

Użytkownicy
posty706
Propsy654
  • Użytkownicy
Ja wiem że jeszcze bułkowski ma coś zrobić a tak to jesteś sam xd
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: Kyroman link=topic=8985.msg83750#msg83750 date=Feb 21 2010, 01:41 AM\'
Czy tylko ja tu jestem? ^_^
prawdopodobnie tak, nie dość że temat bitwy jest średni, to jeszcze zasady wołają o pomstę do Latającego Potwora Saghetti
a dokładniej ograniczenie trisów oraz "screen/render realtime", a czemu nie może być normalnych renderów(wszak to jest ważna rzecz w grafice 3d), a zapomniałem, Ty nigdy nie robisz renderów :]
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
ja moze  dolancze
 


V3Q

V3Q

Złote Wrota
Kiedy mogę, to pomogę.
posty1256
Propsy410
  • Złote Wrota
  • Kiedy mogę, to pomogę.
Kyro nie robi renderów z przyczyn chyba znanych każdemu ^_^
Można dać np. jeden taki, jeden taki.

PS. Jak wypalałeś normalkę do tego godła?:]
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
a czemu nie może być normalnych renderów(wszak to jest ważna rzecz w grafice 3d)

w gamearcie? ^_^
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
a dokładniej ograniczenie trisów oraz "screen/render realtime", a czemu nie może być normalnych renderów(wszak to jest ważna rzecz w grafice 3d), a zapomniałem, Ty nigdy nie robisz renderów :]
Ja tu jestem akurat jedyną osobą, która nie może zrobić rendera realtime, więc przykro mi panie Zdunek, przejechałeś się na całej linii ^_^

Temat nie ja wymyśliłem. Jakie Ty byś proponował sensowne zasady, panie Zdunek?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

StIcK

StIcK

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy

StIcK

Bitwa 4a - Skrzynka pocztowa
#10 2010-02-21, 14:56(Ostatnia zmiana: 2010-02-21, 15:00)
Fajnie wyszła ci ta "brytyjska" skrzynka pocztowa  :]  

Cóż, jako że temat jest prosty postanowiłem się przyłączyć. Jest to pierwsza bitwa, w której biorę udział, ale myślę, że sobie poradzę. W końcu jestem optymistą  ^_^  

Oto moja praca:




W razie problemów ze screenami pisać proszę na PW lub GG (12614528)  :)

EDIT: Wzorowałem się na starych skrzynkach z czasów PRL'u. Podobno w bardzo małych wioskach właśnie takie były. A co do trisów, to jest ich 164.
 

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
To jest już gotowe?
 

StIcK

StIcK

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy

StIcK

Bitwa 4a - Skrzynka pocztowa
#12 2010-02-21, 16:25(Ostatnia zmiana: 2010-02-21, 16:28)
Nieeee... w miarę możliwości dam poprawki... no bo w końcu jak mam wygrać z taką ilością trisów??? Trzeba coś dodać ^_^
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Cytuj
Trzeba coś dodać

np. tekstury
 

StIcK

StIcK

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy
Cytuj
np. tekstury

Cóż, chodziło mi o jakiś detal urozmaicający wygląd i przede wszystkim podwyższający ilość trisów. Ale w miarę możliwości tekstury też załatwię :)
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Up:
http://img168.imageshack.us/img168/4572/godlo3.png

Będę musiał popracować nad kolorystyką całości, specularem na godle itd. Do zrobienia jeszcze zadaszenie, kulka (spróbuję z heightmapy, ciekawe jak wyjdzie) oraz napisy. Potem tylko jakieś zabrudzenia itd.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Zadaszenie niby gotowe:
http://img714.imageshack.us/img714/7449/renderf.png

Metalu to jeszcze nie przypomina, ale metal to głównie sprawa diffuse, którego nie robiłem, i speculara, który jest robiony na podstawie diffuse, czyli jednolitych kolorów.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
Cytat: Kyroman link=topic=8985.msg83957#msg83957 date=Feb 22 2010, 03:25 AM\'
Zadaszenie niby gotowe:
http://img714.imageshack.us/img714/7449/renderf.png

Metalu to jeszcze nie przypomina, ale metal to głównie sprawa diffuse, którego nie robiłem, i speculara, który jest robiony na podstawie diffuse, czyli jednolitych kolorów.
ten wzorek na zadaszeniu układa się w taki bardzo specyficzny kształt :D
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

StIcK

StIcK

Użytkownicy
posty4
  • Użytkownicy
ojjjj... ty i te twoje skojarzenia  :D
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy

Dracon

Bitwa 4a - Skrzynka pocztowa
#19 2010-02-22, 16:59(Ostatnia zmiana: 2010-02-22, 22:11)
Na razie takie coś: 1, 2, 3, 4, diff, nor, spec.
386 trójkątów.
//Edit: na tych screenach normalka jest odwrócona, wiec zrobiłem nowe screeny z poprawiona normalką: 1, 2, 3.


Cytuj
ten wzorek na zadaszeniu układa się w taki bardzo specyficzny kształt cwanywv5.gif
Sami erotomani...
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
ten wzorek na zadaszeniu układa się w taki bardzo specyficzny kształt ;p
Nawet mi to nie przyszło do głowy :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Dracon zrob lepiej teksture od podstaw nie korzystając w takiej skali ze zdjęć bo wygląda słabo.
Zdunek przez twojego posta na skrzynce Kyra nie widze nic prócz ... o_o
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dracon zrob lepiej teksture od podstaw nie korzystając w takiej skali ze zdjęć bo wygląda słabo.
Nie mam takich czcionek jak na oryginale
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Nie mam takich czcionek jak na oryginale

Tylko czcionki wziąłeś?
Mi sie zdaje ze wiecej, bo wszystko takie pozbawione szczegółów i porozmazywane :D  
Chociaż rysy na krawędziach porób no i jakieś gówna o_o
 

Thoro

Thoro

The Modders
Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
posty3323
Propsy3560
Profesjabrak
  • The Modders
  • Kondominium rosyjsko-niemieckie pod żydowskim zarządem powierniczym władzy warszawskiej zwanej dla zmylenia przeciwnika polską
Nie mam takich czcionek jak na oryginale


a co za problem zrobić kilka głupich liter, czy nawet przerobić jeden z dostępnych wzorów?
 

Dracon

Dracon

Użytkownicy
posty1068
Propsy904
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Poprawiłem tekstury. Myślę, że wygląda nieco lepiej: 1, 2, 3, 4, 5 (siatka), tex
 
,,Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. A taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.''

Wiktor Suworow, Akwarium

Jedairusz

Jedairusz

Moderator działu
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Moderator działu
  • Grafik 3D w Boombit
Zaznacz jaśniejszym krawędzie na specularze.

Buła

Buła

Użytkownicy
wyłącz komputer i wyjdź z domu
posty2402
Propsy3163
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • wyłącz komputer i wyjdź z domu
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Zostało 15 godzin. Ja powoli kończę. Zostały mi do zrobienia cztery elementy normalmapy, część diffuse i specular.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ja na razie nie skończyłem, Buła chyba nie skończył, Thoro nie skończył. Jeśli ktoś inny też robił, to też nie skończył. Przedłużamy o dwa dni, do 28 lutego, godz. 20:00
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
No, ja niby zrobiłem, czekam tylko aż mi Jedaith zrobi screeny. Tekstury:
http://img528.imageshack.us/img528/9466/penfolddiff.png
http://img28.imageshack.us/img28/9360/penfoldnrm.png
http://img519.imageshack.us/img519/1610/penfoldspec.png
http://img444.imageshack.us/img444/4104/penfoldalpha.png
Jak mi Jedaith wyśle te screeny to od razu zrobię temat z ankietą. Szkoda że Buła się zlenił a Thoro speniał, liczyłem na Was :P
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry