Jak zmienić muzykę w gothic'u 28604 5

O temacie

Autor Xardas348

Zaczęty 4.02.2008 roku

Wyświetleń 28604

Odpowiedzi 5

Xardas348

Xardas348

Użytkownicy
posty61
Propsy6
  • Użytkownicy

Xardas348

Jak zmienić muzykę w gothic'u
2008-02-04, 18:59(Ostatnia zmiana: 2009-07-11, 15:34)
Zaczniemy od pobrania tego programu:
http://www.microsoft.com/Downloads/details...;displaylang=en

Potem należy zapoznać się gdzie możemy znaleźć w gothic'u muzykę:
[folder z gothic'em]\_Work\Data\Music

1.Teraz otwieramy program Microsoft Direct Producent.
2.Klikamy w górnym menu na File>New... [Ctrl+N]
3.Tworzymy nowy projekt i wybieram jego nazwę oraz miejsce gdzie się będzie znajdował.
4.Otwieramy folder z gothic'em.
5.I przeciągamy plik Menu_MEN.dls [Gdy przerabiamy muzyki z obozów itd. to możemy przeciągać tylko pliki z rozszerzeniem *.dls i nie zdziwcie się jak wam prześle ze 20 plików bo *.dls jest rodzajem łącznika między plikami muzyki w gothic Także w przypadku pozostałych nie wolno zmieniać ilości plików muzycznych *.wav o których mowa poniżej! ]
6.Otwórzcie w liście folderów i plików wszystkie foldery by mieć oko na wszystko.
7.Teraz kliknij dwukrotnie na Articulation (jest to plik który łączy instrumenty itd. w każdym razie to w przypadku gothic'a nie jest takie ważne).
8.Teraz najdłuższa część zadania którą musicie zrobić w własnym zakresie:
Trzeba wszystkie dźwięki (które są podzielone na rodzaj probówek w przypadku menu gothica jest ich aż 20 w tym 10 na lewy głośnik 10 na prawy) z gothic'a wypakować najlepiej na pulpit lub do jakieś folderu żeby ich nie pogubić!
Aby je wypakować trzeba klikać na nie prawym przyciskiem i dawać na save_as zapisz jako i pozapisywać jako pliki *.wav w kompie.
Następnie... ja osobiście polecam do tego zadania program Audacity (to może śmieszne ale ten program jest najłatwiejszy do tworzenia idealnej wielkości ścieżek :D  ).
Można go pobrać tutaj: http://www.instalki.pl/programy/download/t...ki/Audacity.php
I teraz zależnie od waszego utworu musicie zrobić idealnie po kolei podzielone ścieżki czyli wasz utwór trzeba podzielić na części tak, aby każdy kawałek tego utworu był równy danemu numerowi z kolejności w naszym przypadku MEN_01 do MEN_10, by gothic mógł je poprawnie odczytać inaczej odtworzy tylko pierwsze max 10 sekund z nowej muzyki.
9.Kiedy już podzielimy utwory należy je poprzeciągać do folderu Waves.
10.Potem znowu klikamy na Articulation i usuwamy, dla przykładu mam 5 dzięków to zostawiam sobie 5 dźwięków żeby mieć łatwiej je dopasować, a resztę usuwam. UWAGA! Dźwięki dzielą się na right (prawe) i left (lewe), więc musimy zostawić np. 5 prawych i 5 lewych!
11.Potem klikamy na pierwszy i w ramce Region poniżej w Wave wybieramy nasze utwory dla 1 right
ustawiamy wasz pierwszy right dla lewego lewy dla 2 i tak dalej.....
Każdy dźwięk można samemu jeszcze dostroić za pomocą Root - klawisz i całej ramki Instrument Articulation, pozostałe nie mają większego wpływu na dźwięk.
12.Teraz należy zapisać plik klikamy prawym przyciskiem w liście katalogów i plików po lewej stronie na w moim przypadku menu_MEN.dlp.
13.Wybieramy opcję Runtime Save as...
14.Zapisujemy plik w katalogu [folder z gothic'em]\_Work\Data\Music (w moim przypadku) \Menu_men pod nazwą Menu_MEN.dls

I teraz odsłuchajmy naszą nową muzykę w gothic'u!

Dla przykładu dam link do mojego wyrobu też Menu_MEN.dls
Oto on:
http://rapidshare.com/files/89145329/menu_MEN.dls.html
A i mam prośbę nie używajcie mojej muzyki we własnych modach bo jest zarezerwowana dla mojego. Dziękuję!
Na jego podstawie możecie robić różną inną muzykę a jest on bardzo uproszczony więc to może ułatwić sprawę.

Nie zabraniam kopiowania, ale proszę przy kopiowaniu o dobre słowo a autorze LoL!
 

SuperCheese

SuperCheese

Użytkownicy
posty192
Propsy25
  • Użytkownicy
Jakim programem mamy się posługiwać? Link nie działa a manualne wklepanie Microsoft Direct Producent pobiera mi instalke directX`a :S

@Down
Dzięki stary, po protu ten poradnik mi google znalazł
 

Gornos

Gornos

Quest Pack Team
posty90
Propsy87
ProfesjaLvl designer
  • Quest Pack Team
Nie to że chce się reklamować czy coś, ale napisałem bardziej obszerny poradnik na temat tego programu i dodaniu swojej muzyki do gothica. Jak nie chcesz szukać (a temat jest dosłownie pod tym tematem) to masz link: http://themodders.org/index.php?/topic/19187-tutorial-microsoft-directmusic-producer/ Jest tam też jeszcze działający link do DMP (w razie gdyby nie działał to napisz, zuploaduję jeszcze raz wszystko)
 

Maarten vaan Thomm

Maarten vaan Thomm

Użytkownicy
posty72
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
A da się jakoś połączyć dlsy? Mianowicie w G1 dls jest tylko jeden i jest to "_Orchestra.dls", a w G2 tych dlsów jest kilka. Da się z tych kilku dlsów zrobić taki _orchestra.dls?
 

Bloody Skull

Bloody Skull

Użytkownicy
posty136
Propsy5
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
Link nie działa, ktoś może podrzucić link do programu?

Jarkendar777

Jarkendar777

Użytkownicy
posty48
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
A jak ma się gotowy utwór w formacie mp3 to co trzeba zrobić, by ten program zamienił  muzykę w menu, wliczając podmianę? Bo tutaj są tylko poradniki jak zrobić utwór od zera
 
Wiem czym jest świat. Ale on nic nie wie o mnie.


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry