Gry na pegazusa 27732 82

O temacie

Autor sebinho

Zaczęty 3.02.2008 roku

Wyświetleń 27732

Odpowiedzi 82

sebinho

sebinho

Użytkownicy
posty339
Propsy44
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jak nazwa wskazuje piszmy tutaj o grach na pegazusa.

Dzisiaj z łezką w oku wspominam czasy, gdy spędzałem cały dzień przed TV grając w Mario, Big Nose, Contre... Mimo, że istnieją emulatory, to nic nie zastąpi grania na padzie, bez możliwości zapisu...

Jakie są wasze ulubione gry? Gra ktoś jeszcze na pegazusie?
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ostatnio u Izdeba graliśmy (nie na Pegazusie, przez emulator) w te motory, jak to się nazywało? Superbike?
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

sebinho

sebinho

Użytkownicy
posty339
Propsy44
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Kyroman link=topic=518.msg2941#msg2941 date=Feb 3 2008, 22:35\'
Ostatnio u Izdeba graliśmy (nie na Pegazusie, przez emulator) w te motory, jak to się nazywało? Superbike?

Silnik się w nich przegrzewał i skakało się po jakichś rampach? Jeżeli tak to to :P
 

Vierzba

Vierzba

Użytkownicy
Seba
posty590
Propsy1408
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Seba

Vierzba

Gry na pegazusa
#3 2008-02-03, 22:48(Ostatnia zmiana: 2008-02-03, 22:49)
Oj, jak ja kiedyś na tym pocinałem... Teraz stoi w szafce u babki, czeka na nowy zasilacz, wszystkie stare się spaliły a lutownicy nie mam. To jest zresztą w pegazusach najlepsze, żeby je naprawić nie trzeba wozić do serwisów na gwarancji, niekiedy starczy śrubokręt i kropelka i joystick jak nowy. Zresztą, ja nie wiem po co ściągać emulatory, skoro można pójść na bazar i nabyć takie coś za 20-30 zyli, kardridż za piątaka i jedziemy :P  Ja najcieplej wspominam takie hity jak:
-Super Mario Bros, przyznam się przeszedłem całą tylko raz :D
-Contra, pamiętam jak kumpel przychodził ze mną po budzie i żeśmy dziażyli po kilka godzin. Rzadko która dzisiejsza gra ma tyle grywalności co to.
-Adventure Island. Kojarzy ktoś to? Taka platformówka pokroju Mario w której chodziliśmy jaskiniowcem ubranym w przepaskę z liści i czapkę z daszkiem ;] . Rzucało się kośćmi, toporkami i tym podobnym w ślimaki, pająki... Kurde, przez was chyba specjalnie pojadę na bazar i kupię nowy zasilacz żeby specjalnie w to drajstwo pograć. Wyszły cztery części tego hitu, ale żadnego nie przeszłem :P
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Adventure Island (lub Islander, było kilka nazw) świetna gra. Grałem w dwie wersje chyba.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

sebinho

sebinho

Użytkownicy
posty339
Propsy44
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Cytat: Vierzba link=topic=518.msg2945#msg2945 date=Feb 3 2008, 22:48\'
-Adventure Island. Kojarzy ktoś to? Taka platformówka pokroju Mario w której chodziliśmy jaskiniowcem ubranym w przepaskę z liści i czapkę z daszkiem ;] . Rzucało się kośćmi, toporkami i tym podobnym w ślimaki, pająki... Kurde, przez was chyba specjalnie pojadę na bazar i kupię nowy zasilacz żeby specjalnie w to drajstwo pograć. Wyszły cztery części tego hitu, ale żadnego nie przeszłem :P

Kojarze, kojarze :P  Przez te wspomnienia naszła mnie ochota żeby sobie pegazusa kupić :D  Contre można było kilkadziesiąt razy przechodzić i się nie nudziła... Grał ktoś w Ninja Gaiden ?
 

Dreamerion

Dreamerion

RaveN Studio
too old too cold
posty508
Propsy809
ProfesjaKompozytor
  • RaveN Studio
  • too old too cold
Goal 3 wymiata, to była chyba najbardziej grywalna gra na Pegazusa :P
 

Zdunek

Zdunek

Administrator
Ken'Udz mistrz stali i runy
posty671
Propsy132
Profesjabrak
  • Administrator
  • Ken'Udz mistrz stali i runy
nie, no goal 3 wymiatał :P  pamiętam jeszczę inną grę z tymi samymi kolesiami, była to olimpiada
 
Po co utrudniać coś co jest proste?

Agencja Interaktywna - CreaWeb.

DzikiBen

DzikiBen

Użytkownicy
Niewielki Mistrz Gothica
posty638
Propsy602
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Niewielki Mistrz Gothica

DzikiBen

Gry na pegazusa
#8 2008-02-04, 02:59(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 03:00)
Cytat: sebinho link=topic=518.msg2947#msg2947 date=Feb 3 2008, 23:01\'
Ninja Gaiden ?

Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów ;]  ??

Co do samego pegasusa to pamiętam jak na targ rzem łaził i wymieniał już kardzridze ,którymi się przegrałem. Pamiętam takie tytuły jak Duble dragon, super mario, adventure island, teenage mutant ninja turtles, Contra czy nawet unikatowy King- Kong na przełomie jeszcze lat 80#msgote author=sebinho link=topic=518.msg2947#msg2947 date=Feb 3 2008, 23:01\']Ninja Gaiden ?[/quote]

Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów ;]  ??

Co do samego pegasusa to pamiętam jak na targ rzem łaził i wymieniał już kardzridze ,którymi się przegrałem. Pamiętam takie tytuły jak Duble dragon, super mario, adventure island, teenage mutant ninja turtles, Contra czy nawet unikatowy King- Kong na przełomie jeszcze lat 80tych :P  Grywalność poszczególnych pegasusowych gier jest niekiedy większa od tytułów wychodzących dzisiejszymi czasy i moim zdaniem nawet i tymczasowo warto choćby na pół godziny zasiąść do "konsoli" przynajmniej żeby dostarczyć sobie trochę ubawu. :D
 

Tyfus

Tyfus

Użytkownicy
posty121
Propsy8
  • Użytkownicy
ja pamiętam lubiałem grać w spider man albo w monkey (coś tam) nie pamiętam nazwy ale to było coś o małpach lubiałem grać jeszcze w olimpiady :P
 
WiToJcIe!!! xDD

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob

Tomek

Gry na pegazusa
#10 2008-02-04, 06:44(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 06:45)
Kutwa, stare dobre czasy :P . Mimo amigi leżącej na strychu wolałem na pegazie ciorać :D . W co? W jedną z cześci contry (inne były wykonane beznadziejnie), krola lwa, tanki na dwie osoby i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?

Tyfusie (xD), Spider też taki zły nie był ;]
 

Smok

Smok

Użytkownicy
posty5
  • Użytkownicy
Cytat: Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'
[...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?
Nazwy nie pamiętam, ale ile ja na niej nerwów straciłem... :P

Wstyd sie przyznać, ale nigdy nie udało mi sie Mario przejść :P

Contra mmm, miodzio ;)  Grałem też z kumplami w coś podobnego, zasady te same, ale mozna bylo wybierac spośród 4 bohaterów, każdy z inna bronią. Do tej pory nie moge jej znaleść...

Było też kilka takich które miałem wgrane w pamięć pegazusa, jakieś platformówki, logiczne, ale chyba najfajniejsze były tetris i tanki na 2 osoby.

Panic Restaurant, Chip #msgote author=Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'][...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?[/quote]
Nazwy nie pamiętam, ale ile ja na niej nerwów straciłem... :P

Wstyd sie przyznać, ale nigdy nie udało mi sie Mario przejść :P

Contra mmm, miodzio ;)  Grałem też z kumplami w coś podobnego, zasady te same, ale mozna bylo wybierac spośród 4 bohaterów, każdy z inna bronią. Do tej pory nie moge jej znaleść...

Było też kilka takich które miałem wgrane w pamięć pegazusa, jakieś platformówki, logiczne, ale chyba najfajniejsze były tetris i tanki na 2 osoby.

Panic Restaurant, Chip n Dale Rescue Rangers 1 & 2, Tiny Toon Adventures - bardzo fajne platformówki :D

Balloon Fight - napieprzaliśmy sie z bratem długie godziny ;]

Duck Hunt - heee heee (zawsze chciałem zastrzelić psa za to, że sie ze mnie śmiał xD ), były jeszcze jakieś inne (dziki zachód np.), ale ta najbardziej zapadła mi w pamieć.

Excitebike - te motorki o których wspominał możliwe, że Kyroman a na pewno: sebinho

Pamięta ktoś jak sie nazywał emulator NES-a z funkcja multiplayer#msgote author=Tak Fuck link=topic=518.msg2960#msg2960 date=Feb 4 2008, 06:44\'][...]i jeszcze w jakąś gre, gdzie biegło sie pingwinem. Znacie może tytuł?[/quote]
Nazwy nie pamiętam, ale ile ja na niej nerwów straciłem... :P

Wstyd sie przyznać, ale nigdy nie udało mi sie Mario przejść :P

Contra mmm, miodzio ;)  Grałem też z kumplami w coś podobnego, zasady te same, ale mozna bylo wybierac spośród 4 bohaterów, każdy z inna bronią. Do tej pory nie moge jej znaleść...

Było też kilka takich które miałem wgrane w pamięć pegazusa, jakieś platformówki, logiczne, ale chyba najfajniejsze były tetris i tanki na 2 osoby.

Panic Restaurant, Chip a?
 

Gother

Gother

Użytkownicy
Nieskromny Mistrz Gothica
posty446
Propsy255
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
  • Nieskromny Mistrz Gothica
Najlepsze, najbardziej rozbudowane to Mutant Ninja Turtles 3, Big Nose (Adventure przy tym wysiada), Contra. Spider man też był fajny. Ktoś pokonał tego dzwońca ze szklaną kulą zamiast głowy?
 

Xardas348

Xardas348

Użytkownicy
posty61
Propsy6
  • Użytkownicy

Xardas348

Gry na pegazusa
#13 2008-02-04, 12:20(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 12:23)
Ja mam na kompie trochę tego i specjalnie dla was wrzuciłem na serwa:
http://up-file.com/download/b856bd33581/Vi...es067e.rar.html

EDIT: Maiałem tego ok 50 MB ale nie mogę znaleźć w kompie jutro jak znajde podrzuce wam link z ok. 200 grami
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Na jakiej zasadzie działało strzelanie w kaczki? :D  Nigdy tego nie rozumiałem :D
Tiny Toon, Chip 'n Dale, Tanki, Contra, Pingwin - grałem oczywiście :D  Jeszcze w hokeja (zajebisty był) i takie szachy, że jak się zaatakowało jakąś figurę to trzeba było stoczyć z nią walkę jak w Heroesach :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Cytat: Kyroman link=topic=518.msg2994#msg2994 date=Feb 4 2008, 12:43\'
Na jakiej zasadzie działało strzelanie w kaczki? :D  Nigdy tego nie rozumiałem :D
Celowałeś pistoletem w kaczke i naciskałeś spust xD
Nigdy nie chybiałem xD
 

Zkirtaem

Zkirtaem

Moderator
Mięso
posty2171
Propsy1689
ProfesjaGracz
  • Moderator
  • Mięso

Zkirtaem
Moderator

Gry na pegazusa
#16 2008-02-04, 13:19(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 13:26)
Cytat: sebinho link=topic=518.msg2943#msg2943 date=Feb 3 2008, 22:39\'
Silnik się w nich przegrzewał i skakało się po jakichś rampach? Jeżeli tak to to :D
Nie, to się nazywało ExciteBike :D
http://66.232.99.210/images/excitebike-big.jpg
Coś takiego (mniej więcej, bo to konwersja flash)?
W co ja grałem. Na pewno Contra, Chip&Dale, Final Fantasty, ExciteBike, ... Za długo się wymieniałoby. O kultowym Mario chyba nawet nie trzeba pisać.

PS. W tych kaczkach nie dało się chyba chybić :D  To było tak zrobione, że jeśli jakikolwiek sygnał z IRDY się wyłapie, to już trafiłeś :P
Oj, Smok mnie uprzedził (ExciteBike) Sorki, nie zauważyłem :D
 

Retsked

Retsked

Użytkownicy
Jam jest 444
posty1533
Propsy61
  • Użytkownicy
  • Jam jest 444

Retsked

Gry na pegazusa
#17 2008-02-04, 13:51(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 13:52)
Track 'n' Field (co tydzień nowy joystick był :D ), Franko, Contra i Settlers 1 (chyba to było na pegazusa). Ja ogólnie pegazusa mało pamiętam. Bardziej pamiętam Amigę. Pamiętam jak mój brat grał w Warlords, próbował nacisnąć coś myszką, nie działało to tak się wkurzył, że jak jebnął w mychę, to do wyrzucenia była...

Edit1: O i jeszcze na pegazusa grałem w taką wyścigówkę F1, ale za cholerę sobie nazwy nie potrafię przypomnieć.
 

Tomek

Tomek

Użytkownicy
Kapitan Rob
posty2181
Propsy2189
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Kapitan Rob
Cytat: mEatrikZ link=topic=518.msg2996#msg2996 date=Feb 4 2008, 13:19\'
Nie, to się nazywało ExciteBike :D
http://66.232.99.210/images/excitebike-big.jpg
O kutwa, musze znaleźć tego swojego Pegazuska i odpalić :D . Taka piekna gra...


Cytuj
PS. W tych kaczkach nie dało się chyba chybić :D  To było tak zrobione, że jeśli jakikolwiek sygnał z IRDY się wyłapie, to już trafiłeś :D

Nie wiem, ja na początku miałem spore problemy :P
 

sebinho

sebinho

Użytkownicy
posty339
Propsy44
Profesjabrak
  • Użytkownicy

sebinho

Gry na pegazusa
#19 2008-02-04, 14:56(Ostatnia zmiana: 2008-02-04, 14:56)
Cytat: Gother link=topic=518.msg2986#msg2986 date=Feb 4 2008, 11:50\'
Najlepsze, najbardziej rozbudowane to Mutant Ninja Turtles 3, Big Nose (Adventure przy tym wysiada), Contra.
Zgadzam się w 100 % :D  Big Nose (obie części, z czego drugiej chyba nie przeszedłem) to moja ulubiona gra :D

Cytat: dzikiben4\'
Cytat: sebinho\'
Ninja Gaiden ?
Czy w tej grze nie chodziło się przypadkiem niebieskim ninją biegając, skacząc i zabijając wrogów :D  ??

Dokładnie tak :D  Ja pegazusa nie mam, bo siostra mi zepsuła. Chciałem ją wtedy zabić...
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry