Postulaty 1130207 5180

O temacie

Autor Lavius

Zaczęty 20.01.2008 roku

Wyświetleń 1130207

Odpowiedzi 5180

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Usuńcie post Keltena i nie będzie dowodu. :lol:
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Usuńcie kaczkę. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Usuńcie themodders.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso

Zagłoba
FatDragon Game Dev.

Postulaty
#3003 2014-10-25, 14:29(Ostatnia zmiana: 2014-10-25, 14:38)
Temat istniał to prawda, zrzut ekranu jak mniemam też był prawdziwy nie mam podstaw sądzić i snuć zarzutów, że Kelten miałby coś dłubać i kombinować z zawartością screenshota. Fabiosek, Sawik i Kaczka - nie musimy się kochać, ale walczyć ze sobą też nie musimy. Temat był po prosty moją swobodną, nie-do-końca-poważną wypowiedzią i miał służyć rozluźnieniu atmosfery pomiędzy członkami grupy na tajnym, ale jak widać odniósł odwrotny skutek.

"Zagłoba to matoł i zwykły złodziejaszek z krzywionym kręgosłupem moralnym" - jak uważasz, nie zamierzam Cie uświadamiać, to wolny kraj i twoje zdanie, możesz sobie o mnie myśleć co tylko chcesz.

Nie mam nic do Kaczki, nie znam go, być może to klawy gość i niesłusznie go oceniłem, ale to co gadał ostatnio o wilkach to straszne głupoty... :D

Jestem pewien, że poza forum obrabialiście mi dupsko, ale nie wnikam w to, nie interesuje mnie to, nie sprawdzam waszego gg ( chyba nawet bym nie potrafił ), ani waszych billingów telefonicznych, ani skrzynki odbiorczej na themodders, mam co robić. To wasze głowy i możecie sobie o mnie myśleć co tylko chcecie, ale jeśli myślicie że mnie znacie, to znaczy że guzik wiecie.

Całuski, Zagłoba. 

Tyle mam na ten temat do powiedzenia. I nie mam żalu do Kelten'a, że to wyciągnął - zrobił to, co uważał za najlepsze.

 
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Nie mam nic do Kaczki
Kurwa, czyli schron mi już zbędny? :|

Zejdź ze mnie, bo cie nawet człowieku nie kojarzę. Żeś się przyjebał o jakieś wilki  :ayfkm:
 

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
kaczka - schron zbędny.
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Postuluję o zabranie Ogrodnikowi uprawnień do edytowania swoich postów. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny


Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Właśnie dlatego odpowiadając na posty Ogrodnika powinno się je cytować.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Dział: Zapowiedzi modyfikacji Temat: Gothic Rozszerzenie
Według mnie te zbroje wyglądają dobrze. Mi tam się podoba. Zbroja arcymaga wody jest git.
Dobra, ja postuluję teraz o sprawdzenie IP.....
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Bingo :D
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Dla mnie samo to już jest wystarczającym dowodem istnienia jego multikonta.
Spoiler

 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dobra dobra kaczka, na twoje IP też są dwa konta :lol2:
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Z taką różnicą, że ja przyznałem się, że takowe będzie, uprzedziłem na forum. Sawik potwierdzi, że VeroniSsia to żywa, kłapiąca bez przerwy swoim dziobem, mała, czarna, wredna kaczka, która też od czasu do czasu wchodzi na moddersy używając telefonu przez moje wi-fi xD
 

Kelten

Kelten

Gry (themodders@telegram)
posty640
Propsy514
ProfesjaKompozytor
  • Gry (themodders@telegram)

Kelten
Gry (themodders@telegram)

Postulaty
Postuluje o wydzielenie  2 ostatnich postów z tematu "Muzyka" i wrzuceniu ich w nowy temat pt: "To the moon" troche offtop zrobiliśmy a wartoby jeszcze o tej grze pogadać.
 

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Offtop tak bardzo :lol: Załóż nowy temat.
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Postuluję o sprawdzenie IP tych użytkowników w celu sprawdzenia multikonta.

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1073
Propsy217
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Postuluje o kulturę osobistą.


 

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator

inż. Avallach
Administrator

Postulaty
#3018 2014-11-05, 18:14(Ostatnia zmiana: 2014-11-05, 20:20)
Postulat spełniony, Mroczny Benalgio jest całkiem kulturalny (ciężko powiedzieć na 100%, bo niczego jeszcze nie napisał). Weź sobie trochę od niego.

@chicken - Benalgio ma IP pokrywające się z IP kilku użytkowników, ale Przemka wśród nich nie ma.

@Werewolf - ten temat jest na postulaty, usuwam. Z prywatą zapraszam na pw / do offtopu.

Lukizzz

Lukizzz

Użytkownicy
posty573
Propsy140
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Postuluję o zdjęcie części warna :)
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry