Modding innych gier > Pytania i problemy

Jak z Arcanii zrobić Gothica?

(1/1)

WasiakDevil:
Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Przejrzałem różne wątki, ale nie znalazłem takiego tematu. Przeszedłem już wszystkie części oryginalnego Gothica, korzystałem z patchów i modyfikacji. Tym razem zabrałem się za Arcanię by poznać fabułę i tej części jednak jest w niej trochę elementów, które odbiegają od poprzednich części. Stąd też zacząłem szukać gotowych modów, ale nie znalazłem ich zbyt wiele, a te które są nie rozwiązały wszystkich moich problemów z tą grą. Dlatego zacząłem samodzielnie szukać rozwiązań przez przeszukiwanie plików gry. Najpierw tradycyjnie, później po rozpakowaniu plików pak, ale i to mi nie pomogło.

Stąd też pytanie czy można to wgl zmienić, a jeśli tak, to jak to zrobić?
1. By kamera nie obracała się wokół postaci w bezruchu i w czasie walki. By trzymała się ciągle pleców, a ruch myszki by poruszał postacią. Tak jak to jest w trybie celowania z łuku.
2. Ograniczenie umiejętności stylu walki głównego bohatera na początku gry by zaczynał od prostego machania kijem/mieczem, a dopiero później nabywał umiejętności akrobatyczne jakie teraz ma od początku.
3. Zmiana położenia informacji o itemach leżących na ziemi. By nazwa przedmiotu wyświetlała się nad daną rzeczą jak nad potworami, a nie jak teraz u dołu ekranu.
4. By przycisk akcji mógł być tożsamy z przyciskiem ataku w zależności od tego czy mamy broń w ręku czy nie. By podnosić przedmioty, zagadywać ludzi itd lewym przyciskiem myszy, a broń wyciągałaby się tylko po naduszeniu spacji, a nie jak teraz gdzie dusząc LPM zaraz wyciąga broń.
5. Wiem, że jest to możliwe, ale nie wiem jak podmieniać, edytować twarze postaci.

Z góry dziękuję za pomoc

Yetem12:
Pozostaje Ci niskopoziomowa edycja kodu gry.

DawidT:
Zdradzę sekret: nawet PB nie uznała Arcanii za część Gothica, zatem nadzieje na szerszą dyskusję raczej w tej kwestii znikome.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej