[NB] Pytania odnośnie zadań i rozgrywki 57184 221

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 11.01.2021 roku

Wyświetleń 57184

Odpowiedzi 221

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Nie ma takiego miejsca, 3 to max ile przeżyjesz w normalnej walce tarczownikiem 10 nikt nie przeżyje, chociaż...

Tarczownik już w ab był bogiem  tutaj ma większy dmg bo nb zmienia przeliczniki i skalowanie obrażeń. Tarcza nie daje ci nic po za defem no i  banda perków to one właśnie dają efekt  nieśmiertelności w niektórych przypadkach no i stun z tarczy działa na bossy tak czysto teoretycznie to dało by się  10  hersztów brac na klate i ich pokonać, jak stuny dobrze z prokuja to  wykantujesz ich niby to jest tylko 5%  ale to procuje nawet z ticków krwawienia 

NB tier listy nie zmienił tylko dodał  jedna opcje extra ale wciąż:  necro,  duale,  tarcza oraz  dk pet to top tier tym gra sie wygodnie  szybko i efektywnie reszta to jest tak se  może być ale dupy nie urywa no i 2h być gównem jeszcze większym  czyli cały returning w prostym zdaniu....
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Chwila przecież pod zamkiem GD spokojnie 10 się znajdzie, nawet jest jaskinia obok gdzie jest z 5 :P
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Gdyby 2h przełamywało blokadę i zadawało jakieś extra uszkodzenia np.. -15% szybkości ruchu,ataku czy inne. Wtedy można było by uznać że ta klasa jest dobra, szkoda że nie przyłożyli się do tego bardziej. Na tle innych klas rzeczywiście wygląda to słabo. 1h dostał tarczę, nawet głupie szpady przebijają zbroje. Co mnie w sumie śmieszy, bo szpady nigdy nie były do penetracji zbroi, bardziej właśnie 2h powinny mieć ogromną siłę przebicia zbroi. Szpady powinny mieć ogromny zasięg jak na 1h. Pod zręczność spokojnie można wprowadzić coś w stylu niskiego % na finishery, dzięki którym można zabić wroga jednym efektywnym ciosem. Oczywiście nie będzie to działać na bossy, tylko spory dmg by im wszedł. Wszystko to po to, żeby umilić rozgrywkę, która z reguły jest monotonna i potrzeba dużo czasu na wyczyszczenie map, które są do siebie podobne. Nieumarlaki w R.2.0 to normalka z 60% gry XD
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Problem w NB dotyczy tylko 2h który jest gównem i to z powodu zmian przeliczników, co potwierdzają testy 1h  solo zadaje większe obrażenia od 2h  co ciekawe 1h+ tarcza dostaje kare 15%  do dmg z tytułu walki tarcza nawet z ta kara 1h+tarcza wciąż zadaje większe dmg niż 2h  konkluzja jest prosta  po co grac 2h? dla większego zasięgu bo tylko to oferuje, skoro tarcza daje bycie bogiem w wielu sytuacjach w grze.

Nie mowie ze w NB dali dupy, bo wiele rzeczy jest poprawionych, jasne biżuteria z jarka  zdefiniowała grę na nowo, przez  fakt ze  nauka mian stat zawsze jest 1:1 powoduje ze teraz  grając  czymkolwiek w zwarciu i tak idziemy w defa, bo to się po prosu opłaca, bo limit main stata i tak osiągniemy
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
To już chyba nawet nie chodzi o fakt że 2h jest gównem. Tylko o to, że kompletna wyjebka w tą klasę i brak jakichkolwiek zmian. Tak jak by ktoś kompletnie ktoś olał temat 2h i nie zrobił nic, by ta klasa miała jakieś plusy z posiadania 2h broni. Szkoda, tym bardziej że 2h wygląda kozacko w późniejszych rozdziałach. Rzecz jasna idzie ukończyć grę na 100% z 2h, ale ktoś grający przedtem 1h i nagle przerzucając się na 2h odczuję na tyle wielki dyskomfort, że nawet może porzucić grę. To tak jak byś jechał autem które rozwija prędkość 300km/h a później przesiadł się do seichento XD
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Foytaz

Foytaz

Użytkownicy
posty55
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Jeśli zapomniałem uratować orka w 1 rozdziale da się jakoś później to odkręcić czy amen w pacierzu?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
 

Foytaz

Foytaz

Użytkownicy
posty55
Propsy1
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Jeśli kojarzę to tak z 5 questów mi odpadło z MO?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Jeśli ci tak bardzo potrzebne te 5q to tak
 

Subuki

Subuki

Użytkownicy
posty163
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam.
Gdzie ja znajdę jakieś inne kusze oprócz tych u Hakona i kuszy dragomira?Wydaje mi się że strasznie ograniczyli dostęp w 1 rozdziale.
 

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Dla najemników u Khaleda coś będzie, najlepsza opcja jest spuścić baty paladynom pilnującym przejścia do GD to będziesz miał dobra kusza.
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Niezłe kusze maja też bandyci, albo ci słabi orkowie zwiadowcy.
 

Subuki

Subuki

Użytkownicy
posty163
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam ponownie !
Ubijając określoną ilość potworów dostałem plus 3 do punktów życia, jeżeli dobrze pamiętam było to za scierwojady oraz wilki.

Są jeszcze przy innych potworach takie bonusy?
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Witam ponownie !
Ubijając określoną ilość potworów dostałem plus 3 do punktów życia, jeżeli dobrze pamiętam było to za scierwojady oraz wilki.

Są jeszcze przy innych potworach takie bonusy?

Gobliny dają zręczność, Jaszczuroczłeki dają + posługiwania się 1h tak z głowy ci napisałem. Coś jeszcze dawało siłę chyba, ale nie pamiętam co. Do 2h nie spotkałem się z bonusem za zabijanie potworów. Dotyczyło to starego AB w NB nie wiem jak jest, ale jestem pewny że jeszcze coś tam wyskubiesz za potwory, o ile tego nie zmienili.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Tizgar

Tizgar

Użytkownicy
Marian "Menda" Pazdzioch
posty4625
Propsy1116
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
  • Marian "Menda" Pazdzioch
Wszystko co jest w bestiariuszy daje bonusa  większość daje o tym info ale nie wszystko, jedynie  nieumarly demoniczny ork  nie daje bonusa z tego co jest w bestiariuszu, jak to rozpoznać a no bardzo prosto jak coś ma 4 wpisy  to znaczy ze bosnus został przyznany.

Bonusy do walki sa uzależnione  od tego czym zabijamy/czego więcej mamy itp to nie jest stale 
 
Każdy mój post to moje własne zdanie na dany temat, i każdy ma prawo się z nim nie zgodzić.
Przyjaciół miej blisko, ale wrogów jeszcze bliżej.
Nic nie jest prawdziwe, wszystko jest dozwolone.
I was dreaming, about gold.
Jeśli czegoś nie rozumiesz to zaneguj to, tak najłatwiej nie wyjść na idiotę, ale tylko idiota neguje dwa razy to samo.
Prawda objawiona: Umiesz liczyć ? licz na siebie, twoje szczęście innych jebie.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
A czy przypadkiem nieumarly demoniczny ork nie jest uznawany po prostu za orka i bonus jest liczony jak za zwykłych orków?

Tzn chyba gra traktuje ich jako odmianę orków :P ( chyba )
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
Cytuj
nieumarly demoniczny ork

Nazwa trochę przesadzona jak cała ta modyfikacja.. Można ich uznać za odmianę nieumarłych. Nie pamiętam już jak powstali nieumarli orkowie, ale chyba za sprawą klątwy śniącego no i po prostu już jako opętani orkowie nie mogli opuścić tego świata. Czyli niczym więcej nie różnią się od zombiaków i szkieletów, są też podobnie wkurwiający.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

Subuki

Subuki

Użytkownicy
posty163
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam ponownie !
Ubijając określoną ilość potworów dostałem plus 3 do punktów życia, jeżeli dobrze pamiętam było to za scierwojady oraz wilki.

Są jeszcze przy innych potworach takie bonusy?

Gobliny dają zręczność, Jaszczuroczłeki dają + posługiwania się 1h tak z głowy ci napisałem. Coś jeszcze dawało siłę chyba, ale nie pamiętam co. Do 2h nie spotkałem się z bonusem za zabijanie potworów. Dotyczyło to starego AB w NB nie wiem jak jest, ale jestem pewny że jeszcze coś tam wyskubiesz za potwory, o ile tego nie zmienili.
A coś co daje hp bo gram na koszmarze więc staram się łapać co tylko mogę.
 

Sorfarius

Sorfarius

Użytkownicy
EroSennin!
posty459
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • EroSennin!
@Subuki Czyli pewnie ze żywotnością problem? Z hp nie zrobisz za dużo, musisz ubijać co dasz radę i szukać potek na hp, robić kompoty i wina z serc demonów, będzie ich trochę i wystarczają ledwo na przejście gry. Jeśli grasz pod 2h lub duale to będziesz miał spore problemy z nie którymi bossami. Potki + uniki oraz wykorzystywanie wad AI pozwoli ci jakoś przetrwać. Większość przeciwników będziesz musiał zabijać pojedynczo lub w max 2-3 grupach. Dość niewygodnie mi się grało, to dodałem sobie hp kodem. Około 10k wystarczyło mi już w 4R na komfortową rozgrywkę bez spiny, ale jednocześnie nie tak łatwo by było nudno. Po prostu idealnie mieć 10k hp w 4R i wątpię byś tego dokonał na Koszmarze. Zwróć uwagę ile moby mają hp a ile ty masz, dojdziesz może do pewnych wniosków. No chyba że grasz magiem lub łucznikiem to mogę tylko powiedzieć że dasz sobie radę w każdych warunkach i tu niskie hp nie boli.
 
Nie wierzę w żadnego Boga, bo nie muszę. Życie mnie nauczyło że w życiu liczą się dwie wartości, więzi i marzenia.
Kosmos jest ogromny, a my jesteśmy tylko pyłkiem na tle miliardów innych istot żywych, bo sądząc że jesteśmy jedyną inteligentną cywilizacją z jednym słusznym Bogiem we wszechświecie, tylko dajecie oznakę ogromnej ignorancji i głupoty.

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
Cytuj
nieumarly demoniczny ork

Nazwa trochę przesadzona jak cała ta modyfikacja.. Można ich uznać za odmianę nieumarłych. Nie pamiętam już jak powstali nieumarli orkowie, ale chyba za sprawą klątwy śniącego no i po prostu już jako opętani orkowie nie mogli opuścić tego świata. Czyli niczym więcej nie różnią się od zombiaków i szkieletów, są też podobnie wkurwiający.

Nie o to mi chodziło... nie o lore.
Tylko o mechanike, że gra traktuje tych demonicznych orków jako zwykłych orków albo szkielety i przyznaje bonus od zabicia iluś tam.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry