Modding innych gier > Pytania i problemy

Pytania wstępne /Twierdza Krzyżowiec

(1/2) > >>

ŚwiątynnyPełzacz:
Dzień dobry,
Od dłuższego czasu miałem się zająć moddingiem czegokolwiek. Pierwszą rzeczą był oczywiście Gothic, czy M&B. Miałem plan na
obie modyfikacje, do Gothica dość szczegółowy, ale zdecydowałem, że nie będę tego robić, bo strasznie dużo z tym roboty. Moim celem była modyfikacja, która nie byłaby dość czasochłonna i dawałaby wymierne efekty. Ostatnio (w zasadzie kilka miesięcy temu) nabawiłem się "łokcia tenisisty" co znacznie zawęziło wachlarz gier komputerowych, w które mógłbym grać i skierowało w stronę pewnej gry, która nie wymagała skomplikowanych ruchów myszką - Twierdzy Krzyżowiec. W zasadzie od czasu do czasu w nią grywałem, podobnie jak w Gothica, może nawet więcej (mimo to, cały czas mnie zaskakuje :) ).

W Twierdzy Krzyżowiec jest pewna postać, do której żywię pewną sympatię. Chodzi mi tu mianowicie o Marszałka [Sir Długoręki (Twierdza Krzyżowiec) Sir Długoręka*(Twierdza)]  Podczas jednej z kilku misji ze "Szlaku Krzyżowca" natknąłem się na Marszałka i mimo, że był dość uciążliwy to nie był wybitny jak przystało na weterana wojen co było jednym z powodów "natchnienia" do zrobienia tej modyfikacji. Druga rzecz, która mnie denerwuje w Twierdzy Krzyżowiec to, że przeciwnicy-boty na początku są uciążliwi, ale kiedy się ich wyczeka okaże się, że są słabi w planowaniu czegokolwiek i bardzo szybko wytracają swoich żołnierzy, którzy są masakrowani przez moich kuszników i/lub łuczników. Ostatnią rzeczą jest to, że bardzo szybko kończą rozwijać swój zamek, wobec tego, pokonanie ich w późniejszych fazach gry jest banalnie łatwe.

W taki mniej więcej sposób wyglądają moje powody do stworzenia modyfikacji. Wobec czego jej nie robię? Odpowiedź jest bardzo prosta, jest to bowiem mój debiut na polskiej "scenie modderskiej" wielu rzeczy nie wiem, ale na początek zacznijmy od kilku podstaw:
 1. Czym jest Twierdza Krzyżowiec HD? Chodzi mi tutaj o to, jakie są dokładnie różnice pomiędzy tymi produkcjami. Czytałem kilka artykułów na jej temat jednak są niejednoznaczne. Czy Twierdza Krzyżowiec HD to Twierdza Krzyżowiec poddana bardzo delikatnej modyfikacji czy bardziej Twierdza Krzyżowiec Extreme? Słyszałem, że w Twierdzy Krzyżowiec HD ograniczenie maksymalnej ilości jednostek praktycznie nie występuje oraz są tam pewne "nowe opcje wspomagające rozgrywkę". Jak dla mnie brzmi to bardzo jak Twierdza Krzyżowiec Extreme. Oczywiście zakładam, że są tam kampanie i tak dalej, ale podejrzewam, że rozgrywka może wyglądać jak w Twierdzy Krzyżowiec Extreme, co mnie martwi. O ile podoba mi się brak ograniczenia jednostek, to możliwość zbombardowanie przeciwnika kamieniami, strzałami czy czymkolwiek innym jest dla mnie czymś co zaburza rozgrywkę i można się tym pobawić dla rozluźnienia ale na dłuższą metę jest to nużące.  Wiem też, że zostały dodane nowe mapy do trybu potyczki.
2. Czy, żeby móc zmodować grę potrzebuję płyty? Chodzi mi o to, że nie mam na razie gry ani na Steam, ani płytki z grą. Obawiam się jednak, że nie da się zmodować gry mając do dyspozycji jedynie grę z klucza Steam XD (to wszystko mówi wiele o moim zaawansowaniu w tym temacie).

Powiem teraz krótko o moich dalekosiężnych planach.
1. Ulepszenie Marszałka.
2. Ulepszenie zamków wszystkich bohaterów. Teoretycznie miałoby to determinować rozwój zamków botów w bardzo późnych fazach gry, jednak w miarę rozwoju gry, tempo rozwoju zamków by zwalniało.
3. Jeżeli to możliwe - stworzenie mocnych oblężeń botów. Obecnie boty przez praktycznie całą grę wysyłają te same oddziały co nie daje zamierzonego efektu. Po pewnym czasie, gracz uodparnia się na ataki, wobec tego boty stają się niegroźne.
4. Zapewne bardzo trudne do zrealizowania - nie jest to priorytet: użycie w grze pewnych nieużywanych cytatów, ewentualne ulepszenie inteligencji jednostek. Jak mówiłem wcześniej - nie mam żadnego doświadczenia w tym temacie więc mógłbym nie podołać.
5. Stworzenie własnego, dodatkowego Szlaku Krzyżowca. Warunkiem wykonania tego jest wykonanie pierwszych dwóch, może trzech punktów.

Tak więc plany są ambitne, mam nadzieję, że uda mi się je zrealizować.
Niech Innos ma Was w swojej opiece :PPS:* Zastanawiam się czy może być też "Długaręka". Kiedy to piszę, jest to podkreślone na czerwono. Wydaje mi się, że mogłoby to bazować na podobnej zasadzie co Rzeczpospolita i Rzeczypospolita.
M: Długoręki Długoręka Długaręka
D: Długorękiego Długoręki Długiejręki
C: Długorękiemu Długoręce Długiejręce
Tak dla przykładu ;3 Jak się mylę to mnie poprawcie. 

Tizgar:
Modding jako taki do Krzyzowca nie istnieje lecz istnieje pewien patch który zmienia założenia gry itp ( w skrócie mocno ja ulepsza )
https://github.com/Sh0wdown/UnofficialCrusaderPatch/releases
to rozwiąże cześć twoich problemów takze i tam być może uzyskasz więcej informacje na temat możliwości "moddingu"

ŚwiątynnyPełzacz:
Dzięki,
Co rozumiesz przez to, że modding "jako taki" do Krzyżowca nie istnieje?

*Odniesiesz się także do charakterystyki Twierdzy Krzyżowiec HD?

Tizgar:
A co można rozumieć? porównując do innych gier to może jak jeden mod wychodzi raz na 3 lata to jest ok  gdzie to i tak od czasów wyżej wspomnianego patcha nie ma sensu. Społeczność twierdzy nie jest jak społeczność gothica mimo ze jest w ilości taka sama lub nawet większa nie skupia się w żadnym zakresie na moddingu.

Wiesz 2 minuty w google dało by ci odpowiedz, to jest po prostu ta sama kropka w kropke twierdza krzyżowiec tylko dostosowana do  nowych systemów i rozdzielczości jak sama nazwa wskazuje, no i z patchowana do ostanie wersji czyli 1.41. W pakiecie mamy tez extreme ale jego odpalamy osobno, możemy nawet nie wyrazić zgody na jego instalacje jak chcemy. 

ŚwiątynnyPełzacz:
Kropka w kropkę? Chodzi mi o to, że kiedyś widziałem film gdzie była nowa mapa, nowa w porównaniu do Twierdzy Krzyżowiec, tej zwykłej. W wielu miejscach było powiedziane, że limit został zwiększony tak jak w Extreme do 10000 jednostek. To nie jest żaden zarzut względem Ciebie, jedynie próba doprecyzowania. I tutaj ostatnia rzecz XD Czy idzie zmodować jakąkolwiek grę kiedy ma się jedynie klucz dostępu na Steamie? XD Z góry dzięki ;3

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej