Tworzenie paczek, kompilowanie skryptów 2653 2

O temacie

Autor Rynezian

Zaczęty 2.08.2008 roku

Wyświetleń 2653

Odpowiedzi 2

Rynezian

Rynezian

Użytkownicy
posty15
  • Użytkownicy
Witam! Chciałbym na początku nadmienić, iż jestem totalnym n00bem, więc proszę o całkowitą NIE wyrozumiałość. Nie miejcie litości i wytknijcie co robię źle.

No więc tak: Dzisiaj zrobiłem NPC, da się go wywołać przez konsolę. Wsadzam go do Startup.d pod kodem:

Wld_InsertNpc    (Sully,       "START");

Wstawiłem to na końcu. No i tu pierwsze pytanie: Dlaczego NPC nie ma w danym waypointcie? (Start)?. Zrobiłem do niego dialog, nie ma błędów. Kompiluje skrypty, niby wszystko git, ale ciągle nie ma dialogu, ani npc w danym waypointcie. Kompiluje drugi raz, znowu nic. A więc nasuwa się drugie pytanie: Co mam zrobić, żeby działało? Tworzyć paczkę? No i tu natomiast automatycznie pojawia się pytanie numer 3. Jak tworzy się paczkę z modem? Oczywiście, ze skryptami, bo paczkę z teksturami już tworzyłem, udało się bez problemu, aczkolwiek z teksturami już nie. Jeśli to w miarę możliwe, proszę o tutorial krok po kroku.
Dziękuję za przeczytanie moich wypocin, i w miarę możliwości proszę o pomoc. Zarazem przepraszam za zadręczanie światłej społeczności moderskiej, pytaniami "N00 bus pospolitus"  ;p
 
...Wkrótce wyrośniemy także z wojen, które są w gruncie rzeczy pojedynkami narodów... gwałt rodzi tylko nowe gwałty ze strony człowieka, na którym został popełniony; Miłość natomiast rodzi miłość...



   Lew Tołstoj

Znag
  • Gość
1.W startupie powinieneś wstawić nie Wld_InsertNpc (Sully, "START");  , tylko Wld_InsertNpc (Instance npc, "waipoint");   Zresztą na ten temat są na tym forum tutoriale.
2.Na temat tworzenia paczek z modami jest ..i tu zaskoczenie....tutorial
http://themodders.org/index.php?showtopic=1670
 

Rynezian

Rynezian

Użytkownicy
posty15
  • Użytkownicy
1. Instance NPC to Sully  ;p  Nie dawałem mu żadnych numerów gildii i innych takich, bo to tylko ćwiczenia, i chcę po prostu móc go szybko i bez problemowo wywołać :)  
2. Dziękuję bardzo, i przepraszam za moją głupotę. Przeszukiwałem całe forum, a jednak...
W każdym razie dzięki :)
 
...Wkrótce wyrośniemy także z wojen, które są w gruncie rzeczy pojedynkami narodów... gwałt rodzi tylko nowe gwałty ze strony człowieka, na którym został popełniony; Miłość natomiast rodzi miłość...



   Lew Tołstoj


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry