Skrypt dla skórowanie gadów w Rozdziale 1 (Myśliwy Gaan) [GOTHIC II Noc Kruka] 1934 2

O temacie

Autor Elligon

Zaczęty 10.06.2017 roku

Wyświetleń 1934

Odpowiedzi 2

Elligon

Elligon

Użytkownicy
posty38
Propsy18
Profesjabrak
  • Zbanowany
Siema.

Mam angielską wersję Gothic II Gold z GoGa, potraktowaną wersja raportową 2.6, PlayerKitem v2.8 i SystemPackiem 1.7. To jest wersja na pierwszym komputerze; na drugim mam polską wersję z CD-Projekt, ModKit 2.6 i patch 2.6a do niego, PlayerKit v2.6f, zero SystemPacków. To tak słowem wstępu.

Zdekompilowałem GOTHIC.DAT za pomocą Sourcera v3.15, w obu przypadkach bez błędów.

Dodałem odpowiednie funkcje do skryptu Gaana, bazując na tych of Alligatora, odpowiednio zmieniając nazwy funkcji na nowe, unikalne, żeby obyło się bez konfliktów.

W obu przypadkach parsowanie skryptów przebiegło z zerową ilością komplikacji (wkleiłem wszystko do katalogu _WORK w instalacjach Gothica II); czy to za pomocą GothicMod_Starer.exe w wersji angielskiej z zaznaczoną funkcją "Reparse Scripts", czy to w wersji polskiej bezpośrednio za pomocą Spacera2.

I tutaj dochodzimy do sedna problemu: dostaję błąd Access Violation za każdym razem kiedy chcę się nauczyć tego skórowania od Gaana. Wyłączyłem D.E.P. w Windowsie, lecz mimo tego wciąż się pojawiał. Usuwając te moje dodatki, po ponownym zreparsowaniu skryptów - wszystko działa.

Od siebie dodam, że po dopisaniu Bosperowi opcji skupowania skór gadów - działa ona bezproblemowo.

Dziękuję za pomoc z góry.

PS. W samouczkach i wyszukiwaniu nigdzie nie spotkałem się z tym problemem (w przypadku pozytywnej kompilacji skryptów).
 

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Untersturmfuhrer
posty2143
Propsy1151
ProfesjaProgramista
  • Złote Wrota
  • Untersturmfuhrer
Jakiegoś log'a posiadasz? Lub pokaż skrypt dialogu. Trochę to dziwne... nie zaszkodzi też Screen okna AV.
 

P.S A Splash w szafie i nie ma psychy by mi dać bana.

Elligon

Elligon

Użytkownicy
posty38
Propsy18
Profesjabrak
  • Zbanowany
W porannym przypływie inspiracji, postanowiłem zrobić to inaczej. Wyprułem GOTHIC.DAT z Przeznaczenia, aby podejrzeć jak oni to zrobili za pomocą tego programu.

Teraz wszystko działa jak powinno i nie mam już AV. I chyba wiem czemu - chciałem dodać pozyskiwanie doświadczenia w swoim skrypcie za każdą skórę, a w tym celu wkleiłem część skryptu od Bustera.

Wniosek: nie wklejajcie skryptów ze zmiennymi, które mogą się nie zainicjować wraz ze startem gry.

Dzięki za pomoc, Simekk; było trzeba popatrzeć na log z zSpy'a. Temat do zamknięcia.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry