Gothic 1 a nowy gracz 1799 5

O temacie

Autor covr

Zaczęty 7.03.2017 roku

Wyświetleń 1799

Odpowiedzi 5

covr

covr

Użytkownicy
posty1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej,
Jedyny Gothic w jakiego grałem to trzecia część, zbliża się mój urlop więc chciałem po raz pierwszy pograć w pierwszą część sagi. Zależy mi na tym, żeby pograć w jak najbardziej kompletną, trudną i rozwiniętą wersję gry. I jeśli przy okazji gra będzie wyglądała lepiej niż w 2001 roku to byłoby super.
Póki co uruchomiłem grę z paczem 1.08k,+player i system kit+najnowszą wersją DX11 moda. No i wypróbowałem któraś paczkę tekstur, chyba Freddie Texture pack, albo coś o podobnej nazwie. Nie jestem jednak zadowolony ponieważ dosyć często gra się wykrzacza i pozostaje mi tylko czarny ekran :/
Jakie modyfikacje i pacze polecacie do gry? Z góry mówię, że interesuje mnie jednorazowe przejście gry, nigdy nie uruchamiam gier po uprzednim przejściu (zatem rada - najpierw włącz vanillę a później pograj z modami - odpada).
Dzięki.
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem

Duke Nukem
Gry (themodders@telegram)

Gothic 1 a nowy gracz
#1 2017-03-07, 21:23(Ostatnia zmiana: 2017-03-07, 21:41)
Gothic Edycja Rozszerzona, ponieważ jest rozbudowana, nie wprowadza zamieszania w lore i wprowadza wiele ciekawy zadań czy innowacji no, i niedługo będzie miała dubbing. MT robi misz masz na dzisiejsze czasy, ale jak dla mnie i tak jest dobry a szczególnie w tym 2009 torku. W LZGD trzeba być ostrożnym bo niektóre zadania są pokitrane, a GoldenMod jest mały, a chyba chciałbyś coś większego. Jeszcze dobry jest Świat skazańców który daje możliwość typu zostania Magnatem lub Guru (w ER możesz zostać Guru, magnatem nie da rady - bo nie byłoby to zbyt zgodne z lore) i też rozbudowuje dodaje wiele wątków tak jak w ER, ale ma też mniej zadań i mało innowacji.

Gra Ci się wykrzacza, bo DX11 ma optymalizacje tak lipną, że szkoda gadać. Szczególnie gdy pada deszcz wtedy to w ogóle mogiła.

A i zainstaluj GMDK + polskie skrypty - one niwelują crashe z samego moda i gry, ale nie te wywołane przez DX11.
 
 

Draks

Draks

Użytkownicy
Gothic 2 Nowy porządek
posty1714
Propsy766
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Gothic 2 Nowy porządek
Ale pobugowana jest ER bardziej polecam Mroczne Tajemnice wersję 2.02 ;)
 

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3699
Propsy4862
NagrodyVV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Ja osobiście nie uswiadczylem bugów w ER. Grało mi się bardzo dobrze aż do samego końca.
 

Dota

Dota

Użytkownicy
Pinkie Pie
posty68
Propsy84
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Pinkie Pie
Moim zdaniem to czy chcesz zagrać w tą grę raz, czy kilka razy, nie ma tu znaczenia. Jeśli zamierzasz przejść Gothica po raz pierwszy, to graj w podstawową wersję, ewentualnie z jakimiś modami graficznymi. Mody rozwijające fabułę napsują Ci krwi. Dlaczego tak sądzę?
Wiele z tych modów zakłada, że gracz ma oklepaną podstawkę i scenarzyści często zakładają, że dialogi będą oczywiste i zrozumiałe. Owszem, tak jest, ale dla kogoś kto zna grę na wylot. I nie ujmuję tu żadnej modyfikacji, bo większość z nich to kawał dobrej roboty, ale dla fana serii, a nie dla kogoś kto gra pierwszy raz. Te wszystkie dodatkowe misje bez dubbingu, nie do końca zrozumiałe i czasami pobugowane sprawią, że odechce ci się grać w tą grę bardzo szybko. Nieme kwestie dialogowe ujmą ci klimatu, a i tak nie docenisz w większym stopniu pracy w nie włożone, bo to po prostu będzie dla ciebie coś nowego, jak cała gra.
Konkluzja jest taka - jeśli masz grać pierwszy i ostatni raz, to graj w czystego Gothica, ewentualnie DX11 i jakieś tuxturepacki plus Systempacki itp. żeby gra była stabilna. I nic poza tym. Mody są dla ludzi, którzy pasjonują się serią i jeśli nie zamierzasz nigdy do tej gry wracać, to granie w nie mija się z celem.
 

Qwaser

Qwaser

Użytkownicy
posty11
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Polecam ci najzwyklejszą podstawkę bez żadnych dodatków jak na początek.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry