Gothic II NK Edycja Rozszerzona 73018 211

O temacie

Autor Ryszard

Zaczęty 16.02.2017 roku

Wyświetleń 73018

Odpowiedzi 211

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
No to jak już mamy trzymać się zasad tak by było okej, żeby nikomu nie przeszkadzało: to przestańcie już offtopować, bo nie od tego jest ten wątek.

Napisałem tak długi komentarz bo po czytaniu całego wątku tutaj, jak i wszystkich postów na innych zapowiedziach i na fanpage ich zebrało mi się trochę na przemyślenia i chciałem to napisać w jednym poście.

Wybaczcie, że nie napisałem tego krótko i zwięźle, ale pisałem to co mi naszło na serce chcąc się włączyć do dyskusji. I okej skoro wam to tak przeszkadza to przepraszam i postaram się lepiej formatować tekst. Happy?

Możemy zakończyć ten offtop bo to się bez sensu robi. Czepneliście się o coś co w kontekscie całej dyskusji nie ma sensu.
 

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Świetnie wyrażona opinia według mnie @Anoax , co do mikstur czasowych już wyjaśniam. Ognista furia miała mieć animację podmuchu ogniem o miecz jednak potem przyszedł pomysł na czasowe zwoje. Co do uszkodzonych zbrój to tylko zabieg kosmetyczny, występujący u konkretnych postaci. Co do zmienionych elementów to będzie ich kilka, może się jeszcze wiele zmienić ale przebudowa statystyk jest konieczna ze względu na inne ułożenie atrybutów z nowymi itp.
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Czyli mam rozumieć taki Andre czy Hagen którzy są paladynami od bardzo długiego czasu będą mieli taką zbroję?

Co do zwojów, to jak miałoby to działać? znaczy używasz jakiegoś czaru który ma pewną animacje i nagle twój miecz ma efekt podpalenia? Sam pomysł z czasowymi dodatkowymi obrażeniami/efektami jest okej. Np.: Mikstura która by czasowo zwiększała siłę i zadawalibyśmy więcej obrażeń, ale napisane w jakiś zrozumiały sposób, np.: piszę +20 obrażeń. Ale co do podpalenia? Możnaby było powiedzmy coś w podobie mikstury - po prostu byłaby animacja wylewania jej na miecz i podpalania przez beziego. :)

Jeśli mogę spytać, jakich nowych atrybutów możemy się spodziewać?
 

R4zor

R4zor

Użytkownicy
posty456
Propsy141
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Czyli mam rozumieć taki Andre czy Hagen którzy są paladynami od bardzo długiego czasu będą mieli taką zbroję?
Wydaje mi się, że raczej podniszczone zbroje to dla ludzi Garonda w Górniczej. Tam muszą ciągle bronić się przed orkami, natomiast paladyni stacjonujący w Khorinis nie mają takich "rozrywek". Poza tym mają dostęp do różnych dóbr itd; więc mogą spokojnie polerować, czyścić swoje zbroje. :)

Ale co do podpalenia? Możnaby było powiedzmy coś w podobie mikstury - po prostu byłaby animacja wylewania jej na miecz i podpalania przez beziego. :)
Za długo trwałaby animacja, moim zdaniem. Wyobraź sobie, że za każdym razem Bezi wylewałby na miecz miksturkę i podpalał. W tym czasie oponent mógłby np. zmienić rutynę, podejść kawałek. Zauważyłby naszego bohatera i koniec. Wrogi npc szykuje się do uśmiercenia herosa, a Bezi dopiero zaczyna podpalać broń. xD

Oczywiście to tylko moje domysły, nie wiem co planują twórcy moda w tych kwestiach. :D

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Z tymi zbrojami to nie taki zły pomysł... Chociaż... i tak wydaje mi się trochę... przesadzony? fani gothica są przyzwyczajeni do wyglądu zbroi paladyna...

Co do tej animacji... może? ale zauważ, że czegoś takiego używa się... chwilę przed pójściem gdzieś bo to jest czasowe. W sumie można by było zrobić coś w stylu smarowania mieczy smarami tak jak w Wiedźminie, ale nie wydaje mi się żeby chcieli coś takiego zrobić, w końcu to ma rozszerzać G2 a nie zmieniać tą grę w Wiedźmina.
 

LenikTeam

LenikTeam

Użytkownicy
posty22
Propsy3
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Jak mod wyjdzie napewno pogram bo wygląda świetnie :)
 

Anoax

Anoax

Użytkownicy
Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
posty34
Propsy12
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie ma sensu przejmować się czymś na co nie ma się żadnego wpływu
Co tu taka cisza? Czemu nikt nic nie pisze? :/
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
Propsy422
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Co tu taka cisza? Czemu nikt nic nie pisze? :/

Z tego co wiem przenieśli się na forum Bractwa Gothica i też umieszczali ankiety na swoim FB jak i mają swoje własne forum tak, że ten.
 
 

Matiszp

Matiszp

Użytkownicy
Bisacodyl
posty10
Propsy7
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Bisacodyl
Co tu taka cisza? Czemu nikt nic nie pisze? :/

Z tego co wiem przenieśli się na forum Bractwa Gothica i też umieszczali ankiety na swoim FB jak i mają swoje własne forum tak, że ten.
Owszem, teraz pracujemy na forum BG, co nie znaczy, że nie można śledzić postępów w modyfikacji  :lol:.
Wszelkie informacje zamieszczamy na naszym FanPage'u oraz na Bractwie Gothic'a
 
Splash zajmuje się multiplayerami do Gothica. Nie przestawajcie zawracać mu tym głowy.

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
To w ramach informacji: Jeśli tutaj nie będą pojawiać się jakiekolwiek informacje o postępach z prac, to w końcu temat trafi do archiwum.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Właściwie to to nasze forum to teraz bg, nie odchodząc od konkretów pojawią się nowe materiały dzisiaj  23:00, @Simen ma rację w końcu od dawna nic tu nie wrzucaliśmy.

Post połączony: 2017-04-28, 23:26
Aktualizacja zapowiedzi:
Gothic II Noc Kruka Edycja Rozszerzona










Opis Addona




Jeden człowiek, odmienił losy wielu setek... Bezimienny powraca, po upadku bariery wiele się zmieniło. Uwolnione ugrupowania bandyckie wdarły się na wcześniej dotąd spokojne terytoria. Pojawiają się kolejne złowieszcze i potężne kreatury z wymiaru Beliara. W tym jedne z najbardziej odrażających gadzin - Smoki. Orkowie zyskują znaczną przewagę i przejmują okoliczne terytoria wraz se swoimi wodzami. Paladyni - wierni rycerze płyną do Khorinis, gdzie po drodze stoczyli ciężki bój z piratami. Przewaga zła jest znacząca, tym razem przygoda wydaje się być trudniejsza i bardziej tajemnicza. Nowe porządki stawiają bohatera przed nowymi wyzwaniami. Odkryj na nowo wyspę Khorinis jak i jej oblicza, eksploruj nowe terytoria jak i te znane w trochę ulepszonej odsłonie. Wgłąb się w nowe tajemnice jak i opowieści fabularne. Poznaj stare i nowe twarze a także korzystaj z dodatków takich jak nowe uzbrojenie, pomniejsze mechaniki, nowe gildie, wcześniej niespotykane dodatki, klimatyczny soundtrack , oraz kilka drobiazgów takich jak cutscenki.


Opisy Punktowe


Nacisk na fabułę - Modyfikacja głównie skupia się na części fabularnej, czyli tu główną rolę grają kwestie dialogowe, wątki fabularne, zadania i postacie , staranność jest aby były różne charaktery osobowości, różne ugrupowania i gildie, także donośny i miły w słuchu dubbing. Będą też dialogi w kilka osób :D.

Nowe obszary - Zostaną dodane obszary, które zawierają nowe zadania, npc, soundtracki, potwory, Przewidywane są: wyspa rozbitków, podziemne kanały, obóz na bagnie w GD, stara kopalnia

Nowe mechaniki -
Również w tym modzie nie zabraknie nowych i usprawnionych mechanik, niektórych dobrze już znanych z kilku modów ale też nowe.

Dodatkowe opcje - Będą istnieć nowe opcje konfiguracyjne gry jak i trochę polepszone tekstury.

Gildie i ich wpływ na grę - W modyfikacji będą nowe gildie poboczne i główne, które są różne i także piraci się dzielą na dwa ugrupowania, będą buntownicy, najemnicy orków, kusznicy miejscy, myśliwi , Bandyci. Również zostaną rozbudowane już dostępne takie jak: łowcy smoków i gildia złodziei. Dziękij temu znaczenie niektórych postaci wzrośnie i wydłuży się czas gry.

Reputacja - System reputacji został zaczęty w mieście, opiera się on o ilość punktów do danego statusu w danej społeczności, co skutkuje np: Jak jest za niska ilość punktów reputacji to ktoś z nami nie porozmawia lub gdzieś nas nie wpuszczą, miejąc ujemną reputację nie jesteśmy mile widziani, reputacje odrabia się w przypadku miasta u Lorda Andre, gdzie też można zapytać co sądzą o nas mieszkańcy miasta, można u niego odrabiać reputację jeśli mamy taką potrzebę (oczywiście ujemną), punkty dostajemy za np: wykonanie zadania, dobre zagadanie do npc itp... Jest póki co pomysł że za reputację poniżej 180 puntów nie zostaniemy wpuszczeni do miasta, a jak to uczynimy to nas zabiją chyba że trzeba będzie zapłacić 10000 sztuk złota.


Nowe bronie niektóre zrobione oryginalnie , pancerze, *Wyrabianie hełmów* + hełmy zakładane osobno i animacja podnoszenia i zakładania żuchwy u palladyna :D, lepsze efekty, więcej przedmiotów, kołczany, duale, potiony czasowe oraz wiele wiele więcej.





Postępy pracy przedstawiają następujące screeny:
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler
Spoiler

!Uwaga! Wiele tekstur może jeszcze ulec zmianie, te screeny przedstawiają tylko częściowy postęp
 

Ryszard

Ryszard

Użytkownicy
Carados Team
posty69
Propsy21
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Carados Team
Zaktualizowane dane dotyczące rekrutacji:
Nabór do projektu 
⚑⚐ Gothic II Noc Kruka Edycja Rozszerzona ⚐⚑





Obwieszczamy że poszukujemy nowych członków do teamu:

- Scenarzystów
-Skrypterów
-Grafików 2D
-Grafików 3D

(Aktualnie)

Przyjmiemy chętnie początkujących jak i doświadczonych modderów z chęcią stałej współpracy do końca projektu przynajmniej
Zainteresowanych prosimy o kontakt na PW ze mną/post pod owym tematem
Zapraszamy także na nasze forum:  http://bractwogothica.pl/index.php jak i na stronę modyfikacji: http://bractwogothica.pl/misc.php?page=GIINKER
Pozdrawiamy!

Pandora Team
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry