Gothic 3 Content Mod - czarny ekran 123 2

O temacie

Autor Sheckley

Zaczęty 23.12.2016 roku

Wyświetleń 123

Odpowiedzi 2

Sheckley

Sheckley

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A więc generalnie przy odpalaniu Gothica 3(Steam) przez Mod Starter pojawia mi się komunikat o jakimś teście shaderów i że może to potrwać kilka minut - klikam ok i zostaję z czarnym ekranem. Odszedłem nawet na kilkanaście minut porobić coś w międzyczasie i nic - czarny ekran dalej.

Co więcej nie da się go wyłączyć w żaden sposób, działa tylko restart...

Klikałem na "integrate" - tutaj wszystko poszło bez problemów.

Jedyny mod jaki w sumie na razie chciałem to brak muzyki podczas wczytywania gry(strasznie długo ładują mi się sejwy, myślałem że to coś pomoże - nie da się grać z tak długimi czasami ładowania...).

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty578
Propsy363
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
A więc generalnie przy odpalaniu Gothica 3(Steam) przez Mod Starter pojawia mi się komunikat o jakimś teście shaderów i że może to potrwać kilka minut - klikam ok i zostaję z czarnym ekranem. Odszedłem nawet na kilkanaście minut porobić coś w międzyczasie i nic - czarny ekran dalej.

Co więcej nie da się go wyłączyć w żaden sposób, działa tylko restart...

Klikałem na "integrate" - tutaj wszystko poszło bez problemów.

Jedyny mod jaki w sumie na razie chciałem to brak muzyki podczas wczytywania gry(strasznie długo ładują mi się sejwy, myślałem że to coś pomoże - nie da się grać z tak długimi czasami ładowania...).

Mod starter tak ma przy pierwszym uruchomieniu. Po zobaczeniu czarnego ekranu kliknij tylko enter i po dłuższej chwili (różnie, 10-25 minut) powinno pójść. Jak nie pójdzie to spróbuj może zainstalować owego moda manualnie, bez żadnego modkita (totalnie zbędne narzędzie dla Gothiczka 3 moim zdaniem)

Shader cache może też generować się poza modkitem jeśli nie masz przypadkiem (albo celowo - usuwa i generuje się nowy plik jeśli dodajemy nowe "Materials'y" do modeli) pliku "Shader.Cache" w Moje dokumenty/Gothic3 albo jeśli uruchomisz grę na innym użytkowniku windows'a niż użytkownik który gierkę instalował. Jak ci się do końca nie skompiluje ten cache, trzeba go usunąć i poczekać aż się zrobi nowy.

W sumie to lepiej pierdol tą muzyczkę w menu, niech sobie leci, nie zabieraj przyjemności uszom, lepiej "zaaplikuj" G3 Clean-Up'a - zapewniam cię że szybciej będzie gra się wczytywała i nie tylko (ale nie licz na jakieś "super-ultra-szybkie" wczytywanie, tak czy siak dalej będzie się długo wczytywać na tle innych gier, takie uroki Gothiczka trzeciego).

Także co i jak z G3CU?
Spoiler
link rzecz jasna tutej http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/1225965-Ank%C3%BCndigung-Beta-Release-Gothic3-Clean-Up próbuj v 0.9

można się bawić manualnie ale już nie pamiętam co i jak także wytłumacze jak zrobić "auto" metodę:

^ na wejście zmień język,
^ "pick G3 Data folder" wybierasz folder "Gothic 3\Data",
^ "pick empty work folder" wybierasz sobie jakiś swój byle jaki folder, np. D:\twoja_stara_nudez_hot_xxx\work",
^ pod "auto zip adjustment" wybierasz rodzaj dysku - Harddisk albo typ SSD, reszty nie pamiętam o co sie rozchodziło,
^ klikasz "machine-aided" - wszystko się zacznie robić samo (dekompresja, tweakowanie itp. , kompresja), mi to się ciągło tak od 15 do 30 minut, także cierpliwości (będzie napis completed czy cuś),
^ po tym wszystkim usuwasz wcześniej utworzony folder "work" z całą jego zawartością,

*możesz przed zabawą z G3CU utworzyć sobie kopię zapasową folderu "Data" Gothic'a 3 - po nieudanej zabawie albo jak chcesz doinstalować jakiegoś moda po udanej zabawie to ni chu chu - albo totalny reinstall albo przywrócenie kopii całego folderu "Data".

Mam nadzieję że coś pomogłem  :P

Sheckley

Sheckley

Użytkownicy
posty5
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W sumie to lepiej pierdol tą muzyczkę w menu, niech sobie leci, nie zabieraj przyjemności uszom

No właśnie naczytałem się mnóstwo tematów, iż ludzie z modem na brak muzyki podczas ładowania doświadczali szybszych czasów ładowania, a poza tym - muzyka wczytywania jest strasznie wkurwiająca, szczególnie kiedy masz jej słuchać w kółko.

Problem w tym, że w tych threadach mieli jakiś pojedyńczy plik/mod do usuwania tej muzyki, a tutaj mam tylko cały Mod Pack. Chyba go pierdzielę, nie chce mi odinstalowywać G3 jeszcze raz. Albo ruszy po clean-upie szybciej albo pierdolę tę grę - bez SSD nie da się grać.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry