Gothic 2 problem z portalami 2038 6

O temacie

Autor Kogaan

Zaczęty 24.11.2016 roku

Wyświetleń 2038

Odpowiedzi 6

Kogaan

Kogaan

Użytkownicy
Yellow color.
posty561
Propsy33
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Yellow color.
Witam mam taki problem że w górskiej fortecy zrobiłem portale i mniej więcej dobrze ale po skompilowaniu świata nie ma nieba i jest ciemno.
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czyli portale są źle. Najpewniej część świata "za portalem" jest połączona ze "światem zewnętrznym". Na youtubie był poradnik do blendera gdzie autor poświęcił na portale odcinek. Poszukaj.
 

Kogaan

Kogaan

Użytkownicy
Yellow color.
posty561
Propsy33
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Yellow color.

Kogaan

Gothic 2 problem z portalami
#2 2016-11-24, 23:15(Ostatnia zmiana: 2016-11-25, 15:03)
Właśnie z niego korzystałem.

Post połączony: 2016-11-25, 15:03
https://www.dropbox.com/home?preview=Surface.3ds udostępniam model jak by komuś chciało się zobaczyć co zrobiłem źle.
 

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po pierwsze to Twój link nie działa. Po drugie to w l'hiverze autor chyba właśnie wstawił portale do tej fortecy więc mógłbyś przekleić sobie stamtąd cały interior.

Kogaan

Kogaan

Użytkownicy
Yellow color.
posty561
Propsy33
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Yellow color.
https://megawrzuta.pl/download/5620ae5d5ef69ac06f4cc77840321510.html wstawiłem na inną stronę a jeśli chodzi o l'hiver to on ma gd z gothic2 a mi chodzi o tą z gothic 1 tylko że świat mam na gothic 2.
 

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Chyba nie rozumiesz do końca jak te portale działają. Źle je ponazywałeś. U Ciebie cała forteca jest jednym gigantycznym pomieszczeniem więc wszystkie wejścia/wyjścia muszą mieć takie same odniesienia w nazwie, a ty dałeś np. sala01, sala02, sala05. Jak chcesz tak zrobić to musisz oddzielać sale kolejnymi portalami. Poza tym prawy portal na dole przy wejściu wymaga poprawy: zewnętrzny jest zdublowany, a wewnętrznego brak. Odpal sobie model starego obozu, albo właśnie tę fortecę z lhivera i obadaj jak tam portale są zrobione.

Kogaan

Kogaan

Użytkownicy
Yellow color.
posty561
Propsy33
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
  • Yellow color.
Dobra teraz działają wielkie dzięki  :ok: , ale mam jeszcze jedno pytanie jak zrobić żeby portale miały texturę tak jak wszystkie inne np. w starym obozie bo moje są czarne.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry