Nowa strona Dziejów Khorinis 6135 31

O temacie

Autor Dark

Zaczęty 27.07.2016 roku

Wyświetleń 6135

Odpowiedzi 31

Dark

Dark

Moderator działu
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

Nowa strona Dziejów Khorinis
2016-07-27, 15:39(Ostatnia zmiana: 2016-07-27, 15:48)
Po kilku perturbacjach wraca strona moda - tym razem w wydaniu minimalistycznym i prostym. Dowiecie się z niej kilku nowych i najważniejszych informacji na temat projektu. W galerii z kolei dorzuciliśmy jeszcze kilka nowych screenów z lokacji.

http://soulfire.worldofgothic.com/

Uwaga - zarówno artykuły 'Informacje' jak i 'Fabuła' zostały przepisane/napisane na nowo tak więc zachęcamy do przeczytania raz jeszcze wszystkiego

Mamy nadzieję, że wszystko się podoba.

Komunikację i publikacje wiadomości/newsów przenosimy już całkowicie na media społecznościowe - FB, ModDB i YouTube. Dlatego zachęcamy do zaobserwowania nas w tych miejscach.

Specjalnie podziękowania dla Komucha (lay) i Leinnana (css)

Siemekk

Siemekk

Złote Wrota
Szlachcic
posty1739
Propsy535
ProfesjaSkrypter
  • Złote Wrota
  • Szlachcic

Siemekk
Złote Wrota

#1 2016-07-27, 17:27(Ostatnia zmiana: 2016-12-22, 18:01)
Piękne :)

Nie mam nic przeciwko jeśli poprosisz o pomoc...
Tylko jak już prosisz to nie proś o podstawy lub Ikarusa & LeGo gdy nie znasz nawet podstaw.
Moje skrypty:
Dwa ostrza

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty383
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
I jak tutaj nie czekać na taką modyfikację? :) Zawsze chciałem zagrać w prequela Gothica, zawsze marzyłem by trafić do Górniczej Doliny na krótko przed powstaniem Magicznej Bariery i towarzyszyć tym wydarzeniom, które miały miejsce już po powstaniu Bariery: bunt skazańców, objęcie władzy przez Gomeza i Magnatów, zaprowadzenie nowych porządków, odejście Xardasa, tworzenie się nowych obozów i walki między nimi itp. itd.

Może w Dziejach Khorinis akcji po powstaniu Bariery nie będzie, ale mod również zapowiada się wspaniale. Póki co Dzieje Khorinis mają szansę zostać najlepszym modem do Gothiców. :) Piranie nie są w stanie dać nam Gothiki to zrobią to fani. Ciekawie będzie móc zawitać do Khorins, jako bogatego miasta, o którym to opowiadał nam latarnik Jack. No i nie spodziewałem się, że w tym modzie zawitamy do Górniczej Doliny. Fajnie będzie móc zobaczyć te wszystkie miejsca na 11 lat przed akcją "jedynki" i na rok przed powstaniem Magicznej Bariery. Liczę też, że sporo będzie postaci znanych z G1 i G2. Zobaczyć takiego Gomeza i innych magnatów jako skazańców to byłoby coś. :P

Z pewnością wesprę twórców jakąś kwotą, bo fajnie mieć choć drobny udział w powstawaniu moda z profesjonalnym dubbingiem. Może nawet machnę się na 50 zł, bo co jak co, ale Gothic jest wart każdej ceny. :D Jeśli choć po części grając w Dzieje Khorinis poczuję się tak jak wtedy gdy po raz pierwszy ogrywałem G1 i G2 to będzie warto.

Dark

Dark

Moderator działu
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

#3 2016-07-27, 20:43(Ostatnia zmiana: 2016-12-22, 15:48)
Dzięki za te słowa

Z pewnością wesprę twórców jakąś kwotą, bo fajnie mieć choć drobny udział w powstawaniu moda z profesjonalnym dubbingiem. Może nawet machnę się na 50 zł, bo co jak co, ale Gothic jest wart każdej ceny. :D Jeśli choć po części grając w Dzieje Khorinis poczuję się tak jak wtedy gdy po raz pierwszy ogrywałem G1 i G2 to będzie warto.
Wstrzymaj się proszę z jakąkolwiek formą wsparcią do końca września - wtedy zamierzamy opublikować ogromny materiał ze świata gry oraz z pierwszych nagrań dubbingu. Wtedy też będzie to dobry moment na rozpoczęcie oficjalnej zbiórki. No i będziesz miał finalne potwierdzenie czy warto

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty383
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
@Dark - Dzięki! W takim razie tak właśnie zrobię. :) Mam nadzieję, że utwierdzę się jedynie w przekonaniu, iż warto wesprzeć ten projekt.

Misfire

Misfire

Użytkownicy
Prokrastynator
posty17
Propsy16
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Prokrastynator
Modyfikacja wydaje się być w tak zaawansowanym stadium rozwoju, że perspektywa infekcji tzw. syndromem spalonego dysku zakrawa o najczarniejszy koszmar. Wyrażam swoją szczerą nadzieję, że w tym przypadku obejdzie się bez większych komplikacji  :ok:
Nie martwi mnie data premiery, bardziej zależy mi na tym, by projekt był ukończony - premiera moda wykonanego z takim profesjonalizmem umieści Was na kartach historii polskiej sceny modderskiej. Oby w jak najlepszy sposób.

Życzę powodzenia w realizacji projektu. Moje pieniążki oczywiście również polecą  :)

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Geniusz
posty318
Propsy229
Nagrody
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Geniusz
Cóż, to wielki projekt, zawsze można liczyć na rodaków, że spiszą się świetnie. Czekam na pierwszego trailera i jakiś materiał prezentujący DK. Jak mi się spodoba, jak usłyszę polski dubbing, skuszę się by wesprzeć waszą pracę skromnym datkiem. Powodzenia!

Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia. ~ Tyrion Lannister
Wśród polityków się obracałem i licznych poznałem i przekonałem się, że lepiej przystawać z ku*wami, bo one mają chociaż swój honor i jakieś zasady. ~ Geralt z Rivi

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty106
Propsy86
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
Jakby nie bym nie był pewny że Dark mnie zabiję chętnie podesłałbym urywki dubbingu bo miałem okazję go usłyszeć, i jeśli mam być szczery nie sądziłem że uda się zrobić coś tak profesjonalnego.

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty383
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A ja jeszcze mam pytanko: czy występ wszystkich aktorów, których zdjęcia można znaleźć na stronie jest już pewny, czy zależy od wsparcia fanów? :)

Dark

Dark

Moderator działu
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

#9 2016-07-28, 15:24(Ostatnia zmiana: 2016-08-22, 15:22)
A ja jeszcze mam pytanko: czy występ wszystkich aktorów, których zdjęcia można znaleźć na stronie jest już pewny, czy zależy od wsparcia fanów? :)
Na pewno pierwszeństwo mają postacie które pojawiają się w DK. na 101% - Marzecki, Wituch i Tomecki. Ale równie ważnym kryterium jest kryterium WIEKU I STANU ZDROWIA. Aktorów jest szansa żeby było nawet więcej niż na stronie, wszystko zależy od ilości funduszy.

W nagraniach pierwszeństwo ma oczywiście pan Marzecki. Na równi z nim będą:

Andrzej Tomecki - pan Andrzej ma już 84 lata, ale podobnie jak Greg któremu udziela głosu jest osobą nad wyraz dziarską i człowiekiem czynu ;) Jak zapewniała mnie pani ze Star International Polska jest pracoholikiem, cały czas pracuje - regularnie i wręcz nadgodzinowo :D Wspaniała osobowość i magiczny głos.
Krzysztof Zakrzewski - pana Krzysztofa poza G3 wszyscy zapewne doskonale kojarzą z niesamowitej roli Vivaldiego w Wiedźminie 1 :D Pan Krzysztof jest w 'młodym' wieku, bo ma 67 lat jednak dotarła do nas bardzo zła wiadomość. W tym roku zachorował na nowotwór ;(
Na szczęście udały się pierwsze fazy chemioterapii i mimo że pan Krzysztof bardzo schudł to jego stan się poprawia i również pracuje. W kwietniu i maju brał udział w nagraniach mini-serialu komediowego 'Pan Gorzała', zachęcam do zapoznania się: https://www.youtube.com/channel/UCDatwxd1MaCZTpYdBosaI_Q/videos
PRZY OKAZJI ZACHĘCAM DO POMOCY FINANSOWEJ NA LECZENIE PANA KRZYSZTOFA!: http://fundacjadaria.org/pomoc-dla-krzysztofa/
W każdym razie pan Krzysztof jest diamentem, który koniecznie trzeba uhonorować dlatego jego jak najszybsze nagrania są dla nas bardzo ważne.
Włodzimierz Bednarski - pana Włodzimierza nie wrzuciliśmy na stronie, ale magię jego głosu zna zapewne każdy. Ma w tej chwili 81 lat, ale również jest w dobrej kondycji. Podkładał on np. głos druidom, oraz Pustelnikowi w Wiedźminie 1. Jeśli ktoś nie pamięta głosu, to wrzucam link z dialogiem: https://youtu.be/gn8o-9ajlFA?t=8m49s
Osobiście bardzo zależałoby mi aby wziął udział w nagraniach - jego głos jest po prostu niesamowity, klimatyczny i wręcz hipnotyzujący. Mam już dla niego przewidzianą postać jednego z ważniejszych Magów Wody na Vaduz, ale nie tylko ;) Jego głos jest w mojej czołówce najlepszych aktorów, a biorąc pod uwagę jego wiek dodatkowo czyni go to priorytetem.

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty383
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Na Jacka Mikołajczaka raczej szans nie ma. :) Zbyt bardzo by się wszystkim z Bezimiennym kojarzył. Sama postać też w czasie akcji Dziejów Khorinis może mieć co najwyżej kilkanaście lat. :P

Maciej

Maciej

Moderator działu
posty3685
Propsy996
ProfesjaGracz
  • Moderator działu
Na Jacka Mikołajczaka raczej szans nie ma. :) Zbyt bardzo by się wszystkim z Bezimiennym kojarzył. Sama postać też w czasie akcji Dziejów Khorinis może mieć co najwyżej kilkanaście lat. :P
Zdziwilbys sie jak jego glos sie zmienił, poza tym aktorzy potrafią zmieniać glos jak np boberek który tyle postaci dubbingowal :D (Milten i Pepe np )

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Geniusz
posty318
Propsy229
Nagrody
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Geniusz
A Fronczewski?

Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwysyny będą zawsze.
Umysł potrzebuje książek, podobnie jak miecz potrzebuje kamienia do ostrzenia. ~ Tyrion Lannister
Wśród polityków się obracałem i licznych poznałem i przekonałem się, że lepiej przystawać z ku*wami, bo one mają chociaż swój honor i jakieś zasady. ~ Geralt z Rivi

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty383
Propsy229
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Pan Fronczewski to zbyt duży kaliber, poza tym o wiele częściej niż w dubbingu udziela się w teatrze. Nie dubbingował też nigdy w Gothicach, a z growego dubbingu najbardziej jest znany jako narrator w izometrycznych erpegach od BioWare.

FOgidel

FOgidel

Użytkownicy
posty59
Propsy99
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Byłem w zeszłym roku na przedstawieniu z Mikołajczakiem i nie powiem, żeby się jego głos zmienił. Myślę, że po prostu zawsze gra trochę tym swoim głosem i dlatego jego "normalny" głos nie jest dokładnie taki jak Bezimiennego. Poza tym, on przecież daje głos do co drugiej reklamy...

Maciej

Maciej

Moderator działu
posty3685
Propsy996
ProfesjaGracz
  • Moderator działu
nie powiem, żeby się jego głos zmienił.
E tam. Wystarczy sobie posłuchać w Arcani, patrzac na takiego g1, zupełnie inaczej brzmi. A bezi tez ma być npc w dk. :)

Revo16pl

Revo16pl

RaveN Studio
posty106
Propsy86
ProfesjaGrafik 3D
  • RaveN Studio
Skąd masz takie ciekawe informacje jeśli można spytać?

Dark

Dark

Moderator działu
posty1055
Propsy2019
Profesjabrak
  • Moderator działu

Dark
Moderator działu

#17 2016-07-29, 15:23(Ostatnia zmiana: 2016-07-29, 15:33)
A bezi tez ma być npc w dk. :)
Skąd masz takie ciekawe informacje jeśli można spytać?
Chciałem wyjaśnić i zdementować. Kiedyś (bardzo dawno temu) faktycznie publicznie była brana pod uwagę taka możliwość i miałem na to ciekawy pomysł. Jednak teraz uważam że tykanie 'legendy' odpada. Zresztą po tym co joowood i nawet pirania narobiły z samym bezimiennym robiąc z niego z 'gościa w przestępczym świecie' jakiegoś gieroja i zbawce świata wystarczająco 'zamknęło' i wyczerpało temat. Skupmy się na tym wspaniałym świacie, a nie bezimiennym.

nie powiem, żeby się jego głos zmienił.
E tam. Wystarczy sobie posłuchać w Arcani, patrzac na takiego g1, zupełnie inaczej brzmi.
Nie zmienił mu się głos, tylko jest to zupełnie inna gra aktorska w jego wykonaniu.
To jest partactwo reżysera dubbingu który nie pokazał panu Mikołajczakowi jego nagrań z poprzednich części gry, tylko mówił w jaką role ma się wcielić - króla chorego psychicznie i wrzeszczącego - stąd masz inny głos, bo wcześniej był 'stoicki' i sarkastyczny, a teraz dając mu wskazówki do 'nowej' roli automatycznie zmodyfikowali jego grę aktorską. Byłem zresztą 2 lata temu na 'Miłości na Krymie' Mrożka w Teatrze Wielkim i głos ma cały czas ten sam.

Poza tym - ta sama historia jest z Adamem Baumanem. Posłuchaj sobie dubbingu Diega w Gothic 1 - G2 - Arcania.
W Arcanii i Gothic 1 brzmi IDENTYCZNIE. W gothic 2 brzmi inaczej, a to podejrzewam dlatego że pod koniec gry można zabrać na statek i jego i Laresa, więc reżyser dubbingu kazał mu zapewne zagrać nieco zmienioną barwą głosu, aby obie postacie stojące na okręcie obok siebie nie brzmiały 1:1.

Sama postać też w czasie akcji Dziejów Khorinis może mieć co najwyżej kilkanaście lat. :P
Myślę, że niekoniecznie kilkanaście. Jeśli w 'Gothicu' może być koło/przed 30, to tu mógłby mieć 20. Ale powyżej wyczerpałem argument za tym aby w ogóle do niego nie nawiązywać.

A Fronczewski?
Myślę, że 'cenowo' nie byłby dużo droższy. Tylko tak jak powiedział Sebo - bardziej znany jest z roli narratora a nie pełnoprawnej postaci. Pytanie tylko czy warto byłoby dopłacać X złotych tylko dlatego, aby udział wzięła 'gwiazda'? Bo to rozumiem miałoby tylko cel marketingowy. Jeśli chodzi o sam głos to bardzo go lubię, ale uważam że nie brakuje lepszych i dużo bardziej niedocenionych ;)

Wowoz

Wowoz

Użytkownicy
Wowoźny
posty3553
Propsy4458
Nagrody
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Wowoźny
Dark, odpisz na gg.
Swoją drogą nie za wczesnie na ustalanie dubbingu nie mając w pełni stworzonego gameplayu? Może się myle. Jeśli tak, to mógłbyś go nieco przyblizyc.

Maciej

Maciej

Moderator działu
posty3685
Propsy996
ProfesjaGracz
  • Moderator działu
Chciałem wyjaśnić i zdementować. Kiedyś (bardzo dawno temu) faktycznie publicznie była brana pod uwagę taka możliwość i miałem na to ciekawy pomysł. Jednak teraz uważam że tykanie 'legendy' odpada
Kurcze, trochę szkoda że nie spotkamy beziego, nawet w zamknięciu, gdzie był jeden dialog w gothicu że bezi siedział w ciemnicy trochę.  Fani pierwszych goticów pewnie i tak by się nie przejmowali tym co arcania zrobiła bo większość pewnie nie grała nawet :P Mimo to rozumiem o co wam chodzi :)

A jakiś dialog który by go wspominał np sędziego o bezim, co myślisz Dark?

Co ty się uczepiles tego Bezimiennego skoro jeśli mod wyjdzie bedziesz mial do dyspozycji ciekawsze rzeczy
Po prostu lubię tą postać, a byłoby fajne puszczenie oczka w stronę fanów :)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry