Zagadka 8008 26

O temacie

Autor Żadna Głupia Spółgłoska

Zaczęty 11.02.2016 roku

Wyświetleń 8008

Odpowiedzi 26

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ritam Panów,
Mam dla Was dzisiaj zagadkę. Powiedzcie proszę: czym są lub w jakim celu zbudowane zostały domki na poniższym zdjęciu?



Dodam tylko, że w większości z nich nikt nie mieszka, nie ma w nich prądu, dróg dojazdowych, urządzeń sanitarnych ani niczego innego. Domki znajdują się w północnej Kambodży, pomiędzy miejscowościami Anlong Veng a Sra'Aem (nie pytajcie co robiłem w tym drugim xD). W tym miejscu jest ich kilkaset, położone są na kompletnym odludziu.

Temu, kogo odpowiedź będzie najbardziej trafna, wyślę pocztówkę z Azji, ale może z jakiegoś bardziej cywilizowanego kraju niż Kambodża xD
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Cedric

Cedric

Użytkownicy
posty782
Propsy1084
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Może coś jak nasze ogródki działkowe XD
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
pol pot tam coś kombinował?
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Pol Pot leży w grobie parędziesiąt kilometrów dalej
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
Propsy2392
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Funkcja wychodka :F
 

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
więzienie albo najdłuższy hotel świata xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138


Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Hmm, ludzie sie stamtad wyniesli bo bylo tam źle/znalezli lepsze miejsce a domki sobie zostaly? Czy może, nie wiem w sumie jaka sytuacja jest w tej calej Kambodzy, może to jakies miejsca typu larp czy inne wydarzenia o roznych tematykach jak np. Paintball, obozy przetrwania itd itp/ :P
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Praktycznie niczego się tam nie uprawia, 95% tego regionu to nieużytki, co najwyżej maniok, mango albo dziko rosnące banany. Nie, to nie wychodki, nie hotel i nie domki dla pracowników sezonowych. A więzienie... Więzienie wygląda tak:



Strażnika nie ma, furtka otwarta, nic tylko wiać :D A nie, wiać nie, bo na wolności trzeba zapierdalać :D

Werewolf, jeśli myślisz, że Kambodżanie chcieliby się bawić w larpy, to rzeczywiście mało wiesz xD
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.

Kazzmir
O.D.A.L.

Zagadka
#9 2016-02-11, 21:31(Ostatnia zmiana: 2016-02-11, 21:45)
Werewolf, jeśli myślisz, że Kambodżanie chcieliby się bawić w larpy, to rzeczywiście mało wiesz xD

on nawet z ciekawości nie sprawdzi co to Kâmpǔchéa


edit: ja jestem kazzmir a nie werewafel xD
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Ty widzę sprawdziłeś :D
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain

Jedairusz

Jedairusz

Złote Wrota
Grafik 3D w Boombit
posty1022
Propsy1297
NagrodyVV
ProfesjaGrafik 3D
  • Złote Wrota
  • Grafik 3D w Boombit
Może to dla zmarłych?

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt

Fareus
Labirynt

Zagadka
#12 2016-02-11, 22:30(Ostatnia zmiana: 2016-02-11, 22:36)
Zajebista zagadka. Dajesz odpowiedź 2 godziny po umieszczeniu jej, tak żeby nikt nie zdążył się porządnie zastanowić.

Tak naprawdę nie żal Ci było kasy na pocztówkę.
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Kazzmir

Kazzmir

O.D.A.L.
posty1003
Propsy1681
ProfesjaProducent
  • O.D.A.L.
gdzie ta odpowiedź? mam okulary ale nie jestem ślepy...
 
rekrutacja O.D.A.L, po 18:00 gg:10135138

Burdel

Burdel

Użytkownicy
posty2
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Czy to nie jest coś w rodzaju komunistycznych "wiosek/osiedli na pokaz"? W ZSRR i bodaj Chinach robiono coś takiego - stawiano takie atrapy jak z obrazka, a potem dowożono szczęśliwych ludzi (udających mieszkańców) i wołano dziennikarzy z zachodu żeby pokazac jak błogo i dostatnie żyje sie w komuniźmie
 

Żelazko

Żelazko

Użytkownicy
Alt Mac Dupy
posty1099
Propsy1208
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Alt Mac Dupy
Kyro weź wyślij nam mapę świata ze zaznaczonymi krajami, które odwiedziłeś i mieszkasz/mieszkałeś plus zaliczyłeś jako seks turysta.

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
Propsy1846
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
 


Burdel

Burdel

Użytkownicy
posty2
ProfesjaProducent
  • Użytkownicy
Patrząc z bliska przychodzi mi do głowy tylko sezonowa farma uprawy Czegoś


Post połączony: 2016-02-12, 00:36
Chociaz co by rosło na tych drzewkach..
 

Tejsd

Tejsd

Użytkownicy
posty31
Propsy25
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kyro weź wyślij nam mapę świata ze zaznaczonymi krajami, które odwiedziłeś i mieszkasz/mieszkałeś plus zaliczyłeś jako seks turysta.

Prosz. Zaznaczyłem na czerwono.
Spoiler
 

Żadna Głupia Spółgłoska

Żadna Głupia Spółgłoska

Użytkownicy
Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
posty2557
Propsy3534
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Mniejszość Żydowska na HMS Stuleja
Znalazlem   :F tylko co to jest  :F
Domki dla żołnierzy. tak ? :D
Bardzo ładnie Mark. Dostajesz pocztówkę. Wyślij mi adres na priv. Nie spodziewałem się, że pocztówka poleci na Słowację :D

Z tego, co się dowiedziałem, są to domki przygotowane dla żołnierzy na wypadek wojny z Tajlandią. W sumie konflikt trwa cały czas, bo biją się o jakąś jedną starożytną świątynię z listy UNESCO, położoną na pograniczu (świątynia swoją drogą chujowa). Jak wybuchnie prawdziwa wojna, to będą mogli szybko przenieść kilka tysięcy żołnierzy z południa ku granicy. Tylko co z tego, skoro:
- nie ma tam prądu ani bieżącej wody (po wodę trzeba jechać dość daleko),
- w domkach nie ma żadnych sprzętów - wszystko trzeba będzie przywieźć i jakoś rozdysponować,
- jak podnosić alarmy? nie ma żadnej aparatury w stylu megafonów, czyli co - smsy będą wysyłać? każdy żołnierz ma smartfona, tylko gdzie naładować baterie?
- w przypadku wielu z tych domków teren jest zupełnie nieoczyszczony, czyli jak przyjedziesz, to pierwsza rzecz, to pousuwać kłody drewna i gałęzie, co zajmie parę godzin - fajne mi szybkie reagowanie,
- Tajowie wejdą sobie na Google Maps i zobaczą, gdzie "stacjonują" siły wroga - wystarczy przelecieć się tam kilkoma helikopterami i jest po armii.

Generalnie pomysł chujowy, chociaż domki fajne. Chcieliśmy się nawet w takim przespać, bo to wszystko jest otwarte, ale ostatecznie wyszło tak, że jak szukaliśmy miejsca na nocleg, to domków już nie było :D W innym miejscu znalazłem takie domki wykonane z płyty kartonowo-gipsowej, z betonowymi schodami:



Okna i drzwi (wejściowe i pomiędzy pokojami) przeszklone szkłem barwionym na niebiesko, a dodatkowo zakratowane. Deski w podłodze niezaimpregnowane i ze szparami na centymetr (to tutaj powszechna praktyka, chyba zwiększa cyrkulację powietrza). Pod domkiem resztki dachówek i pociętych płyt. Teren zupełnie nieoczyszczony - dojście od drogi zajęło mi trochę czasu, bo musiałem przedzierać się przez kolczaste chaszcze w klapkach. Żołnierzom zajęłoby to tyle samo czasu - też chodzą w klapkach :D

@Żelazko - pójście do klubu ze striptizem w Bangkoku z dziewczyną liczy się?
@Burdel - prawdopodobnie te drzewka to mango.
 
Często odkrywa się, jak naprawdę piękną jest rzeczywiście piękna kobieta dopiero po długim z nią obcowaniu. Reguła ta stosuje się również do Niagary, majestatycznych gór i meczetów, szczególnie do meczetów.
Mark Twain


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry