Wiedźmin - skrypty, prośba o pomoc 5389 9

O temacie

Autor Quasch

Zaczęty 22.01.2016 roku

Wyświetleń 5389

Odpowiedzi 9

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Witam

Miałbym do Was następującą prośbę. W Gothicu wielokrotnie porównywałem ze sobą skrypty niemieckiej i polskiej wersji. Czy dałby ktoś może radę wyciągnąć również skrypty z któregokolwiek Wiedźmina? Sam kiedyś próbowałem się męczyć ładne kilka godzin z MODkitem w celu wyciągnięcia skryptów z trzeciej części, posiłkując się jeszcze przy tym różnorakimi tutorialami, ale niestety po próżnicy. Byłbym nader wdzięczny, gdyby ktoś zechciałby mi pomóc. Kontakt przez GG również mile widziany.

Pozdrawiam

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Co do wyciągania tekstów, możesz wyciągnąć z drugiej części tym narzędziem: http://themodders.org/index.php?topic=15110.msg1004757#msg1004757
Do jedynki też jest jakiś program, poszukaj programów do moddingu Aurory lub Neverwinter Nights.

Dark

Dark

Użytkownicy
posty1052
Propsy2197
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Obecnie szkoda chyba zabawy z tymi programami. Pobierz ze strony wiedźmina oficjalne narzędzie REDtools, edytor gry. Przy instalacji wypakuje Ci wszystkie zasoby z gry, i to z podziałem na foldery wersji językowych

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Teksty dialogowe też? Bo w W2 z Redkitem to były one trzymane w lokalnej bazie danych.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
No niestety, nie radzę sobie z drugą częścią.

Spoiler


Co mogę robić źle?

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
Propsy3870
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Dalej znajdujesz się na dysku C. Aby "przenieść się" na dysk f, wpisz w wierszu f:

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Super, teraz działa. Póki co skrypty z W2 mi wystarczą. Piękne dzięki za pomoc :)

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Dobra, powiedzmy, że zdążyłem już przeanalizować sobie skrypty z W2. Do pełni szczęścia brakuje mi już tylko tekstów dialogowych z W3. Wyjaśniłby ktoś, jak je wyciągnąć albo może ktoś posiada już takowe skrypty? Pamiętam, że kiedyś się bawiłem już coś z Modkitem, ale nic z tego nie wyszło. Byłbym wdzięczny.

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia
Nikt nie będzie w stanie pomóc?

Baal Bezimienny

Baal Bezimienny

Użytkownicy
Dobijam leżącego
posty29
Propsy5
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Dobijam leżącego
Też jakiś czas temu bawiłem się z Modkitem w celu wyciągnięcia skryptów - oczywiście nic mi z tego nie wyszło. @Quasch mógłbyś poszukać jakiegoś tutoriala na yt - są co prawda w języku angielskim, ale to chyba nie problem. Jeśli dobrze pamiętam, to tu możesz znaleźć coś pomocnego
https://www.youtube.com/watch?v=GophersVids
Powodzenia, jeśli jeszcze masz cierpliwość do tego narzędzia ;).
 
Już nie żyjesz, tylko jeszcze o tym nie wiesz!


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry