[G2NK] Dolina Świtu/Долина Рассвета PL 16923 33

O temacie

Autor Quasch

Zaczęty 13.01.2016 roku

Wyświetleń 16923

Odpowiedzi 33

Quasch

Quasch

Bractwo Spolszczenia
posty264
Propsy840
ProfesjaTłumacz
  • Bractwo Spolszczenia

Quasch
Bractwo Spolszczenia

[G2NK] Dolina Świtu/Долина Рассвета PL
2016-01-13, 21:25(Ostatnia zmiana: 2021-03-11, 22:15)

Opis modyfikacji:

W "Dolinie Świtu" wcielamy się w rolę byłego płatnego zabójcy imieniem Derek, pracującego niegdyś dla Kruka. Ukochana głównego bohatera dostała się w ręce Nekromanty. W pogoni za nim, Derek dociera do Doliny Świtu i uświadamia sobie, że schwytanie maga wcale nie będzie łatwe. Naszym zadaniem jest uratować ukochaną, pokonać Nekromantę, a także zadecydować o losie mieszkańców Doliny...

Cechy:

- nowy, doskonale wykonany świat
- nowe zbroje
- nowe tekstury
- około 50 ciekawych zadań
- około 10 godzin gry
- silny związek z główną fabułą Gothica
- dwie gildie do wyboru (piraci i Gwardia)
- filmiki w formie pokazu slajdów
- wielu nowych NPC, jak i starych znanych z Gothica z mnóstwem dialogów
- nawiązania do wielu rosyjskich i niemieckich modyfikacji

Screeny:

Spoiler













Tłumaczenie:  Memorius, metek58, smox
Korekta: Tituf, AhnBael
Grafika; Tituf
Skrypty:  Taliasan
Filmy:  Taliasan, OwcaZagady
Testy: AhnBael, metek58, smox, Tituf, Freddy

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Polecam tego moda. Jedna z lepszych rosyjskich modyfikacji, w które grałem.
 

wiwi

wiwi

Użytkownicy
posty152
Propsy36
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Kilka dni temu pobrałem ze strony  BS - Bardzo fajny modzik-też polecam.
     DZIĘKI ZA TŁUMACZENIE.
 

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jest w modzie nauczyciel kuszy?
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Zależy jaką gildią grasz. Ja gdy grałem po stronie piratów, to uczył mnie Horacy.
 

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Czy mogę poprosić o inna "instalkę" problem ten sam co ze światem skazańców
 

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
Propsy2150
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
Pograłem trochę i tak:

Świat jest taki sobie, szału zbytnio nie ma. Fabuła jest słaba, gdyby nie było tutaj wątku "nekromanty" do pokonania (ktoś kojarzy Jaktyl?) dodając do tego uratowanie księżniczki zamkniętej w wieży to mogłoby być to ciekawsze. Granie takim zabójcą, czarnym charakterem. Nie gram zbytnio w produkcje od Rosjan, bo jestem do nich sceptycznie nastawiony (głównie ze względu na to, że nie było modyfikacji, która by mnie zaciekawiła nawet Dark Saga), ale chciałem się przekonać czy motyw 'zabójcy' będzie tutaj jakoś konkretniej nakreślony czy nie.

Pograłem na razie dopiero dwie godzinki, ale skończę do końca (dawno nie grałem w żadnego moda :D) nie z przymusu, a z ciekawości tego jak potoczy to się dalej (chociaż jeśli się nie mylę będzie to dość przewidywalne). Mod mógłby być ciekawszy gdyby płatny zabójca nie musiał walczyć z nekromantą tylko kimś bardziej ludzkim. Nie wiem ile z tych "50 ciekawych zadań" naprawdę nimi jest, ale zbieranie jagód czy kupowanie sukienki nimi nie jest. Może więcej napisze po przejściu modyfikacji nie wiem, ale na razie mam takie zdanie.

Podczas gry zauważyłem parę vobów/mobów w powietrzu lub źle ustawionych (przykładowo siadając na krześle postać siada w powietrzu 2 metry obok, ale takie szczegóły może pominę, bo to zdarza się wszędzie). Ogólnie menu startowe jest nieprzejrzyste. Tzn nie jest złe, ale chodzi mi głownie o tę ramkę z oryginału, której tu nie ma i jest wszędzie tak jasno, że kijowo te napisy "Nowa gra,wyjdź etc" widać.


Do ekipy zajmującej się spolszczeniem do tego moda: Moglibyście wykonać to intro od nowa. Przecież to najbanalniejsze intro w historii, tylko skriny tekst i podłożona muzyka z lektorem. Przetłumaczone napisy w takiej kolorystyce źle wyglądają ponadto nakłada to się z oryginałem. Muzyka tam jest oryginalna, skriny to prościzna, więc wykonanie tego od nowa nie powinno być problemem.

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
Jestem piratem, mam sprawdzić co jest w magazynie na przeciwko piratów, ide tam o pólnocy, jakiś gwardzista cośtam grzebie, ale jak podejdę nic się nie dzieje, nie ma żadnego dialogu, a może to nie owiązane? Jak ugryźć to zadanie?
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Co do menu i filmików do poprawy, to było to zgłaszane, ale  ówczesny skrypter miał dość działania w moddingu Gothica i tego nie poprawił.

@qlwik
O ile pamiętam, to trzeba z kimś porozmawiać, aby nikt z Gwardii nam wtedy nie przeszkadzał.
 

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy

qlwik

G2NK Dolina Świtu PL
#9 2016-01-18, 14:34(Ostatnia zmiana: 2016-01-18, 16:09)
Podejrzewam, że coś powinno być z Wilfredem ale u niego nie ma żadnych opcji dialogowych, przeszedłem się po całym mieście i u nikogo również nie ma żadnych nowych opcji dialogowych. Może ktoś napisać z kim konkretnie mam pogadać?

Post połączony: 2016-01-18, 16:09
Dobra mam już. Troche szkoda , że później masz już tylko główną linię zadań i jak staniesz, to jest to troche zniechęcające.

Teraz stoję na tym:
Spoiler
szukam zabójcy tego kucharza, w zadaniach pisze coś o siostrze jego dziewczyny, nazywanej 'kotkiem',
podejrzewam żonę lub córkę kowala, ale nic nie mogę znaleźć, jak je pobiłem to nic nie miały,
ktoś coś?
 

Niemy

Niemy

Użytkownicy
posty477
Propsy50
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
Orientuje się ktoś, gdzie jest ta roślina dla tego pirata?
 

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Spoiler
w kamiennym pomieszczeniu, koło maga w białej szacie, który czyta tekst na ścianie
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Teraz stoję na tym:
Spoiler
szukam zabójcy tego kucharza, w zadaniach pisze coś o siostrze jego dziewczyny, nazywanej 'kotkiem',
podejrzewam żonę lub córkę kowala, ale nic nie mogę znaleźć, jak je pobiłem to nic nie miały,
ktoś coś?

Spoiler
Musisz znaleźć jaskinię pełzaczy (na tym wypalonym terenie jest). Tam ją znajdziesz.
 

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ponawiam prośbę o nową instalkę tej nie mogę odpalić na windowsie 10
 

Jakub91

Jakub91

Użytkownicy
posty647
Propsy204
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Co do naboru ludzi do modyfikacji. Szybciej będzie się nauczyć.

Kurdę nie ten temat  :F Ale co do instalki to spróbuj instalkę skopiować do folderu z gothiciem i z stamtąd odpalić. Też miałem problem z windows 10 ale ten sposób rozwiązał problem.
 

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Niestety to też nie pomogło
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
A uruchamiasz jako administrator? Instalka była sprawdzana już na Windows 10,Windows 7 i Windows XP i u członków teamu wszystko działało.
 

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Uruchomienia jako administrator tez próbowałem ze światem skazańców miałem ten sam problem natomiast sythera działała normalnie

błąd jest następującej treści: the system cannot find the file specifed
 

qlwik

qlwik

Użytkownicy
posty41
Propsy6
Profesjabrak
  • Użytkownicy

qlwik

G2NK Dolina Świtu PL
#18 2016-01-19, 11:31(Ostatnia zmiana: 2016-01-19, 12:53)
skąd wziąć łój kretoszczura?

Post połączony: 2016-01-19, 12:53
dobra był w tej samej jaskini, ciemno tam jak w d***pie czarnego trolla
 

dinozaur7

dinozaur7

Użytkownicy
posty246
Propsy56
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Gdzie są częśći zbroi w zadaniu dla Ruperta chyba. Kupiłem 2 a pozostałe mają być w wieży. Szukałem i nie znalazłem. Wcześniej przed zadaniem wieże przeczesałem ale widać nie mam tego bo nie mogę zadania ruszyć.
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Trzecia część jest przy szkielecie w wieży. Tam trzeba pokombinować z jakimś piedestałem i czaszką.
 

dinozaur7

dinozaur7

Użytkownicy
posty246
Propsy56
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Pojawił się problem. Chyba mam błąd bo nie mogę znaleść szóstego ognia Innosa. Sprawdzałem na youtube czy nie był ukryty jakoś ale wszystkie były wokół jeziora mniej więcej. Może jakiś kod na ten ogień bo jestem w kropce...
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Nie mam zainstalowanego moda obecnie. Proponuję wywalić te ognie z ekwipunku wpisać edit focus i tam na górze będzie kod na nie.
 

dinozaur7

dinozaur7

Użytkownicy
posty246
Propsy56
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Ostatnim tak dobrym modem w jakiego grałem był Caduon. 10/10 :P
 

sebogothic

sebogothic

Użytkownicy
posty381
Propsy244
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po modzie Z życia złodzieja, mój apetyt na modyfikacje do G2: NK się zaostrzył i wybór padł na Dolinę Świtu. Póki co pograłem jakieś 2 godzinki. Modyfikacja strasznie wolno się rozkręca. Najpierw trzeba pogadać ze wszystkimi o wszystkim z czego niewiele wynika, bo na początku zadań nie ma zbyt wiele. Warto też zbierać wszystko co się da, bo NPCe nie reagują na kradzież.
Teraz nie bardzo wiem co mam robić, z zadań wynika, że powinienem znaleźć tego zaginionego myśliwego. No i tu jest problem, bo poza doliną potworki są dość silne, a mimo, iż mam 40 PN to nie wiem jak je wykorzystać, bo nie znalazłem w Dolinie nikogo kto uczyłby walki albo siły. Jest ktoś taki?
 

Abaddon

Abaddon

Użytkownicy
posty2147
Propsy1623
ProfesjaScenarzysta
  • Użytkownicy
Jest, ale dopiero jak dołączysz do jednej z gildii. I tak, musisz znaleźć myśliwego i wykonać zadania w obozie. Mod, podobnie jak Gothic rozkręca się po dołączeniu do gildii
 

gerard546

gerard546

The Modders
Pisarz Poradników
posty48
Propsy8
ProfesjaGracz
  • The Modders
  • Pisarz Poradników

gerard546
The Modders

G2NK Dolina Świtu PL
#26 2016-02-08, 20:20(Ostatnia zmiana: 2016-02-09, 13:00)
W zadaniu "Krew Budowniczych" w tym domku przy kuźni ma się pojawić jakaś interakcja czy coś? Nie wiem czego mam szukać...

Edit1: Potrzebny był kilof.
Edit2:
Właśnie ukończyłem modyfikację. Podsumowując:

Zalety:
-świat (otoczenie)
-tekstury
-dialogi
-polskie napisy (tylko jedna literówka się zdarzyła)
-postacie (każda ma parę linijek dotyczących kim była)
-nawiązania do innych gier z cyklu Gothic
-przedmioty (mikstury, pancerze)
-historia doliny (akcja dzieje się po G2:NK)

Wady:
-latające jedzenie
-standardowy wątek fabularny (zły człowiek porwał moją niewinną dziewczynę)
-standardowe zadania (np. zanieś coś, przynieś coś, porozmawiaj/przekonaj, zagadki, tylko ty możesz temu podołać)
-dużo porozrzucanych rzeczy (bronie, mikstury, kamienne tablice, jedzenie), skrzynek (złoto, amunicja), itp.
-podnosić swoje statystki możemy dopiero po wstąpieniu do gildii (przy dołączeniu mamy z jakieś 60pkt. do rozdania...)

Misiex

Misiex

Użytkownicy
posty137
Propsy44
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Bardzo dobra  modyfikacja, mogłaby być nieco dłuższa. Dzięki za spolszczenie!
 

SparrowJacek

SparrowJacek

Użytkownicy
Why is the rum gone?
posty368
Propsy78
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Why is the rum gone?
Hej, trochę odkop, ale wie ktoś finalnie, jak rozwiązać problem z instalką? Odpalam jako administrator ale wciąż mam błąd treści the system cannot find the file specified.
 
Zapamiętajcie dzień, w którym nie schwytaliście Kapitana Jacka Sparrowa

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
włąśnie pobrałem moda i mam coś podobnego. Cannot find the file
 

hihi12

hihi12

Użytkownicy
Degustator efru
posty47
Propsy3
Profesjabrak
  • Zbanowany
  • Degustator efru
Czy istnieje poradnik do moda?
 

Kravis

Kravis

Użytkownicy
posty276
Propsy76
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Z góry wybaczcie, że odkopuję temat, ale mam duży problem z zadaniem związanym ze Strażnikiem Umarłych. Ostatni wpis wyraźnie mówi mi, że mam się udać z tą informacją do dowódcy, więc musi nim być Raurus jako, że jestem gwardzistą, ale nie ma z nim żadnej opcji dialogowej.
 

baletudo

baletudo

Użytkownicy
posty8
Profesjabrak
  • Użytkownicy
cześć jest tutaj ktoś? Mam problem z misją obserwator gdzie trzeba oczyścić starą wieże która to jest ta w miasteczku niema tam nic do czyszczenia.... innej nie widzę... To z misja dla Vicenta gdzie trzeba go przekonać aby dołączyć sie do gwardii.
 

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Udostępnione na Steam.
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu




0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry