Edycja rozszerzona czy Mroczne tajemnice ? 17823 26

O temacie

Autor vatrasmac

Zaczęty 26.09.2015 roku

Wyświetleń 17823

Odpowiedzi 26

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
witam

Po 3 latach znów chciałem przejść Sagę Gothic po raz x , lecz tym razem z jakimiś modami,

Własnie zastanawiam sie pomiędzy dwoma tytułowymi modami.

Od moda wymagam tego aby wszystko dobrze działało, oraz, żebym poznał oryginalnego Gothica i zeby duzo nie było zmienione, albo zmienione bądź dodane ale w przyjazny sposób dla gracza.

Tak więc E.Rozszerzona czy MT? :P
 

Namiot

Namiot

Użytkownicy
posty399
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Z tego co się orientuje przeglądając nieco tematy ER czeka na jakiś patch czy poprawki, więc lepiej warto poczekać.  MT na normalnym poziomie jest trudniejszy niż Gothic One jednocześnie nie frustrujący. Aczkolwiek w MT najlepiej się gra blisko Starego Obozu. Niestety Bractwo i Nowy Obóz nie urzeka zbytnio nowościami.
 

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A te ER dużo błędów ma ?
Może ktoś sie wypowiedzieć czy warto grać w ER ?
 


Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
A te ER dużo błędów ma ?
Może ktoś sie wypowiedzieć czy warto grać w ER ?

@vatrasmac  Błędów ma mniej niż MT, o wiele.Ja radzę poczekać te 5 miechów na nową wersję 1.5 chyba.
 
 

Draquer

Draquer

Użytkownicy
Problematyk :F
posty360
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Problematyk :F
Myślę że każda ta modyfikacja oferuje Ci to czego wymagasz, oby dwa tytuły powinieneś ograć bo są tego warte.
 
Spoiler
#include<iostream>
using namespace std;

int main()
{
      cout << "Hello theModders" <<endl;
      return 0;
}

gothic1210
  • Gość
Albo se w Content Moda zagraj. Ma najmniej bugów http://themodders.org/index.php?topic=23185.0 Jest chyba tylko taki, że źle jest zrobiona nauka wycinania wnętrzności kretoszczura. Nauczysz się, a i tak nie będziesz mógł ich pozyskiwać. 
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Co wy z tymi bugami w MT?  :hmmm:  W najnowszym patchu nie ma prawie zadnych bugow, sam doswiadczylem z 3-4 bugi.
@vatrasmac Na pierwszy raz polecam ER.
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Co wy z tymi bugami w MT?  :hmmm:  W najnowszym patchu nie ma prawie zadnych bugow, sam doswiadczylem z 3-4 bugi.
@vatrasmac Na pierwszy raz polecam ER.

No ja doświadczyłem więcej :D.
 
 

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
a ktoś w skrócie mogłby napisać najwazniejsze zmiany w ER ? :P
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
a ktoś w skrócie mogłby napisać najwazniejsze zmiany w ER ? :P
Co zawiera wersja 1.4 (lista uproszczona):

    ponad setkę zadań pobocznych i głównych
    nową gildię: Bandyta
    możliwość zostania Kretem lub Kopaczem
    nowe sposoby przyjęcia do obozów
    możliwość zostania Guru
    ciekawe miejsca w kolonii: obóz łowców orków, myśliwych, Strażników Starej Kopalni
    wiele wydarzeń fabularnych: spotkanie czterech przyjaciół, bunt zbieraczy, zatargi o opuszczoną kopalnię
    zadania różnego typu: poszukiwanie przedmiotów, kombinowanie z dialogami, naprawianie palisady i inne
    nowe tekstury otoczenia
    nowe tekstury menu i interfejsu
    umiejętność alchemii i warzenie mikstur
    umiejętność górnictwa i wydobycia rudy i złota
    gotowanie
    nowe umiejętności łowieckie (pozyskiwanie sadła kretoszczura, mięsa gadów i inne)
    możliwość modlitwy do bogów i proszenia ich o łaski
    palenie różnych rodzajów tytoniu w fajce wodnej
    usprawnione smażenie mięsa na patelni (kilka sztuk na raz)
    Carnage Graphic Patch


Uwaga: W modyfikacji nie pojawi się kowalstwo oraz czynności z nim związane (przetapianie rudy, ostrzenie mieczy itp). Nie będzie można także awansować na Magnata.

Na czym polega balans w wersji 1.4:

    system bossów:
    Podczas rozgrywki spotkamy mocniejszych przeciwników, którzy na poszczególnych etapach gry dadzą nam się we znaki. Po pokonaniu takiego przeciwnika bohater otrzyma doświadczenie oraz bonus do jednego z trzech atrybutów (to do jakiego będzie ustalane zależnie od metody walki: mag otrzyma punkt many, wojownik siły, a łucznik zręczności)
    zmniejszone poziomy potworów:
    Po pokonaniu podstawowych przeciwników, bohater otrzyma znacznie mniej punktów doświadczenia. Ilość doświadczenia za potwory nie przekroczy 200 pkt.
    zmniejszone wartości obronne pancerzy
    zwiększone wymagania broni, część broni będzie nawet wymagać dwóch atrybutów
    znacząco wzrosły ceny magicznych zwojów
    masakrycznie zwiększone ceny amuletów i pierścieni

@vatrasmac  Jak grubym trzeba być pisze to na 1 stronie tematu ER ? @Mac Dun wracając do MT, ale nie o bugach. Nie rozumiem ludzi którzy mają problem do dubbingu w MT przynajmniej jest, a w wielu modach nie ma. Co z tego że jest słaby ? Jeśli ktoś narzeka niech zrobi sam lepszy a nie mówi że jest gówniany. Takie jest moje zdanie o dubbingu w MT.
 
 

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Myslałem ze dodasz coś od siebie, to co cytowałeś już znałem :P

w ER duzo postaci jest dodanych , jeśli w ogóle sa?
I
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Co wy z tymi bugami w MT?  :hmmm:  W najnowszym patchu nie ma prawie zadnych bugow, sam doswiadczylem z 3-4 bugi.
@vatrasmac Na pierwszy raz polecam ER.
Ogólnie z mojej próby grania w MT pamiętam tylko parę rzeczy - zjebane dialogi* (z jeszcze gorszym dubbingiem), Majewski Show, bugi i community które opierdala za fakt że robi się coś po swojemu zamiast "jak w solucji" i że to właśnie przez to są bugi. Sorry, to nie dla mnie.

*nie pasowała mi zmiana klimatu w dialogach.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Myslałem ze dodasz coś od siebie, to co cytowałeś już znałem :P

w ER duzo postaci jest dodanych , jeśli w ogóle sa?
I

Więcej chyba niż w MT.
 
 

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
ER bardziej jak mt
Fakt mt są klasykiem już ale jeżeli popełnisz błąd w zadaniu to często się buguje i nie da sie wykonać.
W ER tego nie doświadczyłem.
Wrzuć na ruszt pierw ER a później MT takie jest moje zdanie
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Dzieki wielkie,

Na początek ER później MT :P


A ze tak zapytam są jakieś ciekawe mody do G2/G2NK?
 

kaczka

kaczka

RaveN Studio
Definitely not kaczka!
posty2281
NagrodyV
ProfesjaLvl designer
  • RaveN Studio
  • Definitely not kaczka!
Z nieoficjalnych źródeł słyszałem, że ma powstawać ER2 :F
 

Duke Nukem

Duke Nukem

Gry (themodders@telegram)
Król Duke Nukem
posty826
ProfesjaNierób
  • Gry (themodders@telegram)
  • Król Duke Nukem
Dzieki wielkie,

Na początek ER później MT :P


A ze tak zapytam są jakieś ciekawe mody do G2/G2NK?

Returning ?
 
 

SkyneR

SkyneR

Użytkownicy
Kabaneri
posty16
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Kabaneri
Dzieki wielkie,

Na początek ER później MT :P


A ze tak zapytam są jakieś ciekawe mody do G2/G2NK?

Global Mod?

 

vatrasmac

vatrasmac

Użytkownicy
posty12
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Mam problem z G1 ER, ponieważ myszka mi się zacina od czasu do czasu tak ze nie moge w ogóle ruszać obrazem, dopiero jak wezme ESC i ponownie dołącze do gry czyli jeszcze raz ESC to zaczyna działać.

Jakieś rady prosiłbym bo uciążliwie się gra
 

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara
Mam problem z G1 ER, ponieważ myszka mi się zacina od czasu do czasu tak ze nie moge w ogóle ruszać obrazem, dopiero jak wezme ESC i ponownie dołącze do gry czyli jeszcze raz ESC to zaczyna działać.

Jakieś rady prosiłbym bo uciążliwie się gra
myszka tak też czasami robi w oryginalnym gothicu.
MARVIN-OFF
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica
Er skupia się bardziej na uzupełnieniu tego co nie dokończyli ludzie z PB. MT zaś dodaje mnóstwo nowych rzeczy itd.
MT jest większe, dłużej będziesz grał. A te bugi w modzie Poziomek są, ale nie psują zbytnio rozgrywki. Er jest przepełnione zadaniami przynieś, podaj, pozamiataj, choć też są ciekawe questy. Wolę Mt, dlatego, że jest klimatyczne, więcej rzeczy dodanych no i za doskonałe inExtremo :D Przejdź najpierw MT, potem ER :D

Mark56

Mark56

Moderator
som veľký magič
posty1632
ProfesjaAnimator
  • Moderator
  • som veľký magič
 


OrtegaX

OrtegaX

Użytkownicy
Bractwo Gothica
posty351
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • Bractwo Gothica

Fabio

Fabio

The Modders
posty3466
ProfesjaSkrypter
  • The Modders
in Extremo jest w standardowej wersji Gothica bez żadnych kodów ani nic z tego typu rzeczy. Ja mam oryginał i normalnie od któregoś tam rozdziału oni są i grają.

gothic1210
  • Gość
 

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty5204
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
in Extremo jest w standardowej wersji Gothica bez żadnych kodów ani nic z tego typu rzeczy. Ja mam oryginał i normalnie od któregoś tam rozdziału oni są i grają.
Bo pewnie masz jakiegoś moda. :D


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry