Z czego się uczyć? 3487 6

O temacie

Autor Dying

Zaczęty 5.07.2015 roku

Wyświetleń 3487

Odpowiedzi 6

Dying

Dying

Użytkownicy
posty21
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy

Dying

Z czego się uczyć?
2015-07-05, 03:00(Ostatnia zmiana: 2015-07-19, 06:47)
Tak jak w temacie - możecie mi polecić jakąś książkę, w której wszystko jest dobrze i przejrzyście wytłumaczone? Miałem zamiar ściągnąć kupić Symfonię, ale ponoć już się zestarzała i nie warto. Może jakieś kursy internetowe?
 

Leinnan

Leinnan

Administrator
torsonic polarity syndrome
posty2671
Propsy3600
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • torsonic polarity syndrome
 
Mit der Dummheit kämpfen die Götter selbst vergebens

steam | slavic castles |  last.fm | moddb.com | Stary, najlepszy lider Sclavinii

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Ja mogę polecić z książek Symfonię C++ lub http://cpp0x.pl/
 

oskardon

oskardon

Użytkownicy
posty91
Propsy38
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
A ja Symfonię odradzić - zdecydowanie po nią nie sięgaj (m.in. w linku Leinnana jest opisane dlaczego). Dużo zależy od tego w czym już potrafisz programować i co chcesz w tym C++ robić.
 
Life is brutal and full of zasadzkas.

Drock

Drock

Użytkownicy
posty357
Propsy75
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
A ja Symfonię odradzić - zdecydowanie po nią nie sięgaj (m.in. w linku Leinnana jest opisane dlaczego). Dużo zależy od tego w czym już potrafisz programować i co chcesz w tym C++ robić.
Jak sam autor napisał :
Cytuj
"Symfonia C++ Standard" to nowsza wersja opisująca standard ISO zamiast archaicznego ARM. Ale. Dalej nie znajdziesz tam obsługi wyjątków i szablonów.

Mój błąd mogłem sprecyzować.
Szablonów i wyjątków nie znajdziesz w Symfonii ponieważ ten sam autor napisał oddzielną książkę poświęconą temu czyli "Pasję C++"
i kolejny cytat z tamtego kursu :
Cytuj
Żeby być zgodnym z prawdą muszę nadmienić, że jest im poświęcona inna książka - "Pasja C++".
 

oskardon

oskardon

Użytkownicy
posty91
Propsy38
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Nawet wersja "standard" opisuje standard C++03. Obecnie do użytku wchodzi C++14 i szybkimi krokami zbliża się C++17. A w międzyczasie C++11 wniósł bardzo istotne zmiany w postaci lambd i elementów programowania funkcyjnego. Uczenie się oglnie programowania z 10 letniej książki nie byłoby jeszcze problemem. Ale już uczenie się z 10 letniej książki konkretnego języka, który się przecież istotnie zmienia w tym czasie - nie jest już najlepszym pomysłem.
 
Life is brutal and full of zasadzkas.

mgr Fartuess

mgr Fartuess

Użytkownicy
Kiedyś to były czasy!
posty1485
Propsy890
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kiedyś to były czasy!
Ale nowinki to zazwyczaj detale lub dodatki. Rdzeń zostaje mniej więcej taki sam. Najpierw trzeba się nauczyć rdzenia a potem można się douczyć nowinek.
 
Popisuje się ciągle menda jedna...


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry