ELEX 395429 1525

O temacie

Autor Kelten

Zaczęty 30.06.2015 roku

Wyświetleń 395429

Odpowiedzi 1525

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Darujmy sobie Bethesde. Ich gry to ciągle to samo, tylko w innym opakowaniu (AC swój recykling robi lepiej), przestarzały silnik i słabe animacje/mimika twarzy (i u nich kuźde nie ma wytłumaczenia, że brakuje im hajsu czy ludzi). Do tego robią gry na jedno kopyto, scenarzystów biorą z gimnazjum z Polski (a to i tak takich tępawych) nie wspominając o masie innych minusów ich gier. Przy nich to PB z każdą grą rozwija się niewyobrażalnie.


Siłą PB zawsze były światy i ich przedstawienie, niech to więc dalej robią, fabuły zawsze mieli proste, rządził świat więc pomysł aby robili teraz coś innego jest kretyński.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca

Werewolf

ELEX
#781 2016-12-09, 21:42(Ostatnia zmiana: 2016-12-09, 22:17)
Ta, i dlatego gry Bethesdy są bardzo wysoko w rankingach (praktycznie w każdym top 10) i kilkaset tysięcy osób gra w jednej chwili :facepalm:

Wychodze z tej dyskusji bo widze, że trzeba by się kłocić za każdym razem gdy ktoś podaje takie... ,,argumenty", a nie po to wróciłem na forum.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Wychodze z tej dyskusji bo naprawde z niektórymi to się można tylko kłócić przez wzgląd na ich argumentacje.






Wiesz, w Minecrafta też zagrywa się z pół (jeśli nie więcej globu). Opinię o Betheśdzie swą rozpisywałem nie raz, nie będę się powtarzał. Ale dla ciebie wyznacznikiem są te statystyki....no tak. Na ich podstawie nazywałeś W3 straszliwie przereklamowaną grą. Jeszcze jakbyś patrzył nagrody od społeczności i ludzi którzy się na tym znają, ok.
http://www.metacritic.com/game/pc/fallout-4
tą wersję fani kochają.

A co do recenzentów....tu jest jak w filmach Marvela. Jakiego by gówna nie zrobili to i tak recenzenci będą się nad nimi rozpływać.
 

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

ELEX
#783 2016-12-09, 22:36(Ostatnia zmiana: 2016-12-09, 23:23)
@Kuba Czaker

Przecież on wychwala fallouta 3 i 4, to tylko pokazuje jak ocenia gry

Te rpg na tle innych sa bardzo slabe po prostu
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary

Squerol

ELEX
#784 2016-12-10, 08:10(Ostatnia zmiana: 2016-12-10, 10:04)
Piranha Bytes od zrobienia Risen'a 2 ssie i nie przestanie ssać. Aha zapomniałem dodać że to ssanie po same kule
@Zireael nie widzę zbyt wielu podobieństw R2/R3 do poprzednich gier, coś jakby inni ludzie robili te gry (co poniekąd jest prawdą)

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

ELEX
#785 2016-12-10, 12:05(Ostatnia zmiana: 2016-12-10, 13:18)
Piranha Bytes od zrobienia Risen'a 2 ssie i nie przestanie ssać. Aha zapomniałem dodać że to ssanie po same kule
@Zireael nie widzę zbyt wielu podobieństw R2/R3 do poprzednich gier, coś jakby inni ludzie robili te gry (co poniekąd jest prawdą)
Risen 2 nie ssie, tylko nie trafił w twój gust po prostu. Mi się bardzo podoba. Piracki klimat jest bardzo fajny, mimo że woliłem typowy średniowieczny :)

Zmienili koncepcje po prostu i nie do każdego nowego trafiła.

Risen 1 i Risen 2 przecież jest prawie identyczny, zmieniło się tylko otoczenie. :)
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
Ja zawsze doceniam też próby. PB spróbowało zrobić coś nowego a taka Bethesda od lat robi to samo.
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Risen 2 nie ssie, tylko nie trafił w twój gust po prostu. Mi się bardzo podoba. Piracki klimat jest bardzo fajny, mimo że woliłem typowy średniowieczny :)

Zmienili koncepcje po prostu i nie do każdego nowego trafiła.

Risen 1 i Risen 2 przecież jest prawie identyczny, zmieniło się tylko otoczenie. :)

Bez obrazy ale coś ty brał? Risen 1 i 2 identyczny? Jeszcze może powiesz że Risen 3 i Gothic I są jak dwie krople wody?  :lol2:

Tu też nie chodzi o gust...

Przecież Risen 2 to totalna odskocznia od tego co robiły pirahnie.... System walki, rozwój postaci, level design, wysepki-wypierdki zamiast jednej większej wyspy, monotonny content (najgorzej w R3, a to przez większą ilość wysepek), animacje (w R2/R3 po prostu są komiczne a w Elexie to jak narazie wyglądają jeszcze gorzej, pierdolą farmazony że je poprawią, już to kurwa widzę, tak samo jak pierdolili że miał być system walki zbliżony do tego z Risen'a 1 a lekko przerobili to spierdolone gówno z R3, jak chcecie mogę pogrzebać na forach elex'a i te zapewnienia odkopać - przestałem śledzić te oficjalne forum z odpowiedziami od twórców od kiedy zaczęli publikować materiały wideo, nie mam ochoty czytać tych bzdur i kłamstw), muzyka (brak Kai Rosenkranz'a, ostatni raz go słyszeliśmy w R1), ogólnie cały gameplay, inaczej się w to gra (nie da się grać, nie czerpię z R2/R3 przyjemności, ukończyłem na hama, żeby tylko ukończyć, tak samo jak robiłem to np. z gniotami jak Arcania, Zmierch Bugów czy Dark Souls 2).
Wszystko na minus.

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

ELEX
#788 2016-12-10, 15:30(Ostatnia zmiana: 2016-12-10, 15:41)
Cytuj
Przecież Risen 2 to totalna odskocznia od tego co robiły pirahnie..
I dlatego jest zła? AHA   :pokerface:

Co do rozwoju postaci uważam za bardzo dobry, exp rozwijamy atrybuty, a za kasę umiejetności :)

Wysepki zamiast jednej mapy, dla mnie to nie jest wada. Co to za różnica czy mamy jeden kontynent, czy mapki TAKIEJ samej wielkości razem? Bez wysp chuja by sie poplywalo statkiem, a przeciez to sa piraci :huh:

System walki wcale nie uważam że jest gorszy, nadal jest dużo combosów
Animacje walki komiczne? -__-   Dla mnie są bardzo dobrze odtworzone, może po prostu nie ogarniasz że szablą walczy się inaczej niż klasycznym mieczem?  o_0

Desing mapy trzyma poziom risena 1, nie wiem na chuj ci chodzi. Miasto, plaże, równiny są pięknie pokazane

No offense, ale dla mnie to wygląda tak, że strzeliście focha na pb, jak dzieci że zrobiła zamiast gotyckiego, typowo średniowiecznego klimatu bardziej, tropikalny, piracki klimat i szukacie na siłę wszystkich jej wad .
Cytuj
Złej baletnicy przeszkadza nawet rąbek spódnicy
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Cytuj
Przecież Risen 2 to totalna odskocznia od tego co robiły pirahnie..
I dlatego jest zła? AHA   :pokerface:

Jest zła bo Pirahnie nic innego robić nie potrafią, jak nie zrobią czegoś niemal identycznie jak w G1/G2 to im nie wychodzi.

G1/G2 - fajnie.
G3 - chcieli spróbować co innego + brak czasu - nie wyszło, choć coś w tej gierce było...
R1 - totalny powrót do korzeni, fajnie.
R2 - chcieli spróbować co innego - nie wyszło.
R3 - Risen 2 wersja 2.0 z jakimiś tam nawiązaniami G1/G2 - bez komentarza...
Elex - jak na razie R3 wersja 2.0 w innej oprawce.

Cytuj
System walki wcale nie uważam że jest gorszy, nadal jest dużo combosów

Chyba nie w R2/R3... Nawet jak by było multum kombosów to zasady walki wręcz są bezsensowne...

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany

Maciej

ELEX
#790 2016-12-10, 16:08(Ostatnia zmiana: 2016-12-10, 17:35)
Cytuj
Chyba nie w R2/R3... Nawet jak by było multum kombosów to zasady walki wręcz są bezsensowne...
Tzn, atak, atak, blokowanie i atak w dobrym momencie?  :pokerface:

Tez na poczatku gry ciężko mi bylo kogoś zabić, ale dlatego ze.

1. Nie mialem wyuczonych combosow i mogłem atakować tylko podstawowymi
2. Malo dmg zabieralem i slaba ochronę mialem przed bronia
3. Tempo gry jest szybkie i ciężko wyczuc moment trafienia aby zadac dmg bez straty zycia.

Rozwinalem 3 poziom walki mieczem, nauczyłem sie mocnego ataku i jest git, mimo ze nadal ginę :P

Btw, walka z risen 1 tez nie byla idealna, np walka kosturem ;d

 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Mac Dun, jak Cie nie lubie, tak teraz Ci z całego serca radzę - nie dyskutuj z nimi. Oni tak jak kiedyś Ty uważają, że ich gust jest jedyny wspaniały, ostatni sprawiedliwy i nie masz twojszego gustu od mojszego, a wszystko co się nie zgadza z ich gustami jest chujowe/masz chujowy gust (niepotrzebne skreślić). Daj sobie spokój, po prostu graj sobie w Risena 2 i się ciesz bo mi on też sprawiał radość, a im daj się zesrać pod siebie ze złości na chujowe rajseny i niech sobie żyją jak chcą. Ani Ty ich nie przekonasz ani oni Ciebie.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Cytuj
Chyba nie w R2/R3... Nawet jak by było multum kombosów to zasady walki wręcz są bezsensowne...
Tzn, atak, atak, blokowanie i atak w dobrym momencie?  :pokerface:

Tez na poczatku gry ciężko mi bylo kogoś zabić, ale dlatego ze.

1. Nie mialem wyuczonych combosow i mogłem atakować tylko podstawowymi
2. Malo dmg zabieralem i slaba ochronę mialem przed bronia
3. Tempo gry jest szybkie i ciężko wyczuc moment trafienia aby zadac dmg bez straty zycia.

Rozwinalem 3 poziom walki mieczem, nauczyłem sie mocnego ataku i jest git, mimo ze nadal ginę :P

Btw, walka z risen 1 tez nie byla idealna, np walka kosturem ;d

Próbowałem walczyc w R2 i R3 tak jak piszesz - atak, atak, blokowanie, atak w odpowiednim momencie itp itd, tworzyć jakieś cuda itp itd, ale padałem częściej niż sprawdzony i pewny sposób - spam lpm. Za to w Risenie 1 wyglądało to zdecydowanie lepiej, tam atak i bloki miały znaczenie tak jak w G1 i G2, w R2 i R3 poszli w kierunku walki z G3.

Post połączony: 2016-12-12, 12:12
Piranha Bytes od zrobienia Risen'a 2 ssie i nie przestanie ssać. Aha zapomniałem dodać że to ssanie po same kule
@Zireael nie widzę zbyt wielu podobieństw R2/R3 do poprzednich gier, coś jakby inni ludzie robili te gry (co poniekąd jest prawdą)
Risen 2 nie ssie, tylko nie trafił w twój gust po prostu. Mi się bardzo podoba. Piracki klimat jest bardzo fajny, mimo że woliłem typowy średniowieczny :)

Zmienili koncepcje po prostu i nie do każdego nowego trafiła.

Risen 1 i Risen 2 przecież jest prawie identyczny, zmieniło się tylko otoczenie. :)

WTF ? Inny system walki, inny system rozwoju postaci, inne zadania i fabuła(w R1 ctrl+c ctrl+v z gothica, w R2 zupełnie inne kiepskie zadania jak i fabuła), inny system magii, pistolety i karabiny(wtf). Jedyne co się nie zmieniło to chujowe animacje i grafika xD
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Fareus

Fareus

Labirynt
posty428
Propsy646
Profesjabrak
  • Labirynt
Minęły 40 strony tego temu, a ludzie dalej się kłócą czy ELEX to gówno czy jest zajebisty. Teraz jeden zaczął pierdolić jakieś farmazony na Bethesada, równocześnie jak jakiś broniąc PB, której do trochę brakuje Bethesdy. Zrozumcie, że - po pierwsze - jeden lubi to inny tamto to i chuj wam to tego, "bo ty masz chujowy gust", kim wy kurwa jesteście, żeby oceniać czy jego gust jest chujowy, lubi to, to to lubi, musicie mieć bardzo ciekawe życie, że wyzywacie ludzi w internecie, bo podoba im się coś czego wy nie lubicie, a po drugie - niektórzy z was chyba nie rozumieją, że gry komputerowe to są gry komputerowe, jaka gra by to nie była to nie jest i nie będzie żadną sztuką, tylko rozrywką i dopóki ludzie będą w nią grać, dopóty będzie spełniała swoje zadanie. Wiadomo, gry stawiają na różne aspekty, jeden są łopatologiczne i głupie, a drugie bardziej wymagające, ale naprawdę aż tak wam przeszkadza, że ktoś woli tę pierwszą opcję?
 
Jebać homo i lewaków, bóg, honor, ojczyzna ~ Jezus Chrystus 27r. n.e. Jerozolima, marsz antyrzymski

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Fareus, jak Ty mnie teraz zaimponowałeś. Czytajcie to jakies czkawkery czy inne moddersy, co napisał Pan Fareus.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Maciej

Maciej

Użytkownicy
posty3689
Propsy1006
ProfesjaGracz
  • Zbanowany
Cytuj
jaka gra by to nie była to nie jest i nie będzie żadną sztuką,
Niektóre gry zasluguja na to miano
 

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
@Werewolf mam rozumieć, że nagle stałeś się wielkim fanem tego o czym pisze Fareus? Zupełnie jakbyś nie robił tego o czym pisze, zauważyłeś za pewne tylko moment "teraz jeden zaczął pierdolić jakieś farmazony na Bethesde".

I tu wypowiem się lekko defensywnie, mam gust i tak, uważam, że Bethesda robi gówno nie gry i nie uważam, że PB brakuje czegokolwiek do nich.


 

Zireael

Zireael

Użytkownicy
Przezorny
posty387
Propsy304
NagrodyV
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Przezorny
Cytuj
jaka gra by to nie była to nie jest i nie będzie żadną sztuką,
Niektóre gry zasluguja na to miano

Pewnie Knights of the Old Republic.  :lol2:
 
Ludzie (...) lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni (...) Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć.

Kuba

Kuba

Złote Wrota
posty1137
Propsy464
ProfesjaScenarzysta
  • Złote Wrota
@Fareus rozumiem, po cześci (choć tutaj połowa forum wali od czasu do czasu podobne zdanie a potem sobie zaprzecza) ale tutaj jakiekolwiek próby argumentacji lecą w próżnię, pamiętam, że proponowałem aby osoby które chcą tylko hejtować Elex nie wchodziły do tematu, uzyłem chyba nawet podobnej retoryki co ty. Nie podziałało, no to rozmawiajmy w tym tonie, inaczej się nie da, to internet i tego już nie zmienisz, rozmowy zawsze będą tak wyglądały.

Post połączony: 2016-12-13, 22:18
@Zireael no.
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
I to jest TWÓJ gust, co nie znaczy, że masz lepszy/gorszy.

I nie, nie zauważyłem tylko jeden moment, przeczytałem i zrozumiałem całość.
I nie, nie stałem się fanem wypowiedzi Fareusa ale to co napisał to propsuje po tysiąckroć recyma i nogyma.
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry