Anime 147571 762

O temacie

Autor Veto

Zaczęty 15.12.2009 roku

Wyświetleń 147571

Odpowiedzi 762

Razakel

Razakel

Quest Pack Team
Dużo gada, mało robi
posty304
Propsy58
ProfesjaTester
  • Quest Pack Team
  • Dużo gada, mało robi
Niedawno obejrzałem Nanatsu no Taizai, jak dla mnie bomba. Jeśli ktoś lubi klimaty fantasy, to anime w sam raz dla niego :D
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Dawno temu próbowałem obejrzeć Fate Zero. Po pierwszym odcinku uznałem że to wybitnie nie moje klimaty - odstawiłem zamiast dropować ze względu na sentyment do autor. Teraz dokończyłem pierwszy sezon i uważam to za czas stracony. Czy drugi sezon to wynagradza? Czy trzyma podobny klimat i poziom fabuły?
Jest nieco lepszy, ale bomby nie ma.
Ogólnie, to problemem Fate jest wielkość franczyzy, tego jest po prostu za dużo. Od gry eroge, po książki, komiksy i gry rpg, a każda dostaje z osobna animację.
Prawda jest taka,  że jeśli chcesz w 100% ograniać Fate/Zero, to musisz ogarniać wszystkie routy Fate/stay night. Ktoś pomyśli "Co to za problem? Wystarczy obejrzeć.", no właśnie nie wystarczy:
-ekranizacja pierwszej scieżki to filler,
-trzecia ścieżka nie została jeszcze nawet zekranizowana,
-co z tego, że druga jest zekranizowana, skoro każda ścieżka zmiena się pod wpływem kilku dialogów.
Grać więc w gre? Czemu nie, ale jest to czasochłonne, mi to zajęło kilka miesięcy.
Na szczęście nie trzeba ogarniać sequela - Fate/hollow ataraxia, bo to by była masakra, a o ekranizacji jeszcze nie słyszałem.
Tak samo jeśli chcecie obejrzeć Illyę i wszystko rozumieć, w dodatku "Fejtów" jest jeszcze kilka.
Całe to uniwersum jest pokręcone, cała fabuła się opiera na tych wyborach, dosłownie. Pod względem logicznym trochę jak hybryda Steins;Gate z Higurashi.
 

Ali G

Ali G

Użytkownicy
Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
posty682
Propsy727
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Nie odmawia się, kiedy pieniądz woła.
Obecnie rzadko kiedy obejrzę anime, które mógłbym polecić na forum, ale myślę, że akurat to powinno się komuś z userów spodobać, szczególnie OVA i s2.
Grisaia no Kajitsu | Grisaia no Meikyuu: Caprice no Mayu 0 | Grisaia no Rakuen

Dawipir

Dawipir

Użytkownicy
Dyktator
posty157
Propsy34
ProfesjaReżyser
  • Użytkownicy
  • Dyktator
Ostatnio znalazłem nowe anime, a mianowicie Death Parade.
Jak dla mnie jest tam za duzo gorzkich żali, ale poza tym jest spoko. Anime caly czas towarzyszy śmierć, gdyz to wlasnie o smierci mowi sie caly czas w anime.
Więcej wam nie powiem, sami obejrzyjcie.
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Death Billards to prequel, bardzo polecam, serii nie oglądałem. 
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

oskardon

oskardon

Użytkownicy
posty91
Propsy38
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

oskardon

Anime
#705 2015-12-05, 00:21(Ostatnia zmiana: 2015-12-05, 00:32)
http://anime-odcinki.pl/anime/steinsgate/30
http://whynotsubs.com/steinsgate-23-%CE%B2/

Wyszła wczoraj alternatywna wersja odcinka 23 Steins;Gate będąca wstępem do nowej VN Steins;Gate 0.
Nic specjalnego, ale jednak "jakieś" nowe S;G.
 
Life is brutal and full of zasadzkas.

inż. Avallach

inż. Avallach

Administrator
posty7662
Propsy5238
NagrodyV
ProfesjaProgramista
  • Administrator
Obejrzałem wczoraj Life is Strange. Obejrzałem, bo z tego co kojarzyłem to bardziej film niż gra, i na YT jest dostępne w formie zmontowanej w film.
Piszę tutaj, bo zorientowałem się że to jest ta sama fabuła co w Puella Magi Madoka Magica. Ale zrobiona tak jak trzeba. To co w PMMM w wielu momentach zrobiono naiwnie, dziecinnie, zbyt fantazyjnie, w LiS jest właściwe. Realistyczne, dojrzałe. Dotyczy to przede wszystkim zakończeń obu historii. LiS ma takie zakończenie (przynajmniej to które widziałem na YT, może jest inne) jakie uważałem że powinna była mieć PMMM.
Grafika jest bardzo ładna - łączy klimat filmu animowanego z realizmem. Jak dla mnie jak najbardziej porównywalna jakością z anime. Animacja postaci taka ładna nie jest, ale grafika to wynagradza. Długość (zarówno w minutach trwania filmu, jak i w liczbie przedstawionych "cykli") wydaje się być bardzo podobna (uwaga SPOILER :D).

Polecam, po namyśle 10/10.
https://www.youtube.com/watch?v=e3Osv0ar5vo


Mnie ta wiadomość trochę smuci, może kiedyś też chciałbym opowiedzieć historię tego typu, a widzę że byłaby chyba jeszcze bardziej podobna do LiS niż LiS jest podobne do PMMM. Ogólna idea (ignorując szczegóły, takie jak szeroki wątek kryminalny) jest zrealizowana właściwie perfekcyjnie. Gdybym mógł jakieś inne wątki rozwinąć, byłyby to te same co w PMMM :D

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Pierwsze dwanaście odcinków Steins;Gate do "kupienia" za darmo dla użytkowników Windows 10 ;)
https://www.microsoft.com/en-us/store/tv/steins-gate/season-101/8d6kgwzlcnv8
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Obejrzałem ostatnio kilka anime, m.in Fullmetal Alchemist: Brotherhood. Przy wyborze sugerowałem się rankingiem na MAL-u i opiniami znajomych. Zupełnie nie rozumiem fenomenu tego anime, dla mnie było zwyczajnie nudne i dziecinne, podobał mi się właściwie tylko jeden moment na początku.
Spoiler
kiedy ojciec połączył córke z psem, propsy
Nie polecam. Podobnie One Punch Man, nic nadzwyczajnego.
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Jak można sugerować się rankingiem w którym Cowboy Bebop jest dopiero na 29tej pozycji?
 

Squerol

Squerol

Użytkownicy
twój stary
posty712
Propsy547
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • twój stary
Spoiler

Anonymized

Anonymized

Użytkownicy
posty2957
Propsy6115
NagrodyV
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Prawda objawiona. Nie mam pojęcia jak można oglądać chińskie bajki.
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ergo Proxy, warto obejrzeć?
 

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Czasem może trochę nużyć, głównie ze względu na tempo fabuły i ciężki klimat, ale reszta jest na tyle dobra, że na prawdę, warto obejrzeć. Fabuła, ścieżka dźwiękowa i styl graficzny stoją na wysokim poziomie, tylko ten rozwój wydarzeń w niektórych miejscach posysa. Jak lubisz ciężkie klimaty, to śmiało oglądaj.
 

Cragann

Cragann

Użytkownicy
posty766
Propsy602
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Anime 10/10 według was, coś co powinienem obejrzeć, dawać :D
(obejrzałem to: http://myanimelist.net/animelist/Cragann?status=7&order=4&order2=0 )
(nie sugerujcie się zbyt mocno moimi 10/10, to dosyć stara lista)
 

Sawik

Sawik

Użytkownicy
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Rebel
Angel Beats na 10? Clannad.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
Czekajac na nowe odcinki Naruto Shipuuden oglądam Bleach, jestem na 160 :D
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
http://myanimelist.net/animelist/MiszczuGW

Heh, ja się zastanawiam jak niektórym anime mogłem dawać takie wysokie oceny xD
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



Amand

Amand

Użytkownicy
jestę studentę xD
posty238
Propsy94
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • jestę studentę xD
Cragann, polecam :
-serię kinówek "the Garden of sinners"
-"From the New World"
 
Wystąpił błąd podczas próby wyświetlenia sygnatury

Paser

Paser

Użytkownicy
Crazy Diamond
posty281
Propsy119
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • Crazy Diamond
Nie wiedziałem, by CGI w chińskiej bajce wyglądało tak źle, jak to z nowego Berserka.
W dodatku to słabe przeplatanie wątków i pomijanie co niektórych to rak totalny.

A nowe JoJo jak to JoJo, jak zwykle na propsie. W ostatnim odcinku w końcu poznaliśmy Kirę  - seryjnego mordercę z dojebanym standem, główny antag DiU.
Ale i tak otaki będą mówić, że dwudziestoczteroletnie JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (ogólnie seria ma 30 lat) to kopia Persony 4, mimo, że to twórcy Persony są ogromnymi fanami JoJo i inspirują się dziełem Arakiego.
 


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry