Nowe tekstury 4764 9

O temacie

Autor Laren

Zaczęty 31.03.2015 roku

Wyświetleń 4764

Odpowiedzi 9

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Witam, mam pewien problem mianowicie chcę dodać nową teksturę do Gothica 2 nie podmienić w gomanie tylko dodać nową, nie mogę nigdzie znaleźć rozwiązania... Czy mogę liczyć na waszą pomoc?
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Musisz nową texturę spakować do Textures.VDF razem z innymi texturami i gotowe.

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Tego pliku nie da się otworzyć normalnie i spakować nowe tekstury... to chyba trzeba przez gomana jakoś...

A właśnie, podmieniłem teksturkę zgodnie z poradnikiem z you tube (teksturka informacyjna wiadomość od piranhy za palisadą orków) Teksturka ta w ogóle się nie podmienia... nie chcę podmieniać innych tekstur bo są potrzebne.

Wracając jak dodać tą nową teksturę?
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Cytuj
Tego pliku nie da się otworzyć normalnie i spakować nowe tekstury... to chyba trzeba przez gomana jakoś...
Nie gomanem.
Wypakowujesz Textures.VDF programem GothicVDFS ( powinien być w _work/data/tools ).
Dodajesz do wypakowanego folderu texture i pakujesz Textures.VDF spowrotem tym programem.
Zalecam to również
Obsługa GothicVDFS
Cytuj
A właśnie, podmieniłem teksturkę zgodnie z poradnikiem z you tube (teksturka informacyjna wiadomość od piranhy za palisadą orków)
Teksturka ta w ogóle się nie podmienia... nie chcę podmieniać innych
tekstur bo są potrzebne.
Trzeba usunąć zdekompilowany odpowiednik, będzie miał rozszerzenie .TEX w folderze _compiled

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
W folderze compiled mam wszystkie pliki w rozszerzeniu tex znalazłem swoją teksturkę wykasowałem ją nie ma innego pliku z nią i w innym formacie... ciekawi mnie jednak fakt, że w spacerze w teksturkach jest tekstura  znaku informacyjnego ale z zupełnie inną nazwą a po za tym jak zapisuję w takiej nazwie to zamienia się z powrotem w gomanie na swoją poprzednią... mam nadzieje ,że rozumiesz... spróbuję jeszcze dodać nową teksturę po prostu lub podmienię inną...
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Sprawdzaj w grze, a nie w gomanie

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Sprawdzam w spacerze bo teksturuję swój świat i szukam swojej tekstury którą podmieniłem ale w rzeczywistości ona się nie podmienia lub w przypadku podmienienia ze ścianą nie ma jej w ogóle... niby takie proste... kiedyś to nie sprawiało mi problemu... na początku miałem problem z otworzeniem pliku compilet w gomanie musiałem użyć gothica VDFS i już mogę otwierać pliki.
 

chicken

chicken

RaveN Studio
posty1230
Propsy559
ProfesjaNierób
  • RaveN Studio
Spakowałeś chociaż tą texture do VDF?

Laren

Laren

Użytkownicy
posty183
Propsy54
ProfesjaGrafik 3D
  • Użytkownicy
Dziękuję Chicken za poświęcenie mi tyle czasu przy tłumaczeniu na czym rzecz polega :)
 

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4772
Propsy3197
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
A zatem zacznijmy od początku...
Gothic może pobierać pliki z kilku miejsc, wymienię je w kolejności czytania, paczka .mod, paczka .vdf, folder _compiled, folder np. Anims dla animacji lub Textures dla tekstur, zwróć uwagę że podfoldery również są uwzględniane. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich folderów, używając narzędzia VDFS możesz je wydobyć wraz z zawartością z plików .vdf, przy instalacji GMDK można zaznaczyć żeby instalator sam się tym zajął.
Pliki istnieją w kilku formatach, posłużę się tutaj plikami graficznymi jako przykład. Mamy teksturę jako plik .tga, która widnieje w tej formie tylko i wyłącznie w folderze textures, jeżeli nie ma nigdzie indziej odpowiednika tego pliku w formacie .TEX, który jest skompilowaną wersją pliku dzięki czemu może być szybciej załadowany, plik .TGA zostaje skompilowany na plik .TEX i umieszczony w folderze _compiled.

Pokrótce o formatach graficznych w Gothic:
3DS - format przechowujący dane o statycznych obiektach, czyli takich niewymagających animacji np. miecz.
ASC - format przechowujący zarówno dane odnośnie animacji, jak i budowę obiektów dynamicznych, czyli obiektów poddawanych animacji np. pancerz.
TGA - format tekstur, dalszy komentarz jest raczej zbędny.

2. Po zdobyciu wersji skompilowanej pliku, dodajesz go do paczki .mod ważne jest zachowanie hierarchii folderów np. dodając teksturę musimy dodać ją w odpowiednim folderze czyli textures/_compiled/Twój plik tutaj.

Pamiętaj że jeżeli przypisujesz materiał poza spacerem to musi mieć nazwę taką samą jak tekstura bez rozszerzenia.
 
Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry