[G½] Gothic DirectX 11 #1 548603 989

O temacie

Autor Splash

Zaczęty 4.09.2014 roku

Wyświetleń 548603

Odpowiedzi 989

Narkan

Narkan

Użytkownicy
posty435
Propsy115
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
Sprawdź ramy i dysk pod kątem błedów.
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
żadnych problemów.
 
makin' bacon

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
"Pocieszę" Ciebie.
Z tym GPU i tak byś nie pograł komfortowo na DX11. :F
Może (słowo klucz) za pół roku, jak Degenerated zabierze się za optymalizowanie. Wówczas będzie sens wracać do tego problemu.
Procesor oczywiście też słaby nawet na podstawowego Gothica. Gothic lubi duuużo herców. Nowe instrukcje go nie obchodzą, dlatego na stosunkowo nowych cepach potrafi się dławić, jak są niżej taktowane. Zwłaszcza przy takim Vurtcie (i jak mniemam el hajwerze).

Co do samego problemu, to magia reinstalacji jest silna w Gothicu. Formata nie zalecam (a na access violation pomaga) bo system mówisz, że nowy. Sprawdź DEP, daj Gothica do wyjątków, wyłącz całkowicie DEP'a, czy co tam można robić. Uruchom jako administrator (rzadko, bo rzadko pomaga, ale jednak).
 

Faren

Faren

RaveN Studio
Farelka
posty1172
Propsy1496
Profesjabrak
  • RaveN Studio
  • Farelka
Wyłączyłem DEP to pomogło, w sensie... trochę. Włączyło się, ale fpsy to chyba miałem 2. also scrashował zanim skończyłem rozmowę z xardasem. Wyglądało to jak jakiś stack overflow czy coś o_O
Spróbuję z samym dx11, bez lhajverów. Also zrobię reinstal sterowników do karty graficznej. Dziwne, w ustawieniach nvidii kazałem odpalać  gothica z tą kartą, ale w gotiku we właściwościach pokazywało mi zintegrowaną.
 
makin' bacon

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy

Gwynbleidd

Gothic DirectX 11
#664 2015-05-20, 20:05(Ostatnia zmiana: 2015-05-20, 20:11)
Co do ustawień z panelu sterowania, to nic nie działa (z modem na DX11). Wymuszone AA - niet. Nawet adaptacyjna synchronizacja nie działa (z tego co pamiętam). Więc to nic dziwnego. Integrę wyłącz w BIOS'ie, albo wywal od niej sterowniki, powinno wyjść na jedno.

Co do stack overflow, out of memory i pochodnych, to pomaga/odwleka w czasie zwiększenie limitów pamięci na poszczególne rzeczy. Ustaw tak, jak to podawał vurt w swoim temacie. Link.

Ale jak powiedziałem, wiele FPS'ów to nie oczekuj. Ty masz Fermi, to nie jest Kepler... (A tak baj de łej, to zmniejsz do cholery ten plik stronicowania, daj 2048, więcej nie potrzeba, a to i tak tylko, jeśli lubisz zapełniać RAM do ok. 90% - wówczas windows głupieje).
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
"Pocieszę" Ciebie.
Z tym GPU i tak byś nie pograł komfortowo na DX11. :F
Może (słowo klucz) za pół roku, jak Degenerated zabierze się za optymalizowanie. Wówczas będzie sens wracać do tego problemu.
Procesor oczywiście też słaby nawet na podstawowego Gothica. Gothic lubi duuużo herców. Nowe instrukcje go nie obchodzą, dlatego na stosunkowo nowych cepach potrafi się dławić, jak są niżej taktowane. Zwłaszcza przy takim Vurtcie (i jak mniemam el hajwerze).

Co do samego problemu, to magia reinstalacji jest silna w Gothicu. Formata nie zalecam (a na access violation pomaga) bo system mówisz, że nowy. Sprawdź DEP, daj Gothica do wyjątków, wyłącz całkowicie DEP'a, czy co tam można robić. Uruchom jako administrator (rzadko, bo rzadko pomaga, ale jednak).

przecież na dx11 z procesora prawie w ogóle nie korzysta bo nie ma po co......
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

Zagłoba

Zagłoba

FatDragon Game Dev.
Jestę Hrabią Burkina Faso
posty428
Propsy308
ProfesjaNierób
  • FatDragon Game Dev.
  • Jestę Hrabią Burkina Faso
Szukam linku do pobrania DX11 ale dla Gothic 1 , podobno jest taka wersja dostępna. Bardzo proszę o podzielenie się jeśli ktoś posiada link do pobrania.
 
Tanio sprzedam używaną  k.graficzną Nvidia GTX650 4096mb.

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Jeśli dobrze rozumiem, trzeba pobrać całego D3D11 i następnie podmienić ddraw.dll na ten dla G1: https://github.com/Degenerated1123/GD3D11/blob/master/Release_G1/ddraw.dll?raw=true
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
@Jurigag
Przy Martinie, patrzę na miasto, zużycie procesora to jakieś 120% obciążenia w 100% jednego wątku (do tego system, przeglądarka i inne ścierwa). To działa na jednym wątku, a to, że Windows 7 pokazuje, że są obciążone 3/4 wątki, to inna sprawa.  :F (przy podstawowym Gothicu również  :lol:)
Tak więc wysokie obciążenie procesora pozostało.
 

kageyoshi

kageyoshi

Użytkownicy
posty173
Propsy36
Profesjabrak
  • Użytkownicy
No wgralem tą wersje x16 i mogę lajtowo wciskać F11. Teraz czekać ino aż doda lepsze cząsteczki jak na tym filmiku co pokazywał :lol:
 

Jurigag

Jurigag

Użytkownicy
posty869
Propsy285
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
@Jurigag
Przy Martinie, patrzę na miasto, zużycie procesora to jakieś 120% obciążenia w 100% jednego wątku (do tego system, przeglądarka i inne ścierwa). To działa na jednym wątku, a to, że Windows 7 pokazuje, że są obciążone 3/4 wątki, to inna sprawa.  :F (przy podstawowym Gothicu również  :lol:)
Tak więc wysokie obciążenie procesora pozostało.

to chyba u ciebie :D bo u mnie na i5 2500k jest to około 10% całego procka, nawet jeden rdzeń w pełni jest obciążony, bez dx11 jest to 25%(cały rdzeń ciągle obciążony w opór :P)
 
Skrypter/Tester - Szukasz testera/skryptera - Pisz !

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wreszcie ogarnąłem tego GDx11 i pogrywam sobie ciesząc się grafiką i przy okazji testując innego  moda. Mam tylko pytanie do osób siedzących w temacie. Czy w najnowszej wersji da się ustawić takie morze w Khorinis:
Sweet <3
https://www.youtube.com/watch?v=QN5_0SrHF58


Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Niestety nie. Graficznie ten mod zalicza stagnację od pewnego czasu.

@Jurigag
Zainstaluj Vurta jeszcze. A z tego wzniesienia, patrz nad domkami, aby było widać co jest za miastem, a domki na dole ekranu. Jest to chyba najbardziej wymagająca scena w grze.
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

bgb

bgb

Użytkownicy
posty848
Propsy592
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hmm na x16 nie wyświetlają mi się dachy chat w Lhiverze więc chyba wrócę do x15 :F. Btw. tą funkcję proceduralnego generowania trawy na odpowiednich teksturach da się jakoś włączyć?

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Za słaby mam sprzęt pod tego moda. Nie da się grać.
Jak to odinstalować bezpiecznie ? Wywaliłem cały folder z dx11 i ciągle mi się inicjuje i wyskakuje błąd, niemoge żadnego moda włączyć
 

Gwynbleidd

Gwynbleidd

Użytkownicy
posty188
Propsy77
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Ta pisownia... :facepalm:
Pobierz sobie wersję bez instalatora i zobacz, jakie pliki są do wywalenia. Wystarczy pomyśleć. :ayfkm:
 

Lobos

Lobos

Użytkownicy
posty594
Propsy360
Profesjabrak
  • Użytkownicy
To do mnie było ?
Przecież cały folder z tym modem jest do wywalenia skoro nigdy go przedtem niebyło, co mi da że sobie coś z niego usune a coś zostawię, rusz głową.
Jakieś inne pomysły czy muszę reinstalować G2 ?
 

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Cytuj
rusz głową.
A może ty rusz głową i przeczytaj jeszcze raz co on napisał :ayfkm: Usunąłeś z folderu system następujące pliki: AntTweakBar.dll, Assimp32.dll, d3dcompiler_46.dll, ddraw.dll, ddraw.pdb, GFSDK_SSAO.win32.dll?
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry