Problemy techniczne z modyfikacją Czas Zapłaty 13615 106

O temacie

Autor AIR90

Zaczęty 1.03.2014 roku

Wyświetleń 13615

Odpowiedzi 106

emkow

emkow

Użytkownicy
posty2
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Hej,
Mam problem z uruchomieniem gry. Mod się odpala, pojawia się menu i od razu się zacina - strzałkami nie mogę wybrać żadnej opcji i po wciśnięciu Entera nie uruchamia się gra (podświetlona jest pierwsza opcja w menu). Nie mogę wyjść z gry przy użyciu Alt+F4 ani przez menadżera zadań - muszę wylogowywać się z Windowsa, żeby odwiesić system.

Mam Win 7 64x, grę odpalam w trybie zgodności z Win XP SP 3 i z prawami admina - bez trybu zgodności było to samo.

Problem nie występuje w podstawce gry.

Ktoś z Was miał podobny problem?

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty4963
Propsy3432
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Inne mody działają? Uruchamiasz przez GothicStarter?

emkow

emkow

Użytkownicy
posty2
Propsy1
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Inne mody działają? Uruchamiasz przez GothicStarter?
Nie działał żaden mod, oczywiście odpalam przez GothicStarter.

Problem już rozwiązany - chodziło chyba o FPS patcha. Przeinstalowałem całą grę i poszło, niestety Gothic w ogóle nie chciał się odpalić z zainstalowanym system packiem (wywalał się jakiś błąd 00000000x...), bez tego packa wszystko dobrze śmiga.

Szaromrok

Szaromrok

Użytkownicy
posty72
Propsy61
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Witam, mam pewien problem z modyfikacją, problem, można by rzec, częściowo techniczny. Otóż na wersji 1.5 bezproblemowo dobrnąłem do zadania "Bestia z bagien", i w momencie, w którym dostajemy od Lestera zioło do wypalenia, ten dziwny narkotyk, pojawił się taki oto problem - po, że tak powiem, zakończeniu działania efektu narkotyku, budząc się okazuje się, że efekt tegoż specyfiku, polegający na zaburzeniu proporcji widzianego świata (jakbyśmy mieli marną rozdzielczość w ustawieniach) zostaje "na dłużej" i nijak nie chce odpuścić. Efekt ten, pojawiający się już bezpośrednio po spożyciu ziela Lestera, nie mija ani z czasem, ani po przespaniu kilku dni, ani po niczym innym, jak wczytywanie, wchodzenie do innych lokacji, i td. Jest to bardzo wredny efekt, który bardzo źle wpływa na odbieranie gry pod kątem doznań wizualnych. Od razu uprzedzę, że zmiana rozdzielczości w moim przypadku nie jest możliwa, gdyż z racji grania w Gothica na Win 7 hp muszę mieć zainstalowanego fixa, który ustawia automatycznie rozdzielczość ekranu, i nijak nie można jej zmienić bez wywalenia do pulpitu.
Z góry dzięki za pomoc w rozwiązaniu tego problemu...

Gdyby ktoś miał kiedykolwiek podobny problem z upośledzonym FOV (skaczący fov/obraz, dziwne zniekształcenia przez resztę gry) po wypaleniu ziela lestera, oto rozwiązanie:
1. Pobieramy Gothic Variable Editor stąd: https://www.worldofgothic.de/dl/download_388.htm
2. Wskazujemy katalog Goticzka, następnie wczytujemy zapis, który nas interesuje
3. W wyszukiwarce u góry wstukujemy "fov"
4. Patrzymy na poniższy screen i zerujemy wartości zgodnie z tym, co przedstawia (tam, gdzie nie ma zera na obrazku - zostawiamy)

5. Zapisujemy zmiany i wczytujemy grę. Powinno być ok.
Pewnie można zrobić to finezyjniej (można nawet być turbohakierem i włączyć w celu edycji save'a hexeditor), po prostu porównałem wartości sprzed ziela lestera i po.
U mnie działa™

Adanos

Adanos

Administrator
Szara eminencja
posty4963
Propsy3432
ProfesjaProgramista
  • Administrator
  • Szara eminencja
Mega propsy! :D
@Splash, dodaj to do nowej wersji.

Splash

Splash

Użytkownicy
And i said...
posty3451
Propsy2405
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
  • And i said...
Więc... Trzeba tylko tyle? xD Wydaje mi się, że wystarczy wyzerować LASTH i LASTV.
H - horizontal
V - vertical
PTR to po prostu wskaźnik. Jego zerowanie może powodować crashe, jeśli funkcja nie sprawdza czy ptr wynosi więcej niż 0.

Bardzo bym prosił o niezawracanie mi głowy na PW problemami dotyczącymi podstaw w moddingu. Nie jestem tu jedyną osobą, która potrafi pomóc.

Szaromrok

Szaromrok

Użytkownicy
posty72
Propsy61
Profesjabrak
  • Użytkownicy
PTR, LASTH i LASTV mają chyba takie wartości w sejwie sprzed ziela lestera (przynajmniej w moim przypadku miały), więc ich nie ruszałem, zerowałem całą resztę. Mod ukończyłem, crashy nie było.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry