Pytania i porady odnośnie rozwoju postaci. 1151569 4348

O temacie

Autor Ventrue

Zaczęty 22.07.2013 roku

Wyświetleń 1151569

Odpowiedzi 4348

Simon Said

Simon Said

Moderator
Nilfgaard
posty6459
Propsy3027
ProfesjaTester
  • Moderator
  • Nilfgaard
Pierścienie, amulety?
 
http://chomikuj.pl/gothicwarrior

https://www.youtube.com/watch?v=UCMTYnPVyFu



paulpolska

paulpolska

Użytkownicy
posty604
Propsy31
ProfesjaSkrypter
  • Użytkownicy
Recepturę na miksture many z grzybów u constantina można kupić dopiero w drugim rozdziale? Bo jeśli tak to jak wbije nie zużywając PN 25 many od 75-100 żeby zostać nekromanta?

Zdobądź Kapelusz maga który doda Ci 50 punktów many. Znajdziesz go w jaskini goblinów obok teleportu koło 'Martwej Harpii'. Do wybicia najpierw 3 szkielety gobliny w grupce. Dalej pare zombiaków. Zwojami dasz radę bez problemu.
 
Pomogłem ? Daj tego PROPSa to nic nie kosztuje

Raster

Raster

Użytkownicy
posty274
Propsy3
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Myślałem, że ten próg 100 many liczy się na czysto bez amuletów. W każdym razie dzięki
 

MrAnony

MrAnony

Użytkownicy
posty20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
rebalance2.1 patch 1.3

Jest ciężko powiedziałbym że nawet irytująco ciężko. Mam 60siły 45%walki. Zainwestowałem trochę PN w kowalstwo i łowiectwo no i oczywiście włamywanie.

W g2nk i tak miałem przejścia że unikałem wszystkiego co nie dawało przy nauce korzyści do walki/statystyk. Skończyło się na tym że miałem nauczone tylko włamywanie bo w skrzyniach są mikstury statów itp. Acha i alchemia. Tylko tyle, nie miałem ani skórowania kowalstwa ba nawet skradania bo w gothicu można było skakać zamiast się skradać i to działało. Była to najbardziej mdła rozgrywka w gothicu. A z drugiej strony gdybym zainwestował w całe kowalstwo i łowiectwo pewnie pod koniec rozgrywki miałbym 90siły i 60% walki co też było chyba żartem.

W returningu jest to podniesione do potęgi. Walki są cholernie trudne i wymagają inwestycji wszystkiego w siłę i 1h tylko to i tak nic nie da bo przecież trzeba PN na kilka innych ważnych statystyk.


Tylko jak się szkolić jak nie masz łowiectwa/kowalstwa/czegokolwiek nie masz też złota.

Bez złota nie masz też zwojów

Zwoje to inna kwestia. W podstawowym G2NK stanowiły ułatwienie pomagły itp. Tutaj w returningu są koniecznością. Nie tylko żeby przeskoczyć próg levela danego miejsca(jak np jaskinia ze smoczą zgubą) ale są konieczne do miejsc które teoretycznie powinny być dostępne od razu. Męczyłem się strasznie z przejściem od karczmy Orlana do farm.

Nie wiem, gram aby się bawić  a tutaj każda walka z każdym kończy się wymianą 100hitów za jeden. Bo jeden hit powala Ciebie na ziemię.

Pewnie uniknąłem kilka ułatwień itp. Obuch sieczna i kłująca itp ale z drugiej strony brakuje broni obuchowych np przez co nawet nie mogę tego testować. Albo cholera te ulepszanie pancerza, nie wiadomo który opłaca się ulepszać a który nie.

Najgorsze na koniec. Bolączka gothica. Mikstury statystyk a statystyki za PN. mod w którym jest cholernie trudno brakuje PN itp liczyłem po cichu na to że nie będę chował wszystkiego co daje staty do kuferka i wypijał je na Esmeraldzie. Raz pamiętam jak przez pół godzinypiłem czytałem i jadłem cholerne grzyby. Jaki to durny mechanizm utrudniający rozgrywkę w debilny sposób. Jakby statystyki miały rozdział dodane za pomocą PN, dodane za pomocą innych(mikstury, zadania, tabliczki, cokolwiek) i tymczasowe (pasy, amulety itp) Cholera pewnie to jest po prostu niemożliwe ze strony silnika gry ale ;/. Raz miałem pomysł na grę z kartą papieru z takim zapisem i regulacja konsolą ale wtedy chyba padł komputer. O cholera to było z 7 lat temu, jezusssssssssssss a ja wciąż gothic...
 

Centuris

Centuris

Użytkownicy
Prokrastynator
posty26
Propsy66
ProfesjaGrafik 2D
  • Użytkownicy
  • Prokrastynator
Jest ciężko powiedziałbym że nawet irytująco ciężko. Mam 60siły 45%walki. Zainwestowałem trochę PN w kowalstwo i łowiectwo no i oczywiście włamywanie.

Męczyłem się strasznie z przejściem od karczmy Orlana do farm.

Nie wiem, gram aby się bawić  a tutaj każda walka z każdym kończy się wymianą 100hitów za jeden. Bo jeden hit powala Ciebie na ziemię.

Śmierdzi patchem 1.3.2, graj na 1.2 :)
 

MrAnony

MrAnony

Użytkownicy
posty20
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Patch 1.3.1

Cholera jak działają te progi nauki w returning? Do 60 tak jak w NK a potem nie ma przeskoku aż do 120? A potem już po 4 za 1. Znaczy myślałem że spoko, do 60 inwestujemy z PN jak najszybciej a potem już możemy spokojnie wykorzystywać każdą premię bo i tak 3za1. Ale jednak nie :/ Zawsze przy NK ten problem, chomikowanie eliksirów i jakaś jazda pod górkę z PN w statystyki.
 

TheMrFalwack

TheMrFalwack

Użytkownicy
posty246
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jakieś porady w co inwestować?
Jestem najemnikiem, mam z tych ważniejszych statystyk:
Siła: 45 (48 z pasem)
Zręczność: 23
Jednoręczna broń: 31%
Kusza, 2 ręczna: 5%
Łuk: 7%
Oprócz tego wyuczyłem się wszyskiego w obozie myśliwych, mam otwieranie zamków i retoryke.

Nie pamiętam w co chciałem iść bo przerwałem gre w  Returninga jakieś pół roku temu xD Ogólnie wiem, że chciałem robić jakąś hybrydę wojownik/łucznik, bo jednak wybuliłem te punkty na zręczność i na łuk.

Oprócz tego, mam ulepszony Pancerz Wodnego Kręgu x2
Opłaca się go ulepszać do x5 czy lepiej ulepszyć ten drugi pancerz najemników (średni bodjaże on sie nazywa)?
Którą zbroję ulepszać w późniejszym etapie gry?
 

Allbelcik84

Allbelcik84

Użytkownicy
posty355
Propsy97
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Jeśli grasz najemnikiem to wiadomo, że trzeba inwestować przede wszsytkim w siłe, a nie sądze że na początku gry można sobie pozwolić w wydawanie punktów nauki w zręczność, która ma jakieś zastosowanie tylko na patchu 1.3.1 gdyż tylko na nim można przejść gre łucznikiem. Co do ulepszania pancerza to warto inwestować w lekki pancerz łowców smoków, bo nie widzę sensu ulepszania średniego czy lekkiego pancerza najemnika zaraz po zdobyciu ciężkiej zbroi najemnika można zdobyć pancerz ŁS, O gólnie jeśli przejdziesz tą postacią gre to będziesz kozak. żle rozdane punkty nauki, w returnie raczej nieda się robić hybrydy chyba, że w tym nowym 2.0 na łatwym.
 
= D

TheMrFalwack

TheMrFalwack

Użytkownicy
posty246
Propsy16
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Czyli dawać w siłę i broń jednoreczna do 60%, oraz ulepszyć ten pancerz wodnego kręgu do x5?
I do momentu zdobycia lekkiego pancerza łowcy smoków nie ulepszać żadnego pancerza?
 

Allbelcik84

Allbelcik84

Użytkownicy
posty355
Propsy97
ProfesjaTester
  • Użytkownicy
Tak, pamietaj że jest jeszcze miksturka siły i życia do nauczenia.
 
= D

konny12

konny12

Użytkownicy
posty30
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
Witam, postanowiłem sobie znowu zagrać w returninga i mam pytanko: Jak rozwinąć mą postać pod maga ognia gram na normalnym p.t. i tak:
1: jak zdobyć inteligencje w 1 i 2 rozdziale bez potek
2: mane i Hp
 

GaroK

GaroK

Użytkownicy
posty67
Propsy24
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nigdy wcześniej w zwykłym G2nk nie doszedłem dalej magiem jak do 3 rozdziału.

Jak w tym modzie wygląda walka magiem? Będą jakieś pro kostury dostępne, czy po prostu mam jechać na mieczu mistrzowskim?

Hearthstone

Hearthstone

Użytkownicy
Kto ma odwagę, wygrywa
posty837
Propsy474
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kto ma odwagę, wygrywa
Nigdy wcześniej w zwykłym G2nk nie doszedłem dalej magiem jak do 3 rozdziału.

Jak w tym modzie wygląda walka magiem? Będą jakieś pro kostury dostępne, czy po prostu mam jechać na mieczu mistrzowskim?

Powiem tak początek magiem jest trudny, ale w późniejszym etapie jak już zdobędziesz lepsze runy to mag wymiata , jest najmocniejszą klasą :)
 
:D

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Do jakiego momentu pakować w siłe? Mam zamiar iść strażnik świątynny + 2h, btw czy progi statystyk nie są zepsute? 20,40,60. To nie powinno iść 30,60,...?Gram na trudnym poziomie trudności, rebalance 2.1.
 

Hearthstone

Hearthstone

Użytkownicy
Kto ma odwagę, wygrywa
posty837
Propsy474
ProfesjaProgramista
  • Użytkownicy
  • Kto ma odwagę, wygrywa
Do jakiego momentu pakować w siłe? Mam zamiar iść strażnik świątynny + 2h, btw czy progi statystyk nie są zepsute? 20,40,60. To nie powinno iść 30,60,...?Gram na trudnym poziomie trudności, rebalance 2.1.

Pakuj  w siłę do progu gdzie nauka będzie kosztować 4PN za 1 pkt siły  , dalej leć na bonusach :)
 
:D

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A opłaca się wgl używac broni 2h na NPC, bez wyuczonego władania nią?
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
A opłaca się wgl używac broni 2h na NPC, bez wyuczonego władania nią?
Jeśli potrafisz zabić danego NPC, bez wyuczonego władania nią, to tak, a jeśli nie, to cóż... NIE :]
 

Nyanturtle

Nyanturtle

Użytkownicy
posty78
Propsy2
Profesjabrak
  • Użytkownicy
A opłaca się wgl używac broni 2h na NPC, bez wyuczonego władania nią?
Jeśli potrafisz zabić danego NPC, bez wyuczonego władania nią, to tak, a jeśli nie, to cóż... NIE :]
No potrafię, ale jeśli NPC ma wyuczone władanie bronią, to bronią 2h się trzeba z nim pomęczyć.
 

garry18

garry18

Użytkownicy
posty1391
Propsy44
  • Użytkownicy
A opłaca się wgl używac broni 2h na NPC, bez wyuczonego władania nią?
Jeśli potrafisz zabić danego NPC, bez wyuczonego władania nią, to tak, a jeśli nie, to cóż... NIE :]
No potrafię, ale jeśli NPC ma wyuczone władanie bronią, to bronią 2h się trzeba z nim pomęczyć.

To jasne, że trzeba się po męczyć :) ze słabym skillem w 2h, ale mimo wszystko masz przewagę zasięgu broni, o ile wrogi NPC też nie ma 2h.
 

Henioo

Henioo

Użytkownicy
posty61
Propsy3
  • Użytkownicy
Pytałem parę stron temu, ale nikt nit odpisał.

Grał ktoś łukiem? Da się?
 


0 użytkowników i 2 gości przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry