Masz problem z przejsciem misji? Zajrzyj tu! 9010 49

O temacie

Autor Werewolf

Zaczęty 5.05.2013 roku

Wyświetleń 9010

Odpowiedzi 49

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Walący w worek!
posty5654
Propsy2217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Walący w worek!
Witam. Zalozylem ten temat dla osob majacych problem z jakas misja. Ale powiecie "przeciez jest xProblemy z fabula i zadaniamix". No tak, ale ten temat pelni troche inna role. Mianowicie - gracz z problemem udostepnia tu swojego save'a i prosi o przejscie jego problemu.

Zeby uniknac spamu najlepiej zastosowac sie do tego wzoru:

• Opis sytuacji do przejscia - proste. Gracz opisuje z czym ma problem.
  • Nie robić - czego gracz sobie nie zyczy. Np. żeby nie iść tą drogą, nic nie kupować, itd itp.
  • Wersja gry - 1.0.0.4, 1.0.1.7 PL itd itp
  • Link - wiadome.

No to ja zaczne z czym mam problem:

• Opis sytuacji do przejscia - grobowiec z mieczem na trolle. Jaskinia Francissa. Wyczyscilem ją poza tymi dwoma ostatnimi wojownikami co trzeba ubic ich srebrnym mieczem (jest w ekwipunku). Tylko ich zabić i mozecie zapisac gre :)
  • Nie robić - Prosze TYLKO i wylacznie o zabicie tych dwoch wojownikow cienia. Nic nie brać, nie sprzedawac, kupowac itd :)
  • Wersja gry - 1.0.1.7 PL
  • Link - http://www.sendspace.com/file/1peesm

EDIT: Ah tak. Od razu sie przyznam, ze temat wzorowalem na tych z forum GTASite :)

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

przemek273

przemek273

Użytkownicy
Dark Dragon, Kapłan Słowa
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
  • Dark Dragon, Kapłan Słowa
Pomogę ci, niedługo oddam save z zabitymi sługami.

Link masz w moim poście niżej (pod postem sawika).

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4703
Propsy3051
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Bezsensu, każdy quest powinien sprawiać jakieś tam problemy, może chcesz od razu save z ukończoną grą?

(Fakt że forumowy dres prosi o pomoc w zabiciu dwóch gości, jest dla mnie zabawny.)

Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Oto save ( oczywiście twój)po zabiciu tych dwóch, wzięłem miecz i czarną bryłkę rudy, oraz książke obok strażników. Jesteś przed wyjściem z tej jaskini.

Oto link

http://www.sendspace.pl/file/e4ee3d8130ecfe37416e454

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Walący w worek!
posty5654
Propsy2217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Walący w worek!
Dzieki przemek, leca propsy! :)

Sawik, nie masz czasu zeby zrobic cos co zajeloby Ci pewnie z 5 minut, ale masz czas na pierdolenie glupot na forum, ciagle pisanie i przebywanie na nim :D

http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Nie ma za co.  :)

Zawsze każdy może o takie sprawy do mnie pisac typu przejścia jakiegoś momentu czy jakiejś walki np na arenie czy poza obozami.

Sawik

Sawik

Moderator działu
Rebel
posty4703
Propsy3051
ProfesjaNierób
  • Moderator działu
  • Rebel
Sawik, nie masz czasu zeby zrobic cos co zajeloby Ci pewnie z 5 minut
Nawiązujesz do tego o czym pisałeś na fejsie jeszcze zanim wróciłem na forum? :lol2:
Powiem Ci jedno, jeśli znajdziesz kogokolwiek z poza zespołu TDS który zrobi to w pięć minut masz u mnie kratę piwa :lol2:

Życzę wam seksu analnego po stronie biernej.
Dropbox +500 mb na start
LowPoly
Wykonanie modelu niskopoligonowego to sztuka kompromisu. Nie jest to jedynie uproszczenie modelu wysokopoligonowego, ale głęboka modyfikacja oraz podejmowanie decyzji często zmieniających wygląd pierwotny obiektu, tak by przy najmniejszej ilości trójkątów uzyskać jak najwierniej odwzorowany kształt oryginału. Nie można też zapomnieć o tym iż musi nadal wyglądać przekonywająco i tak balansować by uzyskać efekt optymalny.

Podstawowym założeniem jest, że model nie powinien mieć zbędnych, niewidocznych dla gracza detali włączonych w geometrie. Większość obiektów jakie znajdują się w grze powinna prezentować się najlepiej z odległości około 3-5 metrów. Wszelkie detale, które zanikają, wydają się płaskie lub zlewają się z bryłą modelu należy uznać za zbędne i pozostawić je na normal mapie.

Fakt, iż gracz będzie w stanie podejść bliżej do obiektu i zobaczyć go z mniejszej niż 3m odległości nie powinno stanowić większego problemu, gdyż większą rolę odgrywają wtedy tekstury oraz dodatkowy detal zależny od materiału obiektu. To właśnie kompromis między wydajnością, a szczegółowością otoczenia.

Detal, którego nie widać z 3-5 metrów nie powinnien istnieć w geometrii modelu.
Krawędzie znajdujące się blisko siebie, które zlewają się z większej odległości należy uprościć do wspólnej płaszczyzny

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Sawik ja to zrobiłem w 1-2 minuty. Nie wrzuciłem od razu bo wyjazd miałem.

jucha023

jucha023

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
Problem-Mam pytanie jest jakiś inny sposób dojscia do poladynów niz danie wiadomosci od draksa?
Wersja-1.0.1.7

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Walący w worek!
posty5654
Propsy2217
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Walący w worek!
Sawik ja to zrobiłem w 1-2 minuty. Nie wrzuciłem od razu bo wyjazd miałem.

Sawikowi nie chodzilo o savea.

Sawik, to byla tylko metafora. A teraz masz czas zeby to zrobic? :D

KOMPUTER:
Spoiler

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jucha wyślij mi save to ci pomogę.

jucha023

jucha023

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Jucha żarty sobie ze mnie robisz ?

W twoim zapisie Draks nie żyje, a listu do paladynów nie masz -.-

Zablokowałeś sobie grę, sposób na dojście jest, ale nie będę tam szedł innym sposobem przez skałe bo i tak utknęłaś/łeś.

jucha023

jucha023

Użytkownicy
posty36
  • Użytkownicy
Napisałam w komentarzu Problem-Mam pytanie jest jakiś inny sposób dojscia do poladynów niz danie wiadomosci od draksa?
Wersja-1.0.1.7jesli da sie to jakos odlokowac to proszę.

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Ty tej gry już nie wygrasz. Koniec i kropka. Nie masz listu nie ruszysz fabuły, co ci da, że w środku obozu sobie pochodzisz ?

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty535
Propsy69
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
można fabułę ruszyć edytując savegame...tyle że ja teraz nie mogę tego zrobić, nie jestem w domu; może nawet pomimo, że Jucha nie zdążyła wziąć listu, tak samo jak nie zdążyła pogadać z Pradem odnośnie pijanego orka...zawsze trzeba wyczerpywać możliwości dialogowe z postaciami zanim chce się ich pozbyć  ;p

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Po co edytować save game ? To temat do przechodzenia komuś save, nie do edycji. Chyba, że nie zrozumiałem przesłania tematu. Niech werewolf się wypowie czy też do edycji save służy temat.

diegomez

diegomez

Labirynt
posty454
Propsy63
  • Labirynt
Jak ktoś wstawi save z problemem, to w zasadzie nie ma różnicy jak problem zostanie załatwiony.

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty535
Propsy69
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Jak ktoś wstawi save z problemem, to w zasadzie nie ma różnicy jak problem zostanie załatwiony.
dokładnie, czasem po prostu nie da się normalnie czegoś wykonać i trzeba sie posłużyć małym trickiem z edycją save; to ratunek dla tych, co musieliby cofać się np. kilkanaście godzin wstecz...lub zwyczajnie nie mają wcześniejszego save; zresztą po co się rozdrabniać na coraz to nowsze tematy...żeby ktoś się jescze zastanawiał czy wstawić tu save, bo tu jest do przechodzenia, albo tam bo do innej metody obejścia problemu...paranoja już by była ;p

przemek273

przemek273

Użytkownicy
posty1123
Propsy216
Profesjabrak
  • Użytkownicy
W sumie racja. Tylko save łatwo zepsuć.

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry