Problemy techniczne 109088 231

O temacie

Autor Baggio

Zaczęty 12.04.2013 roku

Wyświetleń 109088

Odpowiedzi 231

Baggio

Baggio

Moderator działu
posty968
Propsy426
ProfesjaGracz
  • Moderator działu
Temat ten służy do wzajemnej pomocy przy problemach z instalacją jak i samą grą. Zanim jednak opiszesz tutaj swój problem, zajrzyj najpierw tutaj: Klik - temat z linkami oraz poradami dotyczącymi najczęstszych problemów z modem.
 

tyson90

tyson90

DreamVader
posty389
Propsy143
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader

tyson90
DreamVader

Problemy techniczne
#1 2013-04-12, 23:58(Ostatnia zmiana: 2013-04-24, 16:26)
Instrukcja instalacji moda The Dark Saga RU:
1. Instalacja moda jest wskazana na czystą licencjonowaną G2a:NK od Akelli.
2. GMDK nie będzie potrzebny, ale jeśli powstaną problemy, to możecie przeinstalować Gothic, a potem zainstalować GMDK.
3. Instalacja moda zajmuje od 5 do 40 minut. Czas ten zależy od naprawdę wielu czynników.
4. Przy instalowaniu nie próbujcie prowadzić jakichkolwiek postronnych działań na komputerze, proszę dać instalatorowi spokojnie pracować. W tym czasie będą przepakowywane zasoby, a także będzie coś usuwane z oryginalnych plików gry.
5. Uruchomić moda można albo ze skrótu na pulpicie, albo z pliku DarkSaga.exe, znajdującego się w folderze SagaExt (folder powstaje przy instalacji w folderze głównym gry).
6. W GothicStarterze moda nie znajdziecie i nie próbujcie tworzyć plików *.ini. Przy próbie uruchomienia gry z GothicStartera po prostu wywali was z gry.
7. UPRZEDZAM. Niezbędnym warunkiem uruchomienia moda jest plik raportowy Gothic2.exe, który jest z instalatorem oryginalnej gry. Jeżeli zechcecie zachować swój plik wykonywalny, przed instalacją zróbcie jego kopię zapasową.

Instrukcja instalacji spolszczenia The Dark Saga PL do wersji 1.0.1.7:
1. Instalujesz Dark Saga RU 1.0
2. Instalujesz Patch 1.0.0.4 RU
3. Instalujesz Spolszczenie 1.0.0.4
4. Instalujesz Patch 1.0.1.7 RU
5. Instalujesz Patch 1.0.1.7 PL

Wskazane jest instalowanie zarówno samego moda jak i poszczególnych patch'ów/łatek jako Administrator systemu Windows, na którym instalujesz grę.

Zbiór linków do plików do pobrania znajdziecie tutaj.

Szczegółowa instrukcja instalacji moda oraz spolszczenia znajduje się w paczce ze spolszczeniem 1.0.0.4; znajdziecie tam także informacje na temat gry (m.in. nowe sterowanie, autorzy).
 
Start | News | FAQ | Solucja | Poradnik | Download | Final Song | MP3

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
-Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.

Mr.Chuck

Mr.Chuck

Użytkownicy
posty62
Propsy3
  • Użytkownicy
Mam problem z pewnym przejściem (za karashakiem tam gdzie jest shon) jest ukryta skrzynia i skórzany pancerz o ile pamiętam gdy klikam na butelkę przejście nie chce mi się otworzyć... Nie wiem czy to bug czy coś źle robie
 

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca

Werewolf

Problemy techniczne
#3 2013-04-26, 12:08(Ostatnia zmiana: 2013-04-26, 12:11)
Niech ktos wytlumaczy - nie da rady tak tego normalnie zainstalowac? Mod + patch najnowszy + spolszczenie? Czy tak jak Tyson napisal musze najpierw jeden patch, potem drugi, potem spolszczenie, potem znow patch i znow spolszczenie, takie pierdolenie sie za przeproszeniem.

Taa, najpierw pobrac patcha 1.0.1.4, a w tym 1.0.1.4 pisze zeby jeszcze wczesniej pobrac i zainstalować 1.0.0.4... ludzie, ale plątanie sie... az entuzjazm wygasza na początku..
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Niech ktos wytlumaczy - nie da rady tak tego normalnie zainstalowac? Mod + patch najnowszy + spolszczenie? Czy tak jak Tyson napisal musze najpierw jeden patch, potem drugi, potem spolszczenie, potem znow patch i znow spolszczenie, takie pierdolenie sie za przeproszeniem.

Taa, najpierw pobrac patcha 1.0.1.4, a w tym 1.0.1.4 pisze zeby jeszcze wczesniej pobrac i zainstalować 1.0.0.4... ludzie, ale plątanie sie... az entuzjazm wygasza na początku..
bo oficjalna wersja patcha to 1.0.0.4 i pod nią zrobiliśmy spol. pełne (filmiki itd.), a do 1.0.1.7 jest tylko spolszczenie tego mini patcha od ruskich; nie masz naprawdę na co narzekać? podane jak na tacy jak zainstalować po kolei, to żadna filozofia ani zbytnia strata czasu...

Werewolf

Werewolf

Użytkownicy
Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
posty6339
Propsy2476
ProfesjaGracz
  • Użytkownicy
  • Zielony goblin - za dnia biznesmen, w nocy złoczyńca
No dobra, ale bez przesady bo ja sie gubie juz na początku. Zeby zainstalowac 1.0.1.7 mam zainstalowac 1.0.1.4 a zeby zainstalowac 1.0.1.4 mam zainstalowac 1.0.0.4 a zeby to zainstalowac musze jeszcze jakis inny patch zainstalowac... no kurwa ludzie :facepalm:
 
http://chomikuj.pl/Thorus12/ = Mody do Gothica - Przeznaczenie, Ludzie z Górniczej Doliny i inne! Mody do RimWorlda!

KOMPUTER:
Spoiler
Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Intel Core i7 @ 4.00GHz   Technologia Haswell 22nm
-8,00GB 2-Kanałowy DDR3 @ 666MHz (9-9-9-24)
Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97X-Gaming 3 (SOCKET 0)   28 °C
-X220W D-sub (1680x1050@60Hz)
-4095MBNVIDIA GeForce GTX 980 (Gigabyte)
-931GB Western Digital WDC WD10EZEX-08M2NA0 SCSI Disk Device (SATA)
-ASUS DRW-24F1ST a SCSI CdRom Device
-Realtek High Definition Audio

siewka181

siewka181

Użytkownicy
PomiotBeliara
posty411
Propsy68
ProfesjaNierób
  • Użytkownicy
  • PomiotBeliara

siewka181

Problemy techniczne
#6 2013-04-26, 21:16(Ostatnia zmiana: 2013-04-26, 21:16)
Sorry za słowo ale dla mnie jak  i dla wielu innych instalacja z taką instrukcją jest prosta jak jebanie(bez urazy). Czyli wszystko łatwo i przyjemnie ;)
 
JAK NAZYWA SIĘ CHOROBA NA KTÓRĄ CIERPIĄ WYZNAWCY ADANOSA ?
WADA NOSA :d
Motyw do Google Chrome by ja: https://www.mychrometheme.com/t/94h6ywsfrpdltksaofn965n3e
http://z0r.de/L/z0r-de_4014.swf

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Sorry za słowo ale dla mnie jak  i dla wielu innych instalacja z taką instrukcją jest prosta jak jebanie(bez urazy). Czyli wszystko łatwo i przyjemnie ;)
:ok:

tyson90

tyson90

DreamVader
posty389
Propsy143
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader
To raptem 5 pozycji do instalacji: Saga, Patch, Spolszczenie, Łatka, Łatka PL. Czy da się w tym zgubić?
Kiedy już wyjdzie ostateczny patch (lub okaże się, że obecny jest ostateczny), to prawdopodobnie zrobimy taki patch, żeby można było normalnie jedno spolszczenie instalować.
 
Start | News | FAQ | Solucja | Poradnik | Download | Final Song | MP3

-Dlaczego kucharze faceci są lepsi od kobiet?
-Bo żeby zrobić prawdziwy żurek, trzeba mieć jaja.

Hessbollah

Hessbollah

Użytkownicy
posty1
  • Użytkownicy
Wielka prośba!
Mógłby ktoś wstawić jakiś alternatywny link do patcha 1.0.0.4 i patcha 1.0.1.7 gdyż ze strony http://thedarksaga.cba.pl/download.php Avast wyszukuje mi wirusy i nie mogę ściągnąć :(  Przeszukałem już chyba całego wujka google i nie znalazłem żadnego innego linka do tego. Co prawda pobieram torrent który wstawił siewka181 ale za cholerę nie chce mi się to ściągnąć :/
 

Taliasan

Taliasan

Użytkownicy
posty378
Propsy171
Profesjabrak
  • Użytkownicy
Wielka prośba!
Mógłby ktoś wstawić jakiś alternatywny link do patcha 1.0.0.4 i patcha 1.0.1.7 gdyż ze strony http://thedarksaga.cba.pl/download.php Avast wyszukuje mi wirusy i nie mogę ściągnąć :(  Przeszukałem już chyba całego wujka google i nie znalazłem żadnego innego linka do tego. Co prawda pobieram torrent który wstawił siewka181 ale za cholerę nie chce mi się to ściągnąć :/

Najlepiej po prostu wyłączyć na chwilę ochronę avasta i  patch ściągnie się ci bez problemu.
 

BroVaR

BroVaR

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy

BroVaR

Problemy techniczne
#11 2013-04-27, 23:42(Ostatnia zmiana: 2013-04-27, 23:45)
Coś jest nie tak albo z patchem 1.0.1.7, albo ze spolszczeniem do tej wersji modu. Po zainstalowaniu patcha 1.0.1.7 oraz spolszczenia i uruchomieniu gry pojawia mi się taki bajzel w menu głównym --> http://imageshack.us/f/541/nowyobrazmapybitowejyn.png/ W samej grze jest to samo. Pomóżcie! :/.
 

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
Coś jest nie tak albo z patchem 1.0.1.7, albo ze spolszczeniem do tej wersji modu. Po zainstalowaniu patcha 1.0.1.7 oraz spolszczenia i uruchomieniu gry pojawia mi się taki bajzel w menu głównym --> http://imageshack.us/f/541/nowyobrazmapybitowejyn.png/ W samej grze jest to samo. Pomóżcie! :/.
windows vista/7 uruchamiać instalatory jako administrator tudzież samą grę

Splash

Splash

Moderator
posty4207
Propsy3403
ProfesjaNierób
  • Moderator
Najwyraźniej źle zainstalowałeś spolszczenie. Takie coś dzieje się w rosyjskich modach gdy nie masz odpowiedniej czcionki.
 
Nie zajmuję się multiplayerami do Gothica. Przestańcie zawracać mi tym głowę...
Ps. Siemekk ma downa i śpi w pufie

Bruce

Bruce

Użytkownicy
posty100
Propsy4
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy

Bruce

Problemy techniczne
#14 2013-04-28, 10:33(Ostatnia zmiana: 2013-04-28, 10:47)
Najwyraźniej źle zainstalowałeś spolszczenie. Takie coś dzieje się w rosyjskich modach gdy nie masz odpowiedniej czcionki.
Wiesz, ja mam taki sam problem (i nie tylko ja). Ale wytłumacz jak można coś źle zainstalować co się samo instaluje? Dodam, że robiłem wszystko wg. instrukcji. Więc zamiast prawić mądrości lepiej byś pomógł skoro wiesz dlaczego tak się dzieje.
PS. Da się toto ożenić z playerkitem?
 
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown

BroVaR

BroVaR

Użytkownicy
posty3
  • Użytkownicy
PS. Da się toto ożenić z playerkitem?

Mi osobiście działa bez playerkit#msg1081252a, Bruce :) .
Ostatnio spróbowałem zainstalować wg. tej kolejności:
1.) Instalacja Dark Saga 1.0 w wersji rosyjskiej.
2.) Instalacja patch#msg1081252a 1.0.0.4.
3.) Instalacja patch#msg1081252a 1.0.1.7 (dla użytkowników ESET#msg1081252ów: na czas instalacji tego patcha wyłączcie ochronę i dajcie do wykluczonych plik "DarkSaga.exe").
4.) Instalacja spolszczenia "TheDarkSagaPL.exe".
5.) Instalacja spolszczenia 1.0.1.7.
Jednak ma radość była przedwczesna. Owszem, może w menu nie ma już bałaganu, lecz za to już w samej grze jest bajzel w oknie wyboru kwestii dialogowych. Same dialogi dla odmiany są w porządku.
 

Bruce

Bruce

Użytkownicy
posty100
Propsy4
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy

Bruce

Problemy techniczne
#16 2013-04-28, 11:28(Ostatnia zmiana: 2013-04-28, 11:28)
PS. Da się toto ożenić z playerkitem?

Mi osobiście działa bez playerkit#msg1081254a, Bruce :) .
No cóż. Mi też działa, ale to nie w moim stylu. Ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu. A ponieważ wszystkie Gothici mam na Steama więc oczywistym jest, że lepiej jest, żeby moda odpalać poprzez playerkita.
 
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown

Pawciow

Pawciow

Użytkownicy
posty533
Propsy70
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
PS. Da się toto ożenić z playerkitem?

Mi osobiście działa bez playerkit#msg1081259a, Bruce :) .
No cóż. Mi też działa, ale to nie w moim stylu. Ja wolę mieć wszystko w jednym miejscu. A ponieważ wszystkie Gothici mam na Steama więc oczywistym jest, że lepiej jest, żeby moda odpalać poprzez playerkita.
ale tego moda nie da się przez playerkita bodajże, jest instalowany jako oddzielna gra, tzn. modyfikuje trochę oryginalnego gothica

Bruce

Bruce

Użytkownicy
posty100
Propsy4
ProfesjaTłumacz
  • Użytkownicy
ale tego moda nie da się przez playerkita bodajże, jest instalowany jako oddzielna gra, tzn. modyfikuje trochę oryginalnego gothica
Dzięki za odpowiedź. Chociaż nie takiej się spodziewałem ;d
 
Tomorrow comes tomorrow goes
But the cloud remains the same
Wonder why he’s feeling down
Tears of a clown

Luk

Luk

DreamVader 2
Sursum Corda! Wiwat Car!
posty1168
Propsy319
ProfesjaTłumacz
  • DreamVader 2
  • Sursum Corda! Wiwat Car!
No właśnie... Po prostu masz nowego .exe w nowym folderze TDSex, czy jakoś tak nazywa się folder w głównym, a w nim masz .exe od moda
 
Spoiler
https://www.youtube.com/watch?v=DsSwvh4npMQ


0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
0 użytkowników
Do góry